Man Thing

Man-Thing

Akční / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2005, 97 min

• Smileface

Začátek byl spíše detektivní a tohle Man Thingovi sedělo: Zohavená těla, záhadný močál, malé město kde se téměř každý zná, bohatá těžařská společnost a skupinky velmi divných lidí. Bohužel ani ne od půlky filmu se vše smrsklo v pouhé chaotické bloudění po močálech a následné vyvražďování bloudících jedinců velmi kýčovitou a nudnou metodou. Nakonec to dopadlo jak jsme od první minutky odhadovali ovšem rozhodně nikdo nečekal tak stupidně udělané monstrum, to už je trošičku moc i na mě a hážu tento film tak kam patří, do močálu na hranici odpadu.(11.10.2005)

• pepino

No co k tomu říct. Nejsem jiného názoru než tady ostatní. Ale odpad to není určitě. Za běčko bych to neoznačil, protože bych tím zbytečně urazil béčka. Spíše je to zmršený horor. Námět vypadal celkem dobře, zápletka ze začátku taky, kamera mi přišlá vyjímečná, zvlášť ty rychlé prostřihy a změny filtrů. Ale potom už to zklouzává ke klasickým hororům alá Hollywood. Mladý policajt "krasavec", "překrásná" dívka, zlý a nelidský šéf vrtů, zvláštní fotograf se dvouma rotvajlerama atd atd. A vlastně bych ještě zapomněl na nestvůru která je naneštěstí zmršená nejvíc ze všech. No prostě vcelku ztráta času. Píšu ale záměrně vcelku protože nějaké pozitiva by se tam určitě našli a proto hodnocení "odpad" si určitě nezaslouží....(13.7.2006)

• Vikinec

Tento film hodnotím bez ironie. Samozřejmě jde o béčko (céčko?) a já k němu budu shovívavý. Scénář slabý, pár scén by i stálo za komentář, ale.... No jednu si neodpustím. Když jede nový šerif v lodi na začátku do města, velmi inteligentně s důležitým výrazem ve táři se zeptá lodivoda" proč se ta hospoda jmenuje u vody?" ten mu odpoví "protože je u vody". Ona totiž byla u vody :-). Jinak režisér nešetřil na efektních krvelačných scénách morfologicky neodpovídajících těl, na začátku byla nezbytná erotika a na konci mokrý happyend. V první půli jsem se celkem nenudl, druhá polovina film stáhl trochu do bažin. Já osobně bych na tuto stvůru poslal práškovací letadlo. Možná by to pomohlo...(16.10.2009)

No taaaak people. Ako ja viem že to není úplné majstrovské dielo. ja to viem ved som čital komiks a taktiež viem že podobným tvorom je aj Swamp thing od vertigo comiks a Alna Moora , ktorých spracovanie je omnoho záživnejšie a lepšie ale na druhú stranu a tá druhá strana má patričné opodstatnenie je to že je to omnoho a to myslím vážne omnoho lepšie ako Catwoman alebo elektra, ktoré skutočne robia hanbu vydavaťelstvu Marvel nie tento film. Atmosféricky je zvládnutý na výbornú a tak isto aj lokácia, ktorá naozaj pôsobí strašidelným a stiesneným dojmom ako keby tajomstvo číhalo na každom rohu. Jediné čo tento film zabíja je rutinná réžia, slabé herecké výkony a stupídny koniec ale vzhľadom na to že tu nehraje Halle berry ani Jennifer Garner, ale úplne neznámi herci dokážem im výkony odpustiť, ale je tiež pravda že to nie je žiadnu skvost ale čo už už len kvôli atmosfére stojí za to to vidieť(29.4.2008)

No dosť ma iritujú tie negatívne recenzie. Suma sumárum vraj najhorší Marvel. No ono určite sa to nedá zrovnávať s vysokorozpočtovkami z kín, ale aby človek tomu dával podobné hodnotenia ako sr@čkám od Asylumu, tak to teda nie. Vizuálne je to nesmierne pôsobivé ( takto skvele vytvorené bažiny som zatiaľ v žiadnom inom filme nevidel ), má to akciu, na marvelovku nezvyčajne tvrdé gore a sympatické postavy. Čo na tom, že sa to spustilo v lacné béčko, hlavne že to parádne baví.(7.4.2016)

• - Film byl původně určen rovnou na DVD, avšak na halloweenský svátek roku 2004 byl uveden v kinech. (Terva)

• - Během testovací projekce odešla polovina diváků ještě před koncem promítání. (-bad-mad-wolf-)

• - Příběh se sice odehrává mezi státy Florida a Lousiana, natáčení však probíhalo v Austrálii. (Terva)