Qi feng di shou

• Hongkong 奇逢敵手 (více)
všechny plakáty

Sysel_CZ

Naprosto krásná pohodovka. Jeden z těch krásných mixů akce a komedie, jaké v Hong Kongu upravdu dokáží (když se jim zrovna chce). Pokud chcete film na volné odpoledne, který vás příjemně pobaví, neváhal bych. Přinejmenším poznáte, co je to durián :) ()

Vavča

Výborná komedie, režisér Ringo Lam ukázal, že má talent i v tomto žánru. Jsou zde naprosto výborné gagy, situační humor občas i konverzační. Mraky akčních scén, které jsou pojaty přímo parodicky jako v grotesce. Příběh je jednoduchoučký, policistka jeden na dovolenou a v Malajsii se připlete do cesty překupníkům i špiónům. Simon Yam v roli záporáka co nosí růžový oblek a má taneční krok jako Fred Astair, neustále dělá hustá gesta. Qi Shu jako policistka nejen musí dostat zločince, ale odhánět od sebe nápadníky klackem. Je to od jistého momentu téměř nonstop humor (nejen boj durianem:)). Fakt povedená komedie s dobrým obsazením a spoustou vtipných nápadů. Producent Johnnie To se doufám aspoň pořádně díval jak se dělá čtyřhvězdičková komedie. ()

bourec

Po dokoukání tohodle filmu jsem všechny filmy z Hong-kongu vyškrtal,dost mě většina zklamala.Je jasný,že nejsem odbornik na tyhle asijský filmy,prakticky mě zaujali jen filmy velkýho J.Woo a jemu podobní,jinak sice nevšedně točený filmy,ale nuda na desátou.A to samý platí i o tomhle starším filmu Ringo Lama.40%. ()

BUD-SFIS

Mno velka smeska, trochu od toho a pak zase tamhle toho, skoro jak pejsek a kocicka varili dort, kdyz se da vse dobre dohromady, tak z toho preci musi vyjit lahudka, ale jak vsichni vime. Je to propadak jak chutovy tak filmovy. Zase musim pochvalit zaverecny souboj byl moc pekny a ftipny. Ale to snad nestaci. Ubohy scenar, nudny dej a vykony hercu taky nebyl jedny z nejlepsich. ()

HKstars

Mysleli jste si, že Ringo Lama už máte prokouknutého? Krutý omyl protože tenhle mistr thrillerů a dramat umí vystřihnout i naprosto šílenou akční komedii. Skoro se mi nechce věřit, že za Looking for Mr. Perfect stojí on, protože je to podobný žánrový rozptyl jako kdyby Michael Bay přesedlal z akčních filmů na natáčení Teletubbies. ;) Snímek vznikl v roce 2001, kdy měl nakopnout kariéru začínajícímu Andymu Onovi, jenže těsně před plánovaným termínem měl premiéru Black Mask 2, což byl propadák nejhrubšího zrna, premiéra Mr. Perfect tak byla posunuta o dva roky (a film neměl štěstí ani napodruhé, tehdy zrovna řádil v Hong Kong S.A.R.S. a do kin se moc nechodilo). Velká škoda protože tahle akční romantika si určitě zasloužila trochu pozornosti. Hlavní hrdinkou je pohledná policistka Grace (Shu Qi), která bydlí s kamarádkou Joey (Isabel Chan) a ve svém volnu musí odrážet dva "kamarády", kteří jsou do ní beznadějně zamilovaní a navzájem si dělají samé naschvály. Občas je to náročnější než se vypořádat s gangstery během služby a tak Grace s radostí přijme nabídku Joey, aby s ní vyrazila do Malajsie na focení reklamy na hodinky. Dvojice kamarádek tu prožije velké dobrodružství a to nemluvím o samotné výrobě reklamy, u které se to přímo hemží obskurními postavičkami (a zvířaty). Poprvé se na scéně objeví samotný Andy jako agent číslo dvě a krom toho, že má tajné poslání, je nebezpečně podobný muži, který se zjevuje Grace ve snu. To je onen pan Dokonalý, vyskytující se v názvu filmu a Grace ho pomalu začne uhánět. Místo toho ale vrazí do starého známého z Hong Kongu, notorického zlodějíčka, který dokáže svým "šarmem" zlikvidovat jakkoliv dobře rozjetou akci, ať už se jedná o zatýkání důležitých svědků nebo balení opačného pohlaví. Postav je tu opravdu hodně a prakticky všechny jsou obstarány známými a talentovanými herci, ovšem jakmile se na scéně objeví hlavní záporák Simon Yam, spadne vám čelist. Nebude to jen díky šílené módní kreaci (růžová je "in") a neustálým šéfovským posuňkům, je to tisíc drobností, které vytvářejí dokonale ujetý celek. Nevím co Mike Cassey (autor scénáře) při psaní hulil, ale první akční scéna je tak ujetá, že vás to nakopne a vyděsí zároveň. Musíte věřit, že ten první pocit bude silnější, protože od chvíle, kdy se Andy On a Simon Yam poprvé utkají, začnou se události roztáčet šíleným tempem a Ringo Lam přikládá na plyn jednu cihlu za druhou. Po slabším rozjezdu najednou řadí výš a výš a někdy ve dvoustovce vyhazuje brzdu z okna. Kdo by jí potřeboval, že? Na tuhle jízdu ale nemá každý nervy a to přesto, že Lam se nebojí takřka ničeho - akční scény jsou plné cartoonovských zvuků (ke konci se dokonce bojujícím postavám začnou smát slunečnice ;), minimálně Simon Yam přehrává o několik koňských délek a dialogy nabývají sitcomových parametrů. Z málokterého filmu poslední doby jsem měl takhle uvolněný pocit, protože to vypadá, že se všichni skvěle bavili a navíc po té první rozporuplné akční scéně se všechno srovná i v tomhle ohledu, bojové výkony sice nejsou prvotřídní (jen Andy dokazuje, že má na to stát se budoucí akční ikonou), ale nápady v choreografii, nadsázka a technické provedení, to všechno posunuje akční scény o notný kus výš. Chvíli to možná vypadá jako vykrádačky Jackieho Chana, ale Lam si dává pozor, aby kopírák nezneužíval, mnohem lépe by se akční scény daly přirovnat k Tokyo Raiders, stejně jako tam je tu hudba používána velice experimentálně. A je to celé hrozná sranda, pokud jsem to ještě neřekl dost nahlas. Zajímavé je, že to není příliš hongkongský humor, Ringo Lam se zřejmě na Západě naučil pár fintiček a tak je výsledný hybrid mezi asijským a hollywoodským pojetím gagů dost neokoukaný, ale musím říct, že hodně příjemný. Možná měl Ringo Lam jenom štěstí a tahle splašená kobyla vběhnula do správné stáje, ale většina vtipů má pointu, herci jsou super (Chapman To je otravný tím fajn způsobem, Shu Qi není prkenná a Isabel Chan je krásná... co chtít víc?) a film má patřičný drajv. Bylo to hodně blízko osmdesátce a zřejmě bych se nechal ukecat, nebýt zbytečně mdlého rozjezdu. Pro fanoušky komedií a hlavně Tokyo Raiders je tohle jasná volba, jenž je zářivým vykřičníkem mezi všemi těmi gangsterkami, kterých je momentálně filmový Hong Kong plný. 70% () (méně) (více)