poster

Mysterious Island (TV seriál)

 • slovenský

  Tajomný ostrov

Dobrodružný / Sci-Fi

Kanada / Nový Zéland, 1995, 22x45 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

 • Gemini
  *

  Bylo nebylo, v polovině devadesátých let se partička kanadských teletvůrců zbláznila a chtěla oživit legendu kapitána Nemo. Z nějakého podivného důvodu si pro svůj záměr vybrali Tajuplný Ostrov, mocné dílo o lidské vynalézavosti, ve kterém již stařičký kapitán hraje pouze značně okrajovou úlohu. To by ale nebylo to nejhorší, protože to, co se příčetný mozek vzpírá pochopit, je až místní "hustá" steampunková stylizace a posunutí Nema do pozice naprosto šíleného vědce, který jen tak BTW neupeče třeba chleba, ale přemění na zombii chudáka Neba, a jinak se na plný úvazek věnuje úloze koordinátora vlastního výzkumného projektu o povaze lidí (jste sobečtí vypočítaví špinavci). WTF? Jistě, stát se mohlo leccos, ale odvolávat se s takovýmhle patvarem na odkaz Julese Vernea, to je ubohost. I ta jediná sezóna byla až příliš dlouhá, a navíc podezřívám scénáristy Lostu, že jejich "skvost" má kořeny právě tady. 20%(1.8.2011)

 • migeldiablo
  *****

  Sto ľudí, sto chutí. Tento seriál som pozeral na STV a veľmi som si ho obľúbil. Tajomný ostrov je spolu s Pätnásťročným kapitánom moja najobľúbenejšia Verneovka a toto filmové spracovanie hodnotím veľmi pozitívne. Nedočkavo som každý deň očakával novú časť, u mňa 90%(18.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace