Natočit King Konga byl vždy jeho sen, sen který se konečně v roce 2005 Peterovi Jacksonovi po natočení trilogie Pána Prstenů splnil. Řekl bych, že se mu splnil na jedničku. Sice jsem nikdy po King Kongovi neprahrl, ani ne tenkrát, kdy bylo in sledovat jak velká černá opice leze po papírových mrakodrapech tak ani dnes, když vidím jak opět velká černá, ale tentokrát digitální opice leze opět po mrakodrapech a snaží lidstvu ukázat, že vlastně zas tak zlá není. Na tomto filmu není nic zvláštního. Je to remake, který se díky digitálním efektům a sbírce slušných herců prostě provedl, jenom se mi to i tak všecko zdá být poněkud průměrné, ale ono by to z mé prespektivy ani nikdy jinak lépe nedopadlo, snad jen hůře, což se nepovedlo, a to znamená, že i toto je pro režiséra úspěch. --- To kráska zabila zvíře!(18.7.2008)

PJ si splnil sen, ale mě zklamal. Ne každý velkofilm musí mít tři hodiny. První polovina je téměř ubohá, až na pár drobností nudná a natahovaná. Vytváření atmosféry nefunguje, chemie mezi Brodym a Naomi taky ne. Výprava filmu mi připadala ošizená, rádobyatmosférické mázlé záběry nefungovaly. Triky nevyrovnané. Zato vyhypeovaná bitva s tyranosaury mě mile překvapila, Je promyšlená a napínavá. Jackson skoro úplně zapomněl na to, co mohlo tenhle film dělat srdcervoucím dojákem ( např. Titanic ) - vztah Konga a Ann. Kameraman Andrew Lesnie mě s tím svým poletováním a neustálým kroužením začíná iritovat. 70%.(6.1.2006)

Peter Jackson si po Pánu prstenů "odpočinul" tímhle známým blockbusterem. Trikaři se opět vyřádili ve stylu "představte si co chcete a my vám to vyrobíme", scénář byl obohacen o prvky jako vystřižené z Doylova Ztraceného světa. Jack Black v roli režiséra mi moc do snímku neseděl, přeci jen je to spíše komediální typ, Naomi Watts vypadá pořád stejně koukatelně (jak jen to dělá?), ale největší postavou filmu nejen co do velikosti je Kong. Ten je nejen dokonale zpracován vzhledově, ale i co se týče chování, mimiky a vůbec. Celkově jde o určitě kvalitní dobrodružný film s docela příjemnou retro atmosférou.(5.11.2008)

Řekl bych, že ten toužebně očekávaný pětihvězdičkový dobrodružný biják tam je. Jen by bylo potřeba: úvodní pasáže trošičku přistřihnout, některé postavy povyhazovat, rozhodně vystřihnout trikově hodně nepovedenou první honičku s dinosaury, taky bych se zbavil těch obřích hmyzáků, a pak by mi při opičákově skonu určitě nějaká ta slza ukanula... Jackson rozhodně je velmi dobrý režisér, bohužel má sklony k megalomanii. Naomi Watts je jako vždy úžasná a těším se, že díky tomuhle filmu ji pozná celý svět. Celkově shrnuto: lehké zklamání. Jackson by si měl dat nějaký menší, komornější projekt.(18.12.2005)

kritizovat umí každý.. i já bych to dokázala.. protože King Kong se chybami jenom hemží.. okatě je vidět počítačová technika... a celkový dojem je umělý.. scéna kdy se splaší dinosauři bych úplně vymazala... a scéna s brouky.. nebo co to bylo za potvory též.. a dílo bych pojmenovala dlouhá cesta za King Kongem.. protože Kong sám se tam obejví tak polovinu filmu... a to jsem ještě schovívavá :) ale dá se dát tomuhle sympatickému opičákovi míň jak průměr?? to mi moje srdíčko nedovolí.. a hlavně za skvělý herecký výkon Naomi... scény kdy se koukají z očí do očí.. že ani slova nejsou za potřebí.. Vás tak chytnou.. a její psí oči rozbrečí.. musím dát 60% :)(17.5.2009)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je King Kong uveden v divadle, je možné spatřit tanečníky v domorodých kostýmech, které odpovídají ošacení domorodců z původního snímku z roku 1933, v němž tančili před branou Ostrova lebek. (ondradvori)

• - Filmová kopie k nám dorazila pod názvem Malá tanečnice. (zigot7)

• - Scéna, v níž hrdinové spadnou do rokle, kde je začne požírat obří hmyz, je poctou a odkazem na původního King Konga, ve kterém z něj musela být vystřižena a do dneška se bohužel nezachovala. (hippyman)