Reklama

Reklama

Man Thing

  • USA Man-Thing
Trailer

Obsahy(1)

Během průzkumu ložisek ropy zmizí uprostřed bažin několik zaměstnanců velké naftařské společnosti. Vyšetřování se ujímá místní šerif, který musí čelit staré seminolské legendě, jež se probudila k životu. Man-Thing - přízrak, který se plíží močály a nemilosrdně spálí dotekem každého, kdo má jen trochu strach. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Proč se to tu menuje U vody?" ,,Protože je to u vody..." ,,Aha." Stupidní dialogy, otřesní herci, nesympatický hlavní hrdina, hezká ale blbá slečna, do které se během práce jen tak ledabyle zabouchne, prostoduchý příběh a očekávaný průběh včetně zakončení. Ovšem, ty BAŽINY! Nemohu jinak, ale ode mne mají za 3*. Nádherné, ponuré, se starými pokroucenými stromy, ze kterých visí dlouhé mechy, lišejníky a řasy.... Zelenotemno, mlha, voda se čeří a člověk si hned vzpomene na nejlepší hammerovské horrory. A to je asi tak všechno. Cravenova Msta přichází z močálu mě rozhodně bavila více! ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Průměrné hororové béčko, které by svým obsahem jistě udělalo radost nejednomu ekologickému aktivistovi. Tvůrci dobře věděli, že když budou tlačit atmosféru vehementně z každého záběru, nakonec jí trochu vykřešou, což se v záplavě zelených filtrů, dramatického nasvícení a hromady zamlžených prostor vcelku podařilo. Potvora byla OK, špatné kupodivu nejsou ani triky. Kdyby se stopáž zkrátila o dvacet minut a vypustil se povinný románek titulního pána a titulní paní, byly by ty dvě hvězdy i s čistým svědomím. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Hlboko v močiaroch na juhu Spojených štátov amerických je posvätné miesto, kde mangrovníky rastú tesne pri sebe a lúče slnka tam nikdy nepreniknú. Domorodci nazývajú toto miesto Temná voda. Žije tam duch močiarov. Harmóniu močarísk však narušila bohatá ťažiarenská naftová spoločnosť. Nepočúvli varovanie ducha močiarov a tak nastal čas odplaty. Z chladných temných hlbín močiarov povstal legendárny "Man Thing", aby zjednal poriadok. ** ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Šéfové vydavatelství Marvel asi stále žijí v domnění, že fantastické zisky z X-Menů jim dokáží zalepit i ty méně povedené projekty. Man-thing zpočátku našlápne velmi slibně, hrubé střídání kamerových filtrů zelené a žluté barvy, občas rychlost střihu sklouzne ke klipu, navíc je pro diváka přichystána velmi úhledná kolekce silně zohavených těl (u kterých se kameraman opravdu neštítil) a samotná dějová zápletka se drží vcelku slušně, takže je zde i poměrně silná dávka napětí, kdo nebo co, to vlastně má na svědomí rozrůstání se oné sbírky. Toto všechno se dá označit za kvalitní podívanou asi tak do dvacáté minuty a za sledovatelné by se to považovat ještě asi dalších dvacet. Po uplynutí této doby však začnou být ploché charaktery jednotlivých postav dost stereotypní, děj se pomalu šine k nepřekvapivému závěru a rádoby vrcholná scéna záběru na celé monstrum uhasí i poslední jiskřičku napínavé atmosféry. Být Man-thing o dvacet let starší, dal by se brát jako velmi solidní béčko. Jenomže není, takže bych doporučil pánům z Marvelu, aby se nad velkorysým prodáváním práv, ke zfilmování svých děl, vážně zamysleli, už to přestává být zábavné a začíná to být sranda, jenomže taková ta nechtěná a křečovitá. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Slátanina. Jenže: Postavy, ikdyž podle tradičních škatulek, jsou dobře zahrané a sympatické. A také močálovitému prostředí se nedá určitá tajemnost zapřít. Z počátku slušná přehlídka vražd a záběrů zblízka na zohavené mrtvoly (a je se nač koukat). Atmosféra filmu je solidně budovaná díky oněm močálům a nejasností co že to vlastně zabíjí. Bohužel celý film je jedno velké klišé bez sebemenšího překvapení. Hodně to zabíjí i plky indianského správnáka. No a v samém závěru se vynoří digitalní MAN-THING v plné kráse a je uplně po atmosféře. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Film byl původně určen rovnou na DVD, avšak na halloweenský svátek roku 2004 byl uveden v kinech. (Terva)

Reklama

Reklama