Les Parents terribles

(TV film)
všechny plakáty

Pohrobek

Starší manželský pár Georges (François Berléand) a Yvonne (Nicole Garcia), kterým to příliš neklape a minimálně Yvonne je na tom nervově špatně. Yvonnina sestra Léo (Jeanne Moreau), která celý život miluje Gorgese, ale nedává to znát. Syn Michel (Cyrille Thouvenin), na němž oba rodiče, každý svým způsobem, nezdravě lpějí. Fungování této nefungující rodinky ještě více rozruší Michel s oznámením, že odejde za svou dívkou Madeleine (Ariadna Gil). Netuší však, že Madeleine je zároveň tajnou milenkou jeho otce... Příběh lásky, nenávisti a žárlivosti v rodinném kruhu podle stejnojmenné hry Jeana Cocteau. Díval jsem se na to jenom kvůli tomu, abych se dozvěděl, jak je na tom v současnosti Jeanne Moreau. Byl jsem příjemně překvapen. Dobře na tom není jen Jeanne Moreau, nýbrž francouzská televizní tvorba jako taková. (Věřím, že se nejedná o výjimku.) Skvěle zrežírované komorní drama prakticky o pěti hercích, odehrávající se v několika místnostech, jehož miminalismus si uvědomuji až nyní. Dějově neodhadnutelné (pokud ovšem neznáte originálního Cocteaua). Střet generací, lásek, vlastních tužeb, pýchy, egoismu, ješitnosti i předstírané skromnosti. Kdyby se tak Prima vyprdla na německou televizní tvorbu a seznamovala nás spíše s tou francouzskou! ()