Zatóiči keššótabi

Japonsko, 1964, 87 min

Kendži Misumi

Akira Ifukube

Masaiči Nagata

Slepý dobrák putuje dál a mistrně se vyhýbá obávanému soupeři - hovnu vprostřed cesty. Tentokrát se musí postarat o kojence bez mámy a přebalování a krmení jsou pro něj práce navíc. Stejně jako v ostatních dílech Ichi potkává nespočet lidí-kurev, kteří se ho snaží za každou cenu ojebat. Celá série Zatoichi vyznívá v tomhle směru velmi pesimisticky. Hele slepec! - pojďme ho okrást, podvést, křivě obvinit, případně zamordovat.. Tento příběh se odehrává netradičně za pochodu, Misumi ho pojal jako předzvěst pozdějších vycházek Lone Wolfa s jeho kočárkem. V závěrečné ohnivé bitce má Ichi konečně obrovské problémy, když se protivníkům podaří zapálit jeho hadry. Aspoň chvíli drama, obvykle mu totiž soupeři vydrží sotva pár vteřin..(3.9.2012)

V poradí ôsmy Zatoichi má jednoduchý príbeh a trochu sa odlišuje od ostatných. Nie je tu klasický záporný hrdina, len pár bezmenných hrdlorezov, ktorí idú hrdinovi po krku a druhá odlišnosť je v nezvyčajnej kombinácii slepého šermiara s bábätkom. Chvílky otcovskej lásky a starostlivosti patria k ozdobám tohto príbehu. Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.(11.6.2012)

Tento díl má hodně komických momentů - například úvodní pochod slepců, kde se každý z nich jmenuje Ichi, nebo noc u prostitutky, Zatoichiho starání se o děcko atd. Vzhledem k tomu, že po Zatoichim jde velká parta vrahů, která se po každém setkání s ním zmenší, tak o souboje není nouze. No a ten závěrečný v lese s pochodněmi byl opět luxusní.(3.6.2014)

Beru-li to chronologicky od začátku, tak zatím nejlepší Zatoichi. Aby mohl být film plně doceněn je asi nutné vidět většinu předešlých a znát Zatoichiho svět, ale zde se krom klasického přídělu akce a humoru dostaví díky dítku i větší hloubka psychiky hlavní postavy. Díky tomu, že tentokráte je film dost emotivní, jsem si finální řež orpavdu vychutnal.(4.10.2012)

Výborný díl, kde jsou až překvapivě vtipné scény, které mě dostaly a rozesmály. Ale zároveň zde jsou scény, které jsou naprosto parádní v tom, jak jsou vážné, jak ukazují život, který se dovede zvrtnout. Ichi je skvělý hlásič a dojde i na celkem zajímavě a trochu nově pojaté souboje, což je jen dobře. Série prost není vyčpělá.(11.6.2015)