Dvanáct do tuctu

Dvanásť do tucta

Komedie / Rodinný

USA, 2003, 95 min

• anomaliana

Nič ma nedokáže viac "nasrať" ako film ktorý sa tiahne 98minútovou nudou. Pri tomto filme ma nuda donútila poupratovať si celú izbu, aspoň na niečo to bolo dobré. Ako pozadie, aby nebolo ticho. :p Takéto filmy by sa mali zakázať vôbec niekde natáčať..púšťať a celkovo však dávať do obehu, viete čo myslím.(22.8.2011)

Dvanáct do tuctu je přesně ten tip filmu, který se v Americe bezpochyby stane velkou klasikou a na který budou tamní obyvatelé neuvěřitelně hrdí. Já, jakožto divák z trochu jiných končin, jsem jiného názoru na věc - ale to ještě neznamená, že jsem se nepobavil. Příšerný Steve Martin, z fleku nesympatická Bonnie Hunt a dvanáct úplně průměrných amerických dětí. A abych nezapomněl - pes. Jistě, to nepopíram, ale tenhle film byl natočen pro pohodový odpočinek rodiny u víkendového večera a ačkoli mi to samotnému přijde neuvěřitelné - zabírá to. Místy neskutečně trapné, místy naopak - příjemný film.(29.5.2009)

• Havala

Stýv Martin, Bože na nebi!!! Viděl sem to díky tomu že se mě nechtělo nic dělat, ani jít se okoupat, a když to brácha pustil, co už? Jako výkvět tuposti americké kultury, křečovitě naaranžované scénky jakože je to vtipné - plásal po kuchyni a lovil žabu či co, a všecko kolem padalo a létalo - takový bordel nemají snad ani cigáni v kuchyni a to je jich tam asi 2x víc!!! Navíc konec byl jasný, žádně překvápko, Boss mrtvý, hrdina slaví uspěch. Ministerstvo kultury varuje: podobné filmy kráti život o 98 min. :-( 8%(19.6.2007)

Milá rodinná komedie o opravdu hodně velké rodině, kterou se za každou cenu snaží ukočírovat komik Steve Martin a jeho drahá polovička. Rodina je to fakt k pohledání. Dvanáct děcek téměř všech věkových kategorií se najde jenom zde. Z toho samozřejmě vycházejí nejrůznější bláznivé situace. Rodina je základ a rodinná soudržnost a sounáležitost se nedá ničím nahradit. Vždycky se při sledování příjemně pobavím a hlavně odpočinu od každodenních starostí.(28.7.2016)

rodiná komedie ,která vám ukáže,že 12 dětí na krku mít není žádná prdel.Pan a Paní Bakerovi mají každý svůj životní cíl. Pan Baker chce trénovat prvoligový fotbalový tým a Paní Bakerová chce vydat svojí knížku. Proto se ze svéhio domova přestěhují do města.No a jak to vše dopadne??? podivejte se vy ,ale mě to stalo určitě za to.(16.8.2008)

• Piper Perabo

• - Steve Martin je velkým fanouškem populárního seriálu Doctor Who a díky tomu, že si zde zahrál postavu jménem Tom Baker, se dostal blízko postavě doktora, kterého devět let hrál právě Tom Baker. (HappySmile)

• - Chloe Greenfield se neúspěšně ucházela o roli jednoho z dvouvaječných dvojčat. (HappySmile)

• - Na začátku filmu Kate odhalí, že název knihy, kterou právě píše, je "Dvanáct do tuctu". Přestože je film volně založen na stejnojmenné knize o skutečném životě rodiny Gilbrethových, nenapsala ji matka rodiny, ale jeden ze synů Frank B. Gilbreth Jr. spolu se svou sestrou Ernestine Gilbreth Carey. Na této knize je založen i film z roku 1950 - Cheaper by the Dozen. (HappySmile)