Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Energická Helen Harrisová pracuje jako asistentka šéfky modelingové agentury Dominique a žije vysněný život, plný večírků a módních přehlídek. Je úplně jiná než její sestry Jenny a Lindsay. Její život se však dramaticky změní, když Lindsay s manželem zahynou při autonehodě a ona se má stát opatrovnicí jejich dětí, patnáctileté Audrey, desetiletého Henryho a pětileté Sarah. Helen je sice sestřinou volbou překvapena, protože ideální matkou by pro děti byla spíš Jenny, ale je odhodlána její přání splnit. Sežene velký byt a najde pro ně novou školu, vedenou sympatickým pastorem Danem Parkerem. Vrátí se do práce, jenže skloubit profesi s rodinou není vůbec snadné. Když musí děti vzít na módní přehlídku, která jejich vinou skončí průšvihem, a navíc zaviní, že sejde z dohodnutého fotografování modelky Martiny, dostane výpověď. Zatímco hledá novou práci, musí řešit problémy se Sárou, která si neumí zavázat tkaničky, s Henrym, jenž odmítá hrát basketbal, i s Audrey, která se začne scházet s největším darebákem na škole. Zcela vyčerpaná Helen přizná, že na roli matky nestačí, a dovolí Jenny, aby děti vzala k sobě. Vrátí se do práce k Dominique, rychle však zjistí, že už nic není jako dřív. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (99)

golfista 

všechny recenze uživatele

Nevěřil jsem všem těm recenzím a udělal jsem chybu. Tohle je fakticky hodně špatná komedie. Pro KevSpa to zachránil aspoň "sexy Corbett", ale pro mě ani "sexy Kate Hudson" :) Tohle totiž nemohla zachránit sebevětší herecká hvězda, protože je to scénáristicky (a pro mě překvapivě i režijně) neuvěřitelně slabé.... Jak to tak vypadá, tak Garry Marshall už patří do důchodu a ne za kameru (a to mám jeho starší filmy fakt rád).... ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Rozpaky. To je to, co mne v souvislosti s tímto filmem napadá. Jistě, je to docela pohodový film o životě jedné mladé slečny a o tom, jak se snaží vychovávat děti své zesnulé sestry. Je to pohodová podívaná, která člověku dodá snad i trochu té dobré nálady a životního optimismu. Ale nacházím i jedno velké mínus tohoto filmu. A to sice, že mi zde chyběla zápletka. Pokud chce někdo natočit film bez zápletky, tak by měl mít kvalitní scénář a měl by toho diváka zaujmout něčím jiným, než zápletkou. Ale to se v tomto případě nestalo. Takhle je to jen něco mezi dramatem a komedií ze života několika lidí. A nic víc nemá tento film co nabídnout. Herecké výkony jsou průměrné. Dějově je to možná dokonce trochu podprůměrné. Ale pořád je to klidná a optimistická oddechovka pro volné chvíle. A právě za to dávám dvě hvězdičky, protože koukat se na to dá a někomu se to určitě bude i líbit. Ale filmy bez zápletky obvykle hodnotím menším počtem hvězdiček, než kolik bych dal, kdyby tam nějaká ta zápletka byla. Takže dvě hvězdičky. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Raising Helen je snímkem, který se za každou cenu snaží být ze života, ale trestuhodně mu to nevychází. Žánrově dosti nesourodá rádoby komedie se nakonec ke vší smůle mění v moralitu o síle rodiny. Od kouzelné Pretty Woman zřejmě už navždy průměrný Garry Marshall natočil předvídatelnou a naivní story o jedné tragické události, která do života úspěšné kariéristky přední manhattanské agentury vžene tři čiperné povinnosti – dítka. A jelikož si to zesnulá sestra vroucně přála, proč se o ně nepostarat. Blyštivý svět módních přehlídek a večírků tak musí stranou. Neskonale primitivní situace o nástrahách neplánovaného rodičovství podtrhávají i řeči o žebříčku hodnot, který musí Helen chtě nechtě změnit. Právě situace s vyrovnáváním se s novou úlohou patří k nejslabším v celém snímku. Strojená romance tak představuje jen nahrubo načrtnuté postavy, skákající z naivních problémů ještě k těm naivnějším, nikoli v realistickém balení, nýbrž tak, jak se to právě hodí panu scénáristovi. A Kate Hudson by si měla nechat poradit, snímky typu How to Lose a Guy in 10 Days nebo Skeleton Key nejsou tou správnou cestou ke vstupu do první herecké ligy. Slabých 40%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Niečo znesiem, ale toto je strašná otrava s príbehom, ktorý ste videli už asi 50x (neviem, či lepšie, ale videli) a v porovnaní s ktorým sa i potenciálne podobný (neskorší) DIABOL NOSÍ PRADU javí ako veľké dielo zo sveta modelingu. Je to jednoducho hlúpy film. Čo môžete čakať od tvorcov, kde pôvabná Kate Hudsonová (KĽÚČ) prenáša neznesiteľne trápne vety "pribrala som na zadku". ()

T2 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne som čakal viac než povrchne ladenú drámu s prvkami suchej komédie, lebo dvojica Kate Hudson a dosť málo využitý John Corbett mala určite na viac, takže ako scenár taj aj réžia Garryho Marshalla dosť zlyhala. Ale hlavne že tam ukázali zhýralú unudenú milionárku Paris Hilton. Decká na čele s Abigail Breslin v celku ušli a zatienili ich postarších kolegov. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $37,486,512Tržby Celosvetovo $49,718,611()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Během natáčení režisér Garry Marshall často nechtěně oslovoval Kate Hudson jako Goldie. Pracoval totiž s její matkou Goldie Hawn na filmu Přes palubu (1987) a neustále ji oslovoval špatně, protože podle něj nejen vypadají, ale i hrají podobně. Herečka tyto přeřeky brala v pohodě, avšak štáb dal Marshallovi krabičku, do které musel hodit 5 dolarů pokaždé, když řekl její jméno špatně. Za peníze, které se vybraly do konce natáčení, potom Hudson uspořádala pro celý štáb párty. (HappySmile)

Reklama

Reklama