• hellstruck

Upřímně?Nic moc.Možná je to tím,že jsem sportovní anti-talent a tak mě tohle téma nijak nenadchlo.Jediný,kdo si u mě zasloužil trochu pozornosti byl Heath Ledger,kterého mam raději ve vážnějších rolích,ale i tak se mi celkem tu celkem líbil.Jinak mě to nechytlo,škoda. "Na světě je mnohem víc betonu,než dobrých vln."(24.3.2011)

Velkolepá filmařská oslava jednoho životního stylu. Nesmírně živelný film, který strhne svým tempem, kamerou a celkovou atmosférou. Trochu mi to místy připomnělo jiné filmy "Strach a hnus v Las Vegas" z r. 1998 či "Kokain" z r. 2001, ale objektivně vzato jsou "Legendy z Dogtownu" zcela výjimečným filmem. Celkovou autenticitou, obrovským nasazením herců i použitím ruční kamery na mě "Legendy z Dogtownu" působí spíše jako netradiční dokument než "klasický" celovečerní hraný film. Žasnu, že tohle natočila režisérka "Stmívání".(15.7.2012)

Skejťácka partia športových hrdinov sa v tomto filme krásne predviedla. Môže sa zdať, že v porovnaní s určitým druhom adrenalínových športových zážitkov sú tieto kúsky na drevenom prkínku nič moc. Lenže okrem športovej exhibície sa tu mihnú aké také hodnoty (priateľstvo, rodina, hľadanie vlastnej identity...) a Heath Ledger, ktorého si vždy rada pripomeniem.(20.6.2011)

Bezesporu pěkně natočený příběh o mladých vlasatých klucích, co se z ničeho dostali na vrchol a to jen tím, co je naplňuje a čím tráví volný čas. Jejich skok z moře do vypuštěného bazénu a pak na titulní stranu časopisu, znamenalo jediné, rozdělení party. A od této chvíle mě to začalo trošku nudit. Ti kluci ne, ti byli zdatní a filmu dodávali šmrnc a na kvalitě, ale pořád dokola stejné záběry skateboardu. To mě už trošku nebavilo. Každopádně ta závěrečná scéna v bazénu byla dojemná.(7.8.2013)

Keď je výpoveď úprimná, tak naozaj nemusí byť prikrášľovaná. Sympatický snímok, Catherine Hardwick sa o čosi podobné pokúsila už pri debute Trinástka, kde práve až príliš tlačila a vo výsledku sa jej to celé rozsypalo. Legendy z Dogtownu dopadli nad očakávania dobre asi hlavne preto, že tentokrát sa mohla oprieť nie len o autentický, ale tiež vyzretý scenár jedného zo samotných členov Z-Boys. Zdravý odstup, štipka nostalgie, nadšené herecké výkony - a malý filmový zázrak je na svete!(19.5.2006)

• - První skateboard Heatha Ledgera měl značku Powell - Peralta. (Sufferer)

• - Pri natáčaní scény v prázdnom bazéne, režisérka Catherine Hardwicke spadla a bola dve minúty v bezvedomí. Štáb si myslel, že zomrela. Keď prišla k sebe, jazdci ju utešovali slovami: "Teraz viete, ako sa cítime. Vitajte v klube." (Smok)

• - Jay Adams je v súčasnosti považovaný za zakladateľa skateboardingu. Stále jazdí na skateboarde a surfuje na Havaji. (Smok)