Sfilmované na pobreží Nového Zélandu podľa klasického románu J.Verna Tajomný ostrov.  V roku l865, keď končila americká občianska vojna, kapitán Cyrus Harding a jeho spoločník Neb Brown sa z donútenia pridali ku konfederačným jednotkám. Jacka Pencrofta, jeho ženu Joannu a ich dospievajúceho syna Herberta zatkli za pokus ilegálneho prevážania otrokov do Kanady. Britského novinára Gideona Spiletta obvinili zo špionáže, keď z balóna pozoroval armádu. Všetci sa pokúsia uniknúť vo vzdušnom balóne. Búrka nad morom ich prinúti pristáť na osamelom ostrove v Pacifiku. Stroskotanci bojujú o prežitie a zažívajú veľa dobrodružstiev, ktoré ich privedú k mysterióznemu kapitánovi Nemovi... (oficiální text distributora)

Gemini

Bylo nebylo, v polovině devadesátých let se partička kanadských teletvůrců zbláznila a chtěla oživit legendu kapitána Nemo. Z nějakého podivného důvodu si pro svůj záměr vybrali Tajuplný Ostrov, mocné dílo o lidské vynalézavosti, ve kterém již stařičký kapitán hraje pouze značně okrajovou úlohu. To by ale nebylo to nejhorší, protože to, co se příčetný mozek vzpírá pochopit, je až místní "hustá" steampunková stylizace a posunutí Nema do pozice naprosto šíleného vědce, který jen tak BTW neupeče třeba chleba, ale přemění na zombii chudáka Neba, a jinak se na plný úvazek věnuje úloze koordinátora vlastního výzkumného projektu o povaze lidí (jste sobečtí vypočítaví špinavci). WTF? Jistě, stát se mohlo leccos, ale odvolávat se s takovýmhle patvarem na odkaz Julese Vernea, to je ubohost. I ta jediná sezóna byla až příliš dlouhá, a navíc podezřívám scénáristy Lostu, že jejich "skvost" má kořeny právě tady. 20% ()

migeldiablo

Sto ľudí, sto chutí. Tento seriál som pozeral na STV a veľmi som si ho obľúbil. Tajomný ostrov je spolu s Pätnásťročným kapitánom moja najobľúbenejšia Verneovka a toto filmové spracovanie hodnotím veľmi pozitívne. Nedočkavo som každý deň očakával novú časť, u mňa 90% ()