Maska Junior

Syn masky

Maska, jr.

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA, 2005, 86 min

Geniální myšlenka utopená v mizerném zpracování. Maska Junior je šílenost v tom horším slova smyslu, přesto jí však zůstala velmi příjemná komixová nadsazenost a pár potěšujíích nápadů. Pes je rozkošný, bohové jsou příjemní, ale nejvíce asi překvapí malý usmrkanec, který mi vůbec nevadil, protože se projednou nehrálo na dětskou roztomilost. Bingo. Čekal jsem křížence mezi první Masou a Prckem Binkem, ale nakonec jsem dostal něco úplně jiného. Jasně, je to šílená blbost s několika velmi trapnými momenty a ano, opravdu jsou některé části zbytečně natahované a prvoplánované, ale přesto má Maska Junior jednu věc, která ji zachraňuje. Jiskru.(31.12.2007)

• Djkoma

Tohle je hodně šílené. Jsem si skoro jistý, že Maska junior patří mezi filmy, které by neměli vznikat a nepochopím jak nějaké studio mohlo dát Lawrenci Gutermanovi na tuhle kravinu 84 milionů dollarů. Budiž v dnešní době jsme zvyklí na hodně "zvláštní" rozpočty, ale film je kvalitativní dno komediálních šíleností, v kterém vlastně nic vtipného není. Je tu jeden Bůh, Loki, který hledá svou masku (zvláštní, že Bohové si věci takhle musí hledat, že? Já si taky myslel, že být jednou z nejvyšších bytosti znamená trochu jiný servis...). Pak je to jeden blbec, tedy karikaturista, co ji má. Jeho synáček, kterému se moc líbí a pes, který na ní žárlí. Je to taková malá rodinka že? Ještě by to chtělo vánoční stromeček a Santa Loki vám přinese všem dárečky děti... Pokud nebudete nuceni e dívat na tento film a budete mít na výběr např mezi Maskou Junior a Teleshoppingem... Možná by jste si mohli říct, že i v americe na teleshopping kouká víc lidí než na tohle ;)(5.5.2007)

• Rudinsky

Ja vôbec nechápem prečo túto megabláznivú komédiu radíte do odpadu. Asi je to debilným scenárom, nehercami a absolútnou absenciou čohokoľvek filmového. Ale ja som si tie kraviny jednoducho vychutnal. Asi preto, lebo som potreboval vypnúť a naskytol sa mi tento film...Ťažko posúdiť, ale rozhodne som sa nad tou stupiditou nasmial.(31.8.2009)

• tron

„Kto je ten zelený chlap?“ MASKU Chucka Russella som nikdy nepokladal za niečo viac, ako len obstojné remeslo s tradične prehnaným Jimom Carreym a počítačovými trikmi na tú dobu snáď, s prižmúreným okom, mierne revolučnými. Už krátko po premiére, kedy sa z jednoduchej snímky stal celosvetový kasový hit, sa začalo hovoriť o pokračovaní. To však stroskotalo na Carreyho nezáujme. Nakoniec producenti „šikovne“ vymysleli rafinovaný plán. Nakrútiť dvojku bez Carreyho. Bohužiaľ sa to stalo dávno po tom, čo publikum na dvojku vôbec bolo zvedavé. Do titulnej úlohy bol obsadený Jamie Kennedy a ja som sa začal tešiť: originál ma v rámci možností jednorázovo pobavil, bláznivých akčných komédií nikdy nie je dosť a Kennedy bol mojim obľúbencom za Randyho Meeksa z trilógie VRESKOT (1996, 1997, 2000). Bohužiaľ, snímka sa nakoniec neprebojovala do našich kín. Keď som si ju v roku 2008 pozrel, už od prvých minút ma nepríjemne šokovalo, aká strašná vtákovina to je. A to podotýkam, že oproti nej pôsobia "spriaznené" projekty GRINCH a KOCÚR ako kvalitné filmové diela s presahom. Nemienim komentovať, čo všetko je na SYNOVI MASKY zlé, každopádne smutne fádny Kennedy ešte patrí k tomu lepšiemu. Na toto sa skutočne nedalo pozerať, takmer odpad.(25.12.2008)

• elanista1

Nebudem sa nad tym velmi rozhorcovat, vypol som to po polhodine, lebo som citil ako z toho osprostievam. Masku si pozriem stale rad, aj po stykrat sa skvelo zabavam, ale toto s Maskou spolocneho vela nema. Je smiesne ako Jamie Kennedy vyuziva svojich maximalne 10 hereckych uskrnov a po cely cas nepride s nicim novym. Zmes trapnosti je tu samozrejme tiez pritomny, to by nebola amerika. Odpad.(1.10.2011)

• - Ve filmu Maska (1994) se pes jmenuje Milo, v tomto pokračování je pes Otis, který svým jménem odkazuje na Koneko. V tomto filmu se pes jnenuje Otis. Toto je odkaz na Koneko monogatari (1986), vyprávající o dobrodružstvím Mila o Otise. (rafix)

• - Ve filmu mimo jiné zazní „Puppy Love“ od Paula Anky. (Terva)

• - Snímek se umístil na 38. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)