Moje velká indická svatba

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

• Ewey

Opravdu příšerné...četla jsem několik recenzí a komentářů, veskrze hodnotících tento film průměrně a tak jsem doufala, že to zřejmě bude další, sice barevnější a rozjuchanější, ale snad povedené převedení mé oblíbené knihy na plátno, nic velkolepého ani nic strašného...ale promiňte tohle prostě strávit nedokážu, nevydržela jsem do konce. Nikdy jsem neodhalila a nikdy asi neodhalím to kouzlo Bollywoodu, všemi tak vynášené do nebes, na to prostě nemám žaludek.(18.9.2008)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $6,605,592Tržby Celosvetovo $24,716,440(17.12.2008)

Už dlouho jsem nedal filmu 100% hodnocení, ale tento film si ho určitě zaslouží. Nejenže v něm uvidíme krásnou herečku Aishwaryu Rai, krásné taneční kreace a ulyšíme skvělou taneční indickou hubu, ale hlavně budeme šokováni barvami. Přísahám, nikdy v životě jsem neviděl tolik barev, jako v tomto filmu! Opravdu nádherná pastva pro oči. Myslím, že takové syté zářivé barvy neuvidíte ani v Gay Parade a Transwesti show! Film "Moje indická svatba" je perfektní film, který Vás naladí a nabije energií! 100% DOPORUČUJI! :-)(13.9.2008)

• choze

Bollywoodská verze Pýchy a předsudku, tj. hodně oranžové, tance, zpěvu a Aishwarye Rai, která to pro mužskou část publika činí jakžtakž snesitelným.(19.7.2008)

Až nevídane gýčovité a primitívne. S touto nadsadenosťou však výborne zábavné - film je totiž preplnený svojskými gag-mi a vtipmi, z ktorých sa mi ten "kobrý tanec" z pamäti čoskoro určite nevytratí :D(28.6.2010)

• Hakha

Kdo viděl Pride & Prejudice od Joe Wrighta, tak se tomuto filmu vyhněte. Vše co se Joe Wrightovy povedlo se zde absolutně nezdařilo už od postav až po chemii a klíčové pasáže jsou zde nehorázně nezdařilé. Navíc většina písní nejsou nikterak zajímavé a nepomohly tomu ani barvy se kterými si tvůrci hrály. Jedině co bych přičetl k dobru je Naveen Andrews, který je skvělý a jen kvůli němu jsem tento film zhlédl celý. Tento snímek ve mě zanechal nepříjemně křečovitý pocit a mé hodnocení je 1,5 hvězdičky(9.11.2007)

Tenhle moderní Austenovský Bollywood/Hollywood přepis mě skutečně dokáže pobavit, i když u něj vlastně pořádně nefunguje pohled ani jednou optikou. Je to ale určitě o něco povedenější film než třeba "Královna koření" a míru tolerance a očekávání určuje do značné míry už samotný (originální), téměř parodický název. Ale proč ne.(1.8.2007)

Dobrá hudba, dobré pesničky (najviac sa mi páčila vtipná "No life without wife") a romantiky, že by sa v nej človek utopil. Ako inak, keď išlo o indickú verziu Jane Austenovej. Filmy z indického prostredia mám rada, ale ešte viac sa mi páči keď sú "indickejšie" (Monsoon Wedding). Na druhej strane vidieť, že Gurinder Chadha indickej mentalite rozumie a podľa záberov zo zákulisia to vždy vyzerá, že nakrúcať s ňou je fakt sranda (vtipnými zábermi v titulkoch sa podpísala aj v Blafuj ako Beckham).(5.4.2006)

Jane Austenovou nevyhledávám v tradičním pojetí, ale takhle je to docela příjemná změna. Hlavním pozitivem je samozřejmě bohyně Aishwarya Rai debutující v anglicky mluvené produkci :) V epizodce se mi líbila i Ashanti a celkově jsem poměrně spokojeně srovnala tuto svatbu s Mojí tlustou řeckou svatbou. V této pestrobarevné zábavě nechyběl samozřejmě Anupam Kher a poměrně netradičně byl obsazen Naveen Andrews.(25.1.2009)

