O.C. (TV seriál)

The O.C.

O.C. California

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003–2007, 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti, Samaire Armstrong, Alan Dale, Wayne Dalglish, Michael Cassidy, Shannon Lucio, Navi Rawat, Ashley Hartman, Logan Marshall-Green, Ryan Donowho, Johnny Lewis, Rosalind Chao, Shailene Woodley, Nikki Reed, Bonnie Somerville, Nicholas Gonzalez, Chris Pratt, Nikki Griffin, Marguerite Moreau, Kathleen York, Eric Balfour, Brian McNamara, Daphne Ashbrook, Jeffrey Dean Morgan, Willa Holland, Camille Langfield, Kelly Rowan, Steffany Huckaby, Taylor Handley, Michael Bailey Smith, Michael Adler, Paris Hilton, Barry Newman, Diana Gitelman, Olivia Wilde, Morena Baccarin, Amber Heard, Drew Fuller, Billy Campbell, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, AnnaLynne McCord, Maggie Hai-Uyen, Amanda Righetti, Bug Hall, Lisa K. Wyatt, Eric Mabius, Johnny Messner, Jeri Ryan, Kim Delaney, Emmanuelle Chriqui, Paula Trickey, Bradley Stryker, Nichole Hiltz, Christopher Cousins, Paul Wesley, Gwendoline Yeo, April Grace, Eric Allan Kramer, Colin Hanks, Linda Lavin, Holly Fields, Michelle Hurd, Michael Simpson, Matt Cohen, Rigo Sanchez, Aya Sumika, Travis Van Winkle, Jaime King, Kevin Sorbo, Julie Skon, Michael Nouri, Robert Picardo, Erick Avari, Tia Carrere, Steve-O, Kristen Renton, Lucy Hale, Kevin Rankin, Kimberly Oja, Timothy Omundson, Rob Brownstein, Krista Kalmus, Connor Webb, Cam Gigandet, Ellen Hollman, Alain Uy, Jonathan Kowalsky, Brandon Quinn, Gary Grubbs, Cassie Jaye, Al Sapienza, Natalina Maggio, Jackson Rathbone, George Lucas, Sarah Christine Smith, Blake Gibbons, Justin Chon, Channon Roe, Dana Davis, T.J. Thyne, Sandra McCoy, Bella Thorne, Don Perry, Nevin Millan, Amy Clover, Samantha Quan, Kayla Ewell, Jessica Williams, Adam Jamal Craig, Rodney Rowland, Matt Barr, Michael Reilly Burke, Alaina Huffman, Ellen Woglom, Chris Brown, Lisa Rotondi, Dwight Hicks, Shane Ryan, Gregory Itzin, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Julia Ling, Ashley Benson, Shane Haboucha, Tony Denison, Eden Sher, Lorna Scott, Jeff Witzke, Kat Graham, Gabriel Liotta, Tom Wright, Jesse Heiman, Tiffany Thornton, JD Pardo, Janel Parrish, Kathleen M. Darcy, Jonathon Trent, Gary Weeks, Matt Crabtree, Wilson Bethel, Max Greenfield, Isabel Cueva, Jay Kenneth Johnson, Chriss Anglin, Dani Lennon, Robert Schwartzman, Kyle Bornheimer, Collin Stark, Jeff Hephner, Ray Laska, Sean Blakemore, Christopher Lawford, Mark L. Young, José Zúñiga, Alison La Placa, Fivel Stewart, Bre Blair, Christopher Showerman, Leslie Stevens, Mitchell Fink, Richard Herd, Paul Ganus, Max Burkholder, Gina Gallego, Camille Mana, David Rountree, Jennifer Freeman, Michael Mantell, Todd Sherry, Demetrius Navarro, Alison Simpson, William Abadie, Wyndoline Landry, Meredith Majors, Bruno Amato, Chase Kim, Tina Morasco, Parvesh Cheena, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kady Cole, Mim Drew, Jim Pirri, Brandon Stacy, Tom Schmid, Gérard Ismaël, Bridgett Newton, Lamont Thompson, Andy Mackenzie, Nathan Peterson, Preston James Hillier, Tristan Price, Henri Lubatti, Daniel Booko, Casey Nelson, Chelsea Smith, Jennifer Churchich, Christopher Backus, Mark Heidelberger, Michael Schur, Cathy Lind Hayes, John F. Beach, Kat Sawyer, Gary Hershberger, Matt McKenzie, Brian Guest, Erik Valdez, Sterling Jones, Christopher Gehrman, Rodrigo Rojas, Susane Lee, Brock Kelly, Charles Rahi Chun, Joe Howard, Stacey Hinnen, Taylor Tan, Mel Fair, Kaili Thorne, Corey Price, Chris Kerner, Josh Kloss, Craig Susser, Caitlin Kazepis, Shaun Duke, Francis Capra, April Grace Lowe, Sarah A. Carroll, Adam Vanderwielen, James Marshall, Kevin Craig West, Jason Marc Pierce, Sage Kirkpatrick, Phil Abramson, Gilles Marini, Joe Boyd, Andrea Davis, Daniel Ryan, Lisa May, Megan Anderson, Sarah J. Holden, Leah McCormick, Allen Reed, Sid Raymond, T.I., Kishore Te, Lily Rains, Blake Robbins, Jennifer L. Parsons, Jason Michael Carroll, Diego Wallraff, Jake Cuenca, Gisele Bündchen, Marc Vann, Amber Barretto, Dave Andrews, Johnny Lee Michaels, Scott Krinsky, Jesse Burch, David Black, Joseph Anthony, Michael Gross, Julie Berlin, Scott Rodgers, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Nancy Linari, Steve Seagren, Graham Sibley, Brian Kubach, Kevin West, Kate Rodger, Gilbert Glenn Brown, Gil Glasgow, Marcus LaVoi, Tom Billett, Blair Hickey, Elayn J. Taylor, Shawn Carter Peterson, Virginia Hamilton, Mark Fish

