poster

451 stupňů Fahrenheita (TV film)

 • USA

  Fahrenheit 451

 • Austrálie

  Fahrenheit 451

 • Velká Británie

  Fahrenheit 451

Drama / Sci-Fi

USA, 2018, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • venison
  **

  Po dlouhé době mne produkce HBO celkem zklamala.. "451 stupňů Fahrenheita" jako nízkorozpočtové béčko ostudu neudělá, ale jinak nic nového shlédnutí nepřinese.. Dobrá sci-finka na televizní obrazovky.. Napínavé to bylo natolik, že jsem posledních 20 minut prospala a ani nemám chuť si pustit závěr znovu.. Postavy jsou nevýrazné, nudné a jednoduché.. Řemeslně dobře natočeno, ale všeobecně hodně ploché dílko určené po shlédnutí k zapomnění..(24.6.2018)

 • Morholt
  **

  Filmu se vůbec nepodařilo odpovídajícím způsobem vykreslit svět relativně blízké budoucnosti. Jasně, tady je důležitá myšlenka, ale pokud se ztrácí ve scénáristickém chaosu, je třeba jí alespoň částečně něčím nahradit. A to se tady nestalo. Mínusem je i obsazení Jordana do hlavní role. Ten možná zvládne Creeda juniora, ale to je jeho strop. Příliš to nejde ani Shannonovi, kterého to evidentně nebavilo a tak jediný, na koho se dá trochu koukat, je Boutellka, ačkoliv to je dáno i tím, že pro ní mám slabost. Celkově sterilní a zbytečné. 25%(28.7.2018)

 • Eleanor05
  **

  Škoda. S více penězi, tím pádem větší a lepší výpravou, s hlubším vysvětlením fungování světa a podrobnějším nahlédnutím do myšlenek, které vedly společnost k likvidování knih, by to nemusel být tak špatný film. Tedy za předpokladu lepšího scénáře, charismatičtějšího hlavního představitele, kreativnější režie a výraznější hudby. Dokonce by z toho mohl být i dobrý seriál, či minisérie, kde bychom se seznámili se světem a postavami alespoň do té míry, aby nám na nějaké z nich záleželo. Jen kdyby do toho HBO nainvestovalo víc peněz a chopili se toho kvalitní tvůrci. Ale takhle tuhle podprůměrnou, bezkrevnou, fádní nudu nemohl zachránit ani Michael Shannon.(28.5.2018)

 • kulyk
  *

  Hle, bylo nablito na Bradburyho, Orwella i Hellera. Nebo to snad autoři mysleli dobře? Předat varování o nebezpečí plíživého ztotalitnění (v těchto časech prodejným dobroserstvem) plíživě totalizovaným a jednoduchým mileniálům? Pak to buď pokaňhali naplacato, nebo si nechali udělat kvalitní průzkum a mlaďoši jsou ještě blbější, než jsme doufali. Než kdokoliv doufal. Než ONI doufali. Ti tajemní ONI.... A jsme fpiči.(25.9.2018)

 • SaNcHeZ_cz
  **

  Protože proč neudělat ze všech hlavních motivů a point knihy naprosto povrchní a jednorázové frky, které nikam moc nevedou. Snaha adaptovat moderní společnost působí spíše humorně než seriozně a samotné přepracování Guyova příběhu tak trochu nedává moc smysl a herci tomu zrovna moc nepomáhají. Navíc i Beatty, pro kterého není snad vhodnější volba jak Michael Shannon působí v tomhle podání jako ubožák a tlučhuba bez. Tohle se prostě těžce nepovedlo a tak nějak přemýšlím, pro koho tenhle film vlastně měl být. 451 stupňů Fahrenheita je slabým sci-fi snad po všech stránkách, které nezvládá stát ani na vlastních nohách, natož aby se jako modernizace odkazovalo k předloze. Hloupé, nudně natočené, ošacované o smysluplné dialogy a hlavní významy. Dejte si radši Equilibrium, ač je to smutné, je to podstatně věrnější adaptace než tohle (ačkoliv to adaptace na rozdíl od tohoto není).(31.5.2018)

 • - Mezi hořícími knihami v prvních dvou trailerech jsou vidět knihy „Zločin a trest“ od Fjodora Michajloviče Dostojevskiho, „Lolita“ od Vladimira Nabokova, „Kdo chytá v žitě“ od J. D. Sallingera, „Things Fall Apart“ od Chinua Achebe a „Brown Skin, White Masks“ od Hamida Dabashiho. (hansel97)

 • - Mezi dalšími hořícími knihami lze vidět i knihu „Harry Potter a Kámen mudrců“ od J. K. Rowling. (Zefill)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 12. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace