Příjemná komedie, ale celkově je jen průměrná. Hlavní zápletka je zajímavá a člověk se při sledování rozhodně velmi příjemně pobaví. Steve Martin ve své klasické filmové podobě opět exceloval a představitelé dětí také nehrají vůbec špatně. V komedii je několik opravdu povedených vtipů a scén, prostě příjemný film na sobotní odpoledne. Prostě film o klasické americké rodině, který rozhodně potěší. 60%.(31.3.2012)

• Vojcl

Je mi líto, ale podobně laděné rodinné komedie upřímně nenávidím. Scénář totálně průhledný, že už po prvních deseti minutách jsem měl jasno co se stane a jak to všechno skončí.. Nechápu proč musejí Američané v každém filmu neustále dokola omílat důležitost rodinného zázemí, čímž netvrdím, že není důležité, ale problémy typu - syn má deprese z toho, že musí jezdit do školy "jen" ojetým autem nebo že děti nevydrží dva týdny bez jednoho z rodičů mi přijdou naprosto trapné a nesmyslné. Byl bych ochoten toto všechno přehlédnout kdyby byl snímek alespoň vtipný,ale u tohohle jsem se zasmál snad jednou za celou stopáž. Absolutní ztráta času, ani nevím jak je možné že jsem to dokoukal do konce...(7.3.2008)

Tuctová rodinná komédia pre tuctových Američanov. Pekný "barák" s veľkým bielym psom, sympatický otecko, sympatická mamička, decká vystrájajúce hovädiny a samozrejme ponaučenie, že rodina je to najdôležitejšie. Dôležitejšie než kariéra. Buď niekto visí na lustri, alebo na niekoho strieka bielu penu, alebo nemotorne "šibrinkuje" s nejakou veľkou vecou a rozbíja pri tom všetko sklenené navôkol. Ani najmenšia snaha prísť s niečím novým. Prečo by aj mala byť, keď tieto filmy vyžadujú minimálne náklady (žiadne efekty ani veľká výprava) a často dokážu zarobiť viac než vysokorozpočtové akčňáky, pravda. Aspoň že v prípade filmu Dvanásť do tucta je to všetko profesionálne natočené, vyvážené a chvalabohu i svižné a krátke.(22.4.2004)

Banda dětí(místy teenagerů), z kterých by každému z nás zaručeně ruplo v bedně..Americký způsob jak ukázat, že i velká rodina spojena dvěma milujícími se lidmi může držet spolu ale pouze pokud se naučí zvládat velký zmatek. Myslím, že by se mi líbilo vyrůstat v takové rodině ale řada skopičin je opravdu AMERICKY PŘEHNANÝCH.(7.4.2012)

• ivan bohatyr

Tak tohle se může stát jen v USA, americký sen se rozplyne a rodinu sjednotí jen radikální čin. Super až na ty loupé děti, trapné situace a všechno ostatní, co vás napadne. Steve Martin, který se mi zdá celkem pohodový herec, hraje hodně v takových rodinných blbinách a tím si podle mě ubírá, to už aspoň toho Růžového Pantera, kde se člověk aspoň zasměje, ale kdo si může vybírat, on je takový ten rodinný typ a nějak se živit musí. Tak vznikla další z komedií přístupných jen do 15-ti let.(9.3.2010)

• - Na začátku filmu Kate odhalí, že název knihy, kterou právě píše, je "Dvanáct do tuctu". Přestože je film volně založen na stejnojmenné knize o skutečném životě rodiny Gilbrethových, nenapsala ji matka rodiny, ale jeden ze synů Frank B. Gilbreth Jr. spolu se svou sestrou Ernestine Gilbreth Carey. Na této knize je založen i film z roku 1950 - Cheaper by the Dozen. (HappySmile)

• - Steve Martin je velkým fanouškem populárního seriálu Doctor Who a díky tomu, že si zde zahrál postavu jménem Tom Baker, se dostal blízko postavě doktora, kterého devět let hrál právě Tom Baker. (HappySmile)

• - Když Hank (Ashton Kutcher) gestikuluje a ukazuje na svůj obličej ("Tohle je výnosná záležitost!"), pohyb, který dělá, ve znakové řeči znamená "krásný". (HappySmile)