Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Limanovi by sadol po Bourneovi akčne čistokrvnejší snímok, no podľa mňa to bolo celkom povedené, niečo medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Celkom milé, svieže, vtipné, rýchle a bez zbytočných zádrheľov. Občas nejakí tá pritiahnutá za vlasy scéna, ale inak sa na to dalo pozerať. Jolie je vo svojej roli ozaj riadna mrcha, ak je taká aj naozaj, veľa šťastia Brad. 75%.(14.4.2006)

Mé krční mandle by si sledování filmu náramně užily, kdybych si ovšem při zívání vychovaně nezakrývala tlamu dlaní. Ryzí nuda, kterou do průměru vytahuje pouze fakt, že nejsem vůči Bradu Pitkovi imunní, i když má právě odpudivý sestřih golfového trávníku (samozřejmě je míněna "délka" na greenu, rough by byl žádoucí a fairway v normě). Pokud chcete zábavnou romanticky akční komedii o manželské krizi, zvolte "Pravdivé lži"... jestli si teda mermomocí nechcete pocvičit držkové panty, pak jste u pana a paní Smithových na správné adrese. Ježkovy bodliny, já zívám, jenom si na ten film vzpomenu! 50%(23.12.2011)

Nenáročný film, který sice pobaví, ale zcela neadekvátně ke svému rozpočtu. Úsilí tvůrců mělo být vynaloženo na něco jiného nežli okázalé kamerové hrátky a spoustu za vlasy přitažených explozivních akčních pasáží. Třeba na solidnější scénář. Plytkost toho stávajícího je enormní. Manželský pár – nesympatický už jenom tím, jak je dokonalý – se po pěti nebo šesti letech společného soužití dostane do krize a lehce brutálním způsobem ji vyřeší. Film trochu těží z předpokladu, že my od začátku víme, co jsou oba manželé zač a že nás pobaví hned prvních pár vteřin z manželské poradny. Ale co ti, kteří neví? Rozhodně by neměli čekat romantickou komedii s nejdiskutovanějším hollywoodským párem současnosti, na druhou stranu ani říznou, syrovou akci. Smithovi jsou filmem v mnoha ohledech až příliš umírněným, přesto ve výsledku poměrně dost zábavným, jen nesmíte (skutečně nesmíte!) očekávat mnoho. Párkrát se zasmát, uznale pokývat hlavou nad velkolepou akcí a dle vlastní orientace obdivně zaslintat nad tělesnými proporcemi jednoho ze členů bezchybného páru. No mind, just fun! 65% Zajímavé komentáře: k212, Aiax , Jordan, Indy , AcHeRoN, Alojs(28.9.2006)

Mít lepší scénář, mohla to být akční oddychovka roku!! Na druhou stranu buďme rádi, že snímek tahá do kladných čísel sex-appeal obou hereckých hvězd. Přísný metr proto nechejme stranou a prostinký příběh berme jako malé zlo, protože v té době ještě zajímavý Doug Liman (až pak natočil pološíleného Jumpera) pro diváky načechral cool obal. Tudíž se dočkáme třeba dnes už všem známé sekvence, kdy si jdou oba manželé po krku a v zájmu likvidace toho druhého převrátí vzhůru nohama celý přepychový bejvák. Viděno potřetí a znovu to chutnalo - takže ty čtyři * rád ponechám!!(11.8.2013)

• Morien

Dva úhly pohledu mi přijdou roztomilé (tedy trochu roztomilé). Za prvé: Film je podobenství, tedy na základě vnitřní analogické struktury opisuje a hodnotí skutečnost. Za druhé: Nějaký snílek si řekl, že chce Butche Cassidyho a Sundance Kida nechat přežít, a tímto si splnil sen. A dál už si jenom představuji ty paparazzi fotografie skutečných manželů, jak kráčejí nějakou ulicí a vedou kolem sebe hrozen skutečných dětí, a jsem z toho celá naměkko.(13.12.2014)

• - Když John (Brad Pitt) a Jane (Angelina Jolie) otevírají dvěře, aby přivítali sousedy, Jane stojí na Johnově pravé straně. V dalším záběru stojí po jeho levé straně. (Miro_CZ)

• - Po vzájomnom odhalení identít mala podľa pôvodného scenára nasledovať automobilová naháňačka, ale z finančných dôvodov sa tak nestalo. (youtoo18)

• - Mrs. Smith (Angelina Jolie) prohlási, že je židovka, ale hned v následující scéně mají s Mr. Smithem (Brad Pitt) na sobě teplákovou soupravu s nápisem "Jesus rocks". (Kuny27)