O.C. (TV seriál)

The O.C.

O.C. California

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003 - 2007, 67 h 19 min (Minutáž: 92x42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti, Samaire Armstrong, Alan Dale, Wayne Dalglish, Michael Cassidy, Shannon Lucio, Navi Rawat, Ashley Hartman, Logan Marshall-Green, Ryan Donowho, Johnny Lewis, Rosalind Chao, Shailene Woodley, Nikki Reed, Bonnie Somerville, Nicholas Gonzalez, Chris Pratt, Nikki Griffin, Marguerite Moreau, Kathleen York, Eric Balfour, Brian McNamara, Daphne Ashbrook, Jeffrey Dean Morgan, Willa Holland, Camille Langfield, Kelly Rowan, Steffany Huckaby, Taylor Handley, Michael Bailey Smith, Michael Adler, Paris Hilton, Barry Newman, Diana Gitelman, Olivia Wilde, Morena Baccarin, Amber Heard, Drew Fuller, Billy Campbell, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, AnnaLynne McCord, Maggie Hai-Uyen, Amanda Righetti, Bug Hall, Lisa K. Wyatt, Eric Mabius, Johnny Messner, Jeri Ryan, Kim Delaney, Emmanuelle Chriqui, Paula Trickey, Bradley Stryker, Nichole Hiltz, Christopher Cousins, Paul Wesley, Gwendoline Yeo, April Grace, Eric Allan Kramer, Colin Hanks, Linda Lavin, Holly Fields, Michelle Hurd, Michael Simpson, Matt Cohen, Rigo Sanchez, Aya Sumika, Travis Van Winkle, Jaime King, Kevin Sorbo, Julie Skon, Michael Nouri, Robert Picardo, Erick Avari, Tia Carrere, Steve-O, Kristen Renton, Lucy Hale, Kevin Rankin, Kimberly Oja, Timothy Omundson, Rob Brownstein, Krista Kalmus, Connor Webb, Cam Gigandet, Ellen Hollman, Alain Uy, Jonathan Kowalsky, Brandon Quinn, Gary Grubbs, Cassie Jaye, Al Sapienza, Natalina Maggio, Jackson Rathbone, George Lucas, Sarah Christine Smith, Blake Gibbons, Justin Chon, Channon Roe, Dana Davis, T.J. Thyne, Sandra McCoy, Bella Thorne, Don Perry, Nevin Millan, Amy Clover, Samantha Quan, Kayla Ewell, Jessica Williams, Adam Jamal Craig, Rodney Rowland, Matt Barr, Michael Reilly Burke, Alaina Huffman, Ellen Woglom, Chris Brown, Lisa Rotondi, Dwight Hicks, Shane Ryan, Gregory Itzin, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Julia Ling, Ashley Benson, Shane Haboucha, Tony Denison, Eden Sher, Lorna Scott, Jeff Witzke, Kat Graham, Gabriel Liotta, Tom Wright, Jesse Heiman, Tiffany Thornton, JD Pardo, Janel Parrish, Kathleen M. Darcy, Jonathon Trent, Gary Weeks, Matt Crabtree, Wilson Bethel, Max Greenfield, Isabel Cueva, Jay Kenneth Johnson, Chriss Anglin, Dani Lennon, Robert Schwartzman, Kyle Bornheimer, Collin Stark, Jeff Hephner, Ray Laska, Sean Blakemore, Christopher Lawford, Mark L. Young, José Zúñiga, Alison La Placa, Fivel Stewart, Bre Blair, Christopher Showerman, Leslie Stevens, Mitchell Fink, Richard Herd, Paul Ganus, Max Burkholder, Gina Gallego, Camille Mana, David Rountree, Jennifer Freeman, Michael Mantell, Todd Sherry, Demetrius Navarro, Alison Simpson, William Abadie, Wyndoline Landry, Meredith Majors, Bruno Amato, Chase Kim, Tina Morasco, Parvesh Cheena, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kady Cole, Mim Drew, Jim Pirri, Brandon Stacy, Tom Schmid, Gérard Ismaël, Bridgett Newton, Lamont Thompson, Andy Mackenzie, Nathan Peterson, Preston James Hillier, Tristan Price, Henri Lubatti, Daniel Booko, Casey Nelson, Chelsea Smith, Jennifer Churchich, Christopher Backus, Mark Heidelberger, Michael Schur, Cathy Lind Hayes, John F. Beach, Kat Sawyer, Gary Hershberger, Matt McKenzie, Brian Guest, Erik Valdez, Sterling Jones, Christopher Gehrman, Rodrigo Rojas, Susane Lee, Brock Kelly, Charles Rahi Chun, Joe Howard, Stacey Hinnen, Taylor Tan, Mel Fair, Kaili Thorne

Viděl jsem pouze první dvě série, ale stačily mi k tomu abych si tento seriál velmi oblíbil. Samozřejmě když nepočítám ženské obsazení a jejich problémy, což jsem občas proklikával, ale dění v rodině Cohenů mě prostě bavilo. Navíc celé je to tu takové pěkně načančané, člověk z toho má takovou tu pozitivní letní náladu. Herecky tomu kralují Adam Brody a Peter Gallagher.(16.3.2008)

Jen stěží uvěřitelný seriál.. Nebo to v té Americe vážně takhle mají?? Já nevím, ale myslím si, že takhle to normálně nechodí, a to ani v Americe. Herci jsou vybráni více méně dobře, co může dělá Adam Brody coby Seth Cohen a se Summer (Rachel Bilson) tvoří dobrou dvojku. Pár druhý – Ryan a Marrissa, tam už to trochu pokulhává, Ryanovi to jeho „grázlovství“ nějak nevěřím a k Mische – ta je mi prostě hrozně nesympatická. Jinak je to seriál, kde se v průběhu všech řad stále směřuje jenom k tomu jednomu (aby se všichni dali dohromady jak mají) a ono to stále ne a ne vyjít. Takže je jen otázkou jak dlouho to vydržíte, případně, jak dlouho vás to bude bavit. Seriál není ničím vyjímečným (no, vyjímečně dobrá je v OC vlastně hudba), ale dá se na to koukat. Alespoň na Brodyho. A na pana Ovsa :).(24.12.2007)

Už je to několik let, co jsem seriál viděl poprvé. O.C. je pro mě srdcovka a každý má seriály, na kterých vyrůstal. Pro mě je jedním z nich právě O.C. Musel jsem si celý příběh projít znovu a opět jsem byl chycen k obrazovce a hltal jeden díl za druhým. Během tří týdnů jsem se dostal opět až na konec. Může být spousta kvalitních seriálů, které člověk docení vysokým hodnocením, jak jsou propracovaný, ale vždy je potřeba i něco, co prostě potěší a odreaguje. Tahle rodina z Newportu je pro mě jednou z nejsympatičtějších napříč seriály. Postavy Ryana, Setha, Sendyho, Summer a Julie si nejde neoblíbit. Jen Marissa leze po první řadě na nervy. Navíc pocity na konci seriálu, když je vše včas a hezky ukončeno, není člověk znechucen natahováním seriálu, jsou k nezaplacení. Určitě si dám zase za pár let opáčko. 85%(28.4.2014)

• Sarkastic

Všichni krásní, inteligentní, bohatí (já nevím, co ještě) a k tomu si ještě žijí na pláži. Jejich snad jediným problémem je, jestli se k ní/němu vrátí ten bývalý/á, a o tom je vlastně celý seriál. Tvůrci smaozřejmě sází na krásné tváře (možná tu jsou pěkné dívky, ale zkusme být trochu objektivní). Hodnotím 1*, ze seriálů tohoto typu (a že jich není málo) nepatří k žádným světlým vyjímkám.(19.3.2008)

• Zeek

Jsou špatné seriály, proti kterým nic nemám, ale také jsou špatné seriály, jako třeba tenhle, ze kterých je mě úplně na nic. Zlatej Dawsonův svět, seriál podobného druhu, ale je to úplně o něčem jiným. Někdy bych chtěl mít život, trápení a problémy jako mladí lidé v O.C. Toto opravdu není závist, ale o čem je tenhle seriál? ... Jedno se ale musí nechat, Mischa Barton je mooc pěkná herečka. Moje hodnocení: Odpad !!!(4.2.2008)

• - Na casting do seriálu prišiel Adam Brody s tým, že má hrať Ryan Atwooda, bitkára zo skazenej rodiny. Režisér a prudcent Josh Schwarz ho okamžite vyhodili s myšlienkou: "Čo tu ten chlap chce preboha?". Jeho predvedenie Ryana Atwooda bolo hrozné a skôr vtipné, než dôveryhodné. Na konci celej fázy obsadenia producent nemal Setha Cohena (opak Ryana Atwooda). Márne hľadal vhodného kandidáta, pretože Seth má veľmi osobitý charakter. Nakoniec si spomenul na Adama Brodyho a skvelý Seth Cohen sa našiel. (Nicole_Ven)

• - V šestnácté epizodě Summer (Rachel Bilson) řekne, že možná dá Sethovi (Adam Brody) do trenýrek mrtvou žábu. Ve skutečnosti již dříve dal Adam mrtvou žábu zabalenou do dárkového balení právě Rachel na její narozeniny. (Hal_Moore)

• - V úplne prvom dieli v osemnástej minúte vidíme čašníka so svetlými vlasmi, ako ponúka na charitatívnej prehliadke Ryanovi (Ben McKenzie) občerstvenie na tácke. Rovnaký herec hral v poslednej epizóde záverečnej série jedného z dvojice homosexuálov, od ktorých chce rodina Cohenovcov odkúpiť svoj starý dom v Berkeley. (croxika)