poster

Podnájemníci (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 73 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (46)

 • Prince
  ****

  Sourozenci Anička a Zbyněk jsou sirotci. Zbyněk pracuje, Anička chodí do školy a stará se o domácnost. Chtějí jet na dovolenou k moři, proto shánějí podnájemníka. Jednoho dne si přivede Zbyněk domů svou dívku Kateřinu, ale předstírá, že je to jen nájemnice. Zakrátko pravda vyjde najevo a vztahy mladé trojice se změní... Díky bravurně zahrané roli Aničky v podání Ivany Andrlové dávám za čtyři, jinak je to spíš průměrný televizňák.(3.5.2006)

 • Tosim
  ****

  Pro tuhletu trilogii mě napadá jediné slovo - půvabné. Zde tuto složku tvoří hlavně herecké výkony. Hanzlík a Kolářová, jak se (marně) snaží "zamaskovat" svůj vztah, ale hlavně Ivana Andrlová, ve své "praštěnosti" je neuvěřitelně zábavná...(14.10.2003)

 • Radek99
  ****

  Pan režisér Filip prostě tyhlety televizní věci uměl... Andrlová skvělá rozpustilá pubertální žabka, Kolářová s Hanzlíkem již ustálený televizní pár, chemie mezi všemi třemi funguje dokonale, civilní vyznění, komorní ráz, velmi příjemná atmosféra...(9.1.2018)

 • flanker.27
  ****

  Hezká a příjemná věc, hlavně proto, že vztah milenecké dvojice Hanzlík-Kolářová není konfrontovaný nějakými pitomostmi, ale realitou zcela běžného života. Je pak jen na lidech, jestli jim spory o večeři, o výchovu mladší sestry a soužití vůbec dokážou zničit vztah nebo ne.(6.1.2013)

 • sportovec
  ****

  Rodinná tématika se stala jedním z nejméně zneužívaných témat normalizační éry. Současně také prostorem pro všestranné umělecké vyžití. Vrchol husákovského babyboomu současně upozorňoval na další znepokojivý rys zdánlivě bezkonfliktní doby: postupný rozpad partnerských vztahů úzce související s nedostatkem bydlení. Podnájemnická trilogie rozehrává tento výchozí půdorys na ne zcela typickém příkladu staršího, zodpovědného bratra a třeštící mladší sestry, vláčené pubertou k tradičním výkonům svého věku. Herecké souznění je v tomto případě jedno, osobitost rodící se možné herecké osobnosti, kterou tehdy ještě neherečka Andrlová byla, to druhé. Oboje je příjemné i neopakovatelné zároveň. A oboje se postupně rozplývá. Trilogie je představitelnou, čtyřdílný cyklus by patrně nebyl s to dostát úrovni, nastolené zejména první částí. I po letech jde o mile ztřeštěnou a rozvernou podívanou. Lidského tepla totiž nikdy není dost.(2.12.2007)

 • Ded@M@tes
  ****

  První díl trojdílné filmové série. Sehnat podnájemníka není zas takový oříšek. ( Hodnocení: 8/10 )(21.2.2013)

 • kingik
  ***

  Taky žádná sláva. Opět statické záběry na ústřední hereckou trojku, která spolu chvíli vychází, pak zase nevychází. Dívat se na to dá, ale tohle jsou inscenace, které mě naprosto míjí. Takže dobré známky jsou spíše ze soucitu. 50%(24.12.2011)

 • nascendi
  **

  Nerozumiem mnohému, napríklad n-rozmernému priestoru. Po dnešku navyše nerozumiem, prečo som dopozeral "komédiu" Podnájemníci až do konca. Rozumiem však mojej nechuti pridať k dvom hviezdičkám viac textu, ako je ten, doteraz napísaný.(26.5.2011)

 • nash.
  ****

  I po letech nečekaně příjemný a fungující kousek o tom, že někdy není snadné rozšířit sehraný tým o nového člena. Ve všech rovinách příjemně civilní zachycení obyčejného života, které se obejde bez zbytečných filmařských kudrlin a vystačí si pouze se vztahovým napětím tiše a nenápadně vibrujícím pod povrchem, a samozřejmě s výbornými hereckými party, zejména pak Jaromíra Hanzlíka a Ivany Andrlové.(14.2.2016)

