Čerte, tady straší! (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 41 min

Miloš Kratochvíl

Petr Polák
  • L_O_U_S

Přišlo mi to celé takové neuhlazené a narychlo splácané. Mám ale rád, když má pohádka nadhled. Tahle ho má. (1 252.)(1.12.2018)

• Tommassi3

"Bílej pán a Bílá paní !! I hlas ztratili, protože každý jejich slovo byla lež.." ;) Absolutní tragédie..(1.12.2018)

• honajz

Snad jen z úcty ke Kostelkovi, který jediný zůstává trochu nad věcí a docela mu toho trochu namyšleného a napraveného čerta člověk věří. Ale jinak tedy Mário Kubec i Stivínová jako by vypadli z nějakého dekameronu, a ne pohádky, přehrávají neskutečně, svým zjevem vyžila Černá opět potvrzuje, že ty princezny (zde hodné děvče hospodářka) jí moc nejdou, a vlastně celý ten příběh jsem moc nepochopil. Dva lidé, kterým jde o zlato a lásku předstírají, a nakonec vlastně nejsou potrestáni, ale budou strašit? A je to pro ně vůbec trest? A co všechna ta dosavadní kouzla? Hlavní duo vodník-čert se snaží hodně být vtipné, ale chybí tomu vtipné dialogy a jedna ucházející hláška ("A pak že čert nikdy nespí!") to nezachrání. Přišlo mi to takové se slibným nápadem, ale nedotažené, hlavně na dialozích to chtělo zapracovat, a taky jiný výběr herců by se šikl.(1.12.2018)

• Jezinka.Jezinka

Čert a hastrman jsou moje oblíbené pohádkové persóny. Tady jsem toužila čerta upálit a hastrmana utopit, případně hastrmana upálit, čerta utopit, ještě přídněji oba hloubkově zmrazit a rozbít malým dřevěným kladívkem, co jsem měla v soupravě dětského nářadí, aby trpěli stejně jako já. A to jsem teprve u dvou postav z téhle pekelné slátaniny (muselo to ven). V takhle špatné pohádce nevypadá sympaticky ani čokoládový dort. Vážně, jeden tam byl a nezatoužila jsem po bližší známosti.(29.12.2013)

Je to ale zapeklitá věc s těmi českými pohádkami, co? přitom by se od nás mohli ostatní učit, jak natočit hezkou pohádku. Tahle ale nepatří zrovna k to mu našemu pohádkovému skvostu, kterým bychom se mohli chlubit. Tím nechci říct, že je tenhle pohádkový příběh špatný. Je to jen obyčejná televizní pohádka na nedělní odpoledne. Charaktery jsou předem dané jako v každé jiné pohádce a také tu vystupují dvě nadpřirozené postavy, které do českých pohádek patří. Je to čert s vodníkem.(30.8.2011)