poster

Devět životů

 • USA

  Unstoppable

 • Slovensko

  Deväť životov

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Aruba, 2004, 90 min

 • sniper18
  ***

  Je to priemerný akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o veteránovi, ktorý sa hlavne kvôli smrti svojho priateľa ešte stále nevyrovnal so svojimi nepríjemnými zážitkami z vojny, kvôli čomu chodí aj na terapiu, ale našťastie mu je oporou jeho snúbenica. No keď sa s ňou má stretnúť v reštaurácii, je skupinou vplyvných zločincov omylom považovaný za agenta tajnej služby, pričom mu vstreknú novú experimentálnu drogu a tá mu spôsobí halucinácie. Ale veterán sa len tak nevzdá a využije všetky svoje schopnosti, aby vyriešil celú situáciu a získal protilátku skôr, než bude neskoro. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Ešte ten základ príbehu o mužovi s bojovými schopnosťami, ktorý je z nejakého dôvodu na úteku pred zločineckou organizáciou mám bežne veľmi rád, ale tu je to doplnené o nápad s drogou, ktorý to všetko len zhadzuje. Síce to možno pôsobí trochu originálne, ale sledovať akčného hrdinu, ktorý je vlastne celý čas pod drogami a má halucinácie už po chvíli omrzí a navyše to výrazne obmedzuje v tom, na čo sa dá v podobných filmoch inak tešiť, takže to určite nebol dobrý nápad. Ale zase pozerať sa na to dá, hluchých miest je minimum, takže aspoň tú priemernú úroveň si to bez problémov udrží. Akcie tu moc nie je a tá nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Nájde sa tu pár krátkych súbojov, v ktorých tie Snipesove chvaty určite potešia, ale mohlo to byť lepšie zostrihané a hlavne dlhšie a k tomu ešte nejaké tie naháňačky a aj trochu streľby. Takže ani jedna akčná scéna si ma až tak moc nezískala, ale hlavne na taký útek z nemocnice, úvodný stret s nepriateľmi a vlastne aj finále sa pozerá celkom dobre. Čo sa týka hereckého obsadenia, najviac samozrejme zaujme Wesley Snipes v hlavnej úlohe, ale kvôli typu postavy to predsa len patrí medzi to najhoršie, čo doteraz stvárnil, sympatická postava jeho priateľky a obstojní záporáci, obzvlášť Kim Coates. Réžia a technická stránka sú iba prinajlepšom priemerné, síce rozpočet nebol úplne malý, kvôli čomu sa nájde aj pár obstojných efektov, ale vidno, že sa to točilo vo východnej Európe a tak tá vizuálna stránka a celková atmosféra ma skôr sklamali. Takže ako taká oddychovka na jedno pozretie Deväť životov môže byť, ale Wesley Snipes má na svojom konte aj omnoho lepšie filmy a aj medzi jeho videotvorbou patrí práve tento film medzi tie horšie. 55%(26.6.2007)

 • cariada
  **

  Průměrný akční snímek, kerý má slušný rozjezd, ale pak pozvolnou pointu s velkou nudou. Veterán se omylem dostane do stetu zájmů jisté společnosti co vlastní jakou si drogu, po které uděláš co tě řeknou a jemu jí v domění, že se jedná o někoho jiného píchnou. A to je celé. On má rázem halušky aneví co je skutečnost, jeho přítlkyně policistka se snaží přijít na to co a jak. A hlavně mu pomoct. Nejhorší na tom celým je že se to odehrává v noci a tudíž toho není zase tak moc vidět zvlášt, když je hlavní postava černoch.(10.6.2009)

 • Ruut
  *

  Když zhruba v polovině filmu hlavní hrdina zahlásil že tomu vůbec nerozumí, tak jsem ho plně chápal a soucítil s ním. Nakonec jsem to dokoukal a moje reakce na film byla asi taková jako reakce Snipese v posledním záběru filmu. Ti co film viděli tak určitě pochopí. Zpracováním hodně ale opravdu hodně průměrné béčko. Zákulisní machinace agentů tajných služeb jsou nudné a samotná myšlenka zdrogovaného hlavního hrdiny taky po určité době přestane bavit. Někdo tu psal v komentáři že má film zajímavou kameru. No mě se z toho spíš motala hlava. Možná bych hodnotil jinak kdybych neměl nakoukaných mraky mnohem lepších (nejen) béček.(10.6.2006)

 • castor
  **

  Další vyhaslá hvězda se pomalu hlásí o své místo v akční síni zapomnění. Thriller Unstoppable Snipese zcela jistě nezastihl v nejlepší formě, ostatně o té se může divákovi snít už skoro dobrých deset let. Ani třetí díl komiksového Bladea nebyl tím pravým ořechovým, tentokrát nám Snipes nabízí prázdné a vyčerpané béčko, které by se lépe hodilo někam na začátek devadesátých let. Myšlenka zdrogovaného hlavního hrdiny je jak z epizody nějakého průměrného seriálu, akce je bez nápadu, napětí i sebemenšího náznaku něčeho zapamatovatelného!!(18.1.2011)

 • Malarkey
  **

  Wesley Snipes je jako kočka, které právě zbývá poslední život. Těch osm už dávno opustilo zemskou přitažlivost a jeho poslední život už pomalu také vyhasíná pod vlivem látky, která ho ničí ze vnitř a to je každopádně horší. Celý film je nesmyslný, zničující a prázdný až hanba. Akční scény nijak negradujou, příběh je spíše k smíchu a celé je to chvílemi dost schyzofrenní a rozmazané. Stejně jako chování Wesleye Snipese, jenž si po závěru Bladea marně hledá východisko, ve filmech, u kterých kvalita snižuje veškerou možnou hranici. Jestli to takhle půjde dál. Budeme tu mít na podnose další vyhaslou hvězdu, kterou nezachrání už ani podpis samotnému Ďáblu.(19.10.2007)

 • Kim Coates

 • - Film se odehrává celý v noci. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace