O.C. (TV seriál)

The O.C.

O.C. California

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003 - 2007, 67 h 19 min (Minutáž: 92x42–45 min)

Ben McKenzie, Mischa Barton, Rachel Bilson, Adam Brody, Peter Gallagher, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti, Samaire Armstrong, Alan Dale, Wayne Dalglish, Michael Cassidy, Shannon Lucio, Navi Rawat, Ashley Hartman, Logan Marshall-Green, Ryan Donowho, Johnny Lewis, Rosalind Chao, Shailene Woodley, Nikki Reed, Bonnie Somerville, Nicholas Gonzalez, Chris Pratt, Nikki Griffin, Marguerite Moreau, Kathleen York, Eric Balfour, Brian McNamara, Daphne Ashbrook, Jeffrey Dean Morgan, Willa Holland, Camille Langfield, Kelly Rowan, Steffany Huckaby, Taylor Handley, Michael Bailey Smith, Michael Adler, Paris Hilton, Barry Newman, Diana Gitelman, Olivia Wilde, Morena Baccarin, Amber Heard, Drew Fuller, Billy Campbell, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, AnnaLynne McCord, Maggie Hai-Uyen, Amanda Righetti, Bug Hall, Lisa K. Wyatt, Eric Mabius, Johnny Messner, Jeri Ryan, Kim Delaney, Emmanuelle Chriqui, Paula Trickey, Bradley Stryker, Nichole Hiltz, Christopher Cousins, Paul Wesley, Gwendoline Yeo, April Grace, Eric Allan Kramer, Colin Hanks, Linda Lavin, Holly Fields, Michelle Hurd, Michael Simpson, Matt Cohen, Rigo Sanchez, Aya Sumika, Travis Van Winkle, Jaime King, Kevin Sorbo, Julie Skon, Michael Nouri, Robert Picardo, Erick Avari, Tia Carrere, Steve-O, Kristen Renton, Lucy Hale, Kevin Rankin, Kimberly Oja, Timothy Omundson, Rob Brownstein, Krista Kalmus, Connor Webb, Cam Gigandet, Ellen Hollman, Alain Uy, Jonathan Kowalsky, Brandon Quinn, Gary Grubbs, Cassie Jaye, Al Sapienza, Natalina Maggio, Jackson Rathbone, George Lucas, Sarah Christine Smith, Blake Gibbons, Justin Chon, Channon Roe, Dana Davis, T.J. Thyne, Sandra McCoy, Bella Thorne, Don Perry, Nevin Millan, Amy Clover, Samantha Quan, Kayla Ewell, Jessica Williams, Adam Jamal Craig, Rodney Rowland, Matt Barr, Michael Reilly Burke, Alaina Huffman, Ellen Woglom, Chris Brown, Lisa Rotondi, Dwight Hicks, Shane Ryan, Gregory Itzin, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Julia Ling, Ashley Benson, Shane Haboucha, Tony Denison, Eden Sher, Lorna Scott, Jeff Witzke, Kat Graham, Gabriel Liotta, Tom Wright, Jesse Heiman, Tiffany Thornton, JD Pardo, Janel Parrish, Kathleen M. Darcy, Jonathon Trent, Gary Weeks, Matt Crabtree, Wilson Bethel, Max Greenfield, Isabel Cueva, Jay Kenneth Johnson, Chriss Anglin, Dani Lennon, Robert Schwartzman, Kyle Bornheimer, Collin Stark, Jeff Hephner, Ray Laska, Sean Blakemore, Christopher Lawford, Mark L. Young, José Zúñiga, Alison La Placa, Fivel Stewart, Bre Blair, Christopher Showerman, Leslie Stevens, Mitchell Fink, Richard Herd, Paul Ganus, Max Burkholder, Gina Gallego, Camille Mana, David Rountree, Jennifer Freeman, Michael Mantell, Todd Sherry, Demetrius Navarro, Alison Simpson, William Abadie, Wyndoline Landry, Meredith Majors, Bruno Amato, Chase Kim, Tina Morasco, Parvesh Cheena, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kady Cole, Mim Drew, Jim Pirri, Brandon Stacy, Tom Schmid, Gérard Ismaël, Bridgett Newton, Lamont Thompson, Andy Mackenzie, Nathan Peterson, Preston James Hillier, Tristan Price, Henri Lubatti, Daniel Booko, Casey Nelson, Chelsea Smith, Jennifer Churchich, Christopher Backus, Mark Heidelberger, Michael Schur, Cathy Lind Hayes, John F. Beach, Kat Sawyer, Gary Hershberger, Matt McKenzie, Brian Guest, Erik Valdez, Sterling Jones, Christopher Gehrman, Rodrigo Rojas

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě takový seriál může bavit. Ale OC má takové zvláštní kouzlo, které vás chytí a už nepustí. Pohodová a prosluněná atmosféra Orange County sálá z každé vteřiny děje. Vadil mi akorát představitel Ryana (hlavně ze začátku), přišlo mi, že vůbec neumí hrát a má jen jednu pózu. Pak už to bylo lepší. Naopak bych vyzdvihnul výkony Petera Gelleghera (Sandy) a Adama Brodyho (Seth). Seriálu taky prospělo, že měl naplánovaný konec a děj byl tedy pěkně uzavřený.(1.6.2008)

• robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Videl som jednu časť a oblialo ma totálne znechutenie zo slabých hereckých výkonov, deja a hlavne celej myšlienky. Povedal som si, že nesúď podľa jedného dielu a tak som si pozrel ešte dva a pocity sa len zhoršovali až do úplnej nechuti. O čom to je? Komu to vôbec je adresované? Totálny brak, ktorý nenesie okrem krásnych žien (na čom aj seriál stavia) nič, ... ale totálne nič. Až doteraz som si neuvedomil presny význam pojmu - strata času,... ale úplná. Radím sa vyvarovať, .. resp. vypnúť zvuk a nechať bežať ako screensaver.(24.6.2009)

Celkem dobrý seriál o bohatých teenagerech z Orange County v Californii. Tvůrci se snaží jít stopou Beverly Hills 90210, s tím, že O.C. dělají víc realističtější. Už jen taky proto, že hlavním představitelům, kteří hrají středoškoláky není třicet, jako u výše zmiňovaného seriálu. Obzvlášť sympatičtí mi jsou liberálové židovského původu, tedy Seth Cohen (Adam Brody) a Sandy Cohen (Peter Gallagher).(28.4.2005)

O.C. mě svého času hodně bavilo. Respektive jeho první a poté až čtvrtá řada. Druhá a třetí jsou takovou nezáživnou výplní s čím dál otravnější postavou Marissy, jejíž jakože srdceryvný konec jsem uvítal. První řada nabídla spoustu zajímavých zápletek a konfliktů začleňováním sirotka Ryana mezi děcka kalifornské smetánky, poslední série zas byla asi nejzábavnější, z části i díky nové krvi v podobě Autumn Reeser.(22.12.2010)

Asi mám celkem povinnost tenhle seriál komentovat, vzhledem k tomu, že jsem o něm několik let tvořila nejnavštěvovanější webový stránky :-). Samozřejmě, že nepřináší nic moc novýho, každopádně mi byl od začátku sympatický (až na ten úplně první díl, ten mi přišel bez důvodu depresivní, podivný a jako by byl zcela jinej než zbytek seriálu). Moje nejoblíbenější postava byla jednoznačně Seth Cohen, ale to asi všech holek, co? Kdežto Ryan Atwood jakožto hlavní hrdina mi byl chvílema az odporný... Nevím, o co scénáristum šlo, ale tahle postava, která zjevně měla bejt dokonalá, se jim opravdu nepovedla. Dál byl dobrej Sethův táta. Radši ani nekomentuju Marissu Cooper, která se mi hnusí nejen svým vzhledem, ale ta herečka, která jí hrála - Mischa Barton - by si zasloužila kvůli svejm výkonum už nikdy nedostat roli nikde! Samozřejmě neseděly věky postav, jelikož herci byli v mnohých případech třeba o deset let starší, jenže to je (samozřejmě) téměř v každym teenagerovskym seriálu, žejo. Líbilo se mi prostředí, kde se seriál natáčel, ačkoliv to z části určitě bylo zidealizované. Oceňuji celkem dobrý dabing, pravda ale je, že jsem neviděla originál, takže možná bych měla jinej názor. Úspěch seriálu určitě předurčovalo to, že seriál natočila velice známá televizní stanice FOX, která má za sebou úspěchy seriály Ally McBealová, Ženatý se závazky, Beverly Hills atd... Upřímně můžu říct, že první dvě série mi přišly dost dobrý, ale další dvě? Škoda slov. Nikdy jsem nepochopila, proč Marissu nechali umřít, co vím, tak to nebylo tím, že ze seriálu chtěla odejít? Ale co já vim. Mně ta ztráta ani nemrzela, ale bylo by snad lepší, kdyby to tim skončili a nepokračovali dál. Pochválit musím nejen úchvatnou hlavní píseň, ale všechnu hudbu, která byla do seriálu vybrána... Díky O.C. jsem poznala mnoho zajímavých a kvalitních interpretů. Ale jak jsem řekla na začátku, s O.C. jsem žila několik let kvůli tvorbě webu. Čtyři hvězdičky však dát kvůli posledním dvěma sériím rozhodně nemůžu. Závěrem chci říct, že dneska bych se na podobný seriál asi už dívat nezačala, ale tehdy mi bylo nějakejch 15 a řekla bych, že přesně pro tuhle věkovou kategorii je seriál určenej.(20.12.2009)

• - Ve druhé epizodě, ve scéně kde se poperou Ryan a Luke v předváděcím domě měl Benjamin McKenzie předstírat zakopnutí. Zakopnul však ve skutečnosti a skončil v okně. Naštěstí se mu díky kožené bundě nic nestalo. (Hal_Moore)

• - Pilotní epizoda nebyla jako jediná natočena v ateliérech. (Hal_Moore)

• - OBSAHUJE SPOILERY! Seth vítá Lindsay do rodiny stejným proslovem, jakým do ní přivítal Ryana. (Hal_Moore)