• Austrálie

• Francie

Kellyho gang

Akční / Dobrodružný / Krimi / Western / Životopisný

Austrálie / Velká Británie / USA / Francie, 2003, 105 min

Hodně jednostranně vyprávěný příběh o těch zlých policajtech a hodných ušlechtilých zbojnících. Každý národ takového má. Ir Ned, který v Irsku nikdy nebyl, byl lidovým hrdinou, australským Robinem Hoodem, který nějaký ten pátek sekal latinu, jenže se znovu stává obětí arogantního systému, aneb co řekne policajt, to platí. A Naomi Watts nechce vykřičet do světa, že tak trochu něco ví. Ned Kelly chránil lidi, které měl rád a oni měli rádi jeho, stal se symbolem lidového odporu osadníků proti britské vrchnosti, a zhruba prvních pětačtyřicet minut je to fajn. Dokonce moc fajn. Jenže pak už tu máme pouze solidní řemeslo, které mohlo být něčím víc. Druhou polovinu už můj zájem slábl, naštěstí tu byl charismatický a přirozený vůdce Heath Ledger, který to tahal stále nahoru. Jeho mužnému rebelství jsem věřil, lehce trpká pachuť nad nenaplněným potenciálem nicméně zůstává. Tvůrci se vydali cestou romantizující podívané s jasným rozděleným postav (ti hodní, ti špatní), nakonec tak Ned Kelly zůstal někde v lehkém nadprůměru.(15.12.2014)

699. hodnocený film: Hodně jsem se divil, když jsem se koukal do profilu tohoto filmu, že má natolik špatné hodnocení? Že prý jen něco málo přes 50%? Film to rozhodně není špatný a Heath Ledger je hodně kvalitním hercem, ale film docela postrádá nápad, kterým by přišel s něčím novým. Orlando Boom si tu střihnul zcela zajisté taky dobrou roli a přededl i něco ze svých hereckých schopností, ale zase nedokázal režisér dostat z potenciálu filmu a herců to, co mohl. Proto 4* jsou možná až přemrštěným hodnocením, ale zase na průměrný film to nevidím. 4*(20.3.2009)

Podle mě zde vcelku nedoceněné.Samotný příběh je zajímavý, i když-pravda-nechává diváka trochu vlažným.Spojení Ledgera+Rushe+Blooma+Watts fungovalo nad mé očekávání dobře.Zmínku si zaslouží i krásné prostředí Austrálie nebo závěrečná scéna.Takže pokud fandíte hrdinům alá Robin Hood/Jánošík/Jesse James, směle do toho.(27.11.2011)

tento filmik mi pride mierne podhodnoteny - ked som videl iba 59%, tak som don aspon nevkladal ziadne ocakavania, napriek tym menam ktore v nom figuruju... kazdopadne Heath Ledger zahral velmi dobre, rola mu sadla, Bloom bol nevyrazny, Watts krasna ako vzdy, ale bolo jej malo a Rush? od toho som cakal viac... celkovo herecke vykony mohli byt na vyssej urovni... pribeh Neda Kellyho mi bol doteraz neznamy, no bolo to podane celkom pekne, nic prehnane, kamera slusna, strih nebol blaznivy, hudba pekne doplnajuca a vsadepritomny irsky akcent ma tesil ako vzdy...ked si vezmem ze to nieje hollywoodsky film, tak mozem byt spokojny - prijemny filmik na nedelnajsie dopoludnie... 7/10(25.7.2010)

• Lisabellla

Tak víte jak .. nejsem na westerny, nebudu hodnotit tak docela objektivně, ale co na tom záleží. Tohle je první film, ve kterém jsem viděla Heatha Ledgera skutečně hrát. Zbytek nebyl nikterak výrazný. Film byl spíš táhlý, uspávající, žádná dech beroucí scéna se nekonala, žádné orgastické zakončení gigantické epochy. Prostě tak nějak kde nic, tu nic. Škoda, ale nevadí, člověk koukne a zapomene.(5.6.2012)

• - Naomi Watts a Heath Ledger se při natáčení filmu dali dohromady jako pár. Vztah jim vydržel až do května 2004. (Michelle75)

• - V současnosti krví zbarvená zelená šerpa, kterou dostal Ned Kelly za záchranu topícího se chlapce, je vystavena v muzeu v Benalle. (HappySmile)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli Ned Kelly: Public Enemy No. 1 či Our Sunshine. (MikaelSVK)