poster

Zápisník jedné lásky

 • USA

  The Notebook

 • Slovensko

  Zápisník jednej lásky

 • Kanada

  The Notebook

 • Nový Zéland

  The Notebook

 • Velká Británie

  The Notebook

 • Austrálie

  The Notebook

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (978)

 • gogo76
  ****

  Z plagátu k filmu sa nedalo zistiť v akom období sa film odohráva a tak mi dosť trvalo, kým som zistil, že táto romantika je stráviteľná i pre mužské publikum. 40-50-te roky ma lákali a neoľutoval som. Romantických komédií zo súčastnosti je celá hromada a to by som sa asi zlákať nenechal. Hlavná dvojka hrá skvele, ale dosť ma zamrzela kratučká pasáž venovaná pobytu r. Goslinga na fronte. S hlavným hrdinom mám spoločné šikovné ruky a tak ma bavilo sledovať ako starý dom postupne premenil na reprezentatívny palác. Príjemné i dojemné, jednoducho jeden z tých lepších a nezabudnuteľných romantických filmov. 80%.(5.2.2016)

 • POMO
  ****

  Neoriginálny, ale bez chybičky sfilmovaný jednoduchý príbeh s taaakto veľkým srdcom. Romantická limodáda galaktických rozmerov, ktorá sa až do posledných 15 minút dôstojne drží nad lacným sentimentom. Pomalé tempo, poetická širokouhlá kamera, slušní herci (hlavne Ryan Gosling), pekný klavírový motív. Pre tých, čo veria, že láska k jednému človeku môže vydržať na celý život. Nič pre cynických realistov.(2.3.2005)

 • kleopatra
  **

  "Psal jsem ti každý den celý rok, 365 dopisů". Ještě, že nebyl přestupný rok, asi by klukovi upadla ruka. Považuju se za romantika, ale tahle limča se lepila víc, než je zdrávo a dost mě udivuje hodnocení mužského uživatelstva, protože jsem žila v domnění, že když si tohle najde diváka, tak jedině v řadách čtenářek Harlekýnek. Chtěla jsem vidět, kam od Svatého boje dospěl "žid v bomberu s vyholenou hlavou" Ryan Gosling. Jeho útrpný úšklebky ale spíš signalizovaly, že u hraní zde měl podobně rozpačitý pocity jako já u sledování toho díla. A přitom by bývalo stačilo trochu ubrat "lepidla" ve scénáři, protože "řekni, že jsem racek, já jsem taky racek" - to je na můj intelekt moc hustý jinotaj.(9.6.2005)

 • Gemini
  ****

  Notebook je tak precizně vybroušeným krystalem čirého žánrového křišťálu, že mu snad ani nejde vyčítat ty jednotlivé elementy, které jsme už tolikrát viděli jinde. Je sice neuvěřitelně průhledný a možná i trochu dlouhý, ale díky Ryanu Goslingovi, Rachel McAdams, Geně Rowlands, Joan Allen a Jamesům Garnerovi a Marsdenovi dokáží momentky jako návštěva "Garnerových" dětí zamrazit, a naopak dychtivost mladých těl rozpálit... a samozřejmě oddanost lásky až za hrob "zahřát u srdíčka" (nebo vyvolat cynické ušklíbnutí). Režisérovi se navzdory několika WTF momentům (jako setkání Allie s "veselou vdovou" nebo matčin srdceryvný "já ti tak rozumím" výlev) jakž takž podařilo nepřetáhnout strunu, respektive nepřetahovat ji moc často a na moc dlouho, ale nějak nemám pocit, že by mě k tomuhle filmu něco táhlo - mám ho zafixovaný jako velmi dobrou žánrovou učebnici a nic víc. Tak dobrou, že to asi nakonec bude blíž k osmdesátce než sedmdesátce, ale i tak silně pochybuju, že bych se ještě někdy podíval znovu.(9.4.2013)

 • Matty
  ***

  Dojímavé krmivo. Režijně nenápadité, herecky průměrné (s těžce nevyužitou Rowlandsovou) a myšlenkovými pochody postav místy poněkud bizarní. Ve správném rozpoložení z vás dostane tu správnou tělesnou tekutinu. Jako každé lepší citové porno. 55% Zajímavé komentáře: kleopatra, liuk, Magneto, castor(29.1.2007)

