Život s Helenou

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 119 min

• lennyd

Helen (Kate Hudson) je redaktorkou módního časopisu a svůj volný čas tráví na módních přehlídkách nebo na diskotékách. Její bezstarostný život však naruší autonehoda její sestry, po které zůstanou tři nezaopatřené děti. Ačkoliv je zde ještě další sestra Jenny (Joan Cusack), zasloužilá matka svých dětí, dle přání zesnulé připadnou děti do péče právě Helen. Ta se musí vzdát všech svých snů, a i přes nedůvěru Jenny, si musí k dětem vybudovat vztah, a dokázat (hlavně sama sobě), že na to má. A možná potká i toho pravého muže ? ... Garry Marshall je těžkej romantik (aspoň dle filmů které točí), a Život z Helenou je dalším z nich (a bohužel jedním z těch horších). Sice námět tak hrozně nevypadá, ale když se všechno splácalo do kupy, je z toho dost hloupej film. Hodně tomu napomáhá i Kate Hudson, která ze sebe dělá těžkou blbku, ale takové už jsou role (a co by člověk pro pár doláčů neudělal). Je pravda, že už od prvních minut je jasné jak to všechno skončí, a i když se to Garry Marshall snažil ke konci ještě zkomplikovat, stejně to tak dopadlo. Celkově je to jen slabě podprůměrnej film...(8.3.2009)

• splaty

Tak za prvé: 119 min. je zbytečně moc a to z jednoho prostého důvodu: Drive není ani mezi Kate Hudson a pastorem, ani mezi Kate a dětmi. Joan Cusac má sice roli otravné starší sestry, ale je jediná, která v tomhle filmu za něco stojí. Ne že bych neměla Kate Hudson ráda... Jen opět potvrdila že je královnou průměrných rádoby romantických komedií posledního desetiletí. 45%(4.1.2015)

• Jamal

Spíš horší než lepší film na pozdní večer s přítelkyní. Ale aspoň jsem si počas něj dělal něco do školy. Film při kterém hrozí, že se budete trochu nudit. Bez šťávy a bez emocí. A to bych očekával, když jim umřou rodiče, že v něm bude více citů a ne to, že všichni dělají, jako kdyby na to byli zvyklí každý týden. :: (( škoda(6.2.2006)

Jak by řekl kdejaký recenzent "Prostě další film s Kate Hudson". A já už na tohle rčení začínám být docela alergická, ano Kate Hudson hraje jen v sentimentálních romantických komediích. Ale mě se na tom prostě nezdá nic špatného, když chci relaxovat, tohle je přesně typ filmu který vyhledám. Co se týče námětu, celkem se mi zdá originální, i když jsem teď nedávno viděla jeden na podobné téma, tentokrát s Katherine Heigl, který byl lepší, ale i tenhle se mi docela líbil. Nevím sice jestli si ho někdy pustím znova, ale připadá mi to jako jasný průměr, takže za 3*(28.5.2011)

• haWranka

Když si odmyslím ty děti a hádky se sestrou, mohla to bejt fajn romantika. Protože když už tvůrci chtěli z filmu udělat drama, tak se tam aspoň mohl trochu objevit žal nad ztrátou rodičů, tahle část byla pěkně suchá...Přesto má tenhle film jeden hooodně velkej klad a to je neskutečně sympatickej sexy pastor v podání Johna Corbetta:) wow:)(27.8.2008)

• - Natočeno ve stejných ulicích Queensu, stejně jako Spider-man (2002) a Může se to stát i vám 1994). (HappySmile)

• - Kate Hudson byla během části natáčení těhotná. Ve scéně na konci filmu je vidět, jak se podvědomě dotýká při chůzi bříška. (HappySmile)

• - Rozhodčí hokejového utkání pastora Dana je představen jako bývalý olympijský bruslař Scotty Buttons. Jeho jméno je kombinací jmen Scott Hamilton a Dick Button, což jsou oba bývalí olympijští vítězové zlatých medailí pro USA. (HappySmile)