O.C. (TV seriál)

The O.C.

O.C. California

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003–2007, 67 h 19 min (Minutáž: 92x42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti, Samaire Armstrong, Alan Dale, Wayne Dalglish, Michael Cassidy, Shannon Lucio, Navi Rawat, Ashley Hartman, Logan Marshall-Green, Ryan Donowho, Johnny Lewis, Rosalind Chao, Shailene Woodley, Nikki Reed, Bonnie Somerville, Nicholas Gonzalez, Chris Pratt, Nikki Griffin, Marguerite Moreau, Kathleen York, Eric Balfour, Brian McNamara, Daphne Ashbrook, Jeffrey Dean Morgan, Willa Holland, Camille Langfield, Kelly Rowan, Steffany Huckaby, Taylor Handley, Michael Bailey Smith, Michael Adler, Paris Hilton, Barry Newman, Diana Gitelman, Olivia Wilde, Morena Baccarin, Amber Heard, Drew Fuller, Billy Campbell, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, AnnaLynne McCord, Maggie Hai-Uyen, Amanda Righetti, Bug Hall, Lisa K. Wyatt, Eric Mabius, Johnny Messner, Jeri Ryan, Kim Delaney, Emmanuelle Chriqui, Paula Trickey, Bradley Stryker, Nichole Hiltz, Christopher Cousins, Paul Wesley, Gwendoline Yeo, April Grace, Eric Allan Kramer, Colin Hanks, Linda Lavin, Holly Fields, Michelle Hurd, Michael Simpson, Matt Cohen, Rigo Sanchez, Aya Sumika, Travis Van Winkle, Jaime King, Kevin Sorbo, Julie Skon, Michael Nouri, Robert Picardo, Erick Avari, Tia Carrere, Steve-O, Kristen Renton, Lucy Hale, Kevin Rankin, Kimberly Oja, Timothy Omundson, Rob Brownstein, Krista Kalmus, Connor Webb, Cam Gigandet, Ellen Hollman, Alain Uy, Jonathan Kowalsky, Brandon Quinn, Gary Grubbs, Cassie Jaye, Al Sapienza, Natalina Maggio, Jackson Rathbone, George Lucas, Sarah Christine Smith, Blake Gibbons, Justin Chon, Channon Roe, Dana Davis, T.J. Thyne, Sandra McCoy, Bella Thorne, Don Perry, Nevin Millan, Amy Clover, Samantha Quan, Kayla Ewell, Jessica Williams, Adam Jamal Craig, Rodney Rowland, Matt Barr, Michael Reilly Burke, Alaina Huffman, Ellen Woglom, Chris Brown, Lisa Rotondi, Dwight Hicks, Shane Ryan, Gregory Itzin, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Julia Ling, Ashley Benson, Shane Haboucha, Tony Denison, Eden Sher, Lorna Scott, Jeff Witzke, Kat Graham, Gabriel Liotta, Tom Wright, Jesse Heiman, Tiffany Thornton, JD Pardo, Janel Parrish, Kathleen M. Darcy, Jonathon Trent, Gary Weeks, Matt Crabtree, Wilson Bethel, Max Greenfield, Isabel Cueva, Jay Kenneth Johnson, Chriss Anglin, Dani Lennon, Robert Schwartzman, Kyle Bornheimer, Collin Stark, Jeff Hephner, Ray Laska, Sean Blakemore, Christopher Lawford, Mark L. Young, José Zúñiga, Alison La Placa, Fivel Stewart, Bre Blair, Christopher Showerman, Leslie Stevens, Mitchell Fink, Richard Herd, Paul Ganus, Max Burkholder, Gina Gallego, Camille Mana, David Rountree, Jennifer Freeman, Michael Mantell, Todd Sherry, Demetrius Navarro, Alison Simpson, William Abadie, Wyndoline Landry, Meredith Majors, Bruno Amato, Chase Kim, Tina Morasco, Parvesh Cheena, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kady Cole, Mim Drew, Jim Pirri, Brandon Stacy, Tom Schmid, Gérard Ismaël, Bridgett Newton, Lamont Thompson, Andy Mackenzie, Nathan Peterson, Preston James Hillier, Tristan Price, Henri Lubatti, Daniel Booko, Casey Nelson, Chelsea Smith, Jennifer Churchich, Christopher Backus, Mark Heidelberger, Michael Schur, Cathy Lind Hayes, John F. Beach, Kat Sawyer, Gary Hershberger, Matt McKenzie, Brian Guest, Erik Valdez, Sterling Jones, Christopher Gehrman, Rodrigo Rojas, Susane Lee, Brock Kelly, Charles Rahi Chun, Joe Howard, Stacey Hinnen, Taylor Tan, Mel Fair, Kaili Thorne, Corey Price, Chris Kerner, Josh Kloss, Craig Susser, Caitlin Kazepis, Shaun Duke, Francis Capra, April Grace Lowe, Sarah A. Carroll, Adam Vanderwielen, James Marshall, Kevin Craig West, Jason Marc Pierce, Sage Kirkpatrick, Phil Abramson, Gilles Marini, Joe Boyd, Andrea Davis, Daniel Ryan, Lisa May, Megan Anderson, Sarah J. Holden, Leah McCormick, Allen Reed, Sid Raymond, T.I., Kishore Te, Lily Rains, Blake Robbins, Jennifer L. Parsons, Jason Michael Carroll, Diego Wallraff, Jake Cuenca, Gisele Bündchen, Marc Vann, Amber Barretto, Dave Andrews, Johnny Lee Michaels, Scott Krinsky, Jesse Burch, David Black, Joseph Anthony, Michael Gross, Julie Berlin, Scott Rodgers, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Nancy Linari, Steve Seagren, Graham Sibley, Brian Kubach, Kevin West, Kate Rodger, Gilbert Glenn Brown, Gil Glasgow
  • Ravi

