Jak pejsek s kočičkou myli podlahu

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1950, 9 min

Eduard Hofman

Předloha:

Josef Čapek (povídka)

Karel Höger (vyp.)

První Hofmanův pejsek s kočičkou a společně s epizodou "Jak dělali dort" asi i nejlepší..? No podle sklizených cen určitě, získal hne dle tři. Čestné uznání - MFF Karlovy Vary 1950, Národní cena 1950, a Čestné uznání - Benátky 1950. Nebejt však samotného dnes už geniálního a tehdy velmi vyjímečného a originálního Högerova komentáře byl by tento příběh sotva poloviční..Jó děti mohli bejt tenkrát na takového vypravěče skutečně pyšní a to po právu. Kde že jen ty časy jsou...?(8.1.2007)

Náhodou si s tou podlahou poradili docela dobře a ještě se přitom stihli vyprat. Jen to bylo kapku nekonečné.(12.11.2004)

Díky téhle povídce jsem se naučil, že mýdlo není k jídlu.(12.8.2012)

Docela dada... ;-) . . . A ten Karla Högera krásný jazyk český po brněnsku... ;o) . . . Nestárnoucí!... - - - - - (Poprvé viděno někdy pradávno v dětství, mnohé repete pak 15.7.2008 díky ČT2, komentář zde jako šestý - 15.7.2008)(15.7.2008)

Nerad se uchyluji k výkřikům a poučováním, ale sakra takhle má vypadat tvorba pro děti. Vzájemná pomoc, poetika, krásná čeština.(9.3.2009)

Když vidíte psa, co má u huby pěnu, nemusí to ještě nutně znamenat, že má vzteklinu..(15.3.2010)

Fakt nevím, jak je možný, že mi nikdy nepřišlo divný to vlastní provedení jejich úklidu. Nejdřív se sebou vytřeli podlahu a pak se pověsili na šňůru... O asi 20 let později se mi to zdá podezřelý! :-)(17.10.2003)

První díl DVD kolekce Povídání o pejskovi a kočičce, který obsahuje celkem 6 dílů: 1. Jak pejsek s kočičkou myli podlahu, 2. Jak si pejsek roztrhl kalhoty, 3. O pejskovi a kočičce jak psali psaní, 4. Jak si pejsek s kočičkou dělali dort, 5. O pyšné noční košilce a 6. O panence, která tence plakala.(13.3.2009)

Stará klasika která u žádné generace dětí nezreziví. (( ::(4.12.2005)

"Nejdřív pověsíš na šňůru ty mne, a až budu viset, tak slezu a pověsím zas tebe," řekla kočička pejskovi. Pejsek vzal kočičku a pověsil ji na šňůru, jako se věší prádlo. Ani na to nepotřebovali kolíčky, protože se na té šňůře mohli držet drápky. Když kočička už visela, slezla zase ze šňůry dolů a pověsila pejska. Tak tam viseli oba dva a sluníčko na ně pěkně svítilo".....nerozluštěná záhada mého dětství. Někde jsem četla, že Čapek do téhle pohádky vpravil jakýsi koan, aby se malým dětičkám při usilovném přemýšlení rozbřesklo a byly osvíceny. Což se u mne totálně minulo účinkem, dodnes přemýšlím jak tam mohli viset oba dva. Ale pohádka je to náramně pěkná.(1.8.2008)

80% - Nejlepší bylo, jak se pak sušili... :)(1.8.2008)

Krátkometrážní snímek. Přenádherný a inspirativní seriál. Jednotlivé díly vedou děti k poslušnosti, a dobrému chování, což jsem pocítil sám na sobě.(6.11.2012)

Dá se spojení Josefa Čapka a Karla Högra něco vytknout?(18.6.2012)

Jeden z nejvtipnějších příběhů, plný imaginace, hravosti a vtipu.(17.3.2013)

Není na tom nic zvláštního, originálního ani nezapomenutelného a přece to má jakousi příjemnou atmosféru, kterou jiný krátký animáky nemají...pejsek a kočička jsou prostě pejsek a kočička.(3.4.2007)

Nezapomenutelný dabing pana Högera o tom, jak pejsek s kočičkou chtěli dělat věci jako lidé, tentokrát si umyli podlahu.(9.9.2011)

Druhý nejlepší díl , krásné , výborně ztvárněné.(6.4.2013)

Dost dlouho jsem přemýšlela, jak chutná mýdlo (nee, myslím, že jsem ho neochutnala...). A jak to, že stálo korunu, mi museli vysvětlit rodiče.(4.6.2011)

Mám radši předlohu s ilustrací.(22.11.2010)

<< předchozí 1 2