O.C. (TV seriál)

O.C. California

• Austrálie

The O.C.

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003–2007, 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti, Samaire Armstrong, Alan Dale, Wayne Dalglish, Michael Cassidy, Shannon Lucio, Navi Rawat, Ashley Hartman, Logan Marshall-Green, Ryan Donowho, Johnny Lewis, Rosalind Chao, Shailene Woodley, Nikki Reed, Bonnie Somerville, Nicholas Gonzalez, Chris Pratt, Nikki Griffin, Marguerite Moreau, Kathleen York, Eric Balfour, Brian McNamara, Daphne Ashbrook, Jeffrey Dean Morgan, Willa Holland, Camille Langfield, Kelly Rowan, Steffany Huckaby, Taylor Handley, Michael Bailey Smith, Michael Adler, Paris Hilton, Barry Newman, Diana Gitelman, Olivia Wilde, Morena Baccarin, Amber Heard, Drew Fuller, Billy Campbell, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, AnnaLynne McCord, Maggie Hai-Uyen, Amanda Righetti, Bug Hall, Lisa K. Wyatt, Eric Mabius, Johnny Messner, Jeri Ryan, Kim Delaney, Emmanuelle Chriqui, Paula Trickey, Bradley Stryker, Nichole Hiltz, Christopher Cousins, Paul Wesley, Gwendoline Yeo, April Grace, Eric Allan Kramer, Colin Hanks, Linda Lavin, Holly Fields, Michelle Hurd, Michael Simpson, Matt Cohen, Rigo Sanchez, Aya Sumika, Travis Van Winkle, Jaime King, Kevin Sorbo, Julie Skon, Michael Nouri, Robert Picardo, Erick Avari, Tia Carrere, Steve-O, Kristen Renton, Lucy Hale, Kevin Rankin, Kimberly Oja, Timothy Omundson, Rob Brownstein, Krista Kalmus, Connor Webb, Cam Gigandet, Ellen Hollman, Alain Uy, Jonathan Kowalsky, Brandon Quinn, Gary Grubbs, Cassie Jaye, Al Sapienza, Natalina Maggio, Jackson Rathbone, George Lucas, Sarah Christine Smith, Blake Gibbons, Justin Chon, Channon Roe, Dana Davis, T.J. Thyne, Sandra McCoy, Bella Thorne, Don Perry, Nevin Millan, Amy Clover, Samantha Quan, Kayla Ewell, Jessica Williams, Adam Jamal Craig, Rodney Rowland, Matt Barr, Michael Reilly Burke, Alaina Huffman, Ellen Woglom, Chris Brown, Lisa Rotondi, Dwight Hicks, Shane Ryan, Gregory Itzin, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Julia Ling, Ashley Benson, Shane Haboucha, Tony Denison, Eden Sher, Lorna Scott, Jeff Witzke, Kat Graham, Gabriel Liotta, Tom Wright, Jesse Heiman, Tiffany Thornton, JD Pardo, Janel Parrish, Kathleen M. Darcy, Jonathon Trent, Gary Weeks, Matt Crabtree, Wilson Bethel, Max Greenfield, Isabel Cueva, Jay Kenneth Johnson, Chriss Anglin, Dani Lennon, Robert Schwartzman, Kyle Bornheimer, Collin Stark, Jeff Hephner, Ray Laska, Sean Blakemore, Christopher Lawford, Mark L. Young, José Zúñiga, Alison La Placa, Fivel Stewart, Bre Blair, Christopher Showerman, Leslie Stevens, Mitchell Fink, Richard Herd, Paul Ganus, Max Burkholder, Gina Gallego, Camille Mana, David Rountree, Jennifer Freeman, Michael Mantell, Todd Sherry, Demetrius Navarro, Alison Simpson, William Abadie, Wyndoline Landry, Meredith Majors, Bruno Amato, Chase Kim, Tina Morasco, Parvesh Cheena, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kady Cole, Mim Drew, Jim Pirri, Brandon Stacy, Tom Schmid, Gérard Ismaël, Bridgett Newton, Lamont Thompson, Andy Mackenzie, Nathan Peterson, Preston James Hillier, Tristan Price, Henri Lubatti, Daniel Booko, Casey Nelson, Chelsea Smith, Jennifer Churchich, Christopher Backus, Mark Heidelberger, Michael Schur, Cathy Lind Hayes, John F. Beach, Kat Sawyer, Gary Hershberger, Matt McKenzie, Brian Guest, Erik Valdez, Sterling Jones, Christopher Gehrman, Rodrigo Rojas, Susane Lee, Brock Kelly, Charles Rahi Chun, Joe Howard, Stacey Hinnen, Taylor Tan, Mel Fair, Kaili Thorne, Corey Price, Chris Kerner, Josh Kloss, Craig Susser, Caitlin Kazepis, Shaun Duke, Francis Capra, April Grace Lowe, Sarah A. Carroll, Adam Vanderwielen, James Marshall, Kevin Craig West, Jason Marc Pierce, Sage Kirkpatrick, Phil Abramson, Gilles Marini, Joe Boyd, Andrea Davis, Daniel Ryan, Lisa May, Megan Anderson, Sarah J. Holden, Leah McCormick, Allen Reed, Sid Raymond, T.I., Kishore Te, Lily Rains, Blake Robbins, Jason Michael Carroll, Diego Wallraff, Jake Cuenca, Gisele Bündchen, Marc Vann, Amber Barretto, Dave Andrews, Johnny Lee Michaels, Scott Krinsky, Jesse Burch, David Black, Joseph Anthony, Michael Gross, Julie Berlin, Scott Rodgers, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Nancy Linari, Steve Seagren, Graham Sibley, Brian Kubach, Kevin West, Kate Rodger, Gilbert Glenn Brown, Gil Glasgow, Marcus LaVoi, Tom Billett, Blair Hickey, Elayn J. Taylor, Shawn Carter Peterson, Virginia Hamilton, Mark Fish, Steven M. Gagnon, Brian F. Durkin, Mark Daniel Cade, Larry Anderson, Ruth Williamson, Stephon Fuller, Gregory Zarian, Adam Donshik, Toyin Moses, Darion Basco

Bohatí američané v nádherných domech na předměstí řešící ty spousty problémů, které je jako privilegované bělochy potkávají - tedy jenom teenagerská zamilovanost a hádky s rodiči. Ale v originálním znění to vypadá docela profesionálně (český dabing je jeden z nejhorších co jsem kdy slyšel) a mám rád Adama Brodyho... Takže tak 55%(30.6.2007)

Scroochy: "Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě takový seriál může bavit. Ale OC má takové zvláštní kouzlo, které vás chytí a už nepustí. Pohodová a prosluněná atmosféra Orange County sálá z každé vteřiny děje." Souhlasím...a taky si jinak to že se mi to líbí nedovedu vysvětlit...kdyby mi to někdo popsal a řekl, že se na to dívá.-no... vysmál bych se mu.(16.3.2009)

• Malarkey

Jako kdyby snad autoři tímto seriálem řikali: "Nesnažte se tomu bránit, v tomto světě žijete i Vy", ale mně se to fakt nezdá. Nikdy se mi to nezdá. Filmy ani seriály tohoto tipu málokdy jsou tak pravdivé aby byly krásné. Většinou je to všechno tak nahrané až běda. Stejný případ je i zde. Kdyby bylo více humoru, nemohu říct ani popel. V tu ránu si připomenu takové Přátelé, kde se také řeší vztahy, ale v první lajně je humor. Zde kdyby to tak fungovalo, byl bych rád. Jenže tady opravdu jde jen o ty vztahy a život lidí kolem nich. (4/10)(24.11.2007)

• Attta

Nic nového, nic inovativního, ale co mu nemůžu upřít je skvělé prostředí a vcelku příjemní a sympatičtí herci kladných rolí a zároveň velice dobří záporáci. Typický seriálový dějový koncept braku, který jako každý nechá hrdiny zoufale skákat z průseru do průseru aby si udržel umělou dramatičnost. Kupodivu se na to však dobře kouká.(24.9.2012)

Tenhle seriál jsem si nechal ujít v TV a ted, když mám čas, sem si řekl, že si ho pěkně vychutnám v originále. 1 SÉRIE - Newport Beach musí být určitě skvělé místo, ale je tu dost nevychovaných malých hajzlů, kteří vám umí pěkně zkomplikovat život, obzvláště, pokud jste Ryan a pocházíte s China, naštěstí tu vždy je jeho step brother Seth a ochotní a laskaví opatrovníci Kirsten a Sandy, kteří jsou prototypem správně fungujícího manželství po 20 letech. Marissa a Summer, jako dvě nejžhavější buchtičky z celého okolí se samozřejmě z nebezpečným Ryanem seznámí a spolu se Sethem všichni prožijí mnoho dobrodružství, na které jeden život nestačí, a to jsme pouze u první série. Sranda, sex, drama, Mischa Barton - ano vyjmenoval jsem vše podstatné. Po první sérii 80% //2 SÉRIE// Ve znamení pozvolně klesající kvality, ovšem je zde tolik potencionálu, že to tak vůbec být nemuselo. Nevyužitého potencionálu a co se mě týče, hodně mě zklamala dějová linie Alex a Marissa. Uvidíme co přinese další série, moc originality jsme v té druhé neviděli. //3 SÉRIE// Tvůrci se snaží udržet kvalitu a musím říct, že se jim to celkem daří, samozřejmě postupně to může začít trochu nudit, ale mě drama Seth - Summer prostě baví, vtipně přidaná postava Taylor, která přináší něco nového. Co mě ovšem nesedlo byla postava Johnyho, ten kluk byl zvláštně normální a "cute", až mi na tom přišlo něco slizkyho. Konec série jsme obrečel. Zůstávám na 4* //4 SÉRIE// Dějová linie Seth a Summer mě začla trochu nudit a vztah Taylor s Ryanem mi prostě nepřišel správnej, nebylo to, s čím tahle show přišla a po smrti Marissy se mi zdá, že tvůrci neví, kam se vydat, proto je to asi poslední sezóna tohoto seriálu. At už byla tahle série jakákkoliv, mé hodnocení to nezmění, pro mě O.C končí 3 sérií, ptž to co jsem viděl v posledním (16) dílu, bylo na odpad. //POSLEDNÍ DÍL// Blbost, neuvěřitelně nereálny a naprosto mimo nápad, s kterým tahle show přišla a nejvíc mě nasralo, že Ryan by šel ve stopách Sandyho a vzal do péče dítě - I mean WTF???? Neumíte nic originálního??? Špatny- //CELKOVÉ HODNOCENÍ// 1-3 série 4* - pravé O.C 4 série plus konec - 2* ale do mého hodnocení to započítávat nebudu. Děkuju za příjemnej zážitek, až na konec jsem si to skutečně užíval(31.3.2011)

• - Zpěvačka Gwen Stefani jednou prohlásila, že O.C. je její oblíbený seriál. (Džejkop)

• - Bret Harrison a Adam Brody jsou dobří přátelé. Hrají spolu i ve skupině Big Japan. (Hal_Moore)

• - Pilotní epizoda nebyla jako jediná natočena v ateliérech. (Hal_Moore)