O.C. (TV seriál)

The O.C.

O.C. California

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003 - 2007, 67 h 19 min (Minutáž: 92x42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti, Samaire Armstrong, Alan Dale, Wayne Dalglish, Michael Cassidy, Shannon Lucio, Navi Rawat, Ashley Hartman, Logan Marshall-Green, Ryan Donowho, Johnny Lewis, Rosalind Chao, Shailene Woodley, Nikki Reed, Bonnie Somerville, Nicholas Gonzalez, Chris Pratt, Nikki Griffin, Marguerite Moreau, Kathleen York, Eric Balfour, Brian McNamara, Daphne Ashbrook, Jeffrey Dean Morgan, Willa Holland, Camille Langfield, Kelly Rowan, Steffany Huckaby, Taylor Handley, Michael Bailey Smith, Michael Adler, Paris Hilton, Barry Newman, Diana Gitelman, Olivia Wilde, Morena Baccarin, Amber Heard, Drew Fuller, Billy Campbell, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, AnnaLynne McCord, Maggie Hai-Uyen, Amanda Righetti, Bug Hall, Lisa K. Wyatt, Eric Mabius, Johnny Messner, Jeri Ryan, Kim Delaney, Emmanuelle Chriqui, Paula Trickey, Bradley Stryker, Nichole Hiltz, Christopher Cousins, Paul Wesley, Gwendoline Yeo, April Grace, Eric Allan Kramer, Colin Hanks, Linda Lavin, Holly Fields, Michelle Hurd, Michael Simpson, Matt Cohen, Rigo Sanchez, Aya Sumika, Travis Van Winkle, Jaime King, Kevin Sorbo, Julie Skon, Michael Nouri, Robert Picardo, Erick Avari, Tia Carrere, Steve-O, Kristen Renton, Lucy Hale, Kevin Rankin, Kimberly Oja, Timothy Omundson, Rob Brownstein, Krista Kalmus, Connor Webb, Cam Gigandet, Ellen Hollman, Alain Uy, Jonathan Kowalsky, Brandon Quinn, Gary Grubbs, Cassie Jaye, Al Sapienza, Natalina Maggio, Jackson Rathbone, George Lucas, Sarah Christine Smith, Blake Gibbons, Justin Chon, Channon Roe, Dana Davis, T.J. Thyne, Sandra McCoy, Bella Thorne, Don Perry, Nevin Millan, Amy Clover, Samantha Quan, Kayla Ewell, Jessica Williams, Adam Jamal Craig, Rodney Rowland, Matt Barr, Michael Reilly Burke, Alaina Huffman, Ellen Woglom, Chris Brown, Lisa Rotondi, Dwight Hicks, Shane Ryan, Gregory Itzin, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Julia Ling, Ashley Benson, Shane Haboucha, Tony Denison, Eden Sher, Lorna Scott, Jeff Witzke, Kat Graham, Gabriel Liotta, Tom Wright, Jesse Heiman, Tiffany Thornton, JD Pardo, Janel Parrish, Kathleen M. Darcy, Jonathon Trent, Gary Weeks, Matt Crabtree, Wilson Bethel, Max Greenfield, Isabel Cueva, Jay Kenneth Johnson, Chriss Anglin, Dani Lennon, Robert Schwartzman, Kyle Bornheimer, Collin Stark, Jeff Hephner, Ray Laska, Sean Blakemore, Christopher Lawford, Mark L. Young, José Zúñiga, Alison La Placa, Fivel Stewart, Bre Blair, Christopher Showerman, Leslie Stevens, Mitchell Fink, Richard Herd, Paul Ganus, Max Burkholder, Gina Gallego, Camille Mana, David Rountree, Jennifer Freeman, Michael Mantell, Todd Sherry, Demetrius Navarro, Alison Simpson, William Abadie, Wyndoline Landry, Meredith Majors, Bruno Amato, Chase Kim, Tina Morasco, Parvesh Cheena, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kady Cole, Mim Drew, Jim Pirri, Brandon Stacy, Tom Schmid, Gérard Ismaël, Bridgett Newton, Lamont Thompson, Andy Mackenzie, Nathan Peterson, Preston James Hillier, Tristan Price, Henri Lubatti, Daniel Booko, Casey Nelson, Chelsea Smith, Jennifer Churchich, Christopher Backus, Mark Heidelberger, Michael Schur, Cathy Lind Hayes, John F. Beach, Kat Sawyer, Gary Hershberger, Matt McKenzie, Brian Guest, Erik Valdez, Sterling Jones, Christopher Gehrman, Rodrigo Rojas, Susane Lee, Brock Kelly, Charles Rahi Chun, Joe Howard, Stacey Hinnen, Taylor Tan, Mel Fair, Kaili Thorne, Corey Price, Chris Kerner, Josh Kloss, Craig Susser, Caitlin Kazepis, Shaun Duke, Francis Capra, April Grace Lowe, Sarah A. Carroll, Adam Vanderwielen, James Marshall, Kevin Craig West, Jason Marc Pierce, Sage Kirkpatrick, Phil Abramson, Gilles Marini, Joe Boyd, Andrea Davis, Daniel Ryan, Lisa May, Megan Anderson, Sarah J. Holden, Leah McCormick, Allen Reed, Sid Raymond, T.I., Kishore Te, Lily Rains, Blake Robbins, Jennifer L. Parsons, Jason Michael Carroll, Diego Wallraff, Jake Cuenca, Gisele Bündchen, Marc Vann, Amber Barretto, Dave Andrews, Johnny Lee Michaels, Scott Krinsky, Jesse Burch, David Black, Joseph Anthony, Michael Gross, Michael Grossman, Julie Berlin, Scott Rodgers, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Nancy Linari, Steve Seagren, Graham Sibley
  • melkor323

