Devět životů

Deväť životov

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Aruba, 2004, 90 min

• Lacike

Ono to ani nie je akcny film ale skôr thriller v ktorom hlavny hrdina uteka a banda grazlov a zaroven policia ho chcu chytiť. V tomto to trochu pripomina film U.S. Marshals v ktorom tiez Snipes cely film utekal. Hlavny rozdiel je v tom, ze Snipesova postava je tentoraz zdrogovana, takze absolutne netusi, co sa deje. Vdaka tomu ma film miestami psychedelicku atmosferu, co vyzera tak, ze sa v jednej scene neustale striedaju dve casove roviny. Na mna to pôsobilo otravne a vobec sa mi to nepacilo. Takisto napad zdrogovat hlavneho hrdinu ma nenadchol. Vdaka tomu, ze je mimo si nedokazal ziskat moje sympatie a bolo mi ukradnute ako dopadne. A akcnych scen ktore by to zachránili tu tiez nie je vela a su dost fadne natocene, takze vo vysledku sa jedna o nudny film maximalne na jedno pozretie. Ale aj to len vtedy, ked nic lepsie v TV nevysielaju. 4/10.(2.12.2012)

• Ruut

Když zhruba v polovině filmu hlavní hrdina zahlásil že tomu vůbec nerozumí, tak jsem ho plně chápal a soucítil s ním. Nakonec jsem to dokoukal a moje reakce na film byla asi taková jako reakce Snipese v posledním záběru filmu. Ti co film viděli tak určitě pochopí. Zpracováním hodně ale opravdu hodně průměrné béčko. Zákulisní machinace agentů tajných služeb jsou nudné a samotná myšlenka zdrogovaného hlavního hrdiny taky po určité době přestane bavit. Někdo tu psal v komentáři že má film zajímavou kameru. No mě se z toho spíš motala hlava. Možná bych hodnotil jinak kdybych neměl nakoukaných mraky mnohem lepších (nejen) béček.(10.6.2006)

• castor

Další vyhaslá hvězda se pomalu hlásí o své místo v akční síni zapomnění. Thriller Unstoppable Snipese zcela jistě nezastihl v nejlepší formě, ostatně o té se může divákovi snít už skoro dobrých deset let. Ani třetí díl komiksového Bladea nebyl tím pravým ořechovým, tentokrát nám Snipes nabízí prázdné a vyčerpané béčko, které by se lépe hodilo někam na začátek devadesátých let. Myšlenka zdrogovaného hlavního hrdiny je jak z epizody nějakého průměrného seriálu, akce je bez nápadu, napětí i sebemenšího náznaku něčeho zapamatovatelného!!(18.1.2011)

Jedná se o průměrný akční film s mým celkem oblíbeným hercem Wesley Snipesem. Děj je celkem dobrý, protože je dosti odlišný od ostatních filmů tohoto žánru. Ale občas jsem se i přesto nudil. Ve filmu je i pár soubojů a výbuchů, které k tomuto žánru patří. Potěší účast dobrých herců ve vedlejších rolích. 55%(22.1.2008)

Wesley Snipes v dalším poměrně povedeném béčkovém thrilleru. Tentokrát si zahrál veterána z války v Bosně s nemalým traumatem. Náhodou si ho splete prodejce nové silné halucinogenní drogy a chce po něj jakési informace. Jenže Wesley je tvrdý chlap a s ním si rozhodně neměli co začínat. Navíc když má za zády přítelkyni policistku a potažmo agenta FBI. Snímek chvílemi dramatický, jindy vtipný, se vyznačuje unylým projevem hlavního herce, strašnými digitálními triky, nic moc akcí, přesto patří k šedému akčnímu průměru natočenému ve spolupráci Rumunů a Amíků.(2.12.2005)

• - Film se odehrává celý v noci. (cariada)