Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Investigativní novinář je blízko odhalení skandálu v novinách, ale tisk je mocný protivník. Musí se tedy dostat dovnitř...

Thriller vychází z pravdivých událostí a vypráví o západoněmeckém investigativním novináři Gunteru Wallraffovi (Jürgen Prochnow), který se pokouší odhalit nemorální novinářské praktiky populárních a mocných německých novin Standard. Rozhodne se pracovat v utajení, obstará si tedy falešné doklady a začne pro dané noviny pracovat sám. V novinách ale vidí, že nepodávají pravdivé zprávy, nýbrž zpracovávají je tak, aby vyhovovaly politickým cílům majitelů novin. Gunter sice dělá novinařinu, kterou sám opovrhuje, dostává se však až na vrchol hierarchie a brzy zjišťuje, že noviny vedou kampaň proti němu samotnému, tedy proti tomu, kým ve skutečnosti je – čeká jej tedy obtížný boj, aby jeho pravá identita zůstala nedotčena. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1)

borsalino 

všechny recenze uživatele

Mrazivý thriller o způsobu manipulace a ovlivňování smýšlení a chování lidí prostřednictvím masově vydávaných novin, které nejen že nepřinášejí objektivní informace, ale události a informace si sami vymýšlejí, tvoří a publikují. Cílem není informovat, ale využít jejich manipulativní potenciál pro politické ambice majitelů novin. Hodně dobré téma i dynamika příběhu, fakt jsem si film užil. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama