Cop Game

Gioco di poliziotto

Akční / Krimi / Drama

Itálie, 1988

• beso74

Taliansky špecialista na trash Bruno Mattei sa na sklonku zlatej éry talianskej exploitation vybral na obľúbené Filipíny, aby tu natočil ďalší z dlhej rady filmov inšpirovaných vietnamskou vojnou. Tentoraz to trochu okorenil populárnym buddy žánrom. Kostru deja si tvorcovia vypožičali z OFF LIMITS (Ch. Crowe, W. Dafoe), dvojica príslušníkov vojenskej polície vyšetruje na sklonku vojny vo Vietname vraždy dôstojníkov americkej armády. Divák zorientovaný v talianskych exploitation filmoch tu stretne všetko, čo ponúkali - explodujúce slamené domčeky, zúrivé prestrelky, chaotický scenár, nejaký ten klon Ramba (v tomto prípade v podobe Brenta Huffa) a poriadne silácke reči. Sem tam je to celé efektne spomalené (prvá poprava dôstojníka v kúpeľoch), inokedy zas groteskne zrýchlené (naháňačka informátora). Navyše v rámci šetrenia sú niektoré scény zrecyklované z iných filmov - dych vyrážajúca naháňačka a´áut na diaľkové ovládanie z ARK OF THE SUN GOD a akčné scény zo STRIKE COMMANDO. Aj keď sa príbeh odohráva na začiatku 70. rokov, oblečenie, autá i hudba je z konca rokov osemdesiatych. Ale to očividne tvorcov netrápilo ani náhodou, rovnako ako divákov vyhľadavajúcich tento brak. Akcie je totiž vcelku požehnane a koniec je neskutočne štýlový. Milovníkom hollywoodskych blockbusterov však radšej odporúčam pozrieť si Transformers alebo Avengers, toto tu by nemuseli predýchať.. :D(5.1.2019)