Bývalý ranger Robert Scott (Val Kilmer) pracuje ako agent s najvyšším utajením pre rôzne vládne organizácie. Patrí k špičkovým odborníkom, a navyše je to muž, ktorý sa nepýta. Práve preto ho poveria úlohou vypátrať, kam zo svojej izby na univerzite zmizla dcéra amerického prezidenta, Laura. Podľa všetkého ju uniesli a Scott musí zistiť, kde bola ochranka, ako je do únosu zapletený Laurin priateľ, ako to bolo so schôdzkou s profesorom, ktorý je známy slabosťou pre atraktívne vysokoškoláčky, prečo sa vplyvný politik Stoddard odmieta na záchrannej akcii podieľať a prečo sa zastrelil agent, ktorý mal Lauru strážiť. Prípad musí vyriešiť do štyridsiatich ôsmich hodín. Podľa šéfa Bieleho domu Burch môže byť zmiznutie dievčaťa utajené iba do začiatku ďalšieho školského dňa. Hneď ako sa tlač dozvie o jej zmiznutí, bude jej fotka na všetkých titulných stránkach. Ak únoscovia pochopia, koho uniesli, okamžite sa dievčaťa zbavia. Skôr než Scott stačí odletieť do Dubaja, kam obchodníci prepravujú dievčatá určené pre arabský trh s bielym mäsom, objaví sa v správach reportáž, že z mora vytiahli telo Laury a profesora, s ktorým údajne mala ľúbostný pomer. Scotta a jeho kolegu Curtisa (Derek Luke) okamžite z prípadu odvolajú a vyšetrovanie ukončia. Pre Scotta je prípad uzavretý, Curtis však verí, že je dievča nažive. Podarí sa mu presvedčiť aj Scotta, a tak sa agent rozhodne v pátraní pokračovať. Ocitá sa v pavučine lží a cynickej zrady, ktoré sú súčasťou nebezpečného sprisahania. (TV JOJ)

tron

"Ty nevieš, čo sú to problémy." Ty kokos, toto je ozaj super film. Prvý raz som ho videl v r. 2006 (u nás šiel rovno na DVD) a dal som mu 4*. Následne som ho až do r. 2023 nevidel a keď so v r. 2023 dávali v TV, pýtal som sa sám seba, či som to vtedy s hodnotením neprehnal. Neodolal som ale a znova som si Pravidlá boja pozrel v TV. A, človeče, fakt je to parádny scenár s výborným Kilmerom. Dokonca aj vyložení štatisti s "nijakými" rolami ako Macy alebo O´Neill sú skvelí, najviac to ale drží sústredený Kilmer, ktorý nemá problém zašpiniť sa, ak treba. A ono treba. Mametov scenár je príjemne a osviežujúco nepredvídateľný; minimálne dva-tri razy som spýtavo nadvihol obočie a opýtal sa sám seba: "Fúha, to vážne?". Pravidlá boja obsahujú akčné momenty, no nie je to typický akčný film. Máme dočinenia s mixom akčného filmu s trilerom a azda čiastočne i vojensko-špionážnym, čo znie strašne komplikovane, ale veľmi fajn je, že to v jadre intímny film, keďže sa tu neriešia prekombinované zápletky á la Jason Bourne, ale ústredný antagonista "len" robí všetko pre to, aby vypátral jedno dievča (trocha to v tomto smere môže pripomínať Ako pavúka, ale oveľa lepšie). "Chcel som pomôcť." - "Jasné, to sa obvykle vždy niečo poserie." ()

DaViD´82

Pravidla boje jsou nenápadný film, který lze lehce zaměnit za běžnou béčkovou produkci. Opak je však pravdou a jde o syrový, chladný a netradiční pohled do zákulisí tajných operací. David Mamet napsal výtečný scénář a i si ho dobře zrežíroval. Vizuálně nejde o žádný zázrak (jakákoliv epizoda "24" je výpravnější - což je vzhledem k rozpočtu tohoto snímku trošku s podivem), ale zde je to skvěle přetaveno ve výhodu v podobě bezmála až komorní atmosféry a to se počítá především. Inteligentní zápletka rozhodně svého diváka nijak nepodceňuje a vyžaduje jeho plnou pozornost, za což se odvděčuje (nejen) napínavým dějem. Nebýt finále v hangáru s trapným a do tohoto filmu se zcela nehodícím vysvětlovacím monologem záporáka, tak nemá byť jen jedinou chybičku. Ideální je nečíst si text distributora, jelikož je v něm takřka celá zápletka vypsána. Dalším velkým kladem je Val Kilmer, který zde se svým minimalistickým projevem již snad ani nemohl být lepší. Škoda, že všichni ostatní jsou herci druhé garnitury a trošku kazí výsledný dojem. Pravidla boje jsou však ve výsledku velmi příjemným překvapením. ()

Ridick

vynikajuci triller so skvelymi dialogmi, hercemi a reziou.tento film je urceny len pre tych vnimavejsich divakov, pretoze bezny konzument nebude vediet co sa vlastne deje uz po 20-tich minutach. je to asi najlepsi realisticky thriller dokonca mierne lepsi - aspon pre mna- ako bournevo dobrodruzstva.... ()

slovan1

Průměrný thriller, pomalu bez atmosféry, nějaké větši akce a o kvalitní hudbě ani nemluvě. Val Kilmer solidní, což jsem nečekal a bylo to pro mě pozitivní překvapení. Ve filmu se ani moc člověk nedoví, od koho je TA dcera, člověk aby si to pomalu domyslel... Ale pravdou je, že onen pozorný divák se to doslechne skoro hned na začátku. Stupidní scénka s Kilmerem v doupěti, kde dupe únosce že jim jede nahlas telka... To mě dostalo :-D Ale docela to odsejpalo a v pozdních hodinách jsem ani neusnul. Ale víc než průměr to pro mě není. ()

Lacike

Zápletka pripomína Taken, len je to v odosobnenom chladnom špiónskom prevedení bez väzieb hlavného hrdinu k unesenej. Má to strašne pomalé tempo. Zaoberá sa to viac postupmi tajných služieb a neskôr do toho ešte primiešajú otravnú politiku. Akčných scén je minimum. Pár kratučkých prestreliek. Technicky sú prevedené kvalitne oldschoolovo, ale natočené sú fádne. Kilmer ako hlavný hrdina - vytrénovaný zabiják tajných služieb pôsobí uveriteľne v teréne, ale veľa sa o ňom nedozvieme a prakticky mi bolo jedno jak dopadne jak jeho misia tak aj on, čo v kombinácii s uspávacím tempom je problém. Ale je to jeden z posledných filmov v ktorom vyzeral ešte dobre a zároveň jedna z posledných jeho zručne natočených sóloviek. Fanúšikovia pomalých špiónskych detektívok budu spokojní. 5/10. ()

• Obsazení herci museli projít vojenským výcvikem se zbraní. (ČSFD)