O.C.

(seriál)
  • USA The O.C. (více)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (více)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(92)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiální text distributora)

carly

raz som to označila za vtipnejšie BH 902 10, ale myslím, že to celkom nevystihuje podstatu. za prvé, nie je tu toľko postáv. za druhé, ten humor je podstatnejšou zložkou príbehu a je tak milo sarkastický. za tretie, postavy nie sú tak umelohmotné. za štvrté, situácie sú absurdne skutočnejšie. v zmysle, že im veríte, že sa v takej situácii tak zachovajú. aj keď niekedy očakávate, že sa zachovajú úplne inak. a za piate, vybrali skvelé herecké obsadenie. Ben + Mischa a Rachel + Adam sú neodoľateľný vo všetkých kombináciách. Peter Gallagher je zase raz úžasný a Melinda Clarke, ktroú si pamätám ako stelesnenie nevinnosti z Days of our Lives, je mrcha na pohladanie. jednoducho sa amíkom zas raz niečo podarilo. uvidíme, ako dlho im to vydrží. ETA: tak S3 celkový dojem dosť pokazila, ale potom odišla Mischa a prišla Autumn a zase sa to tak správne rozbehlo. len škoda, že to tak skoro zastavili. osobne by som S5 ešte zniesla ()

sidny

O.C. je hlavně zábavný seriál obsazený celkem sympatickými herci. Musim přiznat, že nemůžete od něj čekat nějakou velkou myšlenku, ale každá postava je velice odlišná a celkem zajímavá a každý, kdo zkoukne pár dílů se snimi nějak ztotožní. je to prostě takový vtipný, oddechový seriál plný zvláštních příhod. ()

Svihadlo

No koukat se na to sice dá,ale mám z toho takový dojem jakoby ti 16-ti letí hrdinové z americké "high school" (aspoň jsem teda pochopila že by jim tolik mělo být) byli nějak mentálně popředu,protože tam neustále řeší hrozné životní krize,které jsou s tim jejich věkem absolutně neslučitelné ( a ještě je hrajou herci kterým táhne na 30 :-). Navíc mám pocit jakoby tam půlka těch teenageru ani neměla rodiče a do domu té rodiny, kolem které se to nejvíce točí, si každý leze jak se mu to zrovna hodí. tohle je spíš Sci-fi. ()

O.Peta

Už je to několik let, co jsem seriál viděl poprvé. O.C. je pro mě srdcovka a každý má seriály, na kterých vyrůstal. Pro mě je jedním z nich právě O.C. Musel jsem si celý příběh projít znovu a opět jsem byl chycen k obrazovce a hltal jeden díl za druhým. Během tří týdnů jsem se dostal opět až na konec. Může být spousta kvalitních seriálů, které člověk docení vysokým hodnocením, jak jsou propracovaný, ale vždy je potřeba i něco, co prostě potěší a odreaguje. Tahle rodina z Newportu je pro mě jednou z nejsympatičtějších napříč seriály. Postavy Ryana, Setha, Sendyho, Summer a Julie si nejde neoblíbit. Jen Marissa leze po první řadě na nervy. Navíc pocity na konci seriálu, když je vše včas a hezky ukončeno, není člověk znechucen natahováním seriálu, jsou k nezaplacení. Určitě si dám zase za pár let opáčko. 85% ()

Kevadros

Scroochy: "Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě takový seriál může bavit. Ale OC má takové zvláštní kouzlo, které vás chytí a už nepustí. Pohodová a prosluněná atmosféra Orange County sálá z každé vteřiny děje." Souhlasím...a taky si jinak to že se mi to líbí nedovedu vysvětlit...kdyby mi to někdo popsal a řekl, že se na to dívá.-no... vysmál bych se mu. ()

• V deváté epizodě hraje Ryan za školní fotbalový tým. Tahle část jeho mimoškolní činnosti však v dalších dílech nepokračuje. (Hal_Moore)
  • Na casting do seriálu prišiel Adam Brody s tým, že má hrať Ryan Atwooda, bitkára zo skazenej rodiny. Režisér a prudcent Josh Schwarz ho okamžite vyhodili s myšlienkou: "Čo tu ten chlap chce preboha?". Jeho predvedenie Ryana Atwooda bolo hrozné a skôr vtipné, než dôveryhodné. Na konci celej fázy obsadenia producent nemal Setha Cohena (opak Ryana Atwooda). Márne hľadal vhodného kandidáta, pretože Seth má veľmi osobitý charakter. Nakoniec si spomenul na Adama Brodyho a skvelý Seth Cohen sa našiel. (Nicole_Ven)
  • Kaitlinin poník se jmenuje China. Tohle jméno je v pilotní epizodě nasprejováno na zdi v úvodní scéně. Navíc Ryan pochází ze čtvrti Chino. (Hal_Moore)