Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčata Chad a Mindy přežily řádění tajemného vraha ukrytého pod maskou ducha v městečku Woodsboro. Ve snaze zapomenout na tyto tragické události se všichni čtyři přestěhují do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlouho a objeví se nový a ještě brutálnější vrah v masce Ghostface a jejich životy jsou opět v ohrožení. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (12)

Trailer 5

Recenze (338)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Že já blbec v těchto filmech vždycky čekám jakoukoli základní logiku. To je už naivní jak ve 24 letech věřit na ježíška nebo že vakcíny způsobují autismus. Z hlediska slasher žánru jde jistě o dobrý kousek - vraždy, krev a bodycount, to vše, ač nikterak zásadní, inovativní či devastující, tak vcelku ujde a neurazí. Stejně tak občasně budovaná atmosféra (metro…),pokus o zvraty nebo zas a znova hra ve stylu “hádej, kdo je vrah” dokáže diváka zabavit a i prostředí New Yorku je slušná obměna. Ale proboha celý zbytek je prostě jeden velký bordel a shitfest. Doslova se až divím, že jakýkoliv soudný člověk vypustí tohle do světa a nikdo se nepodivuje nad celkovou debilitou. Postavy? Zas a znova totální idioti. Logika? Tu nechal režisér před příchodem na plac doma v obýváku. Zkrátka nic mimo slasher žánr tady vůbec nefunguje, všichni dělají jednu pí*ovinu za druhou, pobíhají jak zmatené kuřata a s otevřenou náručí nabíhají Ghostfaceovi na nůž a jestli mi někdo bude zas kontrovat argumentem “zas debile řešíš a neužíváš si slasher” tak sorry, ale i tohle má svoje limity a aby tam všechny postavy pobíhaly s 20 (ano, doslova 20) bodnými ranami, u toho se na sebe usmívaly jak na procházce při měsíčku a vylévaly si srdíčko rozkošnými dialogy, to už je prostě absolutní bizár, který se v téhle franšíze bohužel traduje a zhoršuje se z generace na generaci, až jsem vlastně zvědavý, kde tohle eventuelně skončí. Z čistě zábavného slasher hlediska ucházející 4*, ale všechno to kolem drasticky kazí zážitek a když se divák při mordách směje nad komickou aurou celé situace, je něco špatně. Čistě z toho, že jde naštěstí o dobrou popcornovku do kina, dávám milosrdnou 3*, ale objektivně si na film už zítra nevzpomenu a je to prostě dementní podprůměr. A teď šup nabíhejte do kina a sypte tady ty vaše neobjektivní pětihvězdy, ať mají ovečky nad čím jásat:D ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„UKÁŽU SVĚTU, CO JSTE DOOPRAVDY ZAČ. LHÁŘKY A VRAŽEDKYNĚ. POTRESTÁM VÁS...“   Celkem rychle se to rozjíždí, o zábavu se stará týpek s maskou – ať už jí má nasazenou kdokoliv. Ty dvě kikiny se zase snažej, aby ten příběh vypadal věrohodně… Místy je to pitomý, ale co vlastně čekat od týhle franšízy? Snad jen Courtney Fox! P.S.: Ale bavilo mě to víc než poslední Evil Dead.   ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde o první díl, ve kterým se neobjevuje Sidney Prescott v podání Neve Campbell, hlavní hrdinka původních čtyř snímků režírovaných Wesem Cravenem. Nedohodla se studiem na honoráři. 2.) Marketingová kampaň také zahrnovala pohyb osob v kostýmu „Ghostface“ po městě, což vedlo k volání vyděšených lidí na linku 911. 3.) Thx za titule „NUM71“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

Reklama

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"We have to finish the movie. - Who gives a fuck about movies!" Přesně před rokem jsem si užil krásnou nostalgickou jízdu s mojí oblíbenou hororovou značkou. Pro Vřískota mám zkrátka slabost a na jeho výlet do New York city jsem se těšil. Zaprvé musím říct, že tleskám tvůrcům, že se jim tohle povedlo uvařit během jednoho roku. Obvykle tyhle rychlokvašný končí strašným průšvihem. VI naštěstí ne a dopřává nám další krvavou jízdu plnou děsivého vraha s maskou ducha a mrazivým hlasem Rogera Jacksona. Proboha nekoukejte na to s dabingem! Ten hlas je prostě boží. Ze starší trojice se nám vrací jen Monika. Teda Gale (Courteney Cox), ale zmínka o Sidney naštěstí nechybí. Taky se nám vrací oblíbená Hayden Panettiere, která přežila tehdy start nové trilogie. Vřískot VI vlastně nehraje moc na jistotu, zkouší nové prostředí a nostalgicky vrací strunu osudu nejen na předchozí díl, ale opět i na začátek. Svatyni já prostě kvituji. Ale já jsem prostě nezapomenutelný nostalgik. Vraždy jsou tentokrát skutečně brutální a tvůrci zase posouvají laťku výš. Hlavně jsou skutečně děsivé a mrazivé. Scéna s brokovnicí byla skvělá. Za mě je Vřískot VI velmi povedeným sequelem, který krásně uzavírá celou značku a já tvůrcům děkuji za ten kolotoč. Ale možná už bych si přál, aby tohle bylo poslední vřískání. V dobrém se má přestat a linky osudu se uzavřeli. Nechceme tohle dojit donekonečna ne? Co kdyby se to příště nepovedlo... (88 %) ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Vřískot 6 zdánlivě dopadl, jak nejlépe mohl. Zdánlivě rychlokvaškový sequel zvládá přijít s několika svěžími prvky v rámci dosavadní série, chytře pracuje s odkazem svých předchůdců, ukazuje, že Radio Silence jsou nadále bravurní nástupci Wese Cravena (opět zvládají vyvolat pocit, že zhruba takto by šestý Vřískot natočil žijící Craven a přesto si ponechávají i svůj osobní přístup). Vřískot 6 ovšem dost možná ukazuje, že je i přes pár svěžích nápadů a chytrých inovací  koncept krapet vyčerpaný. Svůj účel Vřískot 6 plní, dost možná ovšem předznamenává, že se má ve slušně nastavené formě přestat. Minimálně vyvolává pochyby nad tím, zda lze koncept posunout ještě o kus dál. Nebylo by to ovšem poprvé, kdy zvládla série Vřískot mile překvapit.... ()

claudel 

všechny recenze uživatele

A zase Vřískot a pořád dokolečka dokola a mně to stejně nevadí a pořád mě to baví. Inovace jsou nezbytné, takže i tento díl přináší jisté novinky, abychom mohli sledovat posun v čase od prvního dílu až do současnosti. Bohužel jsem četl a viděl detektivek fakt hodně, Vřískotů a podobných hororů a thrillerů taktéž, takže mě nějaké "překvapivé" zvraty a rozuzlení napadnou hned v zárodku a to jsem vždy trochu zklamaný. Ale i tak fajn a Jenna Ortega k sežrání. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (31)

  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Kejf.)

Související novinky

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Reklama

Reklama