Aida (divadelní záznam)

Aida

Aida by Verdi at the Arena di Verona

Hudební

Itálie, 2012, 147 min

Viděl jsem tuto inscenaci i naživo ve Veroně, kde jsem byl poněkud rozpačitý ze scény a kostýmů, ale to bylo spíše kvůli chyb, které tam nastaly - zaseknutá lana apod. Zde tyto problémy nebyly (nebo jsem si jich aspoň díky režii nevšiml), takže zůstala jen velmi zajímavé provedení Aidy. Hned bych jel do Verony znovu ...(20.5.2015)

Z těch kostýmů a scény jsem se nevzpamatoval. Takže nemohu víc než za tři.(18.6.2015)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Andy Sommer; divadelní režie Carlus Padrissa, Alex Ollé; rok výroby 2013.(22.7.2017)

Kostýmy vypadají zblízka trochu divoce, ale celková koncepce je velmi zajímavá a nápaditá. Pořád je na co se dívat a zpěváci zpívají a hrají velmi slušně.(19.5.2015)

Zážitek prvního řádu, díky Artu, který operu zařadil do svému narozeninového týdne. Nádherná atmosféra amfiteátru ve Veroně a moderní výtvarné prvky včetně modelů zvířat, s nimiž se Egypťané vraceli z tažení proti Etiopanům, a ovšem skvělá Verdiho hudba. K operám se moc nedostanu a mohu je ztrávit jedině s českými titulky. A tak jsem Aidu viděl poprvé ve svém životě a byl jsem navýsost spokojen. Jen ten vojevůdce, který se zmítá mezi láskou k Aidě a povinností vzít si faraónovu dceru (taky už značně vyžilou), byl nějak příliš při těle, než aby ho některá z žen mohla milovat. Ale v opeře jde přece hlavně o hlasy - a ty měli všichni protagonisté skvělé. Mohutný zážitek, opakuji znovu.(28.8.2016)