Rodinná komedie o početné rodině sportovního trenéra Toma Bakera, který je navzdory americkým rodinným statistikám, podle nichž na jednu rodinu připadá 1,87 dítěte, otcem 12 synů a dcer. Jeho žena Kate je nejen chápavou manželkou a milující matkou, která rutinně řeší každodenní chod domácnosti i radosti a strasti ratolestí, ale dokáže se i sama prosadit jako spisovatelka. Trable rodiny Bakerových začne, když Kate dostane dopis, že prestižní nakladatelství vydá její knihu a zve ji na promotion akci do New Yorku. Ve stejné době se hlavě rodiny Tomovi Bakerovi splní celoživotní sen - má trénovat univerzitní mužstvo a rodina se kvůli jeho zaměstnání musí přestěhovat, což se dětem velice nelíbí. Kate odjíždí na turné a Tom Baker je jediný, na kom je udržovat domácnost v chodu, řešit denní porci rodinných trablů a navíc se předvést v novém místě v tom nejlepším světle. Nezbývá, než se obrátit o pomoc k nejstarší dceři Noře, která už opustila rodinné hnízdo a odstěhovala se do Chicaga, aby žila vlastní samostatný život... Snímek Dvanáct do tuctu patří mezi ty rodinné komedie, v nichž kromě situačního humoru vznikajícího z běžného každodenního života velké domácnosti, v níž žijí dospělí, malé i takřka dospělé děti, se klade důraz i na soudržnost a lásku, která pomáhá překlenout i těžká období, kterými musí čas od času projít každá rodina. (oficiální text distributora)

Peabody

další všeamerický zbytečný remake klasického filmu, rovněž se SM (Clouseau). Ale v USA to funduje a sancta simplicitac se baví a baví a platí. Ono je to hodně posunuté proti prvnímu filmu, kde postata je v patriarchálnosti a ženské emancipaci, ale to by dnes v době MíTůůůůů nešlo, tak je z toho hlavně rozverná komedie a la Deniis the Manace. BRRRRR ()

ivan bohatyr

Tak tohle se může stát jen v USA, americký sen se rozplyne a rodinu sjednotí jen radikální čin. Super až na ty loupé děti, trapné situace a všechno ostatní, co vás napadne. Steve Martin, který se mi zdá celkem pohodový herec, hraje hodně v takových rodinných blbinách a tím si podle mě ubírá, to už aspoň toho Růžového Pantera, kde se člověk aspoň zasměje, ale kdo si může vybírat, on je takový ten rodinný typ a nějak se živit musí. Tak vznikla další z komedií přístupných jen do 15-ti let. ()

TylerGage

rodiná komedie ,která vám ukáže,že 12 dětí na krku mít není žádná prdel.Pan a Paní Bakerovi mají každý svůj životní cíl. Pan Baker chce trénovat prvoligový fotbalový tým a Paní Bakerová chce vydat svojí knížku. Proto se ze svéhio domova přestěhují do města.No a jak to vše dopadne??? podivejte se vy ,ale mě to stalo určitě za to. ()

blackrain

Milá rodinná komedie o opravdu hodně velké rodině, kterou se za každou cenu snaží ukočírovat komik Steve Martin a jeho drahá polovička. Rodina je to fakt k pohledání. Dvanáct děcek téměř všech věkových kategorií se najde jenom zde. Z toho samozřejmě vycházejí nejrůznější bláznivé situace. Rodina je základ a rodinná soudržnost a sounáležitost se nedá ničím nahradit. Vždycky se při sledování příjemně pobavím a hlavně odpočinu od každodenních starostí. ()

dex2man

Martin má jistý komediální talent,ne velký, ale jeho nešikovnost a některé grimasy stačí na vykouzlení takového toho přiblblého úsměvu (alespon u mě). Bonnie Hunt je správně mateřsky milá a role jí tím pádem výborně sedla. Prostě celkem povedená rodinná komedie - na plácání do kolen to není, ale na pobavení a odreagování dostačující... ()

• Steve Martin a Bonnie Hunt, kteří zde hrají rodiče 12-ti dětí, nemají ve skutečnosti ani jeden z nich děti. (HappySmile)
  • Na začátku filmu Kate odhalí, že název knihy, kterou právě píše, je "Dvanáct do tuctu". Přestože je film volně založen na stejnojmenné knize o skutečném životě rodiny Gilbrethových, nenapsala ji matka rodiny, ale jeden ze synů Frank B. Gilbreth Jr. spolu se svou sestrou Ernestine Gilbreth Carey. Na této knize je založen i film z roku 1950 - Cheaper by the Dozen. (HappySmile)
  • Film je založen na opravdovém životě rodiny Gilbrethových. Toto jméno se také několikrát v průběhu filmu objeví: Nora řekne, že je to příjmení její babičky, když hrají děti hru s jablky, a také je to podle ročenky rodné jméno Kate. (HappySmile)