• Austrálie

• Francie

Kellyho gang

Akční / Dobrodružný / Krimi / Western / Životopisný

Austrálie / Velká Británie / USA / Francie, 2003, 105 min

Neda Kellyho s Mickom Jaggerom som nevidel, ale táto nová verzia moc moderná nie je. Tvorcovia v snahe o autenticitu úplne potlačili divácku zaujímavosť. Vzhľadom na obsadenie a príbeh o zlodejoch by trochu komerčného korenia v štýle MLADÝCH PUŠIEK neuškodilo. Všetko je tu ošumelé a nevýrazné. Pár scén malo hustý akčný potenciál, ale tvorcovia z toho chceli mať drámu. Časy TANDARRY sa nevrátili, škoda... PS slovenský dabing sa vôbec nevydaril...(2.9.2011)

• Morholt

Značně idealizovaná, spíše televizní, podoba známého australského bandity. Čekal jsem, vzhledem k obsazení, podstatně víc, ale všichni, až na Rushe, byli nevýrazní a Rush takový nejspíš nebyl jen proto, že nedostal prakticky žádný prostor. Klasická americká limonáda s jednou povedenou přestřelkou.40%(27.4.2009)

• mat.ilda

Klasický příběh psance, který byl ke své zločinecké kariéře v podstatě dohnán okolnostmi - nespravedlností systému a zvůlí policie.Film podprůměrné kvality, výjimečný pouze hereckým výkonem H.Ledgera, O.Bloom planý jako vždy, Wattsová nevýrazná a její role paničky, jež prožila s hrdinou jediný úlet, zbytečná.(21.2.2009)

Tak vidím, že tu někdo podceňuje kvality tohoto snímku! Neserte mě do prdele. Ale proč házet perly sviním :) Zbude více pro ostatní. Z vlakem do Yumy, i s Opravdovou kuráží jděte házet do průměrů... Coenové i Mangold jsou zvučná jména (i když Mangold ani zdaleka tak ne) Tenhle film je převálcuje oba. A to ho točil KDO? No? Ani nevíte co..? Teď hvězdičkujte... A to se mi Opravdová kuráž líbila.(12.3.2011)

• pinguinka

Bohužel nemám skoro co psát, protože je to film o ničem. Anti-charismatickému Heathovi jeho hrdinu prostě nevěřím – asi to bude tím nepřirozeným plnovousem, v němž vypadá spíš jako Rumcajs než zákonem pronásledovaný legendární hrdina. Dokonce i romantická zápletka, která je pro tento typ filmu vyloženě nutná, je nepovedená, banální a úplně zbytečná. Občas to díky záběrům na zvířátka, stromy a krajinu silně připomíná dokumentární pořad z dílny National Geographic. A jak už psal Quint, je to i místy nechtěně komické. Velice nevydařené drama.(14.6.2004)

• - Ve filmu lze vidět Neda Kellyho (Heath Ledger) ozbrojeného upilovanou .577 Carbine. Skutečný Ned Kelly takovouto pistoli vlastnil, dostal ji jako mladík od bushrangera Harryho Powera, který ho s ní učil střílet. Říká se, že patřila mezi jeho nejoblíbenější zbraně. (HectorHagman)

• - Irský folkový zpěvák, který se objevil ve filmu, je Bernard Fanning. (HappySmile)

• - Originální brnění Neda Kellyho je vystaveno ve státní knihovně ve Viktorii v Austrálii. Brnění Joe Byrnea je v rukou soukromého sběratele. Starý melbourneský žalář National Trust vlastní brnění, o kterém věří, že patřilo Danu Kellymu. Policejní muzeum v Melbourne Police Historical Unit vlastní brnění Stevea Harta. (HappySmile)