Man Thing

Man-Thing

Akční / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2005, 97 min

Lidi neblázněte, nečekal jsem, že se to bude líbit všem, ale tak špatný to zas taky neni aby to bylo v černých číslech. Šerif je sympaťák, všechno se odehrává v krásně temných porostech s uklidňujícím zeleným nádechem a hned na začátku je vcelku sympatická CENZORED se správně rostlou blondýnkou, takže za sebe říkám, že jsem spokojen páč jsem čekal něco mnohem horšího. Většina filmu spíš připomíná oddychově pojatou detektivku s mysteriózním nádechem - a že to monstrum není košer? A znáte Lovecrafta? Fanoušci Velikého Cthulhu nadšeně zaplesají, tím jsem si jist. Pro mě velmi slušný horůrek zřetelně laděný do 80. let a upřímně už jsem viděl mnohem horší slátaniny s mnohem vyšším hodnocením (viz třeba Elektra).(15.9.2010)

• -bad-mad-wolf-

Průměrné hororové béčko, které by svým obsahem jistě udělalo radost nejednomu ekologickému aktivistovi. Tvůrci dobře věděli, že když budou tlačit atmosféru vehementně z každého záběru, nakonec jí trochu vykřešou, což se v záplavě zelených filtrů, dramatického nasvícení a hromady zamlžených prostor vcelku podařilo. Potvora byla OK, špatné kupodivu nejsou ani triky. Kdyby se stopáž zkrátila o dvacet minut a vypustil se povinný románek titulního pána a titulní paní, byly by ty dvě hvězdy i s čistým svědomím.(16.4.2011)

• Mr.Dude

Man Thing kývl na to, že se o něm natočí film a dokonce si v něm i sám zahraje. Byl z toho celej udělanej, jenže si blbeček nepřečetl scénář, díky tomu, že v bažinách chodil za školu, se nenaučil číst. K tomu ješte potom během natáčení zjistil s jakýma amatérama bez špatky talentu musí spolupracovat na tomhle bažinovým pornu, točeným za pár dollarů, který by mi nestačily ani ke koupy tohoto dvd průjmu. Rozmyslel si to a chtěl se na to vysrat .Jenže smlouva mluvila jasně, vycouvat z toho nemohl, tak se aspoň domluvil s režisérem na tom, že se tam ukáže jen dvě minuty. ta jedna hvězda je za tu blonďatou kozatou pipku.(5.4.2015)

• Fallen_One

Zpočátku to vypadalo na průměr. Slušná atmosféra, dobrý triky. Postupně se ale na to začala nabalovat klasická klišé, herci nehráli zrovna přesvědčivě a postupně se to vykorunovalo naprosto nelogickým ocicmáním, které se konalo ještě na samý konec. Předvídatelnost, pár mrtvých blbů a počítačová příšera. Jediný, za co stojí dát alespoň těch 20%, je jakž takž ucházející bažina a mladá kočka na začátku, co ukáže perfektně tvarované poprsí. A že ty stojí za vidění!(26.3.2009)

• DjMetal

Som strasne zalozeny na horory, ale toto?? Nie, to nemalo s tym nic spolocne, Jedine ta blondina. To ku horore patri...Ale bolo to fest trapne. Ziadne strhanie, grafika 0, hudba 0, dej 0. Nelubel sa mi vobec. Brettovi Leonardovi sa nejako nedaria tie horory. Ako aj Travnikar. Nie je to moj styl,aj ked sa na to da pozerat. Ale na Man Thing nie!(12.4.2008)

• - Během testovací projekce odešla polovina diváků ještě před koncem promítání. (-bad-mad-wolf-)

• - Příběh se sice odehrává mezi státy Florida a Lousiana, natáčení však probíhalo v Austrálii. (Terva)

• - Film byl původně určen rovnou na DVD, avšak na halloweenský svátek roku 2004 byl uveden v kinech. (Terva)