Jízda na střele

Stephen King's Riding the Bullet

Jazda na Strele

Horor / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2004, 95 min

Dle hodnocení jsem očekával blbinu, ale to bych nesměl znát uživatele csfd. Film je milým překvapením - sice kniha byla asi lepší, ale tohle se povedlo. Jonathan Jackson se nehorázně podobá Johnny Deppovi a uvědomil mě v tom, že dokonce i podobně hraje. Atmosféra byla pěstovaná dobře, žádných velkých kiksů jsem si nevšiml.(27.6.2009)

na jednu stranu to vůbec nechápu, jelikož tento příběh je na severu ameriky známý jako u nás 'Skákal pes' a King je jen jeden z mála, kteří ho zpracovali do povídky. Netuším proč je to tak zdlouhavě natočeno, ta stopáž je úděsná pro takový příběh. Kamera, střih a výkony herců jsou strašné, ale má to jednu fantastickou vlastnost. To slovo nelze v plnohodnotném významu přeložit do češtiny, ale Riding the Bullet je prostě úžasně "CREEPY". Scény v jednotlivých autech, vzpomínky a tyhle body mají třeba mnohem mnohem větší koule než u mistra horroru v Cronenbergově The Dead Zone. Kvalitativně honě podobné The Needfull Things, ale svou ujetostí jedna z nejlepších variací na Kinga(3.2.2017)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +snad jen Erika Christensen a nějaké ty haluze -nezáživné, zvláštní příběh/// Velice podivný film, který až na konci vyřkne poselství. Bylo zde pár dobrých nápadů, které mě udrželi tak tak pří vědomí. Jinak je to slabota. Kdyby vás to zajímalo film je o smrti, ale není to žádná vyvražďovačka, spíše takový psychothriller. Navíc Erika Christensen měla málo prostoru. Takže v tomto případě není opravdu o co stát./// Celkem 47%///(28.12.2007)

Mrtví prý cestují rychle, ale i tak jim to trvá moc dlouho :-) Film zde nemá valné hodnocení ale až zas taková hrůza to nebyla - nenechme se ovlivnit. Sice se občas docela vleče ale pár scén je opravu hustých - zajíček na silnici, ,,Řež, řež, řež ..!!, nebo ,,Koho si vybereš". Nejlepší část filmu je samozřejmě ta kdy hlavní hrdina stopne (vůbec ne démonického ale vcelku všedního poťouchlého nemrtvého) démona George a jejich následný rozhovor.Žel bohu trvá jen cca 10 minut.(13.11.2009)

• Tsunami_X

Myslím, že nezaujatí filmoví fanoušci už můžou být na jméno Stephen King poměrně vysazení, protože s minimem výjimek platí pravidlo, co film to brak a nezvládnutá adaptace /tato novelka byla navíc napsána speciálně pro internet/. Jízda na střele je dalším z řady nepovedených video /i když pro tento formát snad ani není primárně určen/ horrorů, které neví čím zaujmout či případně šokovat. Příběh se odehrává koncem šedesátých let v USA a pojednává o mladém studentovi, který se vydává 200 mil stopem za svou matkou, která právě prodělala menší mrtvici. Bohužel trvá zhruba tři čtvrtiny filmu, než pochopíme o čem by to celé jako mělo být a i přesto že se nám dostane nějakých vysvětlení, zůstane nám na patře dosti odporná pachuť. A o čem to tedy celé mělo být? Taková povídka ze záhrobí, kterou měl dramaturg rozcupovat na kusy aneb trip plný nesourodných halucinací, který svou rozbitou skladbou bere i sebemenší touhu ponořit se do děje. Horrorová road-movie s trochou brutality, trochou moralizování a velkou porcí nudy. A to je na tom to nejhorší...(1.5.2005)

• - Film je natočen na motivy stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

• - Auto, které během filmu téměř způsobí několik nehod, je Plymouth Fury 1958, což je zřejmá narážka na jiné dílo Stephena Kinga „Christine", kde právě toto auto vraždilo lidi. (Corpsegrinder)