Život s Helenou

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 119 min

• haWranka

Když si odmyslím ty děti a hádky se sestrou, mohla to bejt fajn romantika. Protože když už tvůrci chtěli z filmu udělat drama, tak se tam aspoň mohl trochu objevit žal nad ztrátou rodičů, tahle část byla pěkně suchá...Přesto má tenhle film jeden hooodně velkej klad a to je neskutečně sympatickej sexy pastor v podání Johna Corbetta:) wow:)(27.8.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// někteří oblíbení herci(Hayden Penettiere, Hector Elizondo) a spousta dalších menších hvězdiček, takže slušné obsazení, občas zajímavá scéna s hudebním doprovodem -hodně dlouhé, možná až zbytečně, potom je to dost utahané, navíc bez větších emocí/// Život s Helenou musí být příjemný, je pohledná, talentovaná a ráda se baví. Bohužel se dostane do životních situací, které moc radostné nejsou. Když dostane na starost děti svojí sestry, je to pro ní tak trochu peklo. Sice je má ráda, ale jsou to děti. No a divák se musí projít tím stejným co hlavní hrdinka filmu. A to už opravdu taková zábava není. Navíc je to hodně dlouhé a na nějakou zábavu nebo vtip se zapomělo. Aspoň mě to spíš přišlo občas smutné a vůbec velká část děje se hrne spíš v dramatických kolejích. Tedy tohle je neveselý film o životě s Helenou./// Celkem 58%///(1.9.2008)

Na film jsem se rozhodla podívat, protože v něm hrají mé dvě oblíbenkyně - Helen Mirren a Felicity Huffman. Bohužel se obě objevovaly ve filmu jen sporadicky, takže jsem si jich moc neužila. Kate Hudson je sympatická, ale film a příběh celkově je mírně nudný, téma ohrané, jakoby bez nápadů. Klasická romantická oddechovka, ke které nebudete mít důvod se vracet.(16.6.2013)

Mě se to líbilo.... romantická oddychovka a když máte doma teenagera, dokážete se s smíchem vcítit do některých situací. Kate je krásná ženská, rozhodně se na ní díváte se zalíbením. Nevím proč má film zde takové slabé hodnocení, já dávám víc. Není to na Oskara, ale na podívání u kafičko rozhodně JO!(4.2.2009)

Jak by řekl kdejaký recenzent "Prostě další film s Kate Hudson". A já už na tohle rčení začínám být docela alergická, ano Kate Hudson hraje jen v sentimentálních romantických komediích. Ale mě se na tom prostě nezdá nic špatného, když chci relaxovat, tohle je přesně typ filmu který vyhledám. Co se týče námětu, celkem se mi zdá originální, i když jsem teď nedávno viděla jeden na podobné téma, tentokrát s Katherine Heigl, který byl lepší, ale i tenhle se mi docela líbil. Nevím sice jestli si ho někdy pustím znova, ale připadá mi to jako jasný průměr, takže za 3*(28.5.2011)

• - Rozhodčí hokejového utkání pastora Dana je představen jako bývalý olympijský bruslař Scotty Buttons. Jeho jméno je kombinací jmen Scott Hamilton a Dick Button, což jsou oba bývalí olympijští vítězové zlatých medailí pro USA. (HappySmile)

• - Natočeno ve stejných ulicích Queensu, stejně jako Spider-man (2002) a Může se to stát i vám 1994). (HappySmile)

• - Během natáčení režisér Garry Marshall často nechtěně oslovoval Kate Hudson jako Goldie. Pracoval totiž s její matkou Goldie Hawn na filmu Přes palubu (1987) a neustále ji oslovoval špatně, protože podle něj nejen vypadají, ale i hrají podobně. Herečka tyto přeřeky brala v pohodě, avšak štáb dal Marshallovi krabičku, do které musel hodit 5 dolarů pokaždé, když řekl její jméno špatně. Za peníze, které se vybraly do konce natáčení, potom Hudson uspořádala pro celý štáb párty. (HappySmile)