Medailon

Medailón

Komedie / Akční / Krimi / Fantasy

Hong Kong / USA, 2003, 88 min

• lekr

Jackie Chan se v tomhle filmu nijak moc nepředvedl. Sice dělal kopy a otočky jako obvykle a dokázal že bojové umění ovládá na jedničku ale to tenhle film nezachrání. Nijak moc originální příběh, prostě jen spatlaná pohádková zápletka a k tomu hollywoodská omáčka v podobě brutálních zločinců a zoufale ubohých vtipů v podání debilního Lee Evanse kterej ze sebe ve filmovém průmyslu dělá "chytře" ( pro peníze ) vola. Shrnuto jedním slovem: ubohost!!(3.8.2008)

Nevím, proč se ten film hodnotí tak příliš nízko. Mě bavil, zasmála jsem se. Většího dementa, než je Lee Evans, jsem neviděla. Koukám, že Jackie to odnáší teda pekelně těmi filmovými partnery. V Rush Hour ten černoch, teď tady tenhle. Ale měl i světlejší chvilky. Co se týče příběhu, tak byl zajímavý, nezdálo se mi, že by to nějak drhlo. Opět závěrečné nepovedené scény byly perfektní.(8.8.2009)

Tohle mě dost překvapilo a o to více se mi to líbilo. Choreografii akčních scén měl na starosti Sammo Hung abylo to znát. On prostě umí. Jackie stárne, ale pořád válí a některé nápady, mi pořádně nejdou dohlavy, ale ta akrobacie je úžasná. Spojení herce a kaskadéra v jednom. Claire Forlani a její mimika je pro mě příliš okouzlující, abych ji nenadržoval, ale je fakt že toho zase tolik nepředvedla. Lee Evans se své role chlapíka k smíchu zhostil s velkým zápalem, asi nejlůepší z celé trojice hlavních postav. Tohle je dost pohádkové, ale oproti jiným pohádkám typu Iron man, to má aspoň šmrnc.(1.9.2010)

• Madhuri

Tak to bylo hooodně vedle Jackie. A to už mám za sebou hodně hongkongských veleděl u kteýrch jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, tohle však nastavuje laťku vysoko. A hodně. Z filmu jsem si odnesla jedno ponaučení- Hong Kong a USA se nemíchá, a teprve ne, když v tom má nějak figurovat Chan. Těhle děl je víc, a nikdy z toho nebylo nic než průměr, někdy lepší někdy horší, a nikdy to nedosahovalo toho když to měla pod palcem pouze Hongkongská produkce. Nuže k filmu- Věřím že věková skupina kolem 10 let bude nadšená vtípky jako píchání nožem do zadku, trapným řvaním "INTERPOOOL" do každého rohu a dveří a vůbec celou neskutečně trapnou a otravnou postavou Leeho Evanse. K tomu jsem si ke konci filmu vybudovala takový odpor, že mi vadilo když se tam jen mihnul jeho ksicht nebo NEDEJ BOŽE promluvil, což byl takřka v 90% vždy slovní průjem. A pak tu byla choreografie, která mola být skvělá, bohužel tak hrozně znásilněna kamerou že ve výsledku místo ukázkové akce vidím ukázkové zoomy a střihy, takže s bojů vidím velký prd. Část filmu kde Jackie získá snad všecky nadpřirozené schopnosti, snad ani komentovat nebudu...Chan byl místy celkem vtipný bohužel to pak zase v zápětí shodil Evans. I pár soubojů kde si dal kameraman chvíli pohov od efektů ušly. Proto 2** ...Jackie prosím, tohle už po druhé ne.(30.10.2016)

• Vital

Jackie Chan,by měl přestat hrát v Americe a vrátit se zpátky do své vlasti,tam točil rozhodně lepší snímky než tyto akční komedie,přišlo mi spíš smutné,jak tam chlápek z Interpolu hopsá a dělá ze sebe kašpara,na zasmání to je,ale trapné také.Jackie ale i oproti svému věku stále podává perfektní výkon,i když se mi víc líbil,když točil filmy bez těch efektů a lítání na lanech a na konec ženské podání Claire která měla svou roli prokouknutou už od začátku tak mě ani moc nenadchala,rozhodně byla lepší ve snímku Seznamte se,Joe Black.(4.2.2007)

• - V průvodci dublinského hradu v Irsku se píše, že Jackie Chan během natáčení tohoto filmu vyskočil na trůn, což z něj dělá prvního člověka po králi Jiřím V., který na něm seděl. (HappySmile)

• - Původní název filmu byl "Highbinders" (Podvodníci). (HappySmile)

• - Po zhlédnutí hrubého sestřihu režiséra Gordona Chana, společnost Columbia najala Douga Aarniokoskiho, aby natočil nové scény a značně film přepracoval. (HappySmile)