Reklama

Reklama

451 stupňů Fahrenheita

(TV film)
  • USA Fahrenheit 451 (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Oslnivý thriller z přetechnizované civilizace moderního světa zachycuje stejnojmenný klasický román Raye Bradburyho s citlivostí typickou pro 21. století. Snímek "451 stupňů Fahrenheita" z produkce HBO Films vykresluje svět budoucnosti ve Spojených státech, v němž média vymývají lidem mozky, internetoví roboti kontrolují každodenní běžné činnosti, historie je zkrácena či přepsána a sbory proslulých “hasičů” se zapojují do televizí přenášených misí zvaných „najdi a znič“ s cílem spálit knihy a postavit jejich zostuzené majitele před soud. V tomto paranoidním světě začne horlivý požárník (Michael B. Jordan), který se připravuje na převzetí funkce po svém dlouholetém kapitánovi (Michael Shannon), zpochybňovat přetrvávající domněnky o pálení knih a jiných "graffiti," jež jsou vůdci považovány za příčinu rozšíření odporu a v důsledku toho i rozpoutání “druhé občanské války,” v níž zahynuly miliony lidí. Poté, co se setká s mladou informátorkou (Sofia Boutellová), která je v podmínce za podporování lidí cenících si literatury a historie, učiní hasič nebezpečné rozhodnutí pomáhat podzemnímu hnutí osnujícímu odvážný plán na zachování obsahů tisíců klasických knih, umění a kultury – pokud dokáží přelstít všudypřítomné složky, které mají v úmyslu je zničit. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (113)

PKD 

všechny recenze uživatele

Stejně,jako kolega liskam ( i když mnohem přísněji) dávám tu jednu jedinou hvězdu za M.Shanona,neboť on jediný se mi zdá,v této naprosté a zhůvěřilé šaškárně na motivy(?) jedné z nejzásadnějších knih v dějinách literatůry,kterou napsal PAN spisovatel,správně obsazen a umístěn do tohoto výblitku,který se nemůže prostě vymluviti na to,že je ´´jen´´ tv zprasováním/zprasením. Pokaždé,když jsem svědkem něčeho takového (nemělo by se to už konečně nějak sankčně trestat???) ,velmi doufám,že po smrti opravdu nic není,páč jinak by měl Bradbury plné právo,takovýmto kokotům urvat hlavy,a nebo je aspoň strašiti až do konce života. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Hle, bylo nablito na Bradburyho, Orwella i Hellera. Nebo to snad autoři mysleli dobře? Předat varování o nebezpečí plíživého ztotalitnění (v těchto časech prodejným dobroserstvem) plíživě totalizovaným a jednoduchým mileniálům? Pak to buď pokaňhali naplacato, nebo si nechali udělat kvalitní průzkum a mlaďoši jsou ještě blbější, než jsme doufali. Než kdokoliv doufal. Než ONI doufali. Ti tajemní ONI.... A jsme fpiči. ()

Reklama

SeBig 

všechny recenze uživatele

V tomhle světě by knihomol neuspěl. Všechno se tu pálí jak Lidice. Hlavní role pyroman, co už nechce pálit nic, tak přestoupí na temnou stranu. Jeho šéfovi a parťákovi Shannonovi se to samozřejmě nelíbí a tak nastavá zvrat. Číst či nečíst o tom to celý je. Je to podáno hrozně nudně a jedinej kdo byl zajímavej byl právě ten Shannon. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Základná koncepcia príbehu je plná potenciálov a možností pre natočenie veľmi zaujímavého filmu. Teraz však „produkcia HBO“ „mierne“ sklamala. Prvá polovica filmu bez väčších problémov, ale druhá polovica (hlavne vďaka záveru) zaostáva. Celé to nad vodou drží „vedľajšák“ M. Shannon, ktorý pre rolu kapitána Beattyho je ideálnou voľbou. Ale v tomto prípade ani to nemusí stačiť. PS.: Prvé 2 citáty na začiatku filmu sú veľmi zaujímavé. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Na HBO a vůbec na televizní poměry velice slabá filmová adaptace velice zajímavé knihy, která má kvalitní herce co umí hrát, ale tak špatnou režii, která nedovolí z herců vytřískat maximum emocí. Svět je navíc tak plochý, že mě nudil až k uzoufání. A hasiči mi přišli jako plytké figurky bez nějaké zajímavější filozofie, která by opodstatňovala jejich konání a důvod, proč místo hasičů nedělají například popeláře. 45% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Mezi dalšími hořícími knihami lze vidět i knihu „Harry Potter a Kámen mudrců“ od J. K. Rowling. (Zefill)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)
  • Mezi hořícími knihami v prvních dvou trailerech jsou vidět knihy „Zločin a trest“ od Fjodora Michajloviče Dostojevskiho, „Lolita“ od Vladimira Nabokova, „Kdo chytá v žitě“ od J. D. Sallingera, „Things Fall Apart“ od Chinua Achebe a „Brown Skin, White Masks“ od Hamida Dabashiho. (hansel97)

Související novinky

Hanks futuristickým hasičem?

Hanks futuristickým hasičem?

17.11.2007

Příští týden má světovou premiéru The Mist, už třetí adaptace novely Stephena Kinga v režii Franka Darabonta (po Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míli jde tentokrát o klasický horor, navíc… (více)

Reklama

Reklama