Duch Sodomy

Horor

Itálie, 1988, 84 min

Lucio Fulci

• Tsunami_X

Přiškrcený Fulci, kozy Zory Kerové - Keslerové, nemrtvé nacistické děvky, kokain, duchové a hákové kříže. Typický objednávkový film.(23.8.2004)

• darkrobyk

Začátek připomene daleko zábavnější Salon Kitty, nejvtipnější je pak kulečník. Poté následuje nudná podívaná na zmatenou šestici mladých lidí uzavřených v tajemné vile. Utahanému příběhu vévodí mučivě nezáživná karetní hra kombinovaná s ruskou ruletou. Nenápaditý snímek nezachrání ani prsatá Zora, ani rozkládající se mrtvola. Pro mě nejslabší Fulci, kde snad jen hudba za něco málo stála. Nulové gore - žádné podříznutí, žádné vydloubnuté očíčko, ba ani střeva ven. Mistr se spokojil jen s natrženou tváří, zlomeným vazem a rozteklými prsy, divák však rozhodně ne.(6.3.2019)

Což o to film je to bombastickej, ale bohužel nejhorší na Fulcim je to že když uvidíte Cat in the brain tak jsem viděly prakticky všechny Fulciho gore. Nejde o příběh, ten se opírá o to že v jednom domě za války umřou nacisti a po několika letech tam přijede parta děcek a v tom domě straší. Ale právě jde o to gore toho tu je poměrně dost ale jak jsem řekl nedokázal jsem si ho pořádně užít právě kvůli Cat in the brain. Nicméně film je to kvalitní a atmosféra je jako vždy skvělá. Sice už tu je vidět ten Fulciho úpadek ale já tohohle chlapa mám rád takže jsem si to dokázal užít na plno.(29.9.2012)

• Karamanlis

Fulciho filmárske trápenie z doby, kedy mal už svoju zlatú éru za sebou, neslúžilo mu zdravie a iba paberkoval z niekdajšej slávy. Pravdepodobne plánoval natočiť akýsi mix haunted house horroru a nazisploitationu, okorený svojim tradičným trademarkom v podobe nejakej tej abnormálne sa rozkladajúcej mŕtvoly, musím však skonštatovať, že mu tu nevyšlo prakticky nič. Sodoma's Ghost je tak iba naivnou prehliadkou všadeprítomnej teatrálnosti a účelovej, miestami možno až rušivej nahoty, ktorá ako nosný pilier filmu zďaleka nepostačuje.(30.3.2018)

• eraserhead666

Ti náckové a jejich úvodní orgie plné sexu, drog a chlastu slibovali tolik dobré podívané a nakonec to byly jen samé kecy s trochou erotiky a jednou jedinou krásně se rozpadající mrtvolou. Jako nahá prsa (všech různých tvarů a velikostí) jsou fajn, ale nesmí to být pomalu to jediné, čím film zaujme, není-li to tedy softeroťákem, a to si myslím, že tenhle film není. Fulciho tvorba je kvalitativně opravdu hodně rozkolísaná. 1,5*(14.2.2014)

• pornogrind

Běželo to na ve 3 ráno na Horor Film tak jsem toho využil. Kdybych si místo toho užíval kvalitního spánku udělal bych rozhodně líp. Jedna z nejslabších Fulci(ovek), která je nebezpečně blízko odpadu.(24.3.2018)

• erl

Vyluhovaná Fulciovka. Slabá atmosféra , prakticky žádné gore , nesympatičtí ochotníci a divná hudba. Prostě jedna z mistrovo špatných chvilek....(14.12.2008)

• corpsy

Zrejme Fulciho príspevok do nesúrodej série LA CASA. A takisto aj jeho najhorší režijný ( a scenáristický ) počin. Dementnosť sa dá merať. Tu máme šablónu.(27.3.2017)

• Šimpy

Pár nápadů, žel nevyužitých...po celém dnu návrat do stejné vily, ruská ruleta s mrtvým náckem, to nebylo marné. A všude prsa. :-)(21.12.2018)

Počáteční orgie bych u Fulciho očekával mnohem syrovější a zvrácenější, protože takto je to docela fádní laciný pokus o něco perverzního, ale musím uznat, že na takové věci máme vcelku dobře zaběhnuté a rozšířené porno kanály, takže rozhodně za to nebudu nijak snižovat hodnocení. Po příjezdu mentálů do domu nastává nudné vzduchoprázdno zahrnující solidní práci s kamerou. Scény s duchy, ruletou jsou docela fajn - určitě bych vyzdvihl povedenou gore scénu vytékajících sraček z mrtvého muže. Celková kvalita filmu obsahuje všechny typické znaky pozdního Fulciho tvůrčí činnosti, ale třeba pozdní filmy - Casa del tempo, Voci dal profondo a Porte del silenzio jsou určitě lepší.(29.6.2014)

Fulci na zakázku. Nikomu ze štábu se do natáčení asi moc nechtělo, ale když je to vaše práce, osmdesátá léta pomalu končí a vám se nedaří, tak co vám asi tak zbývá. Na to, že Lucio už kolem sebe neměl svůj klasický tým, jsem výsledek čekal o něco horší, není to taková nuda jak se říká. Zpracováním a atmosférou jde o obyčejné až lehce podprůměrné dobové béčko, ale děj je dostatečně osobitý, aby si zkušený fanoušek film alespoň trochu užil. Stačí nečekat zázraky a vychutnat si třeba nahotu, náckovský fetiš a nebo obludně nechutný rozklad mrtvoly, který se opravdu povedl. Vůbec se ale nepovedl scénář, nebo spíš ani nebyla snaha aby se povedl a celkový potenciál solidního námětu tak zůstal flegmaticky nevyužit. A pak tu máme zajímavou scénku s kartami, která je špatná akorát v tom, že si nedovedu představit, že by někdo chtěl hrát ruskou ruletu, výměnou za sex s pomalu čtyřicetiletou Zorou Ullou Keslerovou. Náhodnému divákovi tento horor silně nedoporučuji. Nevhodné i pro Fulciho fanoušky - začátečníky.(27.1.2019)

kouknul jsem nato v rámci maratonu se Zorkou. Mno tohle se zase Fučíkovi moc nepovedlo, sice nějaký gorečko tu máme, hromadu koziček, včetně Zorky :) No takovej slabší průměr. 47%(27.3.2019)

• Coliseum

No tu hubu votevírali všichni nebezpečně arytmicky.(1.4.2018)

• Salvator

Tohle je i na Fulciho hodně velká bída.(30.3.2019)

• Shanen29

Jeden ze slabých Fulciho počinů,jako v jeho osobním životě.Dobrý,zlý,náladový,nevyrovnaný. A i takové jsou jeho filmy.(21.3.2018)