poster

Šin Zatoiči monogatari

 • japonský

  新・座頭市物語

 • japonský

  Shin Zatoichi monogatari

 • anglický

  New Tale of Zatoichi

Drama

Japonsko, 1963, 91 min

 • Flipnic
  ****

  První barevný Zatoichi. V barvě je to skutečně neuvěřitelná estetická podívaná, vizual je úžasný. Každopádně film má velmi pomalé tempo, což mu trochu ubírá, méně soubojů než předchozí díl a je vskutku hodně smutný. Z filmu vyplývá zejména zřejmě základní myšlenka osudu, který máme každý svůj a i když chceme, s těží se mu vyhneme ... Opět výborné, ale ne taková pecka jako druhý díl.(9.5.2009)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Mnohým samurajským filmům přechod na barvu nesluší (například ty od Goši Hidea), ale Zatojčimu sluší obrovsky, nejen, že záběrování je na mnoha místech skvělé, on i hlavní představitel působí ve své roli mnohem sebejistěji, než v předchozích částech. Krom toho má tenhle film i mnohé plusy v tom, že je postaven na výborném příběhu, díky tomu je Zatojčiho příběh spíš podoben melancholickému dramatu, než samurajskému rubání (byť i na něj dojde a je skvělé), trocha hloubání v minulosti, trocha osudovosti i fungující ´romantická´ linie - to vše v tempu, které se nesnaží zbytečně utíkat, prostě výborné. Nehledě na to, že se tu vypije spousta čaje, buhehe.(9.3.2015)

 • Flego
  *****

  Pôvab čiernobielej vystriedala atraktívna farba. A farbistejší je i tretí príbeh Zatoichiho, poodkrýva sa nám tienistá stránka pôsobenia v yakuze a osudovým sa stáva stretnutie s bývalým učiteľom a jeho sestrou. Hrdina prežíva láskyplné vzplanutie a začína zvádzať svoj osobný boj. Boj o smerovaní jeho ďalšieho života... Zatiaľ najemotívnejší zo série je poctivou filmárskou prácou, kde sa neberie dôraz len na súboje, ale aj na hlbšie vykreslenie hlavnej postavy. Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.(25.2.2012)

 • kaylin
  ****

  Slepý masér v barvě? No, moc jsem tomu nevěřil, ale musím říct, že mě ta barevná kamera velmi mile překvapila. Tohle už je příběh, který je skutečně zatoichiovský, kdy ani doma, v rodné vesnici Ichi nedokáže najít klid a i zde musí bojovat o svůj život, i když nechce a i když by raději prostě jen žil s tím, že ho všichni nechají na pokoji. Ten smutek v jeho tváři se snadno přenáší na diváka.(26.2.2015)

 • black.mao
  ****

  Ano, první barevný Zatiochi. Více psychologický, pomalejší a prostý velkých soubojů. Zatoichi bilancuje svůj dosavadní život, chtěl by se dokonce oženit (snad inspirace ze setkání s dávným přítelem, kterého potká na svých toulkách), ale není mu to dopřáno. Setkání se svým mistrem Bannoem (Seizaburo Kawaza - např. také Kurosawův Yojimbo), který jak se ukáže, nežije zrovna vzorný život, a který se zapletl do únosu syna místního boháče, přinutí tak Zatoichiho bránit spravedlnost i proti svému učiteli. Náš slepý hrdina tak musí zůstat na své cestě věčně osamoceného, toulavého mstitele, protože nelze uniknout svému osudu.(23.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace