Medailon

• Austrálie

The Medallion

Komedie / Akční / Krimi / Fantasy

Hong Kong / USA, 2003, 88 min

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má nie moc zaujímavý príbeh o čínskom policajtovi spolupracujúcim s interpolom, ktorý počas jednej akcie, kde sa snaží zastaviť zločineckú organizáciu zachráni chlapca pred utopením, ale sám príde o život. Kvôli zázračnému medailónu sa snovu oživí a získa nadľudské schopnosti a musí zničiť zločineckú organizáciu, ktorá chce toho chlapca kvôli jeho schopnostiam získať. Tento príbeh ani nemá čo ponúknuť, je to taká typická americká rozprávka, ale kvôli Jackiemu Chanovi a celkom rýchlemu spádu deja nenudí. Akcie tu nie je najmenej, v prvej polovici síce patrí medzi Chanov podpriemer, ale aj to je stále dobrá kvalita, ale po Chanovom znovuzrodení už kvôli počítačovým trikom akcia nie je moc zaujímavá a finálny súboj je dokonca veľmi zlý. Najviac sa mi páčia obe akcie na lodi, pri ktorých dôjde k viacerým menším súbojom alebo naháńačka s černochom. Herecké obsadenie je dosť slušné, potešia aj dve ženské hrdinky Claire Forlani a Christy Chung, ale zaujme aj veľmi krátka účasť Scotta Adkinsa. Hlavný záporák je úplne nezaujímavý, Anthony Wong ma tu dosť sklamal a záporom je aj Lee Evans. Na tento film sa dá bez problémov pozerať, ale samozrejme hlavne kvôli Jackiemu Chanovi. Bez neho by to nemalo žiadnu cenu. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 53%.(25.8.2007)

• departed

No kůrva, co tohle bylo za sračku? Jak se mi vůbec podařilo dokoukat to až do konce? Nebo spíš proč jsem se na to v první řadě vůbec koukal? Doporučuju nedívat se na to! Ani kvůli Jackiemu, ani kvůli Claire Forlani, ani kvůli čemukoliv, kvůli čemu byste se na to chtěli kouknout. Medailon je filmový peklo. Jediný, co jakžtakž pobavilo byly nepovedený scény na konci. Musím se takovýmhle kokotinám vyhýbat.(26.2.2014)

• lokol

na jackieho je to dost slabe...kde su tie klasicke haluze a la jackie chan...toto ubehlo strasne rychlo bez nejakeho extra momentu...Claire forlani je pekna,mila to sa musi nechat...ale tak radsej si pozriem asi sanghajskych rytierov :D P.S. jedna scena stala za to aby som si ju pozrel znova :D cely film za to nestoji :D(20.1.2007)

Hongkongský detektiv Eddie Yang pracuje s agentkou Interpolu Nicole a s Agentem Watsonem. Společně se snaží zachránit zázračného chlapce ze spárů ničemného Snakeheada. Scénář : Bennet Joshua Davlin, Alfred Cheung, Gordon Chan, Paul Wheeler a Bey Logan. CHYBA VE FILMU - Když Snakehead hodí po Eddiem roh, tak je zahnutý, ale když ho Eddie vyndá z nohy, tak je rovný. CITÁT - I královna má větší ránu než ty!........(17.5.2011)

• RobbieM@N

Umocněno českým dabingem...Sledování tohohle paskvilu mě tak bolelo, že si to pamatuji ještě po rocích, tak stupidní nebyli ani poslední filmy N. Cage, prostě hovadina nejvyššího kalibru od které se držte co nejdál a když už tak aspoň zavírejte oči když příchází na scénu Claire Forlani (jinak celkem kus) a snaží se máchat nohama, málem si ukopla vlastní hlavu.(25.7.2008)

• - Po zhlédnutí hrubého sestřihu režiséra Gordona Chana, společnost Columbia najala Douga Aarniokoskiho, aby natočil nové scény a značně film přepracoval. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Snakehead (Julian Sands) hodí po Eddiem (Jackie Chan) roh, je roh zahnutý. Když ho však poté Eddie vyndá z nohy, je rovný. (Terva)

• - Tým podílející na vizuální efektech soutěžil o Hongkongskou filmovou cenu v kategorii nejlepší vizuální efekty. (Terva)