451 stupňů Fahrenheita (TV film)

• Austrálie

Drama / Sci-Fi

USA, 2018, 100 min

• Adasin

Proč já jsem si jako součást prezentace ke knize musela vybrat zrovna tuhle verzi... Nechtěla jsem věřit zdejším zklamaným reakcím, ale je to bohužel pravda, tenhle film za moc nestojí ani jako adaptace ani jako sci-fi sama o sobě. Kdybych to promítání nemusela hlídat, zaručeně bych u toho usnula. 4/10(2.1.2019)

Úvod filmu je zmatečný, já jsem vůbec nevěděl, do jakého světa jsem se to dostal a musel jsem si film stopnout a něco si o tom přečíst, abych byl vůbec v obraze. Následně už mi to dávalo celkem smysl a mohl jsem si tak ten příběh užívat. Je to takové průměrné sci-fi, možná trochu zvláštní svým příběhem. Film diváka zabaví, není to špatné, ale podruhé si to už určitě nepustím.(7.10.2018)

• Morholt

Filmu se vůbec nepodařilo odpovídajícím způsobem vykreslit svět relativně blízké budoucnosti. Jasně, tady je důležitá myšlenka, ale pokud se ztrácí ve scénáristickém chaosu, je třeba jí alespoň částečně něčím nahradit. A to se tady nestalo. Mínusem je i obsazení Jordana do hlavní role. Ten možná zvládne Creeda juniora, ale to je jeho strop. Příliš to nejde ani Shannonovi, kterého to evidentně nebavilo a tak jediný, na koho se dá trochu koukat, je Boutellka, ačkoliv to je dáno i tím, že pro ní mám slabost. Celkově sterilní a zbytečné. 25%(28.7.2018)

• dopitak

Dva roky jsem se těšil na novou verzi. Právě proto, že jsem četl knihu a viděl původní film, nešlo nebýt natěšený na to, jak si tvůrci poradí s remakem (to jsem netušil, že i s přenesením děje do současnosti). Protože ruku na srdce, s nástupem internetu Bradburyho zásadní dílo totálně ztratilo na aktuálnosti. A ve filmu je to bohužel od začátku vidět. Řeší se tu, že jsou zakázané a prakticky neexistují věci jako papír, tužka (což je ale z praktického hlediska vyloučené) a místo internetu je tu "Devítka", nová verze interaktivního internetu s vlastní formou el. inteligence napojené online (rozuměj, máš webku u sebe doma pořád online a kromě jiného tě tak špehuje). Atmosféra není propadák, ale dalo se zabrat víc, naprosto neúčinná je snaha tvůrců obhájit, proč v dnešní době (odhaduju, že film se odehrává v budoucnosti, jsou tu odkazy na druhou občanskou válku - umřelo 8 mil. lidí) může fungovat podobné omezování. Shannon je perfektní, Jordan promine, ale jeho postavu mohl zahrát jakýkoliv mladý černoušek. Soufia málo sexy. Celkově hodnotím střízlivě, atmosféra filmu 1966 ani zdaleka nedosažena, v tomhle HBO projektu se mi líbila jedině ta scéna s pálením.(29.5.2018)

• Trevor

Ako to napsať aby som neporušil copyright komentára užívateľa Jaro.Krafcik a nebol za plagiátora? Asi sa to ani nedá...Predvídateľný dej, obrovská chuť tento film vypnúť a neuveriteľná nuda a strata času. Snáď iba postoj veľkej časti obyvateľstva k časopisu Zem a Vek, ktorý som síce nikdy nečítal ale poznám ho iba kvôli presne takej honbe za ničením kontroverzných diel ako je zobrazený v tomto filme ma prinútil ho dopozerať až do konca, ale nič som si z neho nevzal a zabudnem naňho za pár sekúnd. Aspoň v to dúfam.(10.2.2020)

• - Mezi dalšími hořícími knihami lze vidět i knihu „Harry Potter a Kámen mudrců“ od J. K. Rowling. (Zefill)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)

• - Natáčelo se ve městě Hamilton (Ontario, Kanada). (BMW12)