Film, o legendární partě z Dogtownu, kterému jasně vládne atmosféra 70. let, parádní skatejťácké kousky a skvěle vybraná muzika. Začátek byl trochu pomalejší, ale pak se to hodně slušně rozjelo. Příběh je o třech kamarádech, kteří začínají na surfech, které později vymění za skateboardy. Po čase se, ale mezi nimi začínají ukazovat rozdíly a začíná mezi nimi být rivalita a začne jim sláva stoupat do hlavy a tak se každý se vydá svou cestou. Nakonec pochopí, že peníze a sláva není víc než přátelství......Musím pžiznat, že jsem od filmu nečekal žádné zázraky, ale nakonec jsem byl hodně mile překvapen.....Na závěr bych vyzdvihl výborně předělanou závěrečnou písničku od Pink Floydů Wish you were here.....(17.12.2007)

• hellstruck

Upřímně?Nic moc.Možná je to tím,že jsem sportovní anti-talent a tak mě tohle téma nijak nenadchlo.Jediný,kdo si u mě zasloužil trochu pozornosti byl Heath Ledger,kterého mam raději ve vážnějších rolích,ale i tak se mi celkem tu celkem líbil.Jinak mě to nechytlo,škoda. "Na světě je mnohem víc betonu,než dobrých vln."(24.3.2011)

I přes skvělé hodnocení a účast Heatha Ledgera, jsem se tomuto filmu nějakou tu dobu záměrně vyhýbal. Hlavní důvod byla nejspíše režisérka, která "nastartovala" jednu z nejhorších filmových sérií moderního světa. Navíc skateboarding mi nic moc neříká. Ale jednoho dne jsem si řekl, že film mi na HDD leží už nějakou dobu, tak mu dám šanci. A film nejenže překvapil, ale potěšil, odrovnal, pobavil, někdy i skoro dojal… Lords of Dogtown je opravdu skvělý film o partě kluků, kteří svůj koníček proslavili na mezinárodní úrovni a dokázali na tom něco vydělat. A jelikož to je podle skutečné události, nečekejte žádný patos, že se nikdy nerozejdou, že všichni budou kamarádi až do smrti… nic takového. Líbilo se mi to pojetí, líbila se mi kamera a právě režie (které, jak už jsem psal, jsem se bál nejvíc) byla opravdu super a bylo vidět, že Catherine tomuto světu rozumí. Zkrátka a dobře, jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení v hodně dlouhé době. 100 %.(20.5.2013)

Prkno na kolečkách mě nikdy nezajímalo a zajímat nebude a stejně tak borci, co si na něm rozbíjí ciferník, ale osudy zdejších floutků jsou tak dobře natočeny, že chtě nechtě smekám. Navíc Ledger jako vyčpělý surfař nemá chybu. Nakonec bazénové skejtování za doprovodu Wish You Were Here od Pink Floyd je něco jako dort na třešničce. Paráda. A žádný kecy o ničem.(20.4.2006)

Film zo života inovatívnych chlapcov zo 70. rokov, ktorý žili svojským spôsobom života s horkokrvným správaním. Často však bez rozmýšľania, s dávkou naivity a hlúposti, užívajúc si sex, drogy, dobovú hudbu, ktorá niekedy pripomínala neskoršiu Nirvanu, takisto chlapci nosili také účesy. Pri tomto filme sa mi vynárajú spomienky na 90. roky, kedy sme s chalanmi blbli vonku na uliciach, vyvádzali a hrali, či robili rôzne bláznivé a srandovné veci, hrali hry na playstationoch, nintendách a podobne, či neskôr, keď sme hrali hry s názvom Tonyho Hawka, wrestlingu a iné. Všetko také chalanské zábavky, plné neviazanosti a do toho sa mi vynára puberťácky časopis, ktorý sme však nie príliš zbožňovali pre jeho trápnosť a komerciu a tým bolo Bravo. V tomto filme ma zaujal najmä ten nový bazénový štýl skateboardingu spojený s prvkami surfingu, ktorý vznikol v období sucha. Dynamická kamera, tiež ušla. Celkovo ma však film ničím neohromil, len mi ukázal ako môže biznis, peniaze a nerozbehnutie niečoho spoločného v partiii kamarátov, túto partiu zničiť. Ako životopisný by som ho tiež nenazval a bol dosť šialený, bez hlavy a päty. Musím priznať, že sa mi tento film veľmi nepáčil.(25.2.2012)

• - Kapela, ktorá hrá počas roztržky v bare vo výklade, je mainstreamová punková kapela Rise Against. (Smok)

• - Stacy Peralta založil tím Powell - Peralta, za ktorý začal jazdiť aj 14 ročný Tony Hawk. (Smok)

• - Kameraman - jazdec pre bazénové scény bol skateboardista Lance Mountain, jazdec tímu Powell - Peralta z roku 1980. (Smok)