451 stupňů Fahrenheita (TV film)

• Austrálie

Drama / Sci-Fi

USA, 2018, 100 min

• majo0007

Toto treba spáliť a prosím nehasiť. Truffaut je sto a jedno! Negerská korektnosť vo filme dotiahnutá do trapnej krajnosti... (už do toho pustiť len nejaký FuckMother song) pri tom pálení tuším ten neger začne aj rapovať, pritom v originále je Montag zrkadlom blonďavej modrookej árijskej rasy. Tento román, ktorý fungoval v 60rokoch (film-remake) je v dnešnej dobe proste nereálny, čo si tvorcovia absolútne neuvedomili, a stavili len na lacnú pc-animáciu. Vlastne oni sa nemali ani od čoho odraziť - v dnešnej internetovej dobe máte z toho všetkého pálenia kníh nulový pocit! Film patrí bez debaty do odpadu.(20.5.2018)

• kulyk

Hle, bylo nablito na Bradburyho, Orwella i Hellera. Nebo to snad autoři mysleli dobře? Předat varování o nebezpečí plíživého ztotalitnění (v těchto časech prodejným dobroserstvem) plíživě totalizovaným a jednoduchým mileniálům? Pak to buď pokaňhali naplacato, nebo si nechali udělat kvalitní průzkum a mlaďoši jsou ještě blbější, než jsme doufali. Než kdokoliv doufal. Než ONI doufali. Ti tajemní ONI.... A jsme fpiči.(25.9.2018)

• Morholt

Filmu se vůbec nepodařilo odpovídajícím způsobem vykreslit svět relativně blízké budoucnosti. Jasně, tady je důležitá myšlenka, ale pokud se ztrácí ve scénáristickém chaosu, je třeba jí alespoň částečně něčím nahradit. A to se tady nestalo. Mínusem je i obsazení Jordana do hlavní role. Ten možná zvládne Creeda juniora, ale to je jeho strop. Příliš to nejde ani Shannonovi, kterého to evidentně nebavilo a tak jediný, na koho se dá trochu koukat, je Boutellka, ačkoliv to je dáno i tím, že pro ní mám slabost. Celkově sterilní a zbytečné. 25%(28.7.2018)

• PKD

Stejně,jako kolega liskam ( i když mnohem přísněji) dávám tu jednu jedinou hvězdu za M.Shanona,neboť on jediný se mi zdá,v této naprosté a zhůvěřilé šaškárně na motivy(?) jedné z nejzásadnějších knih v dějinách literatůry,kterou napsal PAN spisovatel,správně obsazen a umístěn do tohoto výblitku,který se nemůže prostě vymluviti na to,že je ´´jen´´ tv zprasováním/zprasením. Pokaždé,když jsem svědkem něčeho takového (nemělo by se to už konečně nějak sankčně trestat???) ,velmi doufám,že po smrti opravdu nic není,páč jinak by měl Bradbury plné právo,takovýmto kokotům urvat hlavy,a nebo je aspoň strašiti až do konce života.(22.11.2018)

• Lacike

Este hlupejsie ako Equilibrium ale bez jeho spickovych akcnych scen. Vsetky tie pokusy o filozofovanie vyznievali neskutocne trapne. Postavy su tiez uplne mimo. Vykreslenie fikcneho sveta vôbec nefunguje a film postrada akukolvek atmosferu. Nenapada ma vlastne za co davam aspon tu jednu hviezdicku. Snad za tie myslienky, ktore aj ked su podane v mizernom filme, tak stale stoja za zamyslenie.(20.5.2018)

• - Natáčelo se ve městě Hamilton (Ontario, Kanada). (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)

• - Mezi hořícími knihami v prvních dvou trailerech jsou vidět knihy „Zločin a trest“ od Fjodora Michajloviče Dostojevskiho, „Lolita“ od Vladimira Nabokova, „Kdo chytá v žitě“ od J. D. Sallingera, „Things Fall Apart“ od Chinua Achebe a „Brown Skin, White Masks“ od Hamida Dabashiho. (hansel97)