Reklama

Reklama

Královská nemocnice

(seriál)
  • USA Kingdom Hospital (více)
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, 2004, 10 h 32 min (Minutáž: 41–120 min)

Tvůrci:

Stephen King

Režie:

Craig R. Baxley

Kamera:

David Connell

Hudba:

Gary Chang

Hrají:

Jamie Harrold, Diane Ladd, Bruce Davison, Jack Coleman, Julian Richings, Andrew McCarthy, Jennifer Cunningham, Jodelle Ferland, Sherry Miller, Ed Begley Jr. (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

První televizní seriál, na jehož scénáři a produkci se podílel sám mistr hrůzy, slavný americký spisovatel Stephen King, se odehrává v moderním nemocničním zařízení, které je zalidněno znepokojivými a problémovými postavami, sbírkou ztracených existencí, těch, co se minuli svým povoláním i komunitou nadpřirozených bytostí. Tito štvanci z minulosti se zjevují v místě, kde došlo k tragickému požáru, při němž zahynulo mnoho dětí, a později k ohavným lékařským experimentům. Zbrusu nová nemocnice projevuje děsivá znamení rozkladu a stává se epicentrem různých katastrof. Nejvíc zneklidňující je nevysvětlitelný přízrak plačícího děvčátka a duch ambulance, který svou hrozivou přítomností dává všem na vědomí, že nemocnice stojí na prokletém území. Seriál kombinuje prvky hororu, černé komedie, dramatu z lékařského prostředí a nadpřirozené fantazie a jde o americkou verzi dánského seriálu Království od Larse von Triera. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Pokud přihlédneme k faktu, že na klasické nemocniční schéma známe z amerických seriálů narouboval King a spol prvky z Trierova Království, máme tu docela povedený seriál. Z druhé strany však bohužel nelze ignorovat jeho lacinost. Kingdom Hospital disponuje perfektním řemeslem, vizuální stránka je pěkná, na druhou stranu není ničím zajímavá. Podobné je to i s hudebním doprovodem. Narozdíl od Holbekova nervydrásajícího dunivého doprovodu podtrhující znepokojivou atmosféru onoho temného místa není hudební podkres Královské nemocnice funkční. Klasické nemocniční tóny, nic víc. King neodolal a opět přidal do scénáře hrozivou nehodu, kterou sám zažil. Vnitřní monolog raněné postavy sice odráží autorovi vlastní myšlenky, ale ve filmu působí opravdu směšně, o to více, že časem přeroste v dialog se smrtícím mravenečníkem (komu ještě leze na nervy?) a krákorající vránou. Hned v prvním díle odhalí toto dílo většinu svých trumfů, z nichž kvalitám původního seriálu se nejvíce blíží výtahová scéna, jež je také jedinou atmosférickou vložkou příběhu. Ostatní prvky Rigetu působí směšně a mají téměř nulovou hodnotu. Královská nemocnice je podobně jako Království podobně kvalitní jako její úvodní znělka. Jako celek nepůsobí tenhle seriál zle, ale větší odvaha v přístupu by rozhodně neškodila. Největším kladem budiž jakž takžzachované profily jednotlivých postav a některé překopírované scény. Na jednu stranu jsem tímto substrátem toho nejhoršího z Kinga, amerikanismu a podivné posloupnosti scénu zklamán, na druhou stranu některé scény opravdu potěší. Škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Jistě technická kvalita tohoto televizního seriálu je snad hodna obdivu, nicméně já nedám dopustit na původní von Trierovo Království. Tohle je jen děsuplný seriál, hezky natočený, ale v podstatě bez poslání, který staví na originální atmosféře své velmi-velmi vzdálené předlohy, a který víceméně adaptoval Stephen King. No a ten prostě řadu aspektů uchopil naprosto odlišně. Přiznám se, že kdyby nebylo původního Království, dala bych snad i vyšší hodnocení. Takhle ve mě jen přetrvává pocit, že Královská nemocnice je průměrnou předělávkou kultovního díla pro širší televizní divactvo. **1/2 ()

Reklama

Llewellyn 

všechny recenze uživatele

Nechápu tuhle snahu neustále něco přetáčet v americe pokud to má úspěch v Evropě (to i britské seriály, které není nutno dabovat). Proč se nesnažit o něco originálního? Obsazení není ani zdaleka tak dobré jako v původním království. Zase jsou tam viděl peníze, ale atmosféra je nesrovnatelná... za mě bude vždy vítězit původní verze... ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Tento seroš má jen jednu jedinou výhodu-je dokončený. Což ovšem nelze vyčítat Trierovi,neb mu zemřeli 2 z hl.představitelů. Pokud někdo váhá,ROZHODNĚ! Trierův originál. A kde uvidíte,jeden z nejodpornějších (nojo,Trier) porodů v dějinách tv. XTRO,hadr. Pane Kingu,tohle jste si mohl odpustiti. Na Triera prostě nemáte ani omylem. Ať už vyděláváte miliardy,či nikoli. Raději už konečně schrastěte prachy a vyprodukujte pořádnou tv adaptaci Temné Věže. Uděláte o 100% lépe. ()

Deleatur 

všechny recenze uživatele

Plusy: Navzdory špatnému zpracování zajímavý, tedy potvrzuje sílu původního materiálu. Mínusy: Tradičnější forma sice přehlednější, ale jakoby seriál natahovala. Herci snaživí, ale méně přirození než původní (výjimkou byla jen 80ková ikona McCarthy, jehož postava měla ale jiný vývoj než dánský předobraz). Pachuť promarněného potenciálu. Hodnocení: 46%. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (15)

  • V epizodě Shoulda' Stood in Bed je jméno právníka Stephen Dooling. Stephen King a Richard Dooling jsou producenti seriálu. (TomikZlesa)
  • V 4. minúte je na notebooku citát: „Ten, kdo řekl, že za peníze si člověk štěstí nekoupí, jen nevěděl, kam jít nakupovat.“ od americkej herečky Bo Derek. (figis20)
  • Když byl Stephen King nespokojen s dostatečnou reklamou, zaplatil několik set tisíc dolarů za barevné reklamy v novinách. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama