• robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Totálna kravina,... Nebyť niektorých bojových scén a istých efektov (bolo ich ozaj málo dobrých), tak by to bol totálny shit! Neviem pre akú cieľovú skupinu bol tento film vytvorený, ale toto už vsádzalo na to, že človek vypne mozog a bude len tupo sledovať meniace sa obrazy v totálne nelogickej náväznosti. Vizuálne efekty su miestami veľmi naivné a slabé /príklad.: beh posádky medzi rozbesnenými dinosaurami/. Samé o sebe niekde mimo filmu v inej sále v inom filme by to možno malo niečo do seba, ale takto zakomponované do deja spolu (so živými) hercami to bolo fiasko. Fyzikálne, biologické a celkovo všetky logické zákony zaostávaju a zabezpečujú tak totálnu stupídnosť. Film má v sebe toľko dier ako ementál a nemá vôbec žiaden náboj a atmosféru. Som totálne znechutený. Táký veľký režisér a takýto prešľap. Slabé ako čaj, totálna strata času. 2 ** dávam za miestami podarené efekty a škaredých domorodcov. Čím väčšie očakávania, tým väčšie sklamanie (asi také veľké ako samotný film.)(16.9.2009)

V King Kongovi z roku 1933 je jedno místo... Ann stojí před kamerou a Carl Denham ji předříkává, co má dělat. Scéna vrcholí slavným "scream Ann, scream for your life" a větou "what´s the thing she´s really going to see". Síle a atmosféře této scény se Jacksonův remake přiblížit nedokázal, ale to mu nelze mít za zlé. Jeho Kong je spíše než děsivým monstrem, která ježilo diváků vlasy hrůzou na hlavě, polidštěným a hravým veleopem, které útočí na úlně jiné oblasti. Je to monstrum stvořené tak, jak ho chtělo vidět každé dítě, monstrum ochranitel. A společně s ním jsou pozměněny i archetypální podoby hlavních aktérů – Ann není křehká a bezbranná kráska, která polovinu filmu hystericky prokřičí, Carl není entuziastický dobrodruh s kamerou... Naomi Watts je emancipovanější, odvážnější, aktivnější... a skvělá. Jack Black je sebestředný, sobecký, křivý... a skvělý. Je to právě on, kdo zahubí mocného Konga, jeho touha po zisku, touha prodat tajemství za cenu jedné vstupenky. Velká a dle mého vydařená aktualizace King Konga. To, že se netvor proměňuje z děsivého na sympatického, mu paradoxně na síle neubírá. Na síle filmu ubírá velký nedostatek sebekritiky a ochoty vynechat zbytečné mnohomluvy a nadbytečné scény, které zabíjejí tempo i emoce. Vizuální obžerství a opakování některých scén se nevyplatí v závěru, který vyzní poněkud do ztracena. Škoda, přitom stačilo, aby se Jackson a spol. trochu oprostili od lásky k příběhu a dali mu pevnější tvar. Stejně tak se mohl režisér vyvarovat zbytečných a přesládlých klišé, které nemají s poetikou původního filmu z roku 1933 co do činění. Být jich méně a být umírněnější, bylo vše v naprostém pořádku. I tak je ale King Kong královskou podívanou a filmem, který má kouzlo "ztracených světů", patos hrdinů, krásek a monster. Chybí mu ale soudržnost a vnitřní energie Pána prstenů, chybí mu skutečně silné emoce... Nechybělo mnoho a vše bylo v pořádku, nicméně ve stávající podobě King Kong pouze naplnil má nijak přehnaná očekávání a to je od Jacksona poměrně málo.(17.12.2005)

Jackson se vrátil ke kořenům, ve kterých dokázal z minima vytřískat maximum, což je v tomto případě pohádka, která sice jde odvyprávět za 20 minut, ale přesto díky konečným 3 hodinám nenudí. Je sice pravda, že z první poloviny by se několik scén dalo bez většího protěžování vystřihnout (i když taková narážka na tvůrce původního King Konga, Meriana C. Coopera mě jako jediného v kině rozesmála), ale ta druhá je dokonalou oslavou filmařiny. Triková smršť sice po celou dobu hraničí se samoúčelností, ale jejich obsah je natolik fascinující, že prostě nelze jinak než s otevřenou pusou tiše zírat. Kong opravdu žije a je až s podivem, že mu Jackson dokázal vtisknout natolik reálnou podobu, že mu divák fandí při drsných soubojích o přežití a zároveň jej lituje jako hluboce osamoceného tvora, který zůstal tak sám. Herecká esa (Jack Black v životní roli) jako lidští protihráči jsou bohužel pouhými přihrávači, ze kterých snad jenom Naomi Watts lehce vyčnívá jenom díky tomu, že právě kvůli ní Kong koná. Skvostný závěr je pak už jenom úžasným zlatým hřebem, který je sice možná až příliš sladkým kýčem, ale natolik sladkým a podmanivým, že prostě nelze jinak, než se mu poddat a společně se všemi okolo bez ostychu plakat.(3.2.2006)

Aby to bylo na pět hvězdiček, vidím dvě řešení. Buď King Konga zkrátit nebo protáhnout. Největší slabinou je nedořečení vyřčeného, takže kdyby se vyhodily zápletky, které pak nejsou ukončeny, pomohlo by to. Takhle film působí příliš roztěkaně. Osobně bych se klonil spíše k prodloužení, protože mě většina nedořešených věcí zaujala a umím si představit, že např. při čtyřech a půl hodinách by to mohlo působit mnohem celistvěji. Neškodilo by např. více propracovat milostnou linii mezi Driscollem a Darrowovou. Co se týká vizuálních kouzel, určitá pohádkovost mi nevadí. Ano, místy nebyly triky tak nějak úplně to pravé ořechové, ale pokud mě dokáže film zaujmout jinak, neřeším to. A to King Kong dokázal.(16.12.2005)

Efektně nasnímané, zcela nesouvisející a pro děj většinou zcela nepodstatné epizodky protkané hodně nevyváženými vizuálními kouzly. Kong je king a čelisti dinosaurů se mu daří lámat opravdu stylově, film jako celek však neskutečně hapruje díky tíze spousty rozjetých, ale nedořečených motivů a nezodpovězených otázek. Ve finále dostanete něco mezi Jurským parkem, Mumií 2 a Válkou světů. A kromě tří okamžiků naprosto žádné emoce. 70%.(9.12.2005)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je King Kong uveden v divadle, je možné spatřit tanečníky v domorodých kostýmech, které odpovídají ošacení domorodců z původního snímku z roku 1933, v němž tančili před branou Ostrova lebek. (ondradvori)

• - Digitální New York vytvořený pro trikové scény čítal 90 tisíc propracovaných modelů domů. (HellFire)

• - Scény z džungle se měly původně natáčet v Thajsku, po ničivých tsunami ale Peter Jackson raději zůstal na rodném Novém Zélandu. (HappySmile)