poster

Zatōichi rōyaburi

 • Japonsko

  座頭市牢破り

 • USA

  Zatoichi the Outlaw

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko / USA, 1967, 96 min

Režie:

Sacuo Jamamoto

Kamera:

Kazuo Mijagawa
 • Rominator
  ****

  Šestnáctý film ze série o Zatoichim. Rolníci jsou drženi v herně, protože nejsou schopni splatit svoje hráčské dluhy. Jejich pán dluh uhradí a ve společnosti Zatoichiho jsou na cestě domů a nevědomky kráčí vstříc přepadení. Ichi jde po tomto incidentu pánovi herny oplatit "pohostinnost". Ve znamení špatných zpráv se Zatoichi po roce vrací zpátky "na místo činu" a nestačí se divit zdejšímu vývoji událostí . . . Je zde zajímavá postava mistra, který učí rolníky, že je špatné propadnout hazardu a alkoholu a naopak dobréí být jednotní. Finále je plné krve a useknutých končetin.(22.6.2011)

 • kinej
  ***

  Tento film se Zatoichim je vskutku slabší. Je to tím, že po většinu stopáže je film nefalšovaná nuda. Spousty vedlejších postava vedou dlouhé a nezajímavé dialogy. V těchto pasážích chybí jakákoliv režijní invence a ani Shintaro Katsu, který spoustu filmů podržel svým výkonem, zde jen prostě je. Reputaci sérii trochu navrací posledních cca 30 minut, kdy Ichi zpytuje svědomí a vrací se věci „vyřešit.“ Jakmile se jde na věc filmu se vrací náboj a poslední řežba ja v rámci série spíše nadstandartní. To ale nemění nic na tom, že any ty dobré scény si divák dlouho počká.(19.2.2013)

 • Flego
  ***

  Šestnásty Zatoichi stratil šarm a povab predchádzajúcich dielov, je zvláštne komplikovaný a nudný a napriek záverečnému súboju na požadovanej úrovni, celkový efekt sa vytratil.Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.(17.8.2016)

 • kaylin
  ****

  Zaotichi zase válí s kostkami a já si říkám, kolik ještě variací na téma kostek je možné vymyslet. Bylo to součástí každého filmu, nebo mi to jen tak přijde. Tenhle díl ničím zásadním nevybočuje, chce se toho stát moc, ale nakonec se zase tolik neděje, dokud nedojde na nějakou pořádnou bitku, která samozřejmě nechybí.(18.6.2015)

 • Rameno
  *****

  Tenhle Zatoichi je temnější a morbidnější než starší díly, rozhodně ale není slabší, jak tu někteří tvrdí. Propracovanější příběh, tragický osudy postav a spousta hajzlů v průběhu. Zatoichi uvažuje nad mírumilovnou filosofií jinýho samuraie a dokonce se v jedný scéně nechá mlátit do krve a meč nevytáhne. I ostatní slepci jsou tentokrát perverzáci, aby toho nebylo málo. A na závěr krvavá řežba, jak se dá očekávat. Velikej film.(7.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace