Maska Junior

Son of the Mask

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA, 2005, 86 min

• Zevon

Že bych z toho trpěl plynatostí, bolestmi břicha, nebo následkem začal koktat, to zrovna ne. Film není fujtajxlík, jenom strašně jednoduchý a ubohý, tak pro děti do osmi let, které nemají fantasii a nečtou nic, než komixy, spíš ani ty ne. Možná se původně jednalo o recesi, potom ovšem nevím, nač tak vysoký rozpočet. Některé věci prostě nemají vzniknout.(4.12.2008)

• Giggo

Ano existují i horší filmy, ale i tak se tendle řadí do kategorie ztráta času. O kvalitách původního firmu tadle nastavovaná kaše s super jednoduchým nápadem neví vůbec nic. Film je o to více sprzněn veškerejma rádoby vtipnejma nechuťárnama (dítě čůrající jak požární stříkačka, smrkající nos místo hlavy ...). Když už se dokoukáte až do konce budete litovat ještě víc. Patetický konec hodný možná teletubies vás opravdu nepříjemně dorazí.(11.1.2011)

Geniální myšlenka utopená v mizerném zpracování. Maska Junior je šílenost v tom horším slova smyslu, přesto jí však zůstala velmi příjemná komixová nadsazenost a pár potěšujíích nápadů. Pes je rozkošný, bohové jsou příjemní, ale nejvíce asi překvapí malý usmrkanec, který mi vůbec nevadil, protože se projednou nehrálo na dětskou roztomilost. Bingo. Čekal jsem křížence mezi první Masou a Prckem Binkem, ale nakonec jsem dostal něco úplně jiného. Jasně, je to šílená blbost s několika velmi trapnými momenty a ano, opravdu jsou některé části zbytečně natahované a prvoplánované, ale přesto má Maska Junior jednu věc, která ji zachraňuje. Jiskru.(31.12.2007)

Dlouho, opravdu dlouho jsem váhal nad hodnocením Odpad! Přemýšlel jsem i o tom, jestli se náhodou z pekla nevrátil Ed Wood a nějakým zázrakem sehnal osmdesát melounů (a pak mi došlo, že Wood to být nemůže, neboť se převtělil do Uweho Bolla a má s financemi jen o málo menší potíže než dnes.) Zaprvé: tohle není inteligentní komedie v žádném smyslu tohoto slovního spojení. Zadruhé: pokud neznáte One froggy evening a aspoň trochu neulítáváte na animovaných groteskách čili cartoonech, nemáte šanci. Zatřetí: počítačové triky se v poslední době používají opravdu v nadbytečné míře, ale tomuhle to ublížit nemůže.(22.8.2007)

• JamesSi

Nechápu, co to mělo znamenat. Bylo to divné, bylo to trapné a bylo to nepochopitelné. Některé pasáže jsou naprostý CG nightmarefuel. Z toho dítěte jsem se strachy podělal. Film se dá celkem dobře ironicky užít. Pořekadlo: Hello, my baby.Hello, my honey. Hello, my ragtime gal! Send me a kiss by wire. Baby, my hearts on fire!(10.8.2015)

• - Roli Tima Averyho odmítl Jack Black. (rafix)

• - Ben Stein je jediný herec, který také hrál ve filmu Maska (1994). Ztvárnil Dr. Arthura Neumana. (rafix)

• - Snímek se umístil na 38. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)