poster

Zatóiči kjódžó tabi

 • japonský

  座頭市兇状旅

 • japonský

  Zatoichi kyojo tabi

 • anglický

  Zatoichi, the Fugitive

Drama / Dobrodružný / Akční

Japonsko, 1963, 86 min

 • stub
  *****

  Spíše komorní díl, ovšem s masivní gradací v závěru, a to akční i dramatickou. Souhlas s kitanem (i s Flipnicem, zejména pokud jde o hodnocení závěrečné scény), jen bych reagoval na "..tato suma zmami uz nielen yakuzakov, ale aj tych, ktorym Zatoichi pomohol, dokonca aj tych, ktorych miloval.." - je zcela zjevné, o jaké osobě je řeč. Ono je to tím lepší, že si tím Ichi (a divák) nemůže být zcela jist, jedinou indícií jsou slova nepříliš věrohodného umírajícího muže (mmch tahle "hra s pravdou" se ve filmech o Zatoichim vyskytuje častěji). Jednoznačným kladem je také Katsuovo zlepšující se herectví - posun při sžívání se s postavou a hledání té pravé polohy je zjevný.(23.7.2010)

 • ledzepfan
  ***

  Vůbec to není špatné-dokonce je tam pár nadprůměrných scén(např.setkání na schodišti..) a jeden pro Zatoichiho zlomový okamžik(smrt-však vítekoho..) Mě ale tenhle díl celkově něják nesednul-u Zatoičáckých filmů mě vždy upoutá ta dramatická linka více než ty souboje(které jsou prostě hodně stylizované)-Ale tady mi příběh připadal tak něják překombinovaný(i když vlastně nebyl), roztěkaný a celá ta tragičnost a síla která v tom všem byla skryta mě prostě minula..Ani ta mečovačka na konci nebyla jakkoliv lepší než mečovačky v předchozích dílech...takže......(11.10.2012)

 • tomisaburo
  *****

  Jeden památných dílů série. První hodinka je jen přípravou na závěrečný masakr. V dojemném závěru se Ichi pro záchranu milované Tane dostane do pasti. Yakuzáci se v obrovské přesile chystají na velkolepou popravu slepého maséra, ale podaří se jim ho jen šíleně nasrat. Ichi odhazuje svoji pokornou masku a následuje neskutečný tanec smrti...(23.8.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Zatojči dál putuje japonskem a tentokrát se rozhodne účastnit se pouličního turnaje sumó na jakémsi festivalu, kde vyhraje pět zápasů, shrábne výhru a tím namíchne místní hochy od bobří jakuzy... Toť prvotní zápletka, klasicky doplněná dobrými souboji, dialogy i humorem, jenže co se třebas střetů katana na katanu týče, slepému masérovi mnohem víc sluší, když má oponenta jen jednoho, než když na něj nabíhá polovina Eda, krásně to bylo vidět i tady, kdy je finále tvořeno jak hromadným střetem, tak osobním ´versus-em.´ Mimochodem, docela fajn jsou zde i věci s přeháněním Zatojčiho umění s katanou, v lehké míře to takhle legendární postavě svědčí. A navíc tu Zatojči tančí na prašné cestě, ha!(10.3.2015)

 • kinej
  ****

  Byť je to vlastně pořád na jedno brdo, i počtvrté je to skvělá zábava. Dobrák Zatochihi, slepý samuraj/masér, připutuje do dalšího městečka. Opět se začne přátelit s místními a okmžitě se znelíbí místním šmejdům, kteří se rozhodnou ho zlikvidovat. A i zde se šeredně spletou. Tentokráte je zde na můj vkus docela dost prostoru věnováno vedlejším postavám a tempo vyprávění je klidnější, ale těm co chtějí vidět slepce v akci je vše několikanásobně vynahrazeno v závěru, kde si Zatoichi podá nejen ty hlavní padouchy, ale vlastně celý gang. Pecka.(6.9.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace