Storytime

Animovaný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1968, 9 min

Terry Gilliam

Gilliamova mozkovna je nekonečná studnice nápadů a fantazií, Storytime je plná typicky gilliamovské animace, kterou rozvinul až k dokonalosti v.....však víte :-).(16.12.2007)

Typický Gilliam, co dodat víc? Snad jen, že jsem se smál jako blázen a odteď už si žádné Vánoce nedovedu představit bez jeho animovaných přáníček: http://www.openculture.com/2012/03/terry_gilliams_debut_animated_film_storytime.html(11.10.2015)

Zběsilá sbírka nápadů, nesmyslných příběhů a dadaismů. Brouci, Albert Einstein, jeho kopulující ruce a oživlé vánoční pohlednice se sadistickými Santa Clausy, to vše vytahuje Terry Gilliam z kapes a čaruje s tím na tváři diváka úžas i pobavení.(25.9.2007)

Nápaditá hříčka, která mi místy velmi připomínala některé krátké filmy Jana Švankmajera.(1.5.2011)

Terry Gilliam a jeho úžasně praštěné vtípky.(29.12.2010)

Hodně dobré byly vánoční pohlednice (indiáni obzvlášť), zbytek mě celkem nudil.(1.10.2014)

Predstavivosti sa medze nekladú a Terry Gilliam je toho živým dôkazom. Celá 9 minutová záležitosť je postavená na absurdnom humore a šialenej animácií, ktorá mi inklinuje viacej ako animácia dokonalá. Každý detail perfektne premyslený a každá jedna sekunda nezabudnuteľne skvelá. Santa Claus, Einsteinove ruky a Šváb na začiatku, nehovoriac o poslednej scéne z vianočnými kartami ma jednoducho dostali. Viva la Gilliam!(21.12.2009)

Začiatok zo švábom bol výborný, potom to upadalo.(26.12.2010)

Typická Gilliamovina, co si budeme povídat. Zatím viděno beze zvuku, ale super! :)(20.1.2010)

Animované výtvory Terryho Gilliama v rámci Létajícího cirkusu mám hodně rád, jelikož se nikterak neliší od bláznivého pojetí hraných scének. Jakmile jsem zjistil, že ještě před svou pracovní náplní v oblasti komedie stvořil nějaký krátký film, neváhal jsem se shlédnutím a dočkal jsem se přesně toho, co jsem chtěl. Nehledejme v tom žádný pevně držící příběh, nebo racionalitu, zato se (pokud se řadíte mezi příznivce Pythonů, beru totiž v potaz, že ne všem anarchistický humor sedí) dosyta zasmějete. Ani bych se nedivil, kdyby zbylí členové této známé skupiny oslovili Gilliama právě skrz tento výtvor, a udělali dobře, Cirkus by bez jeho kreseb byl podobně chudý jako absence Idlova citu pro jazykolamy a Cleesova expresivního herectví. Jednoznačných pět hvězd, už jen za úvodního vypravěče a opakovanou parodii na televizní censuru. P.S. Pokud vás tento počin dostatečně nezasytil, vřele doporučuji také o pět let mladší pětiminutovku "Miracle of Flight", kde se Terry vyřádil podobně jako zde.(18.8.2010)

Gilliamova animace je perfektní. Šílená, ale perfektní. Příběh o švábovi je ale jenom nadprůměrný. Pak však přijde vánoční pohlednice a po dalších třech minutách vám budou slzet oči od smíchu. Kéž bych tak něco takového uměl, protože vytvářet takové kraviny musí být vážně neskutečná zábava. 95%(13.10.2016)

Výborné zpracování a Terryho bezbřehá těkajícící fantazie v plném zápřahu. Vánoční přáníčka a pan Švábík vládnou ... konkurovat snad mohou jen "Zabijácká auta" z klasických sérií skečů Monty Pythonů.(11.5.2009)

Né, že by se mi vše až tak líbilo, ale Vánoční pohlednice ano.(14.11.2010)

Ty vánoční přáníčka mě dostaly.(8.4.2009)

"It doesn't matter" :D Geinální a to zpracování je vážně super!(13.11.2016)

Ó Anglie, jak sladká je řeč, kterou jsi obdařila své obyvatele, jak důvtipný je humor, jenž si je naučila používat a jakou genialitou oplývá tvým nepřičiněním mladý Terry, který ač narozen v USA, kde se smějí docela něčemu jinému, přece dokázal, že Angličanem se může stát každý, kdo se umí Anglicky smát.(30.12.2011)

Pět hvězdiček za pohlednice. Když už si člověk myslí, že ví, co přijde, stane se opak nebo NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO...(9.9.2010)

Ne, že bych si v Monthy Phytonech někdy nějak zvlášť liboval, ale Gilliamův Storytime se dal zvládnout, alespoň je originální.(25.3.2014)

Neotřelá, vtipná a klasiku vytvářející Gilliamova animovaná bomba..(3.2.2010)