Reklama

Reklama

Královská nemocnice

(seriál)
  • USA Kingdom Hospital (více)
všechny plakáty
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, 2004, 9 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Stephen King

Režie:

Craig R. Baxley

Kamera:

David Connell

Hudba:

Gary Chang

Hrají:

Jamie Harrold, Diane Ladd, Bruce Davison, Jack Coleman, Julian Richings, Andrew McCarthy, Jennifer Cunningham, Jodelle Ferland, Sherry Miller (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

První televizní seriál, na jehož scénáři a produkci se podílel sám mistr hrůzy, slavný americký spisovatel Stephen King, se odehrává v moderním nemocničním zařízení, které je zalidněno znepokojivými a problémovými postavami, sbírkou ztracených existencí, těch, co se minuli svým povoláním i komunitou nadpřirozených bytostí. Tito štvanci z minulosti se zjevují v místě, kde došlo k tragickému požáru, při němž zahynulo mnoho dětí, a později k ohavným lékařským experimentům. Zbrusu nová nemocnice projevuje děsivá znamení rozkladu a stává se epicentrem různých katastrof. Nejvíc zneklidňující je nevysvětlitelný přízrak plačícího děvčátka a duch ambulance, který svou hrozivou přítomností dává všem na vědomí, že nemocnice stojí na prokletém území. Seriál kombinuje prvky hororu, černé komedie, dramatu z lékařského prostředí a nadpřirozené fantazie a jde o americkou verzi dánského seriálu Království od Larse von Triera. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

genetique 

všechny recenze uživatele

Šialená zlátanina. King a Trier ako produkčná sila sklamali na plnej čiare. Dej tejto minisérie nemá naprosto žiadnu líniu, zmysel, či cieľ. Herci sú len gumenou výplňou tohto absolútne neatmosferického a lacného cucadla na peniaze. A scenár si asi v každom jednom diely pohadzovalo pár amatérov ako horúci zemiak, pretože som nenašiel súvislej myšlienky. Personál nemocnice pôsobil ako partička vyšinutých magorov a zadebnených idiotov, ktorí by nenašli uplatnenie ani ako pomocný personál v predpotopnej poliklinike kdesi na Kamčatke. Naozaj neviem, čím chceli tvorcovia zaujať, atmosférou, ľakačkami, či nápadom to však určite nebolo. Za zmienku stojí akurát postava doktora Hooka, na televízne pomery slušné efekty a prvé slušné dva diely, ktoré ma donútili sledovať seriál až dokonca. 45%. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Pokud přihlédneme k faktu, že na klasické nemocniční schéma známe z amerických seriálů narouboval King a spol prvky z Trierova Království, máme tu docela povedený seriál. Z druhé strany však bohužel nelze ignorovat jeho lacinost. Kingdom Hospital disponuje perfektním řemeslem, vizuální stránka je pěkná, na druhou stranu není ničím zajímavá. Podobné je to i s hudebním doprovodem. Narozdíl od Holbekova nervydrásajícího dunivého doprovodu podtrhující znepokojivou atmosféru onoho temného místa není hudební podkres Královské nemocnice funkční. Klasické nemocniční tóny, nic víc. King neodolal a opět přidal do scénáře hrozivou nehodu, kterou sám zažil. Vnitřní monolog raněné postavy sice odráží autorovi vlastní myšlenky, ale ve filmu působí opravdu směšně, o to více, že časem přeroste v dialog se smrtícím mravenečníkem (komu ještě leze na nervy?) a krákorající vránou. Hned v prvním díle odhalí toto dílo většinu svých trumfů, z nichž kvalitám původního seriálu se nejvíce blíží výtahová scéna, jež je také jedinou atmosférickou vložkou příběhu. Ostatní prvky Rigetu působí směšně a mají téměř nulovou hodnotu. Královská nemocnice je podobně jako Království podobně kvalitní jako její úvodní znělka. Jako celek nepůsobí tenhle seriál zle, ale větší odvaha v přístupu by rozhodně neškodila. Největším kladem budiž jakž takžzachované profily jednotlivých postav a některé překopírované scény. Na jednu stranu jsem tímto substrátem toho nejhoršího z Kinga, amerikanismu a podivné posloupnosti scénu zklamán, na druhou stranu některé scény opravdu potěší. Škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem zatím jenom jeden díl (to hodnocení je proto jen orientační) a obsazením a atmosférou mě přesvědčil. Filmy podle Stephena Kinga mají kolísavou kvalitu, tak uvidíme, jak se s tím vypořádá TV. Hororové seriály - já vlastně žádný jiný neznám - jsou pro mě novinkou na "trhu". Už se těším na další díl ..... Zajímavostí je, že na českých televizích (alespoň co vím) neběžel a Markíza ho dává s českým dabingem.... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pro mě obrovské zklamání, které nejenže nedosahuje kvalit původní minisérie LvT Ridget, ale spíše se tváří jako jeho napodobenina objednaná za určitý obnos(který LvT umožní zase jednou pracovat za svoje peníze na čem on sám bude chtít). Třináct dílů je poměrně dost a nebyl jediný díl, v kterém bych se ani minutu nenudil a nepřepínal na jiný kanál. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Jistě technická kvalita tohoto televizního seriálu je snad hodna obdivu, nicméně já nedám dopustit na původní von Trierovo Království. Tohle je jen děsuplný seriál, hezky natočený, ale v podstatě bez poslání, který staví na originální atmosféře své velmi-velmi vzdálené předlohy, a který víceméně adaptoval Stephen King. No a ten prostě řadu aspektů uchopil naprosto odlišně. Přiznám se, že kdyby nebylo původního Království, dala bych snad i vyšší hodnocení. Takhle ve mě jen přetrvává pocit, že Královská nemocnice je průměrnou předělávkou kultovního díla pro širší televizní divactvo. **1/2 ()

Galerie (18)

Zajímavosti (15)

  • Ve 12. epizodě je míchán elixír z knihy Love potions, charms and spells od autorů Barlow a Straker. Tyto dvě jména jsou z Kingovy knihy 'Salem's Lot. (TomikZlesa)
  • Exteriéry Kingdom Hospital jsou ve skutečnosti budovy Workers Compensation Board v Richmondu v Britské Kolumbii, což ve skutečnosti není nemocnice. (TomikZlesa)
  • V 4. minúte je na notebooku citát: „Ten, kdo řekl, že za peníze si člověk štěstí nekoupí, jen nevěděl, kam jít nakupovat.“ od americkej herečky Bo Derek. (figis20)

Reklama

Reklama