• Austrálie

• Francie

Kellyho gang

Akční / Dobrodružný / Krimi / Western / Životopisný

Austrálie / Velká Británie / USA / Francie, 2003, 105 min

Ned Kelly je austrálsky Robin Hood/slovenský Juraj Jánošík. Bohatým bral a chudobným dával a tak ho mali radi a chránili ho... až do potupného konca, aký čaká väčšinu lúpežníkov. Ale Heath Ledger ani nemohol čakať, že to pardál Geoffrey Rush (v hriešne maličkej úlohe) nedokáže! Bohužiaľ, napriek krásam Austrálie, zaujímavému kastingu a vydareným scénam (písanie listu) KELLYHO GANG nefunguje. Kuriózny záver s bizarným brnením (Ned Kelly sa ním síce naozaj preslávil, ale proste to vyzerá blbo) je vyložene nevydarený, psychológia priemerná, príbeh jednoduchý až zjednodušujúci. Napriek tomu má film niečo do seba. Trocha.(27.1.2008)

• Mihail123

Prehnane nudný 2-hodinový blábol. Film bez napätia, bez akýchkoľvek vzťahov medzi postavami (načo sú nám zvučné mená, keď aj napriek tomu zahrajú veľké makové). Heath Ledger je drevený, Orlando Bloom ešte horší ako v Tróji, Geoffrey Rush neviditeľný a Noami Watts sa tiež moc nepredviedla. Nezávislý filmík, v ktorom si austrálčania zhovadili svojho Jánošíka.(15.10.2008)

Nevím, co mám o tomto filmu říct, podle mě není ani dobrý ani špatný, prostě takový ten průměr. Myslím si, ale že hodnocení tady je podprůměrné. Co jsem zde slyšela o špatném hereckém výkonu Heatha Ledgera, tak s tím také nesouhlasem. Myslím si, že špatný nebyl, ale měl lepší role. Klidně doporučuji.(16.2.2017)

Rozhodně lehčí nadprůměr. V obsazení se to hemží hvězdami a je velmi příjemné (a to filmu hodně pomáhá), že žádná nevyčnívá nad ostatními. Příjemná hudební linka K. Badelta. O poznání horší je to s příběhem, táhlými dialogy a "ošizené" přestřelky nenabízející žádnou "výměnu názorů" na kolty!! Zbylé dvě hvězdy "ustřelil" hodnocení samotný konec. Šlo z něj vymáčknout mnohem, mnohem více!(7.7.2011)

tento filmik mi pride mierne podhodnoteny - ked som videl iba 59%, tak som don aspon nevkladal ziadne ocakavania, napriek tym menam ktore v nom figuruju... kazdopadne Heath Ledger zahral velmi dobre, rola mu sadla, Bloom bol nevyrazny, Watts krasna ako vzdy, ale bolo jej malo a Rush? od toho som cakal viac... celkovo herecke vykony mohli byt na vyssej urovni... pribeh Neda Kellyho mi bol doteraz neznamy, no bolo to podane celkom pekne, nic prehnane, kamera slusna, strih nebol blaznivy, hudba pekne doplnajuca a vsadepritomny irsky akcent ma tesil ako vzdy...ked si vezmem ze to nieje hollywoodsky film, tak mozem byt spokojny - prijemny filmik na nedelnajsie dopoludnie... 7/10(25.7.2010)

• - Ve filmu lze vidět Neda Kellyho (Heath Ledger) ozbrojeného upilovanou .577 Carbine. Skutečný Ned Kelly takovouto pistoli vlastnil, dostal ji jako mladík od bushrangera Harryho Powera, který ho s ní učil střílet. Říká se, že patřila mezi jeho nejoblíbenější zbraně. (HectorHagman)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli Ned Kelly: Public Enemy No. 1 či Our Sunshine. (MikaelSVK)

• - Světová premiéra filmu se konala v Austrálii necelé dva bloky od místa, kde byl Ned Kelly pověšen. (HappySmile)