Druhá šance

• USA As They Made Us (více)

Smutný příběh rozvedené Abigail (Dianna Agron) se dvěma malými kluky, jejího dlouho odcizeného bratra Nathana (Simon Helberg) a rodičů – Barbary (Candice Bergen) a Eugena (Dustin Hoffman), který je na sklonku života. (Bontonfilm)

cerdax2

Smutny pribeh o sklonku zivota taty (Dustin Hoffman) Abigail (Dianna Agron) a Nathana (Simon Helberg). Za me lehce prevztahovano a linka s novym pritelem Abi byla prilis umela, na druhe strane kouzelne vykresleno, jaci jsme a jak jsme otroci svych zvyklosti. 60% ()

Arsenal83

V 85 rokoch hrať umierajúceho človeka, nuž neviem, to by som si byť Dustinom nevybral, smrdelo by mi to veľkou pravdepodobnosťou, že tam sám skonám rovno na placi. Inak je film o utrpení a vyrovnávaní sa s rodinnými problémami, vzťahmi a smrťou najbližšieho, ktorý blízky ani byť nemusel. To je to paradoxné, ľutujeme pozostalých, nie nebožtíka. 😕 V rámci všetkej korektnosti, aká sa v rámci rozpočtu nazbierala je novým partnerom dievčaťa s dvomi trojuholníkmi na dverách, čítaj židovskou hviezdou, černoch, ktorého rodičia sú: čierna stará lesba a šikmooká stará lesba. A to bola len taká vsuvka, čo s dejom nemá nič spoločné, ale fajfku si tvorcovia nových hodnôt isto dali. Ale som rád, že spríbuznení s bojovníkmi proti Hamasu sú už takto otvorení, lebo v kuloároch sa hovorilo, že tí ortodoxní sa môžu páriť len medzi sebou. Inak klasický film o dysfunkčnej rodine, čiže pre 95% ľudí úplný normál. 5% ľudí rodinu nemá. ()

silentname

"As They Made Us" vnímam ako veľmi silne spracovanú drámu zo života jednej rodiny. Je to príbeh o tom, kde sa musíme vnútorne vyrovnať s tým, čo príde, no nejako vnútorne možno aj odpustiť staré krivdy alebo prísť na to, že niektoré veci od začiatku neboli úplne v poriadku. Nechcem veľa prezrádzať, no jedno musím napísať, a to, že keď vidíme ako Barbara veci vníma a ako nejako vnútorne chce mať všetko pod kontrolou a všetko mať vo svojom obraze a podobne (dokonca aj životy svojich detí), tá toxicita je tam vysoko zrejmá. A hoci to môže spočiatku pôsobiť, že skutočný Nathanov problém tkvie práve v jeho otcovi, všetko sa ukáže úplne inak. A dokážem ho v tomto pochopiť. A asi príde ten čas, kedy aj Abigail musí určité veci pochopiť a hlavne sa pohnúť z miesta. Pretože takto bude neustále len chodiť z miesta na miesto a nič v jej živote nebude mať správny smer. A čím viac flashbackov sme mali možnosť vidieť, tým viac som si hovoril, že odísť je niekedy správne riešenie. No dramatické momentky sú rovnako skvelé. Veľmi sa mi páči momentka kedy sa Abigail a Nathan konečne vidia so svojim otcom v jeho posledých momentoch. A dávam poklonu aj Dustinovi Hoffmanovi, ktorý aj skoro ako 85-ročný starý muž dokáže na obrazovku priniesť stále svoj talent. Je to smutný príbeh o prijímaní reality a skutočnosti, no súčasne aj ukážka ako môže byť toxicita v rodine vo veciach, ktoré by sme možno normálne ani ako toxické nevnímali. Pretože pre niekoho to môže byť úplne v poriadku. Ale tak to vždy nie je. Hodnotenie: B ()

filipvrbik

Taková velice, velice smutná komedie o jedné židovské rodině a umírajícím otci... Herci super. Na moje deprese to asi nebyla dobrá volba, ale jinak to není vůbec špatný film...60% ()

• Mayim Bialik bola nadšená, že obsadila Simona Helberga aj Dustina Hoffmana, keďže Simon povedal, že vždy chcel pracovať s Dustinom Hoffmanom. Prvýkrát, keď títo dvaja spolu čítali na skúške, Dustin sa po Simonovom odchode obrátil k Mayim a povedal jej: "Je naozaj dobrý." Mayim sa zasmiala a povedala: "Áno, to dieťa naozaj chodí." (Arsenal83)