Reklama

Reklama

Ned Kelly

Trailer

Obsahy(1)

Od producentů filmů Královna Alžběta a Jak na věc přichází pravdivý příběh jednoho z nejznámějších lidí mimo zákon Neda Kellyho. Policie ho pronásledovala, stíhala celá zem a za jeho hlavu byla vypsána největší odměna na světě. Musel se skrývat, zatímco jeho přátelé a rodina byli nespravedlivě uvězněni. Ned se ale brzy se svým gangem stal pověstným. Heath Ledger (Příběh rytíře, Ples příšer), Orlando Bloom (Černý jestřáb sestřelen, Pán prstenů) a oscarový Geoffrey Rush* (Záře, Královna Alžběta, Quills - Perem markýze de Sade), Naomi Watts (Kruh) v dramatickém a vzrušujícím příběhu jedné z nejslavnějších australských legend. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

golfista 

všechny recenze uživatele

Vemte si Butche a Sundance, posaďte je do Austrálie a dejte jim vlastnost Jánošíka - bohatým brát a chudým dávat. No a teď ještě režiséra, který tomu celému dá několik hřebíků do rakve (co na tom, že některé jsou zlaté :).... Nevýrazný a špatně se stylizující Heath Ledger, Naomi Wats a Geoffrey Rush bez prostoru vás zaujmout, a slabý Orlando Bloom (to jenom pro ty, kteří se nechají jako já nachytat na slavná jména na obalu). ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ned Kelly je austrálsky Robin Hood/slovenský Juraj Jánošík. Bohatým bral a chudobným dával a tak ho mali radi a chránili ho... až do potupného konca, aký čaká väčšinu lúpežníkov. Ale Heath Ledger ani nemohol čakať, že to pardál Geoffrey Rush (v hriešne maličkej úlohe) nedokáže! Bohužiaľ, napriek krásam Austrálie, zaujímavému kastingu a vydareným scénam (písanie listu) KELLYHO GANG nefunguje. Kuriózny záver s bizarným brnením (Ned Kelly sa ním síce naozaj preslávil, ale proste to vyzerá blbo) je vyložene nevydarený, psychológia priemerná, príbeh jednoduchý až zjednodušujúci. Napriek tomu má film niečo do seba. Trocha. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nevidím na tomhle filmu nic špatného. Hodnocení se mi dokonce zdá krapet pod úroveň filmu. Tady si zase odborník mne ruce při psaní komentářů a hodnocení filmů, jinak to nevidím. A obyčejný divák většinou ostrouhá s tím, že tohle je blbost. NENÍ ! Právě naopak. Sice se z příběhu nedá pořádně vyčíst jestli za to stojí nebo né, ale jiné výhody ten film určitě má. Především teda krajina. Austrálie je na tohle fantastická. Nevím koho napadlo, aby se v Austrálii občas natočil western, ale je to jedno z míst, kde mě western baví. Dále to jsou jména, od kterých by možná odborník čekal víc, ale já si stěžovat nemohu no a nakonec zpracování akce samotné. Ta závěrečná scéna je například brutální, takže ať si kdekdo strčí 58 procent do prdele. Tenhle film na tom kvalitně zase tak špatně není. Dám mu čtyři, protože si to zaslouží a mě těší, když filmu, který si to podle mě zaslouží (a kdejaký nedodělek ho sundá) můžu dát víc, než většina. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $86,959Tržby Celosvetovo $6,585,516║ Príbeh je o hrdinovi typovo rázu nášho Slovenského Jánošíka skrývajúceho sa v Austrálskej buši, pred nespravodlivosťou zo strany polície a vtedajšej Anglickej nadvlády na území Austrálie. Jedná sa o vyhnanca s menom Ned Kelly, ten sa vo svojej dobe stal národným hrdinom snažiacim sa zjednotiť okolitých obyvateľov v tejto vyprahnutej zemi. Tento dobrodružný film je natočení na to, že ide o Austrálsku produkciu dosť svižne a zručne. Výpoveď o hrdinstve štyroch utečencov na čele s Nedom Kellym dokáže vo svojom stvárnení upútať a dokonca aj nadchnúť tým ako si počínali vo svojom odboji, prípadne prekvapí aj ich nápaditosť, keď sa oplechovaní „v rytierskom zbroji“ postavia presile asi stovke policajtov. Úloha Neda Kellyho výborne sadla Heath Ledgerovi, nestratil sa tu dokonca ani Orlando Bloom, teda aspoň jeho úloha bolo na danej ploche celkom znesiteľná. /80%/ ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Proslulý australský bushranger jakožto ústřední postava historicky poměrně věrné rekonstrukce líčící vzestup a pád Kelly Family (a tím teď nemyslím ty uječené hermafrodity s dlouhými vlasy). Celkové mdlé vyznění nezachránily časté záběry na faunu a flóru, ani snaha o desperátskou poetičnost a když se k tomu připojí i pocit, že hlavní hrdinové jsou nevinní asi jako štěně sedící vedle hnědé hromádky nevábné vůně a ke svým činům byli vyprovokováni podobně jako pedofil krátkou sukní pětileté holčičky, nemá snímek s vousatým Nedíkem Šuhajem loupežníkem, i vzhledem k své emoční plytkosti, moc co nabídnout. Jednu hvězdu navíc přihazuji za uvěřitelný výkon H.Ledgera a v souvislosti s tím si tak přemítám, jaká je to škoda, že před třemi roky odešel na onen svět, v němž se mu tak zalíbilo, že se odmítá vrátit zpátky. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (11)

  • Originální brnění Neda Kellyho je vystaveno ve státní knihovně ve Viktorii v Austrálii. Brnění Joe Byrnea je v rukou soukromého sběratele. Starý melbourneský žalář National Trust vlastní brnění, o kterém věří, že patřilo Danu Kellymu. Policejní muzeum v Melbourne Police Historical Unit vlastní brnění Stevea Harta. (HappySmile)
  • V současnosti krví zbarvená zelená šerpa, kterou dostal Ned Kelly za záchranu topícího se chlapce, je vystavena v muzeu v Benalle. (HappySmile)
  • Ve filmu lze vidět Neda Kellyho (Heath Ledger) ozbrojeného upilovanou .577 Carbine. Skutečný Ned Kelly takovouto pistoli vlastnil, dostal ji jako mladík od bushrangera Harryho Powera, který ho s ní učil střílet. Říká se, že patřila mezi jeho nejoblíbenější zbraně. (HectorHagman)

Reklama

Reklama