• Grimaldi

Při sledování jsem spozoroval určitou paralelu mezi hlavním dějem a Evropou v době migrace.Práva majtele vs příchozí na pozadí trojúhelníku rozmazlenosti,lásky a bohatství.Tak uvidíme jestli se další vývoj bude tomu filmovému podobat,to si může každý po shlédnutí porovnat a rozhodnout sám.(19.9.2017)

DENBOW KEEP OUT OR GET SHOT!!! Western ve kterém nevíte komu ze začátku fandit. Až později poznáme, že hlavní frajer je Kirk. Filmu prospívá krátká stopáž a drsná mluva: shoot them down!! Otevřená krajina, krávy a fakt, že Glennovi to v těch černejch hadrech a stříbrnýmu opasku sedělo z tohoto filmu dělá parádní podívanou.(26.5.2014)

Westernový příběh o rivalitě a moci je především příběh konverzační a v tom je zřejmě ten nejhlavnější problém. Děj neoplývá žádným napětím, tudíž moc nechytne i když je tempo vcelku rychlé. Krátká stopáž je přínosem hlavně co se týče absence natahovaných scén. Na obraz byl použit Technicolor, takže barva kraluje. Příběh svojí přílišnou jednoduchostí vynucuje předvídavost vývoje děje už v první polovině příběhu, což na filmovém zážitku také moc nepřidá. Ale jako odpočinkový film na nedělní odpoledne je skvělý. Stačí jen poslouchat dialogy a nijak zvlášť u toho nepřemýšlet.(12.9.2017)