 • Malarkey
  ****

  Opět mi unikl film, o kterém jsem neměl ani páru a přitom se v něm objeví v roli zamilované dvojice dva mí dost oblíbení herci - Rachel McAdams a Ryan Gosling. Co se ale samotného filmu týče, je to romantika jak bejčí stehno. Je ale tak hezká, příjemná, upřímná a místy trošku snová, že nejde jinak, než ji dát minimálně čtyři hvězdičky. To, jak je to vyprávěno a jak v půlce filmu prozřu a to, jak to všechno probíhá, prostě stojí za to, abych si také jednou za čas konečně pobrečel. A tenhle film to dokázal.(11.8.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Tak na starý kolena se ze mně ještě nakonec stane tlustá přecitlivělá pipina, co v cukrárně u rakvičky se šlehačkou bude slzet nad každou filmovou láskou. Jediný co mě, extremně citlivýho romantika sere, je fakt, že si Ryan Gosling vzal za tuhle roli prachy. Ryane sorry, ty se tam půlku filmu muchluješ z ultrakočkou jakou je Rachel a ještě za to bereš prachy ? No, tfuj tajskl, až bude Hollywood hledat partnera pro muchlování s Rachel, doufám že se na tebe vysere a v rámci šetření osloví mě neb já bych s Rachel šoustal i zadarmo, protože já jsem jedinej skutečnej romantik 21 století !(10.11.2013)

 • Djkoma
  ****

  Neřeším přeslazenost, která k tomu prostě patří. Ani tu průhlednost, která to v pár momentech trochu srážela a ubírala na intenzitě. Už vůbec stopáž, která by bez cca 15 minut z filmu udělala mou intenzivní letní filmovou lásku. Fascinovala mě chemie mezi Goslingem a vrcholně zamilovanou Rachel McAdams, kterým jsem doslova záviděl a chtěl jejich vztah prožít místo nich (se vším všudy, vždyť proto je to tak krásné). Ten film pro mě prostě reflektuje lásku, jsou v něm chyby, jsou v něm hádky, zbytečné natahování a čekání, ale i je v vášeň a to nejdůležitější, já to těm postavám prostě věřil. A hrozně přál.(31.10.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $29miliónovTržby USA $81,001,787Tržby Celosvetovo $115,603,229Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD od roku 2006 v USA $86,946,400 //počet predaných kusov 7,728,772║ Pekný film ale nič viac pre mňa, sympatická Rachel McAdams bola vybraná do svojej úlohy trefne, kdež to Ryan Gosling mi tam až tak nesadol a preto som moc túto romanticku story nezbaštil s takou chuťou. Taktiež réžia v podaní Nicka Cassavetesa nie je až taká sláva, nemá až taký talent aby mohol takýmto príbehom povedať niečo viac než mu dovolí zaužívaná šablónka u takýchto námetov. __2013: Druhé pozretie omnoho viac nadchlo. /80%/(12.7.2007)

 • Renton
  ***

  Scénář: Jeremy Leven .. Letní lásky končí z různých důvodů. Některé jsou přesto tak silné, že jejich pouto vydrží celý život. V zápisníku dokonce ještě déle… Krásné obrázky Nick Cassavetes umí, hudba i herci jsou zvoleni přesně. Sice průhledný děj (na konci, kdy už je každému úplně všechno jasné, jsem skřípal zuby nad protahováním, které místo slz mělo opačný dopad - moje váhání mezi 4* nebo 3* tak bylo rázem vyřešeno..), ale pořád poctivý romantický film. 65%.(26.10.2007)

 • larelay
  *****

  objektivne uznavam, ze s inym hereckym obsadenim by to bolo pravdepodobne nizsie hodnotenie, ale ta magicka pritazlivost medzi Ryanom a Rachel ma vzdy chyti za srdce. Nadherny pribeh lasky. A just verim, ze taka existuje :)(24.1.2015)

 • Superpero
  ****

  Romantika, která nepřináší nic nového pod sluncem, ale to staré je tam podané svižně a živě díky dobrým mladým hercům. Ta linie s důchodcema mě ale nebavila a přišla mi tam navíc. 70%(6.4.2010)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $29 million tržby celosvetovo : $115,603,229(15.2.2007)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Aaron Zigman: 1. Main Title ,2. Overture ,3. "I'll Be Seeing You" Performed by Billie Holiday ,4. "Alabamy Home" Performed by Duke Ellington ,5. Allie Returns ,6. House Blues/The Porch Dance/The Proposal/The Carnival ,7. Noah's Journey ,8. "Always And Always" Performed by Benny Goodman & His Orchestra ,9. "A String Of Pearls" Performed by Glenn Miller & His Orchestra ,10. On The Lake ,11. "Diga Diga Doo" Performed by Rex Stewart And The Ellingtonians ,12. "One O'Clock Jump" Performed by Benny Goodman & His Orchestra ,13. "I'll Be Seeing You" Performed by Jimmy Durante ,14. Noah's Last Letter ,15. Our Love Can Do Miracles ,(12.5.2011)

