Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rodinná komedie o početné rodině sportovního trenéra Toma Bakera, který je navzdory americkým rodinným statistikám, podle nichž na jednu rodinu připadá 1,87 dítěte, otcem 12 synů a dcer. Jeho žena Kate je nejen chápavou manželkou a milující matkou, která rutinně řeší každodenní chod domácnosti i radosti a strasti ratolestí, ale dokáže se i sama prosadit jako spisovatelka. Trable rodiny Bakerových začne, když Kate dostane dopis, že prestižní nakladatelství vydá její knihu a zve ji na promotion akci do New Yorku. Ve stejné době se hlavě rodiny Tomovi Bakerovi splní celoživotní sen - má trénovat univerzitní mužstvo a rodina se kvůli jeho zaměstnání musí přestěhovat, což se dětem velice nelíbí. Kate odjíždí na turné a Tom Baker je jediný, na kom je udržovat domácnost v chodu, řešit denní porci rodinných trablů a navíc se předvést v novém místě v tom nejlepším světle. Nezbývá, než se obrátit o pomoc k nejstarší dceři Noře, která už opustila rodinné hnízdo a odstěhovala se do Chicaga, aby žila vlastní samostatný život... Snímek Dvanáct do tuctu patří mezi ty rodinné komedie, v nichž kromě situačního humoru vznikajícího z běžného každodenního života velké domácnosti, v níž žijí dospělí, malé i takřka dospělé děti, se klade důraz i na soudržnost a lásku, která pomáhá překlenout i těžká období, kterými musí čas od času projít každá rodina. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (147)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ona má dělohu vytahanou jak tašku na bowlingovou kouli, on přišel s vasektomií pět minut po dvanácté(m). Kdyby se dříve polklo něco jiného, nemuseli by nyní polknout ambice.. Out of real reklama na antikoncepci, která bez odboček směřuje k jasným koncům a vy mezi tou komediální trapností a rodinnými hodnotami přemýšlíte, kdo a kdy stihnul uklidit všechen ten bordel a kolik deka lysohlávek musí kouč Baker denně sníst, aby byl pořád tak dobře naladěn.. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ze zacatku to je vcelku v pohode. Deti sice delaj bordel, ale nijak extremne se neprojevujou, obcas to je vtipny a v tom vsem se mota Martin, kterej to ale jakz takz zvlada. Jenze jelikoz film jede podle omletyho schematu, kdy musi dojit na nejaky ty problemy a nasledne velky udobrovani, po case zacnou deticky delat uz moc velkej bordel a zacnou bejt spis otravny, navic si neustale nad necim stezujou a pronasej chytry kecy. Pak uz to bohuzel zadna velka zabava neni. Navic na Martinovi je videt, ze je z toho celkem unavenej, i kdyz se misty porad jeste podari nejakej jeho silenej vyraz. Jinak herecka sestava je docela slusna, Duff je pekna, je tu mladej Superman Welling a hlavne me potesil Kutcher jako vymletej model/herec. Celkem to je tak na ty tri hvezdicky, pulka je zabavna, pulka otravna. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Shawn Levy a jeho ďalšia komerčná šťastena vďaka rodinným komédiám, našťastie nie je to nejak moc prehnane otravné aj keď na moralizovanie tam samozrejme príde, o to čo je dobré pre deti a čo nie je, zopár vtípkov sa tam nájde ale výbuchy smiechu zas nehrozia. ║Rozpočet $40miliónovTržby USA $138,614,544Tržby Celosvetovo $190,212,113/50%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Tuctová rodinná komédia pre tuctových Američanov. Pekný "barák" s veľkým bielym psom, sympatický otecko, sympatická mamička, decká vystrájajúce hovädiny a samozrejme ponaučenie, že rodina je to najdôležitejšie. Dôležitejšie než kariéra. Buď niekto visí na lustri, alebo na niekoho strieka bielu penu, alebo nemotorne "šibrinkuje" s nejakou veľkou vecou a rozbíja pri tom všetko sklenené navôkol. Ani najmenšia snaha prísť s niečím novým. Prečo by aj mala byť, keď tieto filmy vyžadujú minimálne náklady (žiadne efekty ani veľká výprava) a často dokážu zarobiť viac než vysokorozpočtové akčňáky, pravda. Aspoň že v prípade filmu Dvanásť do tucta je to všetko profesionálne natočené, vyvážené a chvalabohu i svižné a krátke. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Pokud si chtějí američani připomínat důležitost rodiny (kterou já také nepopírám !), pak si zvolili opravdu slabou a chvílemi téměř trapnou "komedii". Když už zvolil scénárista tolik těžko uvěřitelnou rodinu, pak mohl vytěžit z tuctu dětí mnohem mnohem víc. To co vymyslel, je natolik stupidní a tak málo vtipné, že nad úspěšností tohohle filmu v Americe zůstává - mírně řečeno - rozum stát..... Něco ještě mohl možná v "akčních" scénách zachránit režisér, ale stal se spíš opak. Dvě hvězdičky, ani vlastně nevím za co..... ()

Galerie (103)

Zajímavosti (14)

  • Rodina Gilbertových, podle které je film natočen, měla 6 chlapců a 6 dívek. (HappySmile)
  • Chloe Greenfield se neúspěšně ucházela o roli jednoho z dvouvaječných dvojčat. (HappySmile)
  • Na začátku filmu Kate odhalí, že název knihy, kterou právě píše, je "Dvanáct do tuctu". Přestože je film volně založen na stejnojmenné knize o skutečném životě rodiny Gilbrethových, nenapsala ji matka rodiny, ale jeden ze synů Frank B. Gilbreth Jr. spolu se svou sestrou Ernestine Gilbreth Carey. Na této knize je založen i film z roku 1950 - Cheaper by the Dozen. (HappySmile)

Reklama

Reklama