Efektně nasnímané, zcela nesouvisející a pro děj většinou zcela nepodstatné epizodky protkané hodně nevyváženými vizuálními kouzly. Kong je king a čelisti dinosaurů se mu daří lámat opravdu stylově, film jako celek však neskutečně hapruje díky tíze spousty rozjetých, ale nedořečených motivů a nezodpovězených otázek. Ve finále dostanete něco mezi Jurským parkem, Mumií 2 a Válkou světů. A kromě tří okamžiků naprosto žádné emoce. 70%.(9.12.2005)

Ani ve snu jsem nečekala, že se takhle královsky pobavím a přesto, že na připomínkách tu i jinde vyslovených něco je, nenechám si vzít ten příjemný pocit, že jsem viděla něco, co bylo tvořeno s roztomile egoistickým nadšením, přitom s láskou a pokorou k divákovi, ne "padni na zadek, i kdybys nechtěl", ale "je to můj ráj a já se s tebou o něj, chceš-li, podělím". A já jsem chtěla a byla podělena. Díky, Péťo!(12.3.2006)

V King Kongovi z roku 1933 je jedno místo... Ann stojí před kamerou a Carl Denham ji předříkává, co má dělat. Scéna vrcholí slavným "scream Ann, scream for your life" a větou "what´s the thing she´s really going to see". Síle a atmosféře této scény se Jacksonův remake přiblížit nedokázal, ale to mu nelze mít za zlé. Jeho Kong je spíše než děsivým monstrem, která ježilo diváků vlasy hrůzou na hlavě, polidštěným a hravým veleopem, které útočí na úlně jiné oblasti. Je to monstrum stvořené tak, jak ho chtělo vidět každé dítě, monstrum ochranitel. A společně s ním jsou pozměněny i archetypální podoby hlavních aktérů – Ann není křehká a bezbranná kráska, která polovinu filmu hystericky prokřičí, Carl není entuziastický dobrodruh s kamerou... Naomi Watts je emancipovanější, odvážnější, aktivnější... a skvělá. Jack Black je sebestředný, sobecký, křivý... a skvělý. Je to právě on, kdo zahubí mocného Konga, jeho touha po zisku, touha prodat tajemství za cenu jedné vstupenky. Velká a dle mého vydařená aktualizace King Konga. To, že se netvor proměňuje z děsivého na sympatického, mu paradoxně na síle neubírá. Na síle filmu ubírá velký nedostatek sebekritiky a ochoty vynechat zbytečné mnohomluvy a nadbytečné scény, které zabíjejí tempo i emoce. Vizuální obžerství a opakování některých scén se nevyplatí v závěru, který vyzní poněkud do ztracena. Škoda, přitom stačilo, aby se Jackson a spol. trochu oprostili od lásky k příběhu a dali mu pevnější tvar. Stejně tak se mohl režisér vyvarovat zbytečných a přesládlých klišé, které nemají s poetikou původního filmu z roku 1933 co do činění. Být jich méně a být umírněnější, bylo vše v naprostém pořádku. I tak je ale King Kong královskou podívanou a filmem, který má kouzlo "ztracených světů", patos hrdinů, krásek a monster. Chybí mu ale soudržnost a vnitřní energie Pána prstenů, chybí mu skutečně silné emoce... Nechybělo mnoho a vše bylo v pořádku, nicméně ve stávající podobě King Kong pouze naplnil má nijak přehnaná očekávání a to je od Jacksona poměrně málo.(17.12.2005)

Prvá hodinka dosť rozťahaná, ale potom po príchode Konga sa to všetko poriadne rozbehne a žúr sa riadne roztočí.Všetko je tak premakané, efektom a scéne s dinosaurami dávam sto hviezd, som si to opakoval asi 5x. A pri scéne s otrasnými kobylkami a chrobákmi som sa skoro posral. No a emotívne poňatie konca na vyšlo, k slzám nepotrebujete dokonca ani tlkot srdca. Dokonca aj Jack Black sa herecky premohol! Najnovšie tromfy dávať komikov do vážnych rolí a ono sa to darí. Som zvedavý, kedy si spomenú na Cohena :). 85%.(9.4.2006)

„Toto nie je dobrodružný príbeh, však?“ pýta sa zdesene mladík Jimmy svojho mentora, pána Hayesa, a v tej chvíli už aj my chápeme, že Peter Jackson sa s nami zasa raz poriadne zahral. Namotal nás na romantický, dobrodružný epos, v ktorého prostriedku sme ale so šokom zistili, že v skutočnosti nám nerozpovedal neškodnú báchorku, ale smutný, epický príbeh o veciach, navždy stratených v tme. Zapredanie duše diablovi, pretvárka, Kráska a zviera, obavy zo zlyhania filmárskeho i ľudského, Andy Serkis, melancholická hudba, bombastická kamera, strom nad priepasťou, pingpong s autami, lietadlá, člny, útes, rozbúrené more, hmla, kniha "Srdce temnoty", zúrivosť, 30-metrová stena, komáre, kanibali, oštep, Billy Elliot, Jurský park IV, smradľavý dych, zle zrastená čeľusť, hmyz, T-Rex, seriál Zajtrajšie noviny. Peklo na zemi, ktoré našťastie trvá až 190 minút (vďaka čomu je film obľúbený u televízií, lebo vedia, že ním aj vďaka reklamám vyplnia polovicu soboty alebo nedele, pustia ho od obeda a potom idú rovno večerné správy). Je pravda, že v Kongovom príbehu ma nikdy nebavili jeho návštevy mesta, ale keď sa dej odohráva v džungli, je to bomba. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/index.php/vrazdiaca-zver/11-recenzia-king-kong-80-(4.6.2009)

• - Režisér Peter Jackson zvažoval natáčení v New Yorku, což však nebylo možné, jelikož se město za téměř 80 let až moc změnilo. Společnost WETA tedy vytvořila dokonalý počítačový model podle dobových plánů. (hippyman)

• - Peter Jackson chtěl snímek natočit už v polovině poslední dekády minulého století, ale zásluhou filmů s obdobnou tématikou jako Velký Joe (1998) a Godzilla (1998) producenti odložili projekt bokem. Universal se původně o produkci dělil ještě s Miramaxem, tehdy ještě pod patronátem bratrů Weinsteinových, a v hlavní roli se měla objevit Kate Winslet po boku George Clooneyho či Roberta De Nira. (imro)

• - Producenti se pozastavovali nad délkou filmu. Když ho však viděli, nebyli schopni režiséru říct, co má vystřihnout. (hippyman)