• Nový Zéland

• Německo

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Nový Zéland / USA / Německo, 2005, 187 min (SE: 201 min)

V kontrastu s Hobití ságou přehodnocuji své názory a s klidným svědomím podotýkám, že King Kong je poslední film, kde mohl Peter Jackson fanouškům ukázat, že jim nechce jenom chcát do ksichtu. King Kongem ukázal, že ctí předlohu, že umí vytvořit atmosféru a že se nezdráhá ukázat akci tak nějak globálně, ne jen v tragicky rychlém stylu jako právě u Hobita. Dokonce dal prostor hercům. Úžasné. Postavy v Kongovi mají rozměr. Ziskuchtivý režisér, rozporuplný scenárista, odvahu hledající protagonista, mezi dobrem a zlem oscilující kapitán, ti všichni jsou nestálí a zcela na sebe strhávají pozornost, což je to nejlepší, co může být, protože u takových filmů to na sebe rvou právě ty loutky. Vzpomeňme na Jurský park. Zajímali někoho ti herci? Zde například Adrien Brody pouhým úšklebkem (při vystavování Konga v New Yorku) ukazuje, jak stejně prahne po slávě a mamonu, ačkoliv zajetí nestvůry odsuzuje. Maličkost. Miniaturní gesto a já vím, že to není jen opulentní reklama na trikové studio. Když na to přijde, ona vlastně hraje i ta gorila. Možná až moc, abych to zase nepřechválil. To je mimika, které se mnohdy nedočkáte u člověka, natož u gorily. Ale budiž, je to mytické monstrum, vše je možné. Velkým plusem je i přítomnost všech jiných gigantických potvor. Od megakomárů po dinosaury, kteří už jsou v reálném poměru. Je to pěkné a napínavé, ale možná to už pak začne nudit. Plusem je to jen pro skalní fanoušky. Je to prostě moc gigantické. Tedy závěrem. Sledování Jacksonova King Konga je jako žít s Lolo Ferrari. Chvíli je to o objevování hranic lékařského pokroku, ale později o poznání, že je to strašná kráva.(16.12.2013)

• dobytek

Jsem asi úplná výjimka, protože do teď jsem neviděl žádnou verzi King Konga. Ale ten příběh je natolik notoricky známej, že jsem stejně věděl, o co tam jde. Že to bude kravina, to jsem tak nějak očekával, ale měl jsem nějaký nutkání ten film vidět. Vybral jsem si samozřejmě nejnovější verzi a to zejména kvůli speciálním efektům, o kterejch jsem slyšel, že jsou dost povedený. Navíc má tahle verze i docela vysoký hodnocení. O příběhu se asi nemá cenu moc rozepisovat. Je to taková naivní pohádka a stejně to každej zná. A co se týče triků, tak jsem byl dost zklamanej. Nemělo to moc daleko k Jurskýmu Parku z roku 1993. Sice King Kong už taky má svoje roky, ale znám i starší filmy (a s nižššim rozpočtem), kde to opravdu vypadá, že herci jsou součástí scény. Tady to často vyloženě bije do očí, že se natáčelo před zelenym plátnem. A když se k tomu přidá ukrutná 3-hodinová stopáž, dílo je dokonáno. Filmům od Petera Jacksona se začnu vyhejbat obloukem.(2.10.2013)

Natočit King Konga byl vždy jeho sen, sen který se konečně v roce 2005 Peterovi Jacksonovi po natočení trilogie Pána Prstenů splnil. Řekl bych, že se mu splnil na jedničku. Sice jsem nikdy po King Kongovi neprahrl, ani ne tenkrát, kdy bylo in sledovat jak velká černá opice leze po papírových mrakodrapech tak ani dnes, když vidím jak opět velká černá, ale tentokrát digitální opice leze opět po mrakodrapech a snaží lidstvu ukázat, že vlastně zas tak zlá není. Na tomto filmu není nic zvláštního. Je to remake, který se díky digitálním efektům a sbírce slušných herců prostě provedl, jenom se mi to i tak všecko zdá být poněkud průměrné, ale ono by to z mé prespektivy ani nikdy jinak lépe nedopadlo, snad jen hůře, což se nepovedlo, a to znamená, že i toto je pro režiséra úspěch. --- To kráska zabila zvíře!(18.7.2008)

Peter Jackson je bezesporu dobrý režisér,ale tomuhle filmu ja "pracovně" říkám hokej. Má totiž 3 třetiny, první poměrně zdlouhová, druhá /ostrovní /parádní a závěrečná -to fakt ne natahovaná.Samožřejmě opoce bylá dobrá, nej scéna jak Naomi Watts tancuje před opocí ta se pane vryla do paměti. Opravdu škoda jen , že film není kratší možná by byl stejně tak dokonalý jako hudba Jamese Newtona Howarda .(5.7.2006)

„Toto nie je dobrodružný príbeh, však?“ pýta sa zdesene mladík Jimmy svojho mentora, pána Hayesa, a v tej chvíli už aj my chápeme, že Peter Jackson sa s nami zasa raz poriadne zahral. Namotal nás na romantický, dobrodružný epos, v ktorého prostriedku sme ale so šokom zistili, že v skutočnosti nám nerozpovedal neškodnú báchorku, ale smutný, epický príbeh o veciach, navždy stratených v tme. Zapredanie duše diablovi, pretvárka, Kráska a zviera, obavy zo zlyhania filmárskeho i ľudského, Andy Serkis, melancholická hudba, bombastická kamera, strom nad priepasťou, pingpong s autami, lietadlá, člny, útes, rozbúrené more, hmla, kniha "Srdce temnoty", zúrivosť, 30-metrová stena, komáre, kanibali, oštep, Billy Elliot, Jurský park IV, smradľavý dych, zle zrastená čeľusť, hmyz, T-Rex, seriál Zajtrajšie noviny. Peklo na zemi, ktoré našťastie trvá až 190 minút. Je pravda, že v Kongovom príbehu ma nikdy nebavili jeho návštevy mesta, ale keď sa dej odohráva v džungli, je to bomba. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/index.php/vrazdiaca-zver/11-recenzia-king-kong-80-(4.6.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 23. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Meryl Streep se ucházela o roli Dwan. (TheSantiago)

• - Ve scéně kdy se Denham (Jack Black) baví s Prestonem (Colin Hanks) v taxíku o možných herečkách, Denham zmíní jméno Fay. Tou je samozřejmě míněna Fay Wray, představitelka Ann z původního filmu King Kong (1933). Dále se dozvídáme že už něco točí pro RKO s Cooperem. RKO bylo studio a Merian C. Cooper byl režisér, kterému vděčíme za originálního King Konga. (Mikahu)