Alan Parker (Jonathan Jackson) se musí co nejrychleji dostat domů,aby navštívil svou těžce nemocnou matku. Jeho auto mu za temné, nevlídné noci vypoví službu a Alan pokračuje dál pěšky a stopuje. Zastaví mu podivná bytost - duch jménem George (David Arquette) a Alanova noční můra začíná. George seznamuje Alana s děsivým verdiktem: tuto noc musí zemřít buď on nebo jeho matka. Pokud se Alan nerozhodne pro jednu z variant, George s sebou na "onen"svět,bez lítosti,vezme oba, Alana i jeho matku. Na rozmyšlení má celou dlouhou noc. Jak se Alan s děsivou volbou vypořádá? (oficiální text distributora)

Tsunami_X

Myslím, že nezaujatí filmoví fanoušci už můžou být na jméno Stephen King poměrně vysazení, protože s minimem výjimek platí pravidlo, co film to brak a nezvládnutá adaptace /tato novelka byla navíc napsána speciálně pro internet/. Jízda na střele je dalším z řady nepovedených video /i když pro tento formát snad ani není primárně určen/ horrorů, které neví čím zaujmout či případně šokovat. Příběh se odehrává koncem šedesátých let v USA a pojednává o mladém studentovi, který se vydává 200 mil stopem za svou matkou, která právě prodělala menší mrtvici. Bohužel trvá zhruba tři čtvrtiny filmu, než pochopíme o čem by to celé jako mělo být a i přesto že se nám dostane nějakých vysvětlení, zůstane nám na patře dosti odporná pachuť. A o čem to tedy celé mělo být? Taková povídka ze záhrobí, kterou měl dramaturg rozcupovat na kusy aneb trip plný nesourodných halucinací, který svou rozbitou skladbou bere i sebemenší touhu ponořit se do děje. Horrorová road-movie s trochou brutality, trochou moralizování a velkou porcí nudy. A to je na tom to nejhorší... ()

tron

„Alan a Jean Parkerovci. Sami proti svetu.“ Mám rád Kingovu novelu a aj keď si o Mickovi Garrisovi nemyslím, že je najlepší adaptátor kingoviek (Stephen si ale asi myslí presný opak, veď sa len pozrite, koľkokrát spolupracovali), jeho verzia JAZDY NA STRELE ma oslovila. Noc je zvláštny čas a dejú sa počas neho veci, ktoré by dennému svetlu neprešli. Skvelá pesnička "Time of the Season" od The Zombies, podarená rolička Davida Arquettea, výborný výkon Barbary Hershey, pôsobivá atmosféra mainských, opustených, večne hmlistých nočných ciest (nakrúcalo sa priamo v Maine!), nezabudnuteľná historka o "páchnucom aute" a veľmi, veľmi dojemný koniec. ()

gudaulin

Jen minimum adaptací Kingových děl je možné označit za úspěch, naopak většina zavání průšvihem... Z tohoto pohledu nutno konstatovat, že Jízda na střele není určitě žádné veledílo a kdo má ke sledování filmu rozumnou alternativu, ať neváhá a později si raději přečte výrazně lepší povídku, nicméně mohlo to být i mnohem horší. Povídka je především o vyrovnávání se s fenoménem stárnutí a smrti ( nejenom ) svých blízkých a její tísnivou atmosféru snímek nahrazuje několika řemeslně průměrně natočenými lekačkami. Tenhle snímek je koukatelný, pokud člověk nemá přehnané očekávání...Nedostatek atmosféry a strachu lze přičíst na vrub nevýrazné, nenápadité režii. Celkový dojem 50 %. Pokud nejste fanoušky žánru, doporučuji odečíst 15 %. ()

obitus

K uzoufání nudná adaptace Kingova elektronického hitu nefunguje ani jako horror ani jako drama. Povídku jsem nečetl, nicméně si dokážu představit, že je nabitá odkazy na léta sedmdesátá (šedesátá?) a hudební špičky té doby a že na té atmosféře dost staví. Kdyby ve filmu nebyla zmínka o Lenonovi, myslel bych, že se odehrává v současnosti. Hrdinovy představy toho, jak se může vyvíjet děj jsou zajímavé asi pět minut, poté už jen ruší a nudí. David Arquette je určitě velký fanda horrorů, ale o to horší je když hraje záporáka. Stručně řečeno srajda. ()

Shit

Ještě slabší než sem čekal, tady se fakt nejedná o žádnej horor nebo o něco napínavýho, sice je pravda, že pár slušnejch scén se nakonec přece jenom odněkud vyklubou, ale víc než několik napínavejch minut to fakt nehodí a zbytek času je čistokrevná nuda, kdy hlavní "hrdina" furt kecá se svým alteragem a následně s nějakým rádoby ďáblem o blbostech a naprostejch kravinách. Krom toho je to celkově ještě docela debilně zmatený a nic jinýho než retardovanej konec se už fakt čekat nedalo a bezezbytku se to vyplnilo ()

• Auto, které během filmu téměř způsobí několik nehod, je Plymouth Fury 1958, což je zřejmá narážka na jiné dílo Stephena Kinga „Christine", kde právě toto auto vraždilo lidi. (Corpsegrinder)