 • triatlet
  ****

  Celá trilogie je vyvedená. Sourozenecké půtky začínají Alenčiným škoděním Kačence. Hanzlík, Andrlová i Kolářová skvělí.(9.7.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Méně známý ale poměrně zábavný TV film české produkce, který je založený převážně na hereckých výkonech hereckého tria.(3.1.2013)

 • Coleator
  *

  Neuvěřitelně nepřirozené, chvílemi fakt trapné... Vůbec nechápu, proč věci jako tohle vznikají...(6.1.2013)

 • Mulosz
  *

  Jestli jsem nekdy na nekoho nemel nervy, tak to vzdy byla Ivana Andrlova. Jelikoz v tomto filmu dostava mnoho prostoru, o to vice me rozcilovala a cokoliv dalsiho na tomto dile bylo pro me druhotne. Jde o hodne subjektivni a jednostranny soud, ovsem verim, ze pro kazdeho divaka existuje alespon jedna osoba, ktera mu dokaze spolehlive znechutit cely film, jakkoliv by jinak nemusel byt spatny.(14.1.2013)

 • Tommassi3
  ***

  "Alenko, vždyť já se tě ani nedovolila, jestli tady můžu kouřit !!" - "Ale to víš, že jo !! Za dvě stovky si tu kuř klidně od rána do večera.." ;)(11.9.2016)

 • blackrain
  ****

  Krásný herecký koncert, ve kterém nejvíce zazářila Ivana Andrlová. Ta strčila Hanzlíka a Kolářovou do kapsy. Zase jsem měla ten zvláštní pocit, že autor nebo tedy v tomto případě autoři museli opisovat z naší rodiny, protože jsme se v tomhle příběhu našli. Ale, řekla bych, že se tu musí najít každý, kdo má sourozence a nebo ten, který řeší podobný případ.(15.5.2011)

 • rt12
  ****

  Jediná role, kde mě Andrlová baví. Dobrý námět, ve své době to byl hit. Dvojice Hanzlík a Kolářová k sobě ladila a dokázala přitáhnout k obrazovce.(1.6.2014)

 • dyfur
  ***

  .....reálie tej doby sú už dosť cítiť,ale zápletka je nadčasová,tiež výborné herecké výkony ostávajú ako ďalší trvalý vklad úvodnej časti voľnej trológie.(20.6.2013)

 • Anglie
  ****

  Tak v tomhle díle byla Andrlová asi nejpraštěnější(asi proto, že byla nejmladší). Opravdu povedené.(7.6.2004)

 • cariada
  ****

  První část je asi nejpovedenější. Andrlová je tu ještě celkem snesitelná. Zájímavý pohled na dva sourozence co se musí starat o sebe jelikož se jim zabijou rodiče. Bratrova přítelkyně se k nim nastěhuje ,ale tím začínají trable. Ona se snaží véct domácnost po svém jenže Alenka je zvyklá na svůj systém a bratr nechce ublížit ani jedné a tak se postupně všichni tři stávají nájemníky volného pokoje.Než se nakonec udobří. Pěkný tv film zpracovaný filmovou verzí,což mu jenom prospělo.(23.8.2008)

 • zette
  ***

  Ivana Andrlova vubec neni ma favoritka, v tomto TV filmu je ale nejsilnejsim clankem. Jinak celkem zajimava sonda do zivota dvou osirelych sourozencu. Misty dost vtipne, najde se zde ale dost hluchych pasazi.(15.5.2011)

 • otík
  ***

  První díl trilogie televizních komedií "Podnájemníci", "Otec nebo bratr" a "Dopis psaný španělsky". Velmi příjemná a poklidná kratší komedie s mladičkou Ivanou Andrlovou v roli sestry staršího bráchy Hanzlíka, který se snaží do této osiřelé rodiny přivést svou milou Danielu Kolářovou. Není to komedie k popukání, ale především její vyvrcholení je velmi vtipné a zábavné. Hudba: Jiří Bažant & Jiří Malásek(15.5.2011)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace