poster

Zatóiči keššótabi

 • japonský

  座頭市血笑旅

 • japonský

  Zatôichi kesshô-tabi

 • anglický

  Fight, Zatoichi, Fight

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1964, 87 min

Režie:

Kendži Misumi

Hudba:

Akira Ifukube

Producenti:

Masaiči Nagata
(další profese)
 • liquido26
  ****

  Tento díl má hodně komických momentů - například úvodní pochod slepců, kde se každý z nich jmenuje Ichi, nebo noc u prostitutky, Zatoichiho starání se o děcko atd. Vzhledem k tomu, že po Zatoichim jde velká parta vrahů, která se po každém setkání s ním zmenší, tak o souboje není nouze. No a ten závěrečný v lese s pochodněmi byl opět luxusní.(3.6.2014)

 • Flipnic
  *****

  Jeden z nejlepších Zatoichi vůbec. Zatoichi se na počátku filmu ujme malého mimina, kterému zabili bandité matku. Stalo se tak jistým nedopatřením, kdy oni mysleli, že v přenosné "sedačce" je Zatoichi a probodali ji mečem. Zatoichi se tak s prckem vydává na dlouhou pouť za jeho otcem, aby mu mohl dítě odevzdat. Při své cestě potkává dvě ženy, příběh není nijak příliš složitý. Soubojů je dost. Hlavní "dokonalost" tohoto filmu je však v obrovském přesahu Zatoichiho lidství. Tohle je jeden z nejemocionálnějších, nejetičtějších a nejmorálnějších dílů, protože je zde jasně vyjádřeno jak se v jednom člověku skrývá pečující a ochranitelský hrdina, člověk, který si dokáže na louce hrát s malým miminem a po chvíli v sebeobraně rozcekat desítku nepřátel. Finále je geniální právě v tom, že Zatoichi, již bez prcka s rukou, pouze se svým mečem stojí v lese plném ohně a hledí vstříc polovině poražených nepřátel (neopakovatelný několikavteřinový záběr!). Zde je jasné a opakující se vyjádření nevyhnutelnosti Zatoichiho osudu, ale také údělu, tedy toho,že je ten, kdo bez milosti trestá ... Film mne naprosto dojal. Svým pojetím se liší od dílů předchozích právě v obrovském morálním přesahu, který mi přišel tak enormní, že ho tam zřejmě řada diváků ani nevidí ... A nebo jsem prostě jen "měkota" ... :-)(19.7.2009)

 • Flego
  ****

  V poradí ôsmy Zatoichi má jednoduchý príbeh a trochu sa odlišuje od ostatných. Nie je tu klasický záporný hrdina, len pár bezmenných hrdlorezov, ktorí idú hrdinovi po krku a druhá odlišnosť je v nezvyčajnej kombinácii slepého šermiara s bábätkom. Chvílky otcovskej lásky a starostlivosti patria k ozdobám tohto príbehu. Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.(11.6.2012)

 • tomisaburo
  *****

  Slepý dobrák putuje dál a mistrně se vyhýbá obávanému soupeři - hovnu vprostřed cesty. Tentokrát se musí postarat o kojence bez mámy a přebalování a krmení jsou pro něj práce navíc. Stejně jako v ostatních dílech Ichi potkává nespočet lidí-kurev, kteří se ho snaží za každou cenu ojebat. Celá série Zatoichi vyznívá v tomhle směru velmi pesimisticky. Hele slepec! - pojďme ho okrást, podvést, křivě obvinit, případně zamordovat.. Tento příběh se odehrává netradičně za pochodu, Misumi ho pojal jako předzvěst pozdějších vycházek Lone Wolfa s jeho kočárkem. V závěrečné ohnivé bitce má Ichi konečně obrovské problémy, když se protivníkům podaří zapálit jeho hadry. Aspoň chvíli drama, obvykle mu totiž soupeři vydrží sotva pár vteřin..(3.9.2012)

 • kinej
  *****

  Beru-li to chronologicky od začátku, tak zatím nejlepší Zatoichi. Aby mohl být film plně doceněn je asi nutné vidět většinu předešlých a znát Zatoichiho svět, ale zde se krom klasického přídělu akce a humoru dostaví díky dítku i větší hloubka psychiky hlavní postavy. Díky tomu, že tentokráte je film dost emotivní, jsem si finální řež orpavdu vychutnal.(4.10.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace