Four Skulls of Jonathan Drake, The

Horor / Mysteriózní

USA, 1959, 70 min

Spíše dobrodružný příběh s mysteriózním nádechem než horor, ale zručně udělaný, rychle odsýpá a je tam napůl směšná, napůl hrůzostrašná postava indiána se sešitými rty. Tvůrci zřejmě dobře věděli, že právě pomezí komiky a hrůzy vytváří nejznepokojivější postavy vůbec. Vůbec ty useknuté vysušené hlavy se zašitými ústy nepůsobí nikterak příjemně. Bohužel herci nebyli právě špičkoví, místy dost přehrávají a kazí dojem, navíc hlavní záporák je nevýrazný a postrádá to "něco navíc" (což indián opravdu není :-) Atmosféra je ale naštěstí slušná a příběh zajímavý, takže jako uspokojivá jednohubka to špatné není.(3.7.2014)

Příjemně pokleslá zábava o jedné staré kletbě, která vyvražďuje jeden rod za pomoci kurare a jednoho podivně fousatého indiána. Stylový osamělý dům jakoby vypadl z The Unholy Night, záporák je sice brzo odhalený, ale v rámci příběhu to nijak nevadí a díky krátké stopáži se do filmu ani nemá čas vkrást pro podobné snímky tradiční plíživá nuda, která tak pouze v několika momentech nesměle vystrčí růžky. Slušná oddychovka.(17.5.2012)

Celkem dobré béčko s dost strašidelným poskokem se šitými rty. Ten chlápek mě na poprvé dost vyděsil. Film doprovází výborná atmosféra která se drží až do konce. Příběh je poměrně slušný, jen škoda hlavního představitele který bohužel dost přehrává. U tohohle filmu bych chtěl celkem remake, protože v dnešní době by to bylo zajímavé vidět.(11.12.2013)