Mno videl som len pár častí (nedobrovolne), ale keby mi holka nedovolila kresliť komixy (tiez tuto kreativnu činnosť praktizujem), tak sa jej táááááák zvysoka vyserem na hlavu, že v celej Kalifornii nemaju taku vysokú budovu, aby som to mohol uspokojivo uskutočniť a potom ju vykopem hrdzavou okovanou Punisherovou kanadou z mojho vysvieteneho plažoveho domku, nech si najde seberovneho degenerata. Tak.(28.7.2009)

O.C. je hlavně zábavný seriál obsazený celkem sympatickými herci. Musim přiznat, že nemůžete od něj čekat nějakou velkou myšlenku, ale každá postava je velice odlišná a celkem zajímavá a každý, kdo zkoukne pár dílů se snimi nějak ztotožní. je to prostě takový vtipný, oddechový seriál plný zvláštních příhod.(27.7.2011)

Asi mám celkem povinnost tenhle seriál komentovat, vzhledem k tomu, že jsem o něm několik let tvořila nejnavštěvovanější webový stránky :-). Samozřejmě, že nepřináší nic moc novýho, každopádně mi byl od začátku sympatický (až na ten úplně první díl, ten mi přišel bez důvodu depresivní, podivný a jako by byl zcela jinej než zbytek seriálu). Moje nejoblíbenější postava byla jednoznačně Seth Cohen, ale to asi všech holek, co? Kdežto Ryan Atwood jakožto hlavní hrdina mi byl chvílema az odporný... Nevím, o co scénáristum šlo, ale tahle postava, která zjevně měla bejt dokonalá, se jim opravdu nepovedla. Dál byl dobrej Sethův táta. Radši ani nekomentuju Marissu Cooper, která se mi hnusí nejen svým vzhledem, ale ta herečka, která jí hrála - Mischa Barton - by si zasloužila kvůli svejm výkonum už nikdy nedostat roli nikde! Samozřejmě neseděly věky postav, jelikož herci byli v mnohých případech třeba o deset let starší, jenže to je (samozřejmě) téměř v každym teenagerovskym seriálu, žejo. Líbilo se mi prostředí, kde se seriál natáčel, ačkoliv to z části určitě bylo zidealizované. Oceňuji celkem dobrý dabing, pravda ale je, že jsem neviděla originál, takže možná bych měla jinej názor. Úspěch seriálu určitě předurčovalo to, že seriál natočila velice známá televizní stanice FOX, která má za sebou úspěchy seriály Ally McBealová, Ženatý se závazky, Beverly Hills atd... Upřímně můžu říct, že první dvě série mi přišly dost dobrý, ale další dvě? Škoda slov. Nikdy jsem nepochopila, proč Marissu nechali umřít, co vím, tak to nebylo tím, že ze seriálu chtěla odejít? Ale co já