Man Thing

Man-Thing

Akční / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2005, 97 min

• DjMetal

Som strasne zalozeny na horory, ale toto?? Nie, to nemalo s tym nic spolocne, Jedine ta blondina. To ku horore patri...Ale bolo to fest trapne. Ziadne strhanie, grafika 0, hudba 0, dej 0. Nelubel sa mi vobec. Brettovi Leonardovi sa nejako nedaria tie horory. Ako aj Travnikar. Nie je to moj styl,aj ked sa na to da pozerat. Ale na Man Thing nie!(12.4.2008)

No taaaak people. Ako ja viem že to není úplné majstrovské dielo. ja to viem ved som čital komiks a taktiež viem že podobným tvorom je aj Swamp thing od vertigo comiks a Alna Moora , ktorých spracovanie je omnoho záživnejšie a lepšie ale na druhú stranu a tá druhá strana má patričné opodstatnenie je to že je to omnoho a to myslím vážne omnoho lepšie ako Catwoman alebo elektra, ktoré skutočne robia hanbu vydavaťelstvu Marvel nie tento film. Atmosféricky je zvládnutý na výbornú a tak isto aj lokácia, ktorá naozaj pôsobí strašidelným a stiesneným dojmom ako keby tajomstvo číhalo na každom rohu. Jediné čo tento film zabíja je rutinná réžia, slabé herecké výkony a stupídny koniec ale vzhľadom na to že tu nehraje Halle berry ani Jennifer Garner, ale úplne neznámi herci dokážem im výkony odpustiť, ale je tiež pravda že to nie je žiadnu skvost ale čo už už len kvôli atmosfére stojí za to to vidieť(29.4.2008)

• Jordan

vynikajúci námet spracovaný v excelentnom scenári, do hĺbky vykreslené postavy, motivácie ich konaní, svižné a vtipné dialógy, prvotriedne efekty a dychberúca atmosféra - to všetko robí z filmu Man Thing nadpriemerný hororový zážitok a . . . nie, nie, nebojte sa, iba srandujem, je to príšerná hovadina, najhoršia comixová adaptácia všetkých dôb, nepochopiteľný výplach filmovej žumpy. všimli ste si, že 90% scenára pozostáva z toho, že po sebe jednotlivé postavy kričia v tmavej bažine? A nikdy to nikto nepočuje. No skrátka "skvost" . . .(30.8.2006)

• SOLOM.

I přes velmi nízké hodnocení, které tento kousek na internetu má, se zde dá nalézt několik zajímavých okamžiků, které určitě stojí za zhlédnutí. Bohužel jich není zas až tolik, abych s tím podprůměrným procentuálním hodnocením nesouhlasil. U podobných filmů jenž se snaží opírat o nějaké legendy (ať už pravdivé či fiktivní) hodně záleží na vytvoření správné atmosféry, která diváky připoutá k obrazovce. Tady však na ní jaksi pozapomněli, protože až na pár záblesků jsem jí povětšinu času postrádal. Jisté náznaky tu sice byli, ale necítil jsem z toho onu pověstnou šťávu (napětí), při kterém by se mi měli ježit hrůzou chlupy. Přitom začátek vypadal docela slibně, jenže nepříliš zdařilý výběr hereckého osazenstva a slabé digitální efekty vzali za své.(25.3.2012)

,,Proč se to tu menuje U vody?" ,,Protože je to u vody..." ,,Aha." Stupidní dialogy, otřesní herci, nesympatický hlavní hrdina, hezká ale blbá slečna, do které se během práce jen tak ledabyle zabouchne, prostoduchý příběh a očekávaný průběh včetně zakončení. Ovšem, ty BAŽINY! Nemohu jinak, ale ode mne mají za 3*. Nádherné, ponuré, se starými pokroucenými stromy, ze kterých visí dlouhé mechy, lišejníky a řasy.... Zelenotemno, mlha, voda se čeří a člověk si hned vzpomene na nejlepší hammerovské horrory. A to je asi tak všechno. Cravenova Msta přichází z močálu mě rozhodně bavila více!(6.10.2011)

• - Film byl původně určen rovnou na DVD, avšak na halloweenský svátek roku 2004 byl uveden v kinech. (Terva)

• - Příběh se sice odehrává mezi státy Florida a Lousiana, natáčení však probíhalo v Austrálii. (Terva)

• - Autorem stejnojmenného komiksového příběhu, který posloužil jako předloha k tomuto snímku, je Steve Gerber. (Terva)