Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O tom, jak čert s vodníkem spravedlivě čarovali. Čert (L. Kostelka) a vodník (J. Hálek), typické české postavičky, mají v dnešní pohádce hlavní slovo. Na zámek si je totiž pozval samotný pán Nesvít (M. Kubec), aby mu pomohli získat za ženu paní Luzmilu (Z. Stivínová) z Oblačné říše. Nesvít však nestojí ani tak o ni, jako o její zlato. Jenže Luzmila je stejného zrna. A tak čert s vodníkem jsou tu od toho, aby poznali, kdo má duši černou, a komu je třeba pomoci. Jenže při tom kouzlení nadělají spoustu zmatků… (Česká televize)

(více)

Recenze (10)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pohádka stojí na bláznivinách Lubomíra Kostelky a Jiřího Hálka. Celý děj je pak protkán nesmysly, kdy obě pohádkové postavy vše zamotají, aby to sami zase rozmotali, ale jen máloco dává smysl. Pohádka je sice natočena celá v kulisách, které nejsou nejhorší, taky je film natáčen v devadesátých letech, takže většina papundeklových kulis už snad byla zlikvidována, ale kdyby celý děj a průběh pohádky dával alespoň základní hlavu a patu, bylo by to hodnocení jistě lepší. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Je to ale zapeklitá věc s těmi českými pohádkami, co? přitom by se od nás mohli ostatní učit, jak natočit hezkou pohádku. Tahle ale nepatří zrovna k to mu našemu pohádkovému skvostu, kterým bychom se mohli chlubit. Tím nechci říct, že je tenhle pohádkový příběh špatný. Je to jen obyčejná televizní pohádka na nedělní odpoledne. Charaktery jsou předem dané jako v každé jiné pohádce a také tu vystupují dvě nadpřirozené postavy, které do českých pohádek patří. Je to čert s vodníkem. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Čert a hastrman jsou moje oblíbené pohádkové persóny. Tady jsem toužila čerta upálit a hastrmana utopit, případně hastrmana upálit, čerta utopit, ještě přídněji oba hloubkově zmrazit a rozbít malým dřevěným kladívkem, co jsem měla v soupravě dětského nářadí, aby trpěli stejně jako já. A to jsem teprve u dvou postav z téhle pekelné slátaniny (muselo to ven). V takhle špatné pohádce nevypadá sympaticky ani čokoládový dort. Vážně, jeden tam byl a nezatoužila jsem po bližší známosti. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Snad jen z úcty ke Kostelkovi, který jediný zůstává trochu nad věcí a docela mu toho trochu namyšleného a napraveného čerta člověk věří. Ale jinak tedy Mário Kubec i Stivínová jako by vypadli z nějakého dekameronu, a ne pohádky, přehrávají neskutečně, svým zjevem vyžila Černá opět potvrzuje, že ty princezny (zde hodné děvče hospodářka) jí moc nejdou, a vlastně celý ten příběh jsem moc nepochopil. Dva lidé, kterým jde o zlato a lásku předstírají, a nakonec vlastně nejsou potrestáni, ale budou strašit? A je to pro ně vůbec trest? A co všechna ta dosavadní kouzla? Hlavní duo vodník-čert se snaží hodně být vtipné, ale chybí tomu vtipné dialogy a jedna ucházející hláška ("A pak že čert nikdy nespí!") to nezachrání. Přišlo mi to takové se slibným nápadem, ale nedotažené, hlavně na dialozích to chtělo zapracovat, a taky jiný výběr herců by se šikl. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy spolu Mário Kubec a Zuzana Stivínová hodují, hraje z gramofonové desky Serenade No. 1 v A dur z roku 1901 od českého hudebního skladatele Františka Drdly. (Korsak)

Reklama

Reklama