• LiVentura

Pro zamilované snad jen. Nenabízí to nic jiného pro normálního diváka.!!(3.12.2011)

• mat.ilda

Když v televizi opravdu, ale opravdu nic nedávají, je možné vydržet tento spektákl plný barev, tance a hudby, budete se však muset vzdát jakéhokoliv očekávání - ve smyslu příběhu, vtipu, hereckých výkonů, zajímavosti postav.....vlastně úplně všeho. Krom očí pro pláč vám zbydou zas jen ty barvy, tanec a hudba, ale pro změnu to někdy i stačí.(25.9.2009)

Na rozdiel od TUČNEJ GRÉCKEJ (a trápnej) má táto svadba pobavila. Možno aj práve preto, že dodržiava zabehnuté pravidlá a naplno využíva atraktívnosť Indie. Vo výsledku podarená romantická komédia, ktorá nemôže uraziť. Inými slovami, hudobno-tanečné šialenstvo na indický spôsob...(4.1.2008)

Stejně jako hlavní hrdinka vyčítá v jedné scéně Darcymu, že turisti přijedou do Indie, ale nechtějí ji vidět, tak tenhle film si hraje na Bollywood, ale podle západních pravidel (a anglické literární klasiky), v Indii, kde všichni mluví a zpívají anglicky a navíc funguje jako takový turistický průvodce (všechny scény z Londýna a Hollywoodu). Je to škoda, protože Aishwarya Rai (a řada jejích kolegyň) je opravdu půvabná a nevypadá to, že by se k nám dostal nějaký její indický trhák (málem k nám kdosi koupil Devdas, ale rozmyslel si to).(14.7.2005)

• Campbell

No mě se nelíbil ani moc ten slavný "originál". takže 2* stačí.(30.9.2009)

Je to barevné, zpívá se tam a tančí. A na tři to stačí:-)(23.7.2007)

• Kamca_

Docela střeštěný film. Moc mě to nebavilo. Čekala jsem víc. Určitě bych zkrátila stopáž a ubrala indický tancování. Nuda. 35%.(25.10.2014)

Doporučuji všem, kdo s bolywoodským filmem teprve začínají! Kvalitativně stejně dobré jako poslední Pýcha a předsudek, jen podstatně modernější a uletěnější. Než si zvyknete na barevnost a "kýčovitost", chvíli to trvá, ale pak je to super! Některé postavičky jsou "k sežrání", indický pohled na Ameriku je úžasný! Oblíbený film u nás doma, na který se můžeme dívat znova a znova.(6.1.2010)

Romantická komedie s trošku jinými herci.. Ta 3. hvězdička za změnu prostředí a děje..(8.7.2006)

Bollywoodská adaptace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek? No nevím, co by na to autorka říkala a docela se při té představě usmívám. Celé je to hrozně kýčovité, barevné, rozjásané nebo zas uslzené, prostě bollywoodské, a tak je to také nutno brát. Jako vzorek tohoto druhu kinematografie mi to stačilo, opravdu 100% film z Bollywoodu bych asi nedal.(19.10.2012)

• 01Zuzana10

sorry, ale ja som sa nehorazne ale fakt nehorazne nudila. Este ze sa tam objavila mala Gilmorka - Alexis Bledel. Rada som ju videla. Inak strasne vela tanca, spevu, farieb, modeliek... pribeh strasne zjednodusili, i ked zajimavo alternovali.(28.2.2009)

Český název odkazuje na úplně jiný film, než ten originální. Bride and Prejudice - Bollywoodská Pýcha a předsudek. Byla to zábava, hudebně-taneční čísla se vážně povedla a celé to bylo takové hezky barevné a indické. A Aishwarya je fakt kočka.(3.12.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5