King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Mustaffa

Opravdu hezká pohádka s pěknými filmovými triky. Sice je to dlouhé jako týden před výplatou, ale že bych se nudil to ne. Kamera použila sem tam nevhodně efekt se zpomaleným časem, který mi moc neseděl. Za to mi sedly herecké výkony, hudba a vůbec celé zpracování ne zrovna atraktivní látky pro film, který by vám měl zůstat v paměti bůhví jak dlouho. ()

moviepill

Nekonzistetné, v celkovom pohľade rozpadajúce sa úchvatné vizuálne dobrodružstvo. Peter Jackson tentokrát šliapol trochu vedľa. Ten úvod - zhruba hodina - je šialene naťahovaný. Navyše mi chýbalo hlbšie vykreslenie King Konga a jeho krásavice. Viac sa sústrediť na zbytočné naháňačky s dinosaurami a súboj s prerástnutými švábmi na úkor charakteristiky vzťahu dvoch hlavných postáv - to bola chyba. Takto sa z ústrednej témy King Konga stal jednorazový popcorn, na ktorý čoskoro zabudnem. Posledným klincom do rakvy je tá nenormálna stopáž. Mať ten film o hodinu menej, viac sa sústrediť na King Konga a jeho život, menej lietadielok a efektov...a je to za 5*. Takto len blockbuster poznačený efektom rýchleho zatlačenia do prachu minulosti. ()

Vivian

Pěkná podívaná. Plus za Thomase Kretschmanna a opičáka. Minus za nesnesitelnou délku (a tím i za místy notně naředěnou atmosféru a celkovou rozplizlost), za zbytečné dinosaury, za nekonečné záběry obličeje Jacka Blacka a za lapsy typu vodopád na kopci, hustý provoz v ulicích NY 30. let nebo ostřelování přerostlých cvrčků z Adriena Brodyho. ()

kolacky

Osobně bych tenhle příběh utnula asi tak v půlce - jak Kong sedí s Ann na skále a pozorují západ slunce. TO by byl film!!! ()

melis.cuga

King Kong je veľkým filmom. King Kong je doslova obrovským filmom. Jeho epickosť a nadrozmernosť je viditeľná v každej scéne a výprava sa pomaly zahráva s vašou predstavivosťou. Tam kde však artistická zložka exceluje tá scenáristická a možno aj trochu režisérska absentuje. Scény podčiarknuté zimomriavkovaním na zátylku sa striedajú s trápnosťami ktoré vás nútia prekryť si oči. Naomi Watts vzala úlohu ktorá je mierne pod jej úroveň a človek ktorý sa tu očividne cíti vo svojej koži je Jack Black. King Kong je popcornová blockbuster bomba s potenciálom byť niečim viac. Scenár to však bohužiaľ nedovoľuje. ()

Bredly

Na tento film jsem se těšil hodně dlouho a vůbec mě nezklamal, ba naopak. Délka filmu mi vůbec nevadí, klidně by mohl být i delší. Musím pochválit dobré herecké obsazení. Skvěle je vyobrazena atmosféra tehdejší doby(myslím, že to byla 30.léta) a fantastického Skull Islandu. Celá prostřední pasáž na ostrově je neskutečná akční a triková jízda, na takový film jsem od Jurského parku čekal dlouho. Ovšem hlavní hvězdou je tady Kong, jehož uvěřitelné emoce mě odrovnaly. Zde se Weta opravdu vyřádila a jejich radost z práce, ale také vypocená krev je vidět v každém filmovém políčku. Film doplňuje krásný soundtrack(James Newton Howard). ()

jokerik

Jak si tak pročítám rozporuplné komentáře, házím do koše svých 1000 plánovaných slov chvály :-) a řeknu jen: Black se konečně představil jako herec, Naomi předvedla jak ji sluší 30. léta a Adrien Brody má velkej nos - což mu na kráse neubírá! Co se týče King-konga samotného, kdyby nevážil tolik tun - jako domácí mazlíček, by byl víc než vyhovující. Andymu Serkissovi - ukazuji palec nahoru! Peter Jacskon si splnil sen, lehce vybočil z dojemné předlohy, kterou tak miluje - ale zůstal věrný své fantasii. Dinousauři byli náhodou super! A ta ledová scéna na konci....:-* ()

krivkin

někdy prostě méně znamená více a tady to Jackson hodně přehnal, v poloviční stopáži by to třeba i bavilo ()

simoneo

Do úst sa mi natíska slovné spojenie "typický Jackson". Film mi veľmi pripomína spracovanie trilógie Pána prsteňov. Film je to veľkolepý s prepracovanými efektami a scénami. Keď som si všimol dĺžku filmu, tak ma v nepríjemnom zaskočila, no môžem povedať, že som sa ani chvíľu nenudil a nemám pocit, že by to miestami strácalo šťavu. Zaujímavá je aj téma, ktorá bola námetom jednému z prvých filmov v dejinách. Tento príbeh snaď pozná každý, preto by bolo na škodu o ňom len niečo tušiť. ()

davistercz

Velkolepá výprava, která ze začátku působí poněkud dost nudně, ale celou situaci zachranuje king kong a prostředí ve kterém žije. ()

waltosin

Nechápu jak jsem tuhle pastvu pro oči neměl čas dlouhých 8 let, fakt nevim v tý době jsem do kina nechodil a když dával v televizi,tak mi do toho vždycky něco vlezlo. Jediný co bych zkrizoval je zbytečně dlouhý, hlavně začátek se táhne,ale pak od zjevení King Konga a různých zvířátek to mělo perfektní spád u kterého vaše oči prožívají orgasmus. :) 85% ()

chrchel

Naomi je fakt kočka, a ještěrčí férovka tři na jednoho byla fajn drsný pokoukáníčko, ne že ne. Ale poloviční, MAXIMÁLNĚ dvouhodinová stopáž by tomu naprosto stačila. ()

BlackAngels

Na tenhle filmek do smrti smrťoucí nezapomenu! Když začali chudáčci dinouškové padat a bortit se jeden přes druhého a nakonec se sypou ze svahu jako drobky ze stolu chce se vám brečet. Ale to by jste nesměli sedět vedle svého milovaného a zároveň obávaného filmového kritika před kterým jednu slzu zatlačíte a druhou utřete jakože se škrábete pod okem... Přejdete to a děláte jakoby nic. Znovu se musíte zabořit do děje, protože je opravdu strhující. Když už se u filmu zasmějete, pobojíte, rozpláčete tak si říkáte, že už vás nic nepřekvapí... ale pan režisér Jackson si svůj triumf schoval doslova až na konec filmu. Tady už jsem se opravdu neovládla a u nás v malém bytečku se zvedla povodňová hladina na stoletou vodu. S větou "vždyť on nikomu nic neudělal" jsem se otočila na svého milovaného filmového kritika a bylo mi jedno jak vypadám a kolik "vody" se ze mě zrovna řine. Dožadovala jsem se odpovědi, nechápala jsem, byla jsem naštvaná, chtěla jsem jinej konec, prostě všechno bylo špatně. V jeho očích jsem viděla stejný nepochopení, ale tohle bylo ze mě :-D Byl to pro nás oba opravdový extra mega maxi hyper velkej filmovej zážitek. Takový to když si pak po letech říkáte " Pamatuješ jak jsme se koukali tenkrát na Kink Konga?" a víc nemusíte dodávat. Oba se na sebe usmějete a jste šťastní :-) ()

only_serials

Když jsem to viděl kdysi někdy chvíli po premiéře tak mě to moc nebralo... teď při repríze po osmi letech se mi to najednou zdálo jak uplně jinej film (lepší)... Dřív bych tomu dal tak dvě hvězdy.. teď jak jsem už starší, myšlenkově vyrovnanější a samozřejmě rozumnější, tomu dám jednu hvězdu za Jacka Blacka a tři další za každýho tyranosaura, kterýmu King Kong naložil pořádnej wrestlingovej chvat!... což mi připomíná- ta bitka Kong vs tyranosauři byl dechberoucí trikovej nářez.. ()

darkphoenix

Velkolepé filmové kúzlo, ktoré prehlušuje jeho jadro poskladané z natiahnutej chlapčenskej prekombinovanosti. Skrátiť šantenie na ostrove o polovicu by mohlo dať lepšie bodku za úžasný úvod a krásny záver. Takto je to bohužial len prehliadka monštier, pri ktorých máte v každom novom zábere chuť kričať nie kvôli hrôze ale kvôli neustálemu predkladaniu nových a nových hrozieb, z ktorých už tá štvrtá zo sto nefunguje, lebo neustále recykluje videné a neazujímavé. Jackson utopil svoj detský sen v slipoch 12 ročného chlapca, čo je na jednej strane sympatické, no na druhej škodlivé pre zo začiatku tak krásne budovanú atmosféru (nie je predsa zdravé aby väčšinu stopáže tvorilo neustále hašterenie sa protaginostov a komparzu s novými a novými bubákmi vyliezajúcimi pomaly aj z mačacieho zadku). Štyri hviezdy dávam pre ten nádherný nostalgický úvod a silný záver, pre prenádhernú (!) Naomi a jej herecký výkon a pre Konga samotného, ktorý je tou najreálnejšou motion capture digi bigi kreatúrou, ktorá kedy vstúpila na plátno digitálneho veku. PS. Howardova hudba stojí za to, ústredný motív je úžasný. ()

MiniMer

Já si nemůžu pomoci, ale tuhle verzi King Konga mám ráda nejméně. Jsou tu sice krásné scény se spoustou efektů, ale je to až moc dlouhé, místy překombinované. Nemůžu dát stejné hodnocení jako předchozím dvěma verzím. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)