• MickeyStuma
  ****

  Převážně dívčí film o kadeřnicích, shánění modela na holičskou soutěž a všude se motajícím absolventovi FAMU vše kolem natáčejícího kamerou. Trochu netradiční veselé vyprávění doplněné záběry, které onen absolvent natočil. Není to špatné neboť nenarušují vyprávění a naopak jej jakoby doplňují. Děvčata jsou přirozeně ztřeštěná a vše berou s humorem. Typický snímek 80. let o mládeži pro mládež nevyčnívající z řady.(7.7.2014)

 • raroh
  *****

  Pro mě objev jak Brno - neskonale autentické, herecké výkony skvělé (a to i u takových "osobností" jako Pomeje či Boudová) - formanovsky se stírá rozdíl mezi profesionály a naturščiky a odpovídající cynickým 80. létům (třebaže nechybí ani naivita a citlivost, jakou mohou mít jak mladé dívky, tak i věková kategorie důchodců - viz bývalá kadeřnice a skvělé duo muzikantů), dokumentarista Drha se tu opravdu vyždímal, prostředí kadeřnic vystiženo se vším všudy, formálně nápadité jsou i části jakobyvideofilmu vznikajícího coby příprava na FAMU.(1.8.2010)

 • blackrain
  *

  O čem to vlastně celé bylo? Aha. Dvě holky se učí na kadeřnice a kolem nich poletuje jako motýlek kluk s kamerou, co se chystá na přiíjímačky. Jinak se tu vlastně nic pořádného neděje. Pomeje hrál slušně, ale ta jeho kamera by mě štvala. Nela Boudová tu měla odvážnou scénu. Pro mně je tenhle film je dalším osmdesátkovým zářezem na pažbě.(12.3.2015)

 • dobytek
  ***

  Jako připomenutí doby těsně před sametovou revolucí je to rozhodně zajímavý dílko. Příběh o několika pipkách, co se učej na kadeřnice a sháněj nějaký vocasy, co se nechaj ostříhat kvůli nějaký soutěži, je sice dost o ničem, ale film mi nepřipadal špatnej. Sice je film možná zbytečně dlouhej, ale ani jsem se nějak moc nenudil. Jinak Pomeje kdysi nebyl takovej tragéd jako dneska. Tady měl v podstatě hlavní roli a těžko mu něco vytknout. Ale docela dost mi lezla na nervy jedna z kadeřnic, která vypadala jako prase křížený se syslem a neustále tam mlela nějaký píčoviny. To jsem měl občas chuť vyhodit televizi z okna... 55%(8.11.2010)

 • Rockerman
  ***

  Nejdříve jsem si myslel, že to bude o hov.., ale zhruba od poloviny se mi to začalo líbit a vyvrcholilo to kadeřnickou soutěží s bonbónkem v podobě písně Stříhali dohola malého chlapečka. Pro Nelu Boudovou mám slabost a líbí se mi i teď, kdy už to není taková mladá žába, jako v tomto filmu, kde hraje nevyhraněnou učeňku-kadeřnici velmi dobře. Příjemná podívaná je nepřekvapivě apolitická. Komunistický režim byl už v totální rozkladu a cenzoři tady klidně pustili oslovení paní mistrová místo soudružka mistrová. Jen bych chtěl ještě vědět, kdy se nám zkazil Jirka Pomeje, který tady není vůbec špatný.(7.10.2014)