Královská nemocnice (TV seriál)

Kingdom Hospital

Kráľovská nemocnica

• Nový Zéland

Kingdom Hospital

Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy

USA, 2004, 13x40 min

• genetique

Šialená zlátanina. King a Trier ako produkčná sila sklamali na plnej čiare. Dej tejto minisérie nemá naprosto žiadnu líniu, zmysel, či cieľ. Herci sú len gumenou výplňou tohto absolútne neatmosferického a lacného cucadla na peniaze. A scenár si asi v každom jednom diely pohadzovalo pár amatérov ako horúci zemiak, pretože som nenašiel súvislej myšlienky. Personál nemocnice pôsobil ako partička vyšinutých magorov a zadebnených idiotov, ktorí by nenašli uplatnenie ani ako pomocný personál v predpotopnej poliklinike kdesi na Kamčatke. Naozaj neviem, čím chceli tvorcovia zaujať, atmosférou, ľakačkami, či nápadom to však určite nebolo. Za zmienku stojí akurát postava doktora Hooka, na televízne pomery slušné efekty a prvé slušné dva diely, ktoré ma donútili sledovať seriál až dokonca. 45%.(14.2.2009)

• Paesant

American scum!!! Den po dokoukání posledního dílu Trierova monster-díla nemůžu tuhle břečku hodnotit jinak...Jakkoliv mám Kinga rád a vizuální stránka seriálu je sebevíc kvalitní, nemohl jsem se prokousat přes postavy a to, co pravděpodobně měl být černým humorem...Boston zkrátka není Švédsko...Jedna hvězdička alespoň za krásnou znělku(2.7.2010)

Jistě technická kvalita tohoto televizního seriálu je snad hodna obdivu, nicméně já nedám dopustit na původní von Trierovo Království. Tohle je jen děsuplný seriál, hezky natočený, ale v podstatě bez poslání, který staví na originální atmosféře své velmi-velmi vzdálené předlohy, a který víceméně adaptoval Stephen King. No a ten prostě řadu aspektů uchopil naprosto odlišně. Přiznám se, že kdyby nebylo původního Království, dala bych snad i vyšší hodnocení. Takhle ve mě jen přetrvává pocit, že Královská nemocnice je průměrnou předělávkou kultovního díla pro širší televizní divactvo. **1/2(9.1.2007)

...................1 - PILOT...................... CITÁT - A možná, že základy na kterých je Královská nemocnice postavena nebyly úplně stabilní, neboť chlad a vlhko se vrátily.......... Příběh je natočen podle mini-série "The Kingdom" Larse von Triera a Nielse Vorsela v produkci Stephena Kinga. Scéna z desáté minuty tohoto příběhu je událostně skoro stejná jako skutečná nehoda, která se stala Stephenu Kingovi 19. června 1999. V tu dobu byl pan King sražen projíždějícím autem, kdy řidič osobního auta se místo řízení věnoval svému psu. Ale zpět k tomuto příběhu - kombinace mezi sraženým mužem, vránou a mravenečníkem je bombastická. CITÁT - Hmmm mravenciózně lahůdkové........... Náklaďák, který pak u zraněného zastaví má na boku reklamu na neexistující limonádu Nozz - a - la. Tento smyšlený nápoj používá Stephen King v několika svých knihách. Převážně v Temné věži. Toto je Královská nemocnice, která stojí na špatném místě. A brána se otvírá.....aby se mrtví mohli zase vrátit....... ..................2 - PILOT.................... REŽIE - Craig R. Baxley. CITÁT - Lékařský termín? Zázrak!........... Tohle je královská nemocnice. ....................3 - TVÉ KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ................... KAMERA - David Connell. CITÁT - (PES) Ty troubo, kdo mě teď bude krmit??!!......... CITÁT - Někteří lidé si přejí aby pršelo pivo........... ...................4 - VÝČEP JE PEKLO..................... HUDBA - Gary Chang. CITÁT - Copak bys řekla, panenko, kdybys mohla mluvit?......... Okolo 23 minuty tohoto příběhu je vidět knihu Bag of bones (Pytel kostí), kterou napsal Stephen King. ....................5 - ZÁPADNÍ STRANA PŮLNOCI...................... DEVELOPMENT FOR USA TELEVISION - Stephen King. CITÁT - Dřív jsem se nenáviděl, teď se mám rád.......... ......................6 - HOOKOVO KRÁLOVSTVÍ.................... STŘIH - Sonny Baskin. ANTUBUS DESIGN - Image Engine Design INC. .....................7 - MLADÝ A BEZHLAVÝ..................... PRODUKCE - Richard Dooling. CITÁT - Někdy člověk musí zapálit svět.......... Tento díl je hodně strašidelný. Začíná jíti do tuhého. .................... 8 - ČERNÝ ZVUK.................... V HLAVNÍCH ROLÍCH - Andrew Mc Carthy (Martin Sláma), Bruce Davison (Zdeněk Junák), Diane Ladd (Olga Hegerová). CITÁT - Já jsem v Peklééééé!!!!!....... ....................9 - BEZCITNÝ........................ DISIGNER PRODUKCE - Craig Stearns. CITÁT - Ten, kdo řekl, že "Štěstí si za peníze nekoupíš" jen nevěděl, kde nakupovat........... CITÁT - Je Mary skutečná?......... ..................10 - BUDIŽKNIČEMU.................... PRODUKCE - Thomas H. Brodek. CITÁT - Smutná hra smutných chlapů.........Buter Fingers. To je jak vystřižený z nějakého hororu Stephena Kinga. Zde v tomto příběhu nádherně funguje fenomén "cestování časem". Úžasné. ...................11 - TŘETÍ DEN................... DÁLE HRAJÍ - Kett Turton, William Wise. Natočeno podle příběhu manželky Stephena Kinga Tabithi Kingové. ...................12 - DEN DOBYTÍ.............. SPECIAL APPEARANCE - ED Begley, JR. ....................13 - RADŠI ZŮSTAT V POSTELI.................. PRODUCER - Richard Dooling.CITÁT - Budoucnosti pozná až přijde - bude to brzy......... ..................14 - POŽÁR.................... VISUAL EFFECTS SUPERVISOR - James Tichenor. CITÁT - Čeká nás bouřka a sníh.........Bude to dnes večer.......... ................15 - TY POMŮŽEŠ MĚ, JÁ ZASE TOBĚ................. Zde si zahrál Stephen King a to roli Johnnyho B. Gooda. CITÁT - Náš čas se pomalu naplnil. Někdo bude žít, někdo zemře............. Povedené, napínavé - prostě KING.(6.4.2013)

• Djkoma

Pro mě obrovské zklamání, které nejenže nedosahuje kvalit původní minisérie LvT Ridget, ale spíše se tváří jako jeho napodobenina objednaná za určitý obnos(který LvT umožní zase jednou pracovat za svoje peníze na čem on sám bude chtít). Třináct dílů je poměrně dost a nebyl jediný díl, v kterém bych se ani minutu nenudil a nepřepínal na jiný kanál.(7.12.2006)

• - Sony Pictures chtělo, aby se natáčelo na HD. Režisér si však přál natáčet na 35 mm film. Stephen King s tím souhlasil a sám financoval dodatečné náklady. King též financoval seriál po překročení rozpočtu. (TomikZlesa)

• - Jméno Sonny Gupta je upravené jméno Dr. Sanjaye Gupty. (TomikZlesa)

• - Když byl Stephen King nespokojen s dostatečnou reklamou, zaplatil několik set tisíc dolarů za barevné reklamy v novinách. (TomikZlesa)