• Nový Zéland

• Německo

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Nový Zéland / USA / Německo, 2005, 187 min (SE: 201 min)

Ale jo.. máte pravdu. Ta scéna s Dinosaurama je opravdu hodně přehnaná a zbytečně efektní , ovšem ne zrovna úspěšně, neboť některé (a některé obzvlášť) záběry sou přece jen natrikované poněkud hůře, jeden opravdu ale OPRAVDU špatně... ale přece byste nechtěli film o 187 minutách hodnotit podle pěti minut honičky mezi dinosaury. Podstatné je, že Herci hrají výborně, že většina záběrů (tj. 187 minut - 5) sou krásné, a že když nastane to, k čemu film celou dobu neodvratně směřuje, ačkoliv si většina diváku nejpozději od půlky filmu přeje, abyk tomu nedošlo, vrhnou se člověku slzy do oka stejně, jako Carlu Denhamovi, který natáčí vysněnou scénu ve svém vysněném filmu. Peter Jackson se, teď už opravdu, zařadil mezi nejvyší režisérskou ligu. podařilo se mu 4x vkročit do stejné řeky, a přitom se ani trošku nenamočit. Bravo!(17.12.2005)

Peter Jackson je bezesporu dobrý režisér,ale tomuhle filmu ja "pracovně" říkám hokej. Má totiž 3 třetiny, první poměrně zdlouhová, druhá /ostrovní /parádní a závěrečná -to fakt ne natahovaná.Samožřejmě opoce bylá dobrá, nej scéna jak Naomi Watts tancuje před opocí ta se pane vryla do paměti. Opravdu škoda jen , že film není kratší možná by byl stejně tak dokonalý jako hudba Jamese Newtona Howarda .(5.7.2006)

Jackson opravdu opičáka miluje a když v rozhovorech nadšeně říká, že právě od něj získal v dětství inspiraci k filmování, nejsou to jen prázdné plky. Ale opravdu kvůli tomu musíme vidět každý detail? Když hlavní postavy sáhodlouze mluví o neznámé hrozbě na Ostrově lebek a Konga jako hlavní atrakce se dočkáme až po více jak hodině, není všechno v pořádku. Naštěstí to, co se otevírá v polovině druhé, je až neskutečná a dokonale bohatá podívaná s úchvatnými triky. Díky nim a zároveň nepřeplácané skladbě akčních scén jsem občas téměř nedýchal. Když je zjevením i cesta zpátky domů, můžu jenom litovat toho, že mě rozjezd tak dlouho uspával. Z herců nejvíc potěšil netypický Jack Black, naopak Adrien Brody v úloze anonymního hrdiny od vedle téměř nemá co hrát. Rád bych Peterovi pogratuloval k dalšímu skvělému diváckému zážitku a tomu, že i po trojici vybroušených diamantů jménem Pán Prstenů dokázal, jak všestranným a střídmým umělcem je. Jenže s mírným odstupem toho ve mně vážně nezůstává mnoho, snad jen pocit příjemného dobrodružství s pořádnou dávkou adrenalinu, které ovšem při zasazení do pokusu o hlubší příběh začíná smutně drhnout. King Kong je splněným snem, jenže ne mým. Pro hladové fanoušky přišel až o sedm let později milý Bilbo. 70%(14.1.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Novodobý Jacksonův King Kong je perfektní, napínavý a občas i komediální, s nádhernou výpravou i s poutavým příběhem, plný dokonalých trikových soubojů titulní přerostlé opice s dinosaury, lidmi i stroji. Jediný problém je, že tu story už všichni znají a tři hodiny sledování digitálních triků jsou více než dost. Jenže vystřihněte to, když to stálo tolik peněz. Přesto se mi film líbil. Trailery: http://www.csfd.cz/film/116618-king-kong/videa/#(26.12.2008)

Soundtrack James Newton Howard: 1. King Kong ,2. A Fateful Meeting ,3. Defeat Is Always Momentary ,4. It's In The Subtext ,5. Two Grand ,6. The Venture Departs ,7. Last Blank Space On The Map ,8. It's Deserted ,9. Something Monstrous... Neither Beast Nor Man ,10. Head Towards The Animals ,11. Beautiful ,12. Tooth And Claw ,13. That's All There Is... ,14. Captured ,15. Central Park ,16. The Empire State Building ,17. Beauty Killed The Beast I ,18. Beauty Killed The Beast II ,19. Beauty Killed The Beast III ,20. Beauty Killed The Beast IV ,21. Beauty Killed The Beast V,(22.5.2011)

• - Ve filmu se měl objevit - přesněji, měl být zastřelen - nelétavý pták moa. Uvedená scéna byla nakonec vystřižena. (Jirka_Šč)

• - Do role Dwan se původně počítalo s Barbrou Streisand. (TheSantiago)

• - Scéna, v níž hrdinové spadnou do rokle, kde je začne požírat obří hmyz, je poctou a odkazem na původního King Konga, ve kterém z něj musela být vystřižena a do dneška se bohužel nezachovala. (hippyman)