Maska Junior

Maska, jr.

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA, 2005, 86 min

• Gustik5

Co to doprdelkynafialky je??? Ani usnout jsem vzteky nemohl. Jak mohlo někoho napadnout natočit pokračování na již uzavřený film, navíc s idiotským scénářem a krajně nesympatickým nositelem masky, jehož jsem měl chuť odprásknout, a když si nandal tu masku a vyrašily mu ty oranžové vlasy, měl jsem málem infarkt. Kam se to hrabe na Jima.(13.8.2011)

Dlouho, opravdu dlouho jsem váhal nad hodnocením Odpad! Přemýšlel jsem i o tom, jestli se náhodou z pekla nevrátil Ed Wood a nějakým zázrakem sehnal osmdesát melounů (a pak mi došlo, že Wood to být nemůže, neboť se převtělil do Uweho Bolla a má s financemi jen o málo menší potíže než dnes.) Zaprvé: tohle není inteligentní komedie v žádném smyslu tohoto slovního spojení. Zadruhé: pokud neznáte One froggy evening a aspoň trochu neulítáváte na animovaných groteskách čili cartoonech, nemáte šanci. Zatřetí: počítačové triky se v poslední době používají opravdu v nadbytečné míře, ale tomuhle to ublížit nemůže.(22.8.2007)

• tron

„Kto je ten zelený chlap?“ MASKU Chucka Russella som nikdy nepokladal za niečo viac, ako len obstojné remeslo s tradične prehnaným Jimom Carreym a počítačovými trikmi na tú dobu snáď, s prižmúreným okom, mierne revolučnými. Už krátko po premiére, kedy sa z jednoduchej snímky stal celosvetový kasový hit, sa začalo hovoriť o pokračovaní. To však stroskotalo na Carreyho nezáujme. Nakoniec producenti „šikovne“ vymysleli rafinovaný plán. Nakrútiť dvojku bez Carreyho. Bohužiaľ sa to stalo dávno po tom, čo publikum na dvojku vôbec bolo zvedavé. Do titulnej úlohy bol obsadený Jamie Kennedy a ja som sa začal tešiť: originál ma v rámci možností jednorázovo pobavil, bláznivých akčných komédií nikdy nie je dosť a Kennedy bol mojim obľúbencom za Randyho Meeksa z trilógie VRESKOT (1996, 1997, 2000). Bohužiaľ, snímka sa nakoniec neprebojovala do našich kín. Keď som si ju v roku 2008 pozrel, už od prvých minút ma nepríjemne šokovalo, aká strašná vtákovina to je. A to podotýkam, že oproti nej pôsobia "spriaznené" projekty GRINCH a KOCÚR ako kvalitné filmové diela s presahom. Nemienim komentovať, čo všetko je na SYNOVI MASKY zlé, každopádne smutne fádny Kennedy ešte patrí k tomu lepšiemu. Na toto sa skutočne nedalo pozerať, takmer odpad.(25.12.2008)

• thomaspurple

Zoufalý pokus o návrat úspěšné komedie Maska ve které hrál hlavní roli J.Carrey. Obdobně to bylo u propadáku Ace Ventura Junior: Zvířecí detektiv, který byl snad ještě o 10% horší než Maska Junior... Zřejmě si tvůrci myslí, že když nahradí Carreyho za mimino, tak vydělají balík společně díky pověstnému názvu filmu který taktéž proslavil Carrey... Takže vlastně pokud odsadíte do komedie Carreyho, tak můžete později nahrát totální odpad se stejným jménem jen s rozdílem slova junior.... A vyděláte balík... how to make money in two sentences(17.4.2016)

• UncleSam

Ležíte na gauči, s kocovinou neobvykle silnou a říkáte si, že už nikdy nebudete pít a že vás nic na světě nedostane z vašeho místečka na pohovce. V televizi začne film. Jen ať běží, říkáte si, stejně to nevnímáte. Ale na obrazovce se rozběhne neuvěřitelná řada naprostou nekoukatelných, nechutných, nevtipných skečů. Jejich trapnost vás ubíjí pomalu, žádná milosrdná rychlá smrt. Chcete se zvednout a vypnout tu ďáblovu krabičku, ale žaludek se vám pohupuje jako na vodě... Jenže co je to proti tomu, co by vás potkalo, kdyby jste náhodou tenhle film dodívali do konce?! Musíte, prostě musíte! se překonat, udržet se, nepozvracet všechno okolo a vypnout ten krám, jinak vás tahle pakárna zabije...(23.9.2007)

• - Ben Stein je jediný herec, který také hrál ve filmu Maska (1994). Ztvárnil Dr. Arthura Neumana. (rafix)

• - Roli Tima Averyho odmítl Jack Black. (rafix)

• - Snímek se umístil na 38. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)