Nudný seriál o nudných lidech (jako vystřižených z modelingového časopisu pro 3 generace), kteří nemají co na práci a vymýšlejí samé kraviny, jen aby si ukrátili život. Ty "rodinné problémy", které tam řeší, mi přijdou asi tak vážné, jako papoušek ve smokingu. Pokud chcete trávit hodiny svého života tím, že budete sledovat tento seriál postavený na zředěné vodě, prosím. Já ne. 25% = 1/5 za zpracování.(21.7.2010)

Jako seriál je to slušná podívaná, hlavně díky celé plejádě výstavní koček, ktereé se často ukazují jen v bikinách. Příběhy se točí kolem jednoho - láska. Jo, a taky nevěra a sex. Je to rozhodně koukatelnější seriál, než jaké pocházejí z dílen domácích tvůrců nebo od tvůrců telenovel. 4* jsou ale hodně zasloužené...(10.5.2008)

• Reiniš

Sledovat starosti amerických středoškoláků z Orange County (O.C.), mi někdy přišlo jako sci-fi z nějaké vzdálené planety. Všichni tu jsou nechutně zazobaní a krásní a vlastně nemají nic moc na práci. Tenhle seriál skutečně není moc dobrý, celé ja to taková hodně nepovedená verze Dawsonova světa a Beverly Hills 90210. Výsledný dojem, tak zachraňují kočky Mischa Barton s Rachel Bilson a sympaťáci Benjamin McKenzie a Adam Brody. Jinak tenhle výlet do prosluněné Kalifornie opravdu za moc nestojí.(1.9.2007)

Tenhle seriál je možná strašná hovadina, to opravdu nikomu neberu, ale dnešní díl s Paris Hilton byl naprostá pecka. Předešlé jsem sice nepovažoval za příliš dobré, ale tohle se prostě povedlo. Samotný děj byl velmi jednoduchý, ale ta chvíle, kdy se objevila Paris jako Kate a rozjela sebeparodii, to byl opravdu moment, na který se jen tak nezapomíná.(27.1.2007)

Neviděl jsem sice všechny díly, hlavně ten začátek mně nějak unikl, ale to, co jsem viděl, mě bavilo. Seriál pro teenagery velmi slušný. Teď už se asi těžko dohrabu k tomu, abych to zkouknul celý, ale tenkrát když jsem ještě chodil na základku, tak jsem si seriál vážně užíval. A Rachel Bilson je prostě nejlepší.(31.12.2007)

• - Ve druhé epizodě, ve scéně kde se poperou Ryan a Luke v předváděcím domě měl Benjamin McKenzie předstírat zakopnutí. Zakopnul však ve skutečnosti a skončil v okně. Naštěstí se mu díky kožené bundě nic nestalo. (Hal_Moore)

• - V úplne prvom dieli v osemnástej minúte vidíme čašníka so svetlými vlasmi, ako ponúka na charitatívnej prehliadke Ryanovi (Ben McKenzie) občerstvenie na tácke. Rovnaký herec hral v poslednej epizóde záverečnej série jedného z dvojice homosexuálov, od ktorých chce rodina Cohenovcov odkúpiť svoj starý dom v Berkeley. (croxika)

• - Spoiler: Když Ryan (Ben McKenzie) po smrti Marrisy (Mischa Barton) ve čtvrté řadě vypráví Julie (Melinda Clarke), jak se poznali, popisuje, že při jejich prvním setkání na sobě Marrisa měla bílé tílko a krátké džíny. To ovšem není pravda, protože na sobě ve skutečnosti měla sukni. (Mia...)