vim. Mně ta ztráta ani nemrzela, ale bylo by snad lepší, kdyby to tim skončili a nepokračovali dál. Pochválit musím nejen úchvatnou hlavní píseň, ale všechnu hudbu, která byla do seriálu vybrána... Díky O.C. jsem poznala mnoho zajímavých a kvalitních interpretů. Ale jak jsem řekla na začátku, s O.C. jsem žila několik let kvůli tvorbě webu. Čtyři hvězdičky však dát kvůli posledním dvěma sériím rozhodně nemůžu. Závěrem chci říct, že dneska bych se na podobný seriál asi už dívat nezačala, ale tehdy mi bylo nějakejch 15 a řekla bych, že přesně pro tuhle věkovou kategorii je seriál určenej.(20.12.2009)

Jen stěží uvěřitelný seriál.. Nebo to v té Americe vážně takhle mají?? Já nevím, ale myslím si, že takhle to normálně nechodí, a to ani v Americe. Herci jsou vybráni více méně dobře, co může dělá Adam Brody coby Seth Cohen a se Summer (Rachel Bilson) tvoří dobrou dvojku. Pár druhý – Ryan a Marrissa, tam už to trochu pokulhává, Ryanovi to jeho „grázlovství“ nějak nevěřím a k Mische – ta je mi prostě hrozně nesympatická. Jinak je to seriál, kde se v průběhu všech řad stále směřuje jenom k tomu jednomu (aby se všichni dali dohromady jak mají) a ono to stále ne a ne vyjít. Takže je jen otázkou jak dlouho to vydržíte, případně, jak dlouho vás to bude bavit. Seriál není ničím vyjímečným (no, vyjímečně dobrá je v OC vlastně hudba), ale dá se na to koukat. Alespoň na Brodyho. A na pana Ovsa :).(24.12.2007)

• Ravi

Nudný seriál o nudných lidech (jako vystřižených z modelingového časopisu pro 3 generace), kteří nemají co na práci a vymýšlejí samé kraviny, jen aby si ukrátili život. Ty "rodinné problémy", které tam řeší, mi přijdou asi tak vážné, jako papoušek ve smokingu. Pokud chcete trávit hodiny svého života tím, že budete sledovat tento seriál postavený na zředěné vodě, prosím. Já ne. 25% = 1/5 za zpracování.(21.7.2010)

• - V šestnácté epizodě Summer (Rachel Bilson) řekne, že možná dá Sethovi (Adam Brody) do trenýrek mrtvou žábu. Ve skutečnosti již dříve dal Adam mrtvou žábu zabalenou do dárkového balení právě Rachel na její narozeniny. (Hal_Moore)

• - Kelly Rowan (Kirsten Cohen) je ve skutečnosti pouze o 14 let starší než Adam Brody (Seth Cohen), který hraje jejího syna. (tedvidek94)

• - OBSAHUJE SPOILERY! Seth vítá Lindsay do rodiny stejným proslovem, jakým do ní přivítal Ryana. (Hal_Moore)