Lordu Savilovi, který má před svatbou se sličnou Sibyllou, věští slavný chiromant, že někoho zavraždí. Lord Savil za pomoci věrného sluhy svatbu odkládá, aby splnil příkaz osudu, ale žádný z jeho pokusů o vraždu se nedaří... Inscenace Evy Sadkové podle scénáře J. Z. Nováka z roku 1967 je velice zdařilou adaptací novely Oscara Wildea. Václav Voska v hlavní roli spolu s ostatními představiteli skvěle oživili neopakovatelný Wildeův dialog a smysl pro paradox. (oficiální text distributora)

VenDulin85

Těmto skvěle sestaveným hláškám z novely Oscara Wildea se snad ani nedá nezasmát, bezvadná substance britského humoru, který asi nejlépe odvádí sluha v podání Svatopluka Beneše a hned za ním Václav Voska jako lord Savil. Věnujte hodinu svého života tomuto příběhu a dostanete mnohem víc, pokud vám tedy není cizí Wildeovo nakládání s paradoxem a ten nejsušší smysl pro humor. ()

Adam Bernau

Jestli má pravdu ViktorD, jako že asi má (každop. nečíst před zhlédnutím), tak čeští adaptéři zřejmě nesnesli, aby lord Savil svůj zločin skutečně spáchal, pak už by to totiž nebyla tak roztomilá anekdota. Ve výsledku se jim podařilo velice dada rozuzlení, ovšem za cenu dehonestace nebohého chiromanta. ()

evapetra

Tady se všechno povedlo na jedničku.( Nebo pětku, pokud jde o počet hvězdiček). Skvělý námět, vydařený scénář a skvostné provedení. Měla jsem celou tu hodinku pocit, že herci sami si představení moc užívají a úsměv z tváře mi při sledování snad ani na chvíli nezmizel. I ta pocta Oscaru Wildeovi jako milá perlička na závěr mě potěšila. ()

Pohrobek

Dokonalá adaptace Oscara Wildea, která nám 60 minut servíruje, co věta, co slovo, nevyčerpatelnou studnici neuvěřitelně absurdních, i když trochu sušších, hlášek. Jednoduše nedokážeme odhadnout snad ani jediný následující výrok kteréhokoli hrdiny. Nejlepší je podle mého názoru superoddaný osobní sluha Svatopluka Beneše, neméně však září i anarchista Kemr či chiromant Kopřiva. ()

emma53

Kdyby taková moc fungovala opravdu jako u lorda Savila, to by bylo mrtvol, že by hrobníci nestíhali pohřbívat. Sama jsem měla párkrát nutkání tuhle sílu použít. Mimo jiné tam bylo hodně odzbrojujících hlášek jako například předsvatební rada lordovi Savilovi: "U Tebe se bude předpokládat věrnost manželce a ne milence". Pan Václav Voska byl a stále je v mých očích skutečně zasloužilý umělec. Ovšem pro mě byla hned za ním v závěsu postava Josefa Kemra, toho jsem si vychutnala ve všech jeho polohách, které zde zahrál, také vynikající herec, o tom žádná. Děkuji za takové filmy. "Filmová výzva od mchnk 2019" ()