Moje velká indická svatba

Bride and Prejudice

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

Zde jsem ani trochu nevěděl, co čekat. Bude to skvělá hudební komedie, nebo zase další love story...Po shlédnutí traileru, kde jsem zahlédl M. Hendersona a Naveena Andrewse, pučil jsem si film, a viděl ho asi sedmkrát. Je to skvělé spojení obou typů, co jsem uvedl výše. Film hýří barvami, originální indickou hudbou, krásnými indkami a častými písničkami. Popravdě, zpracování původního díla J. Austinové tak, že místo starých rouch a šatů tam chodí v tričku s nápisem Lucky a posílají si sms.....to je fajn změna. Jediná výtka, co se mi nelíbí, že ty (i když pěkné) písničky se tam třeba nehodí, nebo nejsou dost chytlavé (jen některé). Není to jako v pomádě, že tam každou píseň hltáte a čekáte na další, tady se spíš moc nehodí. Ale je to muzikální komedie a o tom to je, takže se s tím nedá nic moc dělat. Veliké plus pro skvělou scénu, pestré kostýmy a tance.(2.3.2007)

Ve filmu mi trochu vadil velký vliv, nejspíš z indické strany - za celý film jsme neviděli jediný polibek, romantické scény jak je dnes známe, se tady vůbec neobjevily. Některým to možná přišlo jako uvolnění od typických amerických "slaďáků", ale na mě to působilo tak nějak zvláštně. Film jako takový byl docela dobrý (indické tance, zpěvy - mooc hezký), ale trochu fádní, už v polovině se dalo odhadnout jak skončí!(16.7.2005)

Svižné, hudobné dielo, ktoré vás pobaví pokiaľ ste priateľom ľahkej nenáročnej zábavy a nehľadáte tajuplné odkazy, alebo náročne vystavaný dej. Hudobné prvky a tanečné kreácie, ktoré sú typické pre indickú mentalitu tu neposobia vôbec rušivo, ale film je pojatý hlavne pre európskeho diváka. Už len samotná dĺžka poukazuje na to, že to nie je typicky indické dielo. ... .... Zábava: *** Reálnosť:* Hudba a tanec: *** Romantika: **(18.1.2009)

• Vilhelmína

Když jsem dvd s tímhle kouskem strkala do přehrávače měla jsem za to (tedy, přinejmenším jsem doufala), že se budu bavit stejně dobře, jako u filmu Moje tlustá řecká svatba. Bohužel, samotný název byl velice zavádějící. Po prvních minutách, stále doufajíc, že ty bláboly, klišé, barevné a taneční kreace, co se řítily z obrazovky jsou jenom nějakým VELKÝM nedorozumněním, jsem zatínala zuby a děkovala Prozřetelnosti, že u toho se mnou nesedí můj manžel a já se nemusím dívat ještě i na jeho výraz tváře a oči obrácené v sloup – co že si to jeho filmově vyšinutá žena zase pouští. Rozumějte mi – jsem romantik! Mám ráda filmy, u kterých můžu snít o lásce. Že dokáže překonat hranice, předsudky, nezměrnou bolest a dokonce i čas! Ale co je moc, to je moc. Proti tomuhle bollywoodskému nesmyslu mi přišly i romance Rosamundy Pilcherové jako slabý čajík, podávaný ve velmi, VELMI malých dávkách… Jedna hvězdička za modré oči "pana Darcyho".(16.6.2009)

Bollywoodská adaptace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek? No nevím, co by na to autorka říkala a docela se při té představě usmívám. Celé je to hrozně kýčovité, barevné, rozjásané nebo zas uslzené, prostě bollywoodské, a tak je to také nutno brát. Jako vzorek tohoto druhu kinematografie mi to stačilo, opravdu 100% film z Bollywoodu bych asi nedal.(19.10.2012)

• - Paňdžábská svatební píseň s tancem se natáčela celých šest dní. (NinadeL)

• - Kromě mnoha podobností mezi původním názvem knihy Pride and Prejudice a filmu Bride and Prejudice je zcela zřejmé spojení také mezi jednotlivými jmény. Například Lalita se podobá přezdívce Elizabeth Bennetové Lizzy. Jaya je Jane, Lahki je Lydia, Will Darcy je Fitzwilliam Darcy a pan Kohli jen pan Collins. Wickham se nezměnil, stejně jako Darcyho sestra se jmenuje Georgie (původně byla Georgianna). (NinadeL)

• - Aishwarya Rai kvůli filmu přibrala 9 kg, protože cítila, že pro její postavu je vhodnější, aby nevypadala jako modelka. Snažila se ji vykreslit co nejrealističtěji. (HappySmile)