Vždycky,když někde slyším úvodní písničku,tak si vzpomenu na svůj milovaný seriál.I když už jsem jej pořádnou dobu neviděla,kdysi to bývalo mé guilty pleasure.Zbožňovala jsem hlavně ústřední dvojici Marissu a Ryana,žádnému jinému tv páru jsem snad nefandila tolik jako jim.I když prožili snad všechny trable,co vás napadnou(od rozvodu rodičů přes chlast,drogy a znásilnění),tím pádem začnete přemýšlet nad tím,jestli to tvůrci trochu nepřepískli-mě to šíleně bavilo.(13.10.2011)

• Greg25

Má to být typicky americky reálné (rozuměj nereálné, takhle by se v životě nikdo nechoval) a taky to je. Je to typická pohádka z chudší bohatší vrstvy s velkým "barákem" a vlastním bazénem na "dvorečku." K tomu jsou tam téměř všichni mladí, což o to, ale všichni jako v podobných seriálech mají ideálně štíhlé postavy, hezké tvářičky bez jediné chybičky. Nikdo nemá nadváhu, nikdo nenosí brýle, nikdo není moc vysoký nebo moc malý, zkrátka takový sladký americký sen v dárkovém balení, který jakoby Vás vybízel jen si kousnout, až na to, že to jablko je spíš trpké než sladké. A způsobí Vám spíš nechuť než chuť k tomuto seriálu. Důvody proč dávám dvě hvězdičky jsou dva, první zní, stále je to lepší než řada amerických seriálů určených pro náctileté a telenovely to stále vysoce a s přehledem převyšuje. A ten druhý důvod je dvojitý - jsou to "herci" B.McKenzie a Adam Brody, ti dva se mi nějak zvlášť nelíbí, ale jejich výmluvná gesta a špetka humoru je to co tomuhle seriálu zvedá laťku na 2 hvězdičky. Pro tenhle seriálový výtvor jednoznačně platí - více humoru a méňe vztahů a mohlo to být lepší.(1.2.2008)

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě takový seriál může bavit. Ale OC má takové zvláštní kouzlo, které vás chytí a už nepustí. Pohodová a prosluněná atmosféra Orange County sálá z každé vteřiny děje. Vadil mi akorát představitel Ryana (hlavně ze začátku), přišlo mi, že vůbec neumí hrát a má jen jednu pózu. Pak už to bylo lepší. Naopak bych vyzdvihnul výkony Petera Gelleghera (Sandy) a Adama Brodyho (Seth). Seriálu taky prospělo, že měl naplánovaný konec a děj byl tedy pěkně uzavřený.(1.6.2008)

V mladí (13-15) jsem to baštil hafo :). Nyní jsem si to stahl a taky se to dalo. Tenhle seriál nabizí asi nejvíce krásné holky (Mischa Barton a Rachel Bilson), život boháčů(méně zajimavé). skvělého Adama Brodyho alias Setha ( komixovej profík :D) a nějaké ty vztahy, které se neustále mění---- změna je život:). PS: Já tu Summer prostě žeru!!!!(26.11.2011)

O.C. je vedle Gilmorek jediný teenagerovský seriál, na který se dá dívat. I když jsou všechny postavy kýčové až to bolí, v první sérii mají své světlé momenty, a všechny dokážou - když ne rozesmát - tak aspoň navodit úsměv. Oproti zmíněným Gilmorkám jim však chybí cokoli, co by u seriálu udrželo (ne,teď nemyslím pěkné herečky, kterých je naopak v O.C. až až) a klasické "stírací" dialogy po chvíli omrzí. Když se ale člověk nudí nebo sedne k televizi jednou za týden, dá se na to dívat.(14.1.2009)

• - Ve druhé epizodě, ve scéně kde Marissa, Ryan a Seth jedou do předváděcího domu je z reproduktorů slyšet skladba I'm a Terrible Person od skupiny Rooney. V pozdější epizodě navštíví jejich koncert. (Hal_Moore)

• - V šestnácté epizodě Summer (Rachel Bilson) řekne, že možná dá Sethovi (Adam Brody) do trenýrek mrtvou žábu. Ve skutečnosti již dříve dal Adam mrtvou žábu zabalenou do dárkového balení právě Rachel na její narozeniny. (Hal_Moore)

• - Adam Brody, narozdíl od své postavy, nesnáší plachtění po moři. Po natočení vůbec první plachtící scény Adam požádal, aby už podobné scény nikdy nenatáčeli. (Hal_Moore)