• Nový Zéland

• Německo

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Nový Zéland / USA / Německo, 2005, 187 min (SE: 201 min)

Natočit King Konga byl vždy jeho sen, sen který se konečně v roce 2005 Peterovi Jacksonovi po natočení trilogie Pána Prstenů splnil. Řekl bych, že se mu splnil na jedničku. Sice jsem nikdy po King Kongovi neprahrl, ani ne tenkrát, kdy bylo in sledovat jak velká černá opice leze po papírových mrakodrapech tak ani dnes, když vidím jak opět velká černá, ale tentokrát digitální opice leze opět po mrakodrapech a snaží lidstvu ukázat, že vlastně zas tak zlá není. Na tomto filmu není nic zvláštního. Je to remake, který se díky digitálním efektům a sbírce slušných herců prostě provedl, jenom se mi to i tak všecko zdá být poněkud průměrné, ale ono by to z mé prespektivy ani nikdy jinak lépe nedopadlo, snad jen hůře, což se nepovedlo, a to znamená, že i toto je pro režiséra úspěch. --- To kráska zabila zvíře!(18.7.2008)

• robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Totálna kravina,... Nebyť niektorých bojových scén a istých efektov (bolo ich ozaj málo dobrých), tak by to bol totálny shit! Neviem pre akú cieľovú skupinu bol tento film vytvorený, ale toto už vsádzalo na to, že človek vypne mozog a bude len tupo sledovať meniace sa obrazy v totálne nelogickej náväznosti. Vizuálne efekty su miestami veľmi naivné a slabé /príklad.: beh posádky medzi rozbesnenými dinosaurami/. Samé o sebe niekde mimo filmu v inej sále v inom filme by to možno malo niečo do seba, ale takto zakomponované do deja spolu (so živými) hercami to bolo fiasko. Fyzikálne, biologické a celkovo všetky logické zákony zaostávaju a zabezpečujú tak totálnu stupídnosť. Film má v sebe toľko dier ako ementál a nemá vôbec žiaden náboj a atmosféru. Som totálne znechutený. Táký veľký režisér a takýto prešľap. Slabé ako čaj, totálna strata času. 2 ** dávam za miestami podarené efekty a škaredých domorodcov. Čím väčšie očakávania, tým väčšie sklamanie (asi také veľké ako samotný film.)(16.9.2009)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Novodobý Jacksonův King Kong je perfektní, napínavý a občas i komediální, s nádhernou výpravou i s poutavým příběhem, plný dokonalých trikových soubojů titulní přerostlé opice s dinosaury, lidmi i stroji. Jediný problém je, že tu story už všichni znají a tři hodiny sledování digitálních triků jsou více než dost. Jenže vystřihněte to, když to stálo tolik peněz. Přesto se mi film líbil. Trailery: http://www.csfd.cz/film/116618-king-kong/videa/#(26.12.2008)

kritizovat umí každý.. i já bych to dokázala.. protože King Kong se chybami jenom hemží.. okatě je vidět počítačová technika... a celkový dojem je umělý.. scéna kdy se splaší dinosauři bych úplně vymazala... a scéna s brouky.. nebo co to bylo za potvory též.. a dílo bych pojmenovala dlouhá cesta za King Kongem.. protože Kong sám se tam obejví tak polovinu filmu... a to jsem ještě schovívavá :) ale dá se dát tomuhle sympatickému opičákovi míň jak průměr?? to mi moje srdíčko nedovolí.. a hlavně za skvělý herecký výkon Naomi... scény kdy se koukají z očí do očí.. že ani slova nejsou za potřebí.. Vás tak chytnou.. a její psí oči rozbrečí.. musím dát 60% :)(17.5.2009)

tenhle příběh o velké opici znají všichni. režisér P.Jackson si splnil sen a natočil monstr film, ve kterém vás může zklamat pouze příběh. pokud vás však osud KONGA a Ann nenechává chladnými, užijte si digitální smršť za 207 mil. dolarů, při které se mi jurský park zdál pouhou pohádkou pro děti. zkrátka, dobře odvedené řemeslo ve filmu, kde je většina věcí větší než jackpot sportky.(25.4.2006)

• - Poté, co King Kong spadne z Empire State Building, je možné vidět záběr na jeho úhledně ležící tělo dole na chodníku. Logické by ale bylo, kdyby pod ním chodník prasknul a jeho zraněné tělo nadělalo nepořádek. (Nancy...)

• - Steven Spielberg byl zvažován na post režiséra. (TheSantiago)

• - Digitální New York vytvořený pro trikové scény čítal 90 tisíc propracovaných modelů domů. (HellFire)