poster

Rákosníček a jeho rybník (TV seriál)

 • Československo

  Trsteniarik a jeho rybník

Animovaný / Pohádka

Československo, 1983, 26x7 min

Režie:

Zdeněk Smetana
(další profese)
 • Karlos80
  *****

  Zní to neuvěřitelně ale tomuto velmi oblíbenému večerníčku je už dnes 30 let. A já ho stále vidím před očima tak živě jako by to bylo právě dnes. Skvělá režie, hudba, scénář, a v neposlední řadě pak bravurně vyprávěno J.Bohdalovou. Kdo jiný by také tenkrát mohl tak skvěle namluvit tohoto skřítka žijícího u rybníka Brčálníku. A Rákosníčku povíš nám jaké bude počasí..? No, no co abych se podíval jaké překvapeníčko nám tedy chystá předpověď počasí..To bys měl..Podle dnešní hektopaskální situace nemůžeme zcela určitě očekávat obzvláště neurčité...křup, prásk..a zase nic nevím. Takže moudrost dne zní..? Když si na počasí počkáme..? No jó, tak se ho taky dočkáme. Oblíbená klasika za 5*.(24.9.2006)

 • Omnibus
  *****

  Nejnenapravitelnější kutil ze všech inovátorských kutilů, skřítek Rákosníček, se zakecal v rybníce s meteoroložkou Rosničkou. Ale vzhledem k tomu, že je ještě malinkej skřítek, tak jí určitě nedělá žádné nemravné návrhy, a kecají spolu jenom o tom, jaké bude dneska počasí. A my dva, já s naším uličníkem, sedíme na břehu Brčálníku, házíme do něj kamínky a máme radost z toho, jak to vždycky hezky žbluňkne a po hladině se rozběhnou kruhy. A natěšeně čekáme, s jakým praštěným nápadem ten neposeda vyleze z rybníka tentokrát :-).(5.2.2013)

 • Zagros
  ***

  Až při sledování s dcerkou jsem si uvědomil, že mě Rákosníček jako malého vlastně nikdy moc nebavil. Stejně jako nyní dcerku. Animace mi přišla spíš nepříjemná a hlas Bohdalové je sice jedinečný, ale pro některé děti nemusí být ideální, ba spíš naopak odpudivý. Přesto se dá říct, že je to česká večerníčková klasika. Znají ji téměř všichni a i když výhrady mám, tak jsem jej sledoval pravidelně a jako dítě jsem u toho dokázal vydržet.(13.3.2019)

 • MM_Ramone
  **

  Tento český, animovaný seriál si pamätám ešte z útleho detstva. Z čias, keď som netrpezlivo čakal na pravidelný Večerníček. Po ňom umyť zuby a spať. Moje prvé kontakty s televíziou. Prvé divácke skúsenosti. Rákosníček bol pri nich. Ale nepatril zrovna medzi mojich favoritov. Nepôsobilo to na mňa príťažlivo. Nepáčili sa mi animácie a ani umrnčaný hlas Jiřiny Bohdalovej. **(29.10.2011)

 • berg.12
  ****

  Tak tenhle týpek u mě spolehlivě porazil nejen ostatní večerníčky s Jiřinou Bohdalovou (trochu konkurovat mohla snad jen "Malá čarodějnice"), ale i třeba takového "Krtečka". Tu animaci, typickou pro všechny Smetanovy večerníčky, jsem sice nikdy moc rád neměl, ale vše zachraňoval vtip a hlavně hudba. Ta byla jednou z vůbec nejhezčích večerníčkových. Moje nejoblíbenější byla ovšem hvězdná série.(5.2.2008)

 • - Dabing Rákosníčka, o který se postarala Jiřina Bohdalová, byl zařazen do Zlatého fondu české kinematografie. (Paity)

 • - Nesmrtelný dabing Jiřiny Bohdalové měl svou odvrácenou stranu. Sama herečka a v tomto případě i dabérka připustila, že své dceři Simoně Stašové někdy, ale velice málo, pohádky četla. "Mnohem častěji se na ně koukala v televizi. Myslím, že jsem toho měla víc než dost, když jsem si ničila hlasivky kvůli ostatním dětem. Vlastním to raději pouštím z nahrávek," řekla k dabingu Bohdalová. (Paity)