Jedenásťročný Lucas jedného dňa bez stopy zmizne. Jeho rodičia sú zúfalí - ich syn je autista, úplne nepripravený čeliť nástrahám okolitého sveta. Počas zápasu s časom, ktorý je proti nim, musia Marion a Alexis nájsť odpoveď na otázky, prečo to zašlo tak ďaleko a čo môžu urobiť, aby zachránili svoju rodinu. V škole, či inde na verejnosti, Lucasovo správanie často spôsobovalo nedorozumenia, kvôli ktorým vznikali nezhody aj medzi nimi dvoma. Pomôže im zmiznutie ich syna uvedomiť si, že napriek obrovskému tlaku, ktorému ako rodina musia čeliť, sa vlastne nikdy neprestali milovať, aj keď to tak niekedy nevyzerá? (RTVS)

Arsenal83

Keď sa rodičom stratil syn autista, prvé čo ma ako správneho dezoláta napadlo bolo - a prečo ho vôbec hľadajú? 😀 Nakoniec to nebolo až tak o tom hľadaní, ale skôr o hľadaní si cesty dvoch rodičov k sebe. A aby to bolo rodičovstvo dokonale francúzske, muselo sa spojiť dievča z Akvitánska s Hasanom Baobabom, toho času nositeľ európskeho pasu aj bez Hamranovej priepustky. Na TV film ale celkom slušná dráma. Bez veľkých zvratov, ale ako vzťahový film ok. ()

Tipko

Dráma je povzbudením pre rodičov, ktorí majú autistické, či inak postihnuté deti. Páčilo sa mi, že strata Lukasa a následné jeho nájdenie hlbšie zjednotilo vzťah jeho rodičov, aj celej rodiny. Akurát nezdieľam podporu jogy a rocku vo filme. ()

Johnny.ARN

Verím, že pre každého rodiča musí byť takáto situácia náročná. S tým som sa vedel stotožniť. Nevedel som sa ale stotožniť s prevedením. Aj TV filmy sa dajú robiť na úrovni, nie len cez emócie a zlých hercov. 1 z 5 ()

• Napriek tomu, že ide o francúzsky TV film, premiéru mal v Belgicku 3. novembra 2021, a to skoro až 4 mesiace pred premiérou vo francúzskej televízii (25. januára 2022). (Arsenal83)