Mořská příšera

• USA The Sea Beast
Trailer

Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

Trailer

EvilPhoEniX

Chriss Williams po výborném animáku Velká Šestka zkouší štěstí znova a ikdyž to není taková pecka, pořád je to v rámci žánru velmi fajn. Mořská Příšera je mix Pirátů z Karibiku a Jak Vycvičit Draka a mě tahle kombinace baví. Má to nádherný vizuál, slušnou akci, zábavné postavy i pěknou dobrodružnou výpravu, na druhou stranu zde absentuje humor- což je lehce trestuhodné a příběh není zrovna originální, ale tady mi to nevadí, díky prostředí a námětu mě to bavilo. Animáky Netflixu jdou. 7/10 ()

Stanislaus

Mořská příšera je v podstatě variací na Jak vycvičit draka, opřená o Moby Dicka, akorát namísto létajících stvoření se film koncentruje na podmořské potvůrky a je zároveň po vzoru aktuálních trendů multi-kulti, což ale při sledování vůbec neruší. Z technického hlediska je film zvládnutý skvěle a divák se má vskutku čím kochat - u dnešních animáků to ale není nic ojedinělého. Celkem mě mrzí, že jde v podstatě o kompilaci již zmíněného JVD a Pirátů z Karibiku, oproti kterým ale Mořská příšera postrádá výraznější humornou stránku. V závěru se sice dostane člověku milého ponaučení (Nesuď knihu podle obalu! + Buď kritický vůči "fake news"!), zároveň je cítit trestuhodně nevyužitý potenciál. Mořská příšera je nádherná, ale i přes přítomnost mořských hloubek neskutečně plochá. ()

silentname

"The Sea Beast" je podľa mňa vizuálne skvelý, má postavy, ktoré som chcel sledovať počas celého filmu a zaujímal ma ich osud, no kde to Chris Williams úplne nedotiahol je celkový príbeh. Nemyslím si, že je spracovaný zle, no na druhú stranu je to niečo, čo mi pripomína iný animovaný svet, ktorý sme už mali možnosť vidieť. A áno, narážam na "How To Train Your Dragon". Viac menej viete sledovať jednotlivé situácie a pochopiť čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a jedno s druhým. Vo výsledku to ale má dobré momentky, film je správne vtipný a svet, ktorý sa tu vybuduje sa dá celkom dobre predstaviť. Plus ako som povedal, vizuálne je film nádherný. Keď v úvode "Inevitable vytiahne svoje červené plachty a odpáli svetlicu a tak sa nechá rozžiariť, ide pre mňa o jeden z najúžasnejších vizuálnych momentov, čo som videl za celý rok. Plus je treba uznať, že aj jednotlivé monstrá vyzerajú celkom schopne. Myslím si, že keby to malo originálnejší príbeh, mali možnosť vidieť viac príšer a nejakým spôsobom sa to celé posunulo k niečomu zaujímavejšiemu, išiel by som s hodnotením ešte vyššie. Pretože za pozornosť to rozohodne stojí. No film mohol byť predsa len o niečo silnejší. Ak máte radi animáky, čeknite si to. Myslím, že budete spokojní. Hodnotenie: B ()

Shakers

Už s ukážok to vyzeralo zaujímavo a nakoniec mi kvalitu potvrdil aj samotný animák. Potešil ma príbeh zasedený do námorného prostredia plachetníc, kde namiesto Moby Dicka sa lovia prerastené Kaiju obludy. Akcia je celkom dobrá, pekne natočené a miestami to trošku pripomína Pirátov Karibiku proti Krakenovi. Čo ale neberiem za mínus. Dizajn morských oblúd tiež nie je zlý, tvorcovia sa celkom vyhrali, škoda síce, že hlavná potvora ma taký nevinný kukuč ako bezzubý v Ako vycvičiť draka. A keď už spomínam ako vycvičiť draka, tak aj tu sa tvorcovia mierne inšpirovali a ten príbeh je trošku podobný. Záver je taká klasika, ktorá v ničom moc neprekvapí a nič prekvapujúce neponúkne, čo je škoda, pretože ma to bavilo viac menej celý čas. No a ďalšie výrazné plus je hudba. Mark Mancina od čias Tarzana zložil po dlhej dobe ďalší dobrý kúsok, ktorý ma super melódie a výborne ladí. Sea Beast ponúkne fajn dobrodružnú zábavu, ale v závere to mohlo (a malo) byť lepšie. Obľúbený soundtrack: Prelude to the Sea, The Sea Beast, King and Queen. 80% - 4* ()

ScarPoul

Brázdiť moria a oceány, objavovať jeho tajomstvá, čítať o nich...no mám pre takéto veci slabosť. O to viac, keď príbeh ktorý Williams rozpráva je o tom, aké to kedysi bolo, keď more bolo ešte nepreskúmané a údajne ho obývali monštrá. Má to akciu, funkčný humor, ktorý tam síce nie je stále, ale keď sa zjaví, funguje, a aj nejaké to posolstvo. To sa darí tvorcom udržať do úplného konca na uzde. Potom príde zase troška moralizujúceho zla. Ale v zásade mi to nevadilo, lebo zvyšok je vyrozprávaný umne a to práve vďaka tomu, že to celé stojí na charakteroch. Preto možno bude film pôsobiť zo začiatku trošku uťahane, ale na tých trpezlivých čaká plnohodnotný fantasy príbeh s postupným gradovaním a aj uveriteľnými emóciami. Za mňa spokojnosť. A vrátiť sa do toho sveta by mi vôbec neprekážalo. ()