• mat.ilda

U obrazovky mě udržela pouze zvědavost, kam až ty malý smrady nechají zajít - a výsledek? Po dnešku se nedivím, že je v Americe tolik opuštěných domů se zatlučenými okny. Film sám přesně odpovídal představám i zkušenostem s jemu podobnými, až na S. Martina, který se zdá být otcovskými rolemi už poněkud vyhořený - potud zklamání - a jeho opakem překvapivě zábavný A. Kutcher, vlastně chci říci jediný zábavný...(16.7.2011)

Veľmi úsmevná záležitosť o ktorú sa postaral výborný komediálny herec Steve Martin a suplovali mu ďalší kvalitný herci ako Ashton a Hillary. Celé sa to viezlo na zábavnej vlne a splnilo to účel. K najlepším scénam patrí jednoznačné tá keď futbalový tím vstúpi na Dylanovu oslavu.(25.12.2013)

Dvanáct do tuctu je přesně ten tip filmu, který se v Americe bezpochyby stane velkou klasikou a na který budou tamní obyvatelé neuvěřitelně hrdí. Já, jakožto divák z trochu jiných končin, jsem jiného názoru na věc - ale to ještě neznamená, že jsem se nepobavil. Příšerný Steve Martin, z fleku nesympatická Bonnie Hunt a dvanáct úplně průměrných amerických dětí. A abych nezapomněl - pes. Jistě, to nepopíram, ale tenhle film byl natočen pro pohodový odpočinek rodiny u víkendového večera a ačkoli mi to samotnému přijde neuvěřitelné - zabírá to. Místy neskutečně trapné, místy naopak - příjemný film.(29.5.2009)

Shawn Levy a jeho ďalšia komerčná šťastena vďaka rodinným komédiám, našťastie nie je to nejak moc prehnane otravné aj keď na moralizovanie tam samozrejme príde, o to čo je dobré pre deti a čo nie je, zopár vtípkov sa tam nájde ale výbuchy smiechu zas nehrozia. ║Rozpočet $40miliónovTržby USA $138,614,544Tržby Celosvetovo $190,212,113/50%/(4.1.2008)

Slušná komedie, která nabídne několik docela úsměvných situací. Ovšem, že bych se při nich popadal za břicho, tak to se rozhodně říct nedá. Tedy když to shrnu, tak užitý humor nebyl nijak převratný. Osobně rodinu, která má tolik děcek, neznám, tudíž to byl opravdový unikát. Děj, zápletka a vyvrcholení se nevyhnou opakovaním už dříve přežvýkaného.(22.9.2010)

• Bonnie Hunt

• - Režisér Shawn Levy si ve filmu střihl roličku reportéra, který žádá Toma o vyjádření. (HappySmile)

• - Na začátku filmu Kate odhalí, že název knihy, kterou právě píše, je "Dvanáct do tuctu". Přestože je film volně založen na stejnojmenné knize o skutečném životě rodiny Gilbrethových, nenapsala ji matka rodiny, ale jeden ze synů Frank B. Gilbreth Jr. spolu se svou sestrou Ernestine Gilbreth Carey. Na této knize je založen i film z roku 1950 - Cheaper by the Dozen. (HappySmile)

• - Když Hank (Ashton Kutcher) gestikuluje a ukazuje na svůj obličej ("Tohle je výnosná záležitost!"), pohyb, který dělá, ve znakové řeči znamená "krásný". (HappySmile)