Jak si pejsek s kočičkou dělali dort

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1951, 9 min

Eduard Hofman

Předloha:

Josef Čapek (povídka)

Karel Höger (vyp.)

Chudák Čapek... Kdyby jenom tušil, že se z jeho pohádky stane recenzentské klišé. :)(30.1.2005)

Roztomilá klasická "pohádka", ze které by si leckterý výrobce softwaru/ módní návrhář / ústavní činitel / filmový režisér i leckdo jiný měl vzít ponaučení:)(11.4.2004)

Vždycky jsem měl děsnou chuť okusit dort od rafan a číčy. Ale nikde ho nemají. Tak se dle jejich receptu aspoň řídím, když vařím. Aneb kari, a ostatně všechna koření, se dají požívat neomezeně. Nestavíte se někdy na oběd?(9.1.2007)

Jedinečný, bezchybný, a srozumitelně vystříbřený Högerův slovní projev, povyšuje tento a nejen tento díl nad vysoký nadprůměr. To se prostě musí slyšet to podání bylo jedinečné..Jinak líto mi tenkrát bylo toho i toho "zlobivého psa", co jim dort s hrnce sežral:-) S mytím podlahy můj nejoblíbenější od pejska a kočičky.(16.10.2007)

Tak na radu syna dávám pět*, prý je to nejlepší pejsek a kočička.(12.11.2004)

„Tak, a teď několik buřtů hodně pepřovatých, to je něco pro mne.“ Noční můra zastánců dělené stravy a jedna z nesmrtelných klasik českého poválečného animovaného filmu.(15.3.2010)

Zase jeden blbý nápad zcela nezodpovědně hozený dětskému publiku. Nevím jak ostatní, ale já ten dort musela vyzkoušet (no když ho dělali PEJSEK A KOČIČKA...!) :-)(17.10.2003)

Stará klasika která u žádné generace dětí nezreziví. (( ::(4.12.2005)

To ještě tento skvost čeká na tolik ohodnocení? Nebo jej vážně nevidělo tolik lidí? Tohle je klasika...(12.6.2009)

Kočička s pejskem naházej do hrnce všechno co maj rádi, všechno smíchaj, svařej, snědí a pak je jim z toho zle, no a tudlenc jejich činnost komentuje hégr....(9.2.2007)

90% - Tenhle díl pejska a kočičky je, řekl bych, legendární... :)(1.8.2008)

Krátkometrážní snímek. Přenádherný a inspirativní seriál. Jednotlivé díly vedou děti k poslušnosti, a dobrému chování, což jsem pocítil sám na sobě.(6.11.2012)

A opět mě csfd zničilo tím, co se tu dá najít:D(20.2.2008)

Na ten kočkopsí dort vážně chuť nemám, ale čapkovskohögerovské podání je parádní.(18.6.2012)

Dokonalé. Rok 1951 a natočit tohle? Nemá slov. Zábavné příhody dvou nejoblíbenějších zvířat v ČR pejska a kočičky, ikdyž hlavně psy živé moc nemusím. Kočky mi nevadí (myslím zvířata:-). Zrovna tahle příhoda jak si pejsek s kočičkou pekli dort je snad nejlepší ze všech příhod a doporučuji některým maminkám, aby svým ratolestem upekly dort přesně podle receptu pejska a kočičky. Možná to dětem bude i chutnat :-). Schválně se jich zeptejte co všechno mají rádi a pak to všechno naházejte do hrnce a míchejte.(13.7.2008)

Nesmrtelná klasika, kterou dodnes vykrádá kdejaký pisálek recenzí. :-)(17.3.2013)

Jak ho dělali? Dobře ho dělali. Takhle bych ho taky dělal.(18.12.2005)

Najde se snad někdo kdo jako malý neviděl tohle legendární kuchařské představení? :D(24.9.2011)

Co všechno do toho dortu dají? A když nemáte tohle, tak tam dejte tamto. Tento všem Čechům známý kraťas by měl uplatnění i v dnešní době. Perfektně by se hodil jako retrospektiva v Babicových dobrotách!(30.4.2013)

Tahle bylo perfektní: pejsek a kočička do dortu dají co kde najdou a buldok má pak bolesti břicha.(5.3.2006)

<< předchozí 1 2