 • novoten
  *****

  Srdce si nevybírá. A můj milovaný žánr sladkobolné romance mi nabídl svůj klenot v době, kdy na diváka narážky na Notebook nevyskakovaly z každého druhého seriálu a divák nevěděl, do čeho jde. ON tak byl čestný sympaťák z chudých poměrů, ONA pak trochu moc rozverná, ale upřímná kráska z poměrů bohatých. A i v krajně nepříznivých okolnostech se zrodila obrovská láska. Jsou zkrátka projekce, na které se nezapomíná, takže ještě deset let poté, co jsem tenhle zápisník poprvé otevřel, mám silně v paměti, jak mě film položil. Nebylo to o zvratech, o pointách, o překvapení. Ta síla byla v dojemných scénách, úchvatné kameře a hořlavě přitažlivé hlavní dvojici. A vždycky si proto budu stát za tím, že pro beznadějné romantiky je tohle absolutní povinnost.(18.7.2006)

 • Viktooorka
  *****

  Mě stačí málo, aby moje srdíčko bušilo. No a když se na scéně objeví Ryan, není co řešit :o)(31.3.2009)

 • tron
  ****

  „Nikto nezabudne na svoju prvú lásku.“ Znie to pateticky, však? Taký je ale celý ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY. Je o láske. Robí česť romantickému žánru, dokonca takú, že nemám výčitky svedomia šupnúť ho k najultimátnejším romancám na svete (CASABLANCA, SPOMIENKY NA AFRIKU, ANGLICKÝ PACIENT). Snímka pôsobí "štandardne", ako keby chcel niekto schválne dať do jedného romantického filmu čo najviac klišé. Tvorcovia sa ale v skutočnosti inšpirovali Hitchcockom a jeho "je lepšie s klišé začať, ako skončiť". Skutočne – hoci si budete myslieť, že viete, ako niektoré scény/postavy skončia, snímka v poslednej chvíli prudko zmení smer a vyberie sa cestou originálneho riešenia, ktoré trhá srdce. Režisér s kameramanom ponúkajú smršť ťažko zabudnuteľných scén, z nich asi najviac osloví monumentálny záber so stovkami labutí. Hlavnou devízou snímky však nie sú ani tak magické scény, dialógy či pôsobivá vizuálna stránka, ale strhujúce herecké výkony. Dominuje im fantastický romantický pár McAdamsová/Gosling, ktorému uveríte každú emóciu a ktorým by ostatné filmové páry mali povinne závidieť. Ich chémia je taká, až sa čudujem, že sa po nakrúcaní nezobrali.(24.9.2005)

 • movie
  *****

  Krásný krásný krásný. Sice klišé a absolutně nic vás z hlediska příběhu nemůže překvapit, ale stejně mě to hezky zahřálo a potěšilo. A Ryan Gosling a Rachel McAdams jsou úžasní! Krásný *_*(30.11.2005)

 • Slasher
  ****

  Jedna z nejlepších čistě romantických story co jsem doposud viděl. Se stařeckým přesahem a výtečným Goslingem, pěkný.(7.3.2012)

 • Faidra
  **

  Myslela jsem, že už mě na tomhle světě obecně a na téhe databázi speciálně nic nepřekvapí, ale... 82%?! Nedat se zrovna do mytí oken (které u mě mají rozměry výkladních skříní a tvoří je nesčetné množství tabulek vnějších i vnitřních, takže ve srovnání s jejich mytím ukřižování rázem vypadá jako celkem příjemný způsob trávení odpoledne), vydržela bych u toho tak dvacet minut a ne o sto víc. Ze začátku vypadalo celkem nadějně a moje láska k americkému Jihu se blaženě tetelila, ale z racčího dada rozhovoru mi naskočily první pupínky a u milostné scény "on, ona a kachny... kachny... kachny..." jsem už byla osypaná jak ropucha zelená. Možná kdyby základním kamenem filmu nebyla sentimentalita, cihlami asi padesát milónů klišé a maltou harlekýnové monology a dialogy... kdyby se Ryan netvářil otráveněji než Goebbelsovic děti (ne že bych se mu divila)... kdyby se postava Rachel McAdams nechovala jak hysterická desetiletá školačka, která se nemůže rozhodnout, kterou barbínu si vybrat... a kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany... a dost. Zápisník jsem byla nucena jednou provždy odepsat a zaklapnout s tím, že kýčovitější a přeslazenější blábol jsem už dlouho neviděla a že od adaptací veleděl Rosamundy Pilcher se liší pouze v tom, že tam místo Friedricha a Hanelore z Kolína nad Rýnem hrají slavnější jména.(18.4.2011)

 • Jossie
  ***

  Když se prokoušete přes neuvěřitelně nudný začátek, dá se na to celkem dívat. Jen tu lásku jsem věřila jemu, ne jí; on byl opravdový, upřímný, nesobecký a naprosto oddaný. Ale uznávám, konec byl hezký. Jen kvůli němu dávám tu třetí *.(25.4.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace