Atroz

• angličtina Atrocious

Dojde k nehodě s následkem úmrtí, při které je přejeta autem žena. Policie zadrží dva pachatele a na místo činu přijíždí detektiv Juárez. Ten objeví v autě zadržených videokameru s nechutným obsahem na pásce. Ukáže se totiž, že oba pachatelé Mike a Topo jsou ve skutečnosti násilníci a únosci, kteří s oblibou mučí, znásilňují a zabíjejí své oběti a své hrůzné hrátky si natáčejí. Během tvrdého výslechu a následného pátrání se ukáže, že nejde o jejich ojedinělý čin. Jsou nalezeny další pásky a videokazety s brutálním obsahem a Juárez se rozhodne proto vzít spravedlnost do vlastních rukou… (SOLOM.)

ricci.s

Južná Amerika je v tých torture pornách celkom šikovná, takže ani tento kúsok ma podľa očakávania nesklamal. Dočkáme sa znásilnení, mučenia prostitúta, či krvavých hrátok s pohlavnými orgánmi, takže účel bol opäť raz splnený. Všimol som si však, že kamera sem tam zbytočne uhýba, kde nebolo treba. Takže na viac ako tri to nebude. Síce, na ten minimálny rozpočet je to nakrútené viac ako obstojne. Videl som však aj omnoho väčšie zverstvá (napr. na taký Visceral sa to nechytá ani náhodou). ()

*CARNIFEX*

Tak toto je veľmi silná káva, a Ja som opäť po dlhej dobe narazil na horor v pravom slova zmysle, ktorý si môžem "pridať" do kategórie: "ROZHODNE NIE PRE KAŽDÉHO". ()

pornogrind

Mě tenhle snímek lehce zklamal. Jinak na 100% souhlasím s komentářem kolegy ricci.s. Škoda že Lex Ortega neměl větší koule a ten konec tak usekl. ()

Kudly4

(800. komentář - co víc si přát než Atroz). Hodně zvrhlé a nechutné, celé to na mne působilo, jako bych se díval na autentické záběry. Musím uznat, že to bylo hodně dobře natočené a poslední scéna, kdy dojde k masakru rodiny, byla extrémně odporná. Pouze pro okrajové publikum, které tyhle odpornosti vyhledává, tak silný kafe jsem nečekal. (20. hodnocení) ()

SOLOM.

Podobně laděné filmy jsou přesně podle mého gusta. Nějak se netajím tím, že mám v oblibě nejrůznější, morbidní, bizarní, perverzní kousky. Filmové torture, snuff  (mučení, znásilňování, zohavování obětí) však dokáží šokovat převážně svým obsahem, nikoliv už samotným příběhem – ten je zde postaven na vedlejší kolej. Tahle podívaná není pro všechny, je určena jen pro specifické obecenstvo, takže se ani moc nedivím, že většina těchto filmů má docela nízké hodnocení a často se v komentářích setkávám s opovržením.   Mexičané – potažmo země Střední a Jižní Ameriky dost často točí netradiční podívanou a za to jsem jim vděčný. Samotné Mexiko je dost nebezpečná země nejen pro vlastní obyvatelé ale i turisty, co si budeme povídat. Pokud opustíte turistické lokality / resorty, děláte tak jen na vlastní nebezpečí. Režisér Ortega svým kouskem zaujal mou pozornost, bohužel to na mě působilo místy až moc amatérsky – což však neznamená, že by Atroz byl špatnou podívanou. Nechutný obsah pásek a brutalita obou pachatelů zřejmě zvedne nejednoho diváka se slabším žaludkem ze židle. Nelze jim upřít zvrhlé sadistické choutky a představivost jak co nejvíce a nejbrutálněji svým obětem ublížit, bohužel způsob natáčení se mi zas až tolik nelíbil. Chtěli, aby to bylo co nejvíc autentické, jenomže kamerou dost často uhýbali bokem a diváka tak ochuzovali o to nejdůležitější – což by normální vyšinutý magor neudělal a chtěl mít co nejvíc natočené utrpení své oběti.   Atroz tak sice nebudu určitě hodnotit záporně, ale ve svém subžánru se řadí mezi spíše průměrné záležitosti a existuje celá řada podobně laděných filmů / snímků, které mají mnohem lepší a pestřejší náplň. ()

ARI50

Nechutný sadistický film, bože tihle borci a jejich kamera byla otřesná ale ještě že tak záběry totiž byly odporné a ve směs celý film bože tohle fakt nemusím hnus, tohle není pro každého protože tenhle fekal je hnus. ()

b.dragonfly

Slušná nechuťárna, takhle si představuju správně zvrhlej sado maso nářez. Většina hardcore scén opravdu není pro každého, nutno dodat, že úchylní vrahouni měli opravdu vytříbený vkus na nápady, co svým obětem provádět. Ještě chvilku po skončení to ve mně nechalo takovej ten správně znechucenej pocit s lehce zvednutým žaludkem. Kousky, jako je tenhle, se nedají sledovat často, ale když už si to člověk pustí, ať je to aspoň na téhle úrovni. Ortega se hodně vyřádil. ()

Rathalos

O Mexiku sa hovori,ze sa tam deju tie najvacsie svinstva na svete,neviem sice,ci je to pravda,ale tento film to tak trosku potvrdzuje,nie je to bezny horor,su tam poniektore sceny,ktore by beznemu divakovi mohli robit dost problemy,takze slabsim povaham to radsej neodporucam,aj ked je to amaterizmus,no moje hodnotenie su tri hviezdicky za niektore hard scenky...:-) ()

rbrandt183

Zobrazovaná krutosť tohto filmu je dotiahnutá až do krajnosti, boli chvíle, keď som sa nemohol dívať a to znižuje celkové hodnotenie. Na druhej strane sú momenty násilia umelecky spracované: poloha kamery pri úderoch na tvár diváka stavia do role samotného agresora alebo potlačené výkriky obete mu zabránia odvrátit zrak okamžite. Netreba zabúdať na maskérov, tiež odviedli dobrú prácu. ()

exe.

Atroz je jedným z tých "filmov", ktoré si nájdu len okrajové publikum a plne chápem priemerné hodnotenie tohto snímku, pretože podobne ladené snímky nestavajú na príbehu (a aj keď, tak väčšinou slabým), ale z obrovskej časti na torture, gore alebo snuff. Film, ktorý svojím obsahom dokáže šokovať a znechutiť diváka, jak to len ide a aj nechválne známy Srpski film mu siaha tak po kolená, ale ani zďaleka sa s ním nemôže rovnať. Atroz svojím spracovaním ponúka realistické vyobrazenie stalkingu a znásilnenia postáv, rôzne štýly mučenia, detailné zábery, ako napríklad odrezávanie pohlavných orgánov a podobne (väčšinou tak, aby obeť zostala čo najdlhšie pri vedomí), kde toto všetko je točené na amatérsku videokameru, ktorá dodáva ešte vyšší pocit vierohodnosti, ktorá sa na krátke chvíle strieda so statickým prevedením, ale na rozdiel od väčšiny to nepôsobí nejako extra rušivo a má to ako taký príbeh, ktorý síce nie je originálny, ale na rozdiel od iných, podobných snímkov to podstatu deja ako takého napĺňa. Duo záporákov budí rešpekt a zameriava sa vývoj jedného z nich, jak a prečo to celé začalo. Masaker rodiny na konci filmu je brutálny a nebráni sa dosť odporným scénam s detailným vyobrazením, čo je pastva pre oči každého gore fanúšika a Lex Ortega servíruje divákom brutálnu nálož, ktorú nemusí zvládnuť každý a aj keď je vidno, že rozpočet nebol nič extra, found footage s vraždami obetí si plní svoju úlohu na výbornú a dodáva tomu tú pravú atmosféru hnusu, zvrátenosti a perverznosti. ()

tuctovychlap

stredo- a juhoamerické zobrazenie zverstiev spoločne s Visceral prináša pohľad na človeka s jeho úchylkami, nechutnosťami a zvrátenosťou..napriek tomu, že sú len filmy s dobrými trikmi, je pre mňa predstaviteľná ich realita..a nemusí to byť až hen, za stodolou v kordyljerach.. ()

Kaylar

Brutální film, který je snesitelný pouze pro vyhraněné publikum, vyhledávající cíleně množství nechutností a zvrhlostí. ()