poster

Nauka o snech

 • Francie

  La Science des rêves

 • Slovensko

  Náuka o snoch

 • Nizozemsko

  The Science of Sleep

Romantický / Komedie / Drama / Fantasy

Francie, 2006, 105 min

Externí recenze k filmu (14)

 • Escape-mag.com (Jan Nemček) ****

  "Nauka o snech není klasickou filmovou jednohubkou. Je to film, úžasných filmařských nápadů a přehlídka nekonečné fantazie, pro někoho však dost možná velice těžko stravitelná pro svou lehkou roztěkanost. Film Michaela Gondryho má své chyby i své klady a toho dobrého naštěstí převažuje. Dost možná…"

 • Filmkabi.net (Jiří Šíma) ****

  "Je fakt, že jsem byl chycen do pasti Gondryho fantazie, což ovšem nelze považovat za poklesek, za zločin páchaný režisérem na nebohých divácích, právě naopak! Jsem rád, že jsem byl okouzlen, omámen, poučen o jedinečnosti vlastních snů. Ne že pochybuji! Jsem rád, že konečně někdo, když ne já,…"

 • Filmpub.cz (Kateřina Svatoňová) ****

  "Jako většina snů není tak snadný ani tento příběh. Není to pouze naivní přehlídka záměrně neobratné animace a mnoha vizuálních nápadů, ani eskapáda vtipného komika, co se snaží dobýt srdce nesmělé dívky. Je to stejně tak smutný příběh o těžkosti komunikace, o lidské samotě, o problémech nalezení…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Mlčoch) ****

  "Nauka o snech je jedinečným filmem, kterému se v jeho lehkosti a fantasijní kráse letošní rok vyrovná máloco. Neuvěřitelně zábavná komedie, která své snové téma bere s vážnou upřímností i úsměvným nadhledem. Gondry převrací naše vnímání snu a přitom nechává jasné hranice. Nic už není jednoúčelové,…" (více)

 • Kinema.sk (Matej Oravec) ****

  "Už od prvého záberu na Stéphana hrajúceho na bicie je jasné, že Stéphan je Gondry (viď DVD The Work of director - Michel Gondry – v menu hrá na bicích, každý činel predstavuje inú kapitolu). Dokument I´ve been twelve forever je tiež hutným zdrojom overenia životopisných informácií – rozprávanie o…" (více)

 • Lidovky.cz (Darina Křivánková) ****

  "Jádro Gondryho filmů bývá obvykle velmi prosté, o to košatějším filmovým vyprávěním je obvykle obaleno. Struktura Nauky o snech evokuje princip snění, podobně jako ve snu je vyprávění zpřetrhané, roztříštěné, prolíná se tu realita a fikce, skutečnost tu dostává deformovanou podobu, lidé a předměty…" (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) ****

  "Snímek jako celek vlastně nakonec přes absenci určitého řádu a velký důraz na formu pojednává o věcech běžných a důležitých. Jen to nedělá konvenčním a jednoduchým způsobem. Připomíná nám, že hodnota věcí nespočívá v jejich ceně nebo stáří, ale v našem vztahu k nim. Každá věc, i porouchaný jednooký…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) ****

  "Věčný svit ukázal směr, Nauka o snech brousí styl. Z teorie režijního chaosu se destiluje uchopitelná poetika značící jasný autorský záměr. Čitelně formulované myšlenky mají možná až příliš absurdní kabátec, Gondryho hrdinové však nikdy nebyli dost normální na to, aby jim to slušelo jinak. A když…" (více)

 • Nekultura.cz (Láďa Konečný)

  "Je jisté, že většina znalců Gondryho počinů bude více než zklamána. Ostatní tento film minimálně osloví svou originalitou, představivostí, drobnými detaily, které potěší. Takovým lidem ale nezbývá než doporučit, aby se na Věčný svit neposkvrněné mysli nedívali, pokud nechtějí věřit, že něco tak…" (více)

 • Nekultura.cz (Martin Strnad)

  "Nejde ani tak o celistvé dílo jako o slepenec jednotlivých nápadů, kterému se autor neúspěšně snažil dát formu, proto je Nauka o snech jednoznačnou volbou pro všechny výtvarníky, inspirativní podívanou a úsměvným odlehčením pro náročné diváky, ale co získává na jednotlivostech, ztrácí na celku,…" (více)

 • Premiere.cz (Zuzana Onderková) ****

  "Nauka o snech klame názvem. Ten by se hodil spíš k teoretickému pojednání, které bude sice zajímavé a poučné, ale zároveň zoufale složité, krkolomně napsané a zneklidňující. Takové často bývají i filmy, které usilují o to, krajinu za hranicí bdění prozkoumat. Snímek Michela Gondryho takový ale…" (více)

 • Rozhlas.cz (Věra Šmejkalová)

  "Nauka o snech je milý, úsměvný film a v lepším případě budete mít po návštěvě kina chuť něco stvořit vlastníma rukama nebo se jinak dívat na věci, které vás obklopují (což rozhodně není málo). V případě druhé varianty druhý den nebudete vědět, že jste na něčem byli a v hlavě vám zbyde jen pár…" (více)

 • Tiscali.cz (Vojtěch Rynda)

  "Vedle proudu vizuálních nápadů a vtipů stojí Nauka o snech hlavně na představiteli Stéphana. Gael García Bernal (Motocyklové deníky, Amores perros) v sobě má tu pravou dávku léaudovské sebelítostivosti a adolescentní ztracenosti a otevírá touto rolí další komnatu svého zřejmě všestranného talentu.…"

 • Tiscali.cz (Šimon Šafránek)

  "Představu a skutečnost míchá Gondry s lehkostí kuchaře Jamieho Olivera: výbušně, originálně a zábavně. Svou potrhlostí The Science of Sleep připomíná absurdní komedie Woodyho Allena. Inspiraci pro své kousky čerpá Gondry ze stejného zdroje, u kterého se zrodily jeho videklipy. V pozdějších pasážích…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace