Robotická válka (neoficiální název)

• Itálie

Al Festa

Franco Gaudenzi

Daniele Alabiso

• hladass

Protože na Predátora nedám od svých pěti let, kdy jsem ho poprvé viděl v kině, dopustit, dlouho jsem se Robowar vyhýbal... Až do dnes... A protože tvoru Bruna Matteie docela dobře znám, věděl jsem, že mám čekat brutální, nechtěně vtipnou kopírku Predátora a zároveň trash jako řemen... A přesně to jsem taky dostal... Doslova okopírované scény, drsné hlášky, testosteron stříkající z obrazovky a vojenský robot, který nahradil Predátora... No neberte to... Jít o jiný film, neváhám a napálím tomu plný počet, ale protože jde o Predátora, nemohu jinak než odpad...(26.4.2015)

• J.Connor

Hodně jsem se na tenhle kousek těšil, ale bohužel velké zklamání. Manželský pár sračkářů Drudi a Fragasso (mimochodem v roli robota), trash legenda Mattei, kupa známejch ksichtů v obsazení, ale výsledkem je především strašná nuda. Prvních 75 minut chlapíci jen zmateně pobíhají po džungli a dávají si signály a dojde ke dvěma velmi velmi stručným přestřelkám a na dvě hvězdy to vytahuje až závěr, kde konečně dojde na pár vychytávek, stopové gore a záběry, které někdo nenatočil na dovolené za hotelem na Filipínách. Samozřejmě tradičně obdivuju agilnost všech zúčastněných vzhledem k datu premiéry Predátora.(5.4.2017)

Ve své podstatě je Robowar, sprostá kopie Predátora, jedním z nejhorších filmů všech dob. Ale ať už je to neskutečná střihová skladba podpořená dokolečka se opakujícím hudebním motivem nebo důkaz, že i průměrný voják dokáže unést dvě útočné pušky, bazuku, nože, pistole, spoustu granátů a takové množství munice, že i na pitomou veverku v křoví může vystřílet dva pásy nábojů, je to taková sranda, kterou jsem nečekal ani po tom množství trashů, které jsem viděl a byly jenom nudné. V hlavní roli Reb Brown, alias Killzone, silný a spravedlivý chlapík s šátkem na hlavě, který své modafukin' komando přiveze do akce rovnou z diskotéky, všechny strašně seřeže ("Don't move!") a ještě si na ostrově nabalí chytrou babu ("You know how to make napalm?" "Of course, I have a degree in chemistry."). Společně bojují proti nejmodernějšímu armádnímu výstřelku, zombii v motorkářský helmě alias robotu, co sice vidí osmibitově a oranžovočerveně, ale je tak silný, že sám musí spáchat sebevraždu, aby hrdinný Killzone zvítězil. Hladina endorfinu po tomhle filmu dosahuje kritických hodnot.(31.5.2012)

• corpsy

Vraj dnes koluje Hollywoodom námetová kríza. Ale to, čo taliáni v zlatých 80. rokoch s nadživotným odhodlaním a snahou dokazovali, to s prehľadom prekonáva. Načo vymýšľať nový príbeh, písať scenár. Okopírujme aktuálny hit, najmime štáb a tvorcov, čo pracujú na prvý záber, uberme z toho lepšieho a pridajme toho horšieho a máme tu vykrádačku, ktorá si zaslúži uložiť do siene slávy.(21.2.2013)

Videné na youtube v nevalnej kvalite, ktorá ale paradoxne možno ešte posilnila zážitok. Samozrejme, vôbec to nesmiete brať vážne, ale strašne mi to pripomínalo také tie ešte rýchlodabingové pecky, mix Predátora s troškou Robocopa, a už či chtiac, alebo nechtiac, ako to tvorcovia zamýšľali, bavil som sa kráľovsky.(10.5.2019)

Všetky kópie známych filmov stoja za prd. A toto to len potvrdzuje. Ale dávam aspoň také hodnotie za snahu.(18.6.2011)

Ešte predtým než si to rozdal s terminátorom a votrelcami, znásilnil krstný otec všetkých sračiek Bruno Mattei inú klasiku, Predátora. So scenárom sa Mattei nikdy nesral, stačí mu vybrakovať nejaký známy film a natočiť ho podľa svojich chabých možností a schopností. Že z toho vznikla podradná debilina je jasné, ale istú úroveň hovadnej zábavy to predsa len vykazuje. Takže elitné, svinsky drsné komando tu musí v džungli bojovať s akýmsi cyborgom čo vyzerá ako hi-tech motorkár a neustále bľaboce srandovným robotickým nintendo hlasom. To je všetko.(15.10.2011)

Moje nostalgie z mladých let v německém přezdění aka ROBOMAN. Velice věrná kopie prvního PREDÁTORa.(20.1.2010)

• RetroMan

Kdyby neexistoval Predátor, Univerzální voják a RoboCop, tak by tohle byla největší pecka mýho dětství. Bohudík tyhle filmy už existovaly a i přesto to je nejzábavnější parodie na Predátora, jakou jsem kdy viděl. Mám problém s hodnocením. Je to sice sračkoidní, ale fanouškům Predátora vřele doporučuju, protože se zaručeně pobaví, samozřejmě si s sebou na gauč musí přilepit obrovský nadhled a hyporbolickou nadsázku. Film kopíruje slavné scénky a hlášky. Je to jako když Bruno viděl Predátora poprvé a rozhodl se natočit svou verzi, přičemž chlapíky sháněl na diskotéce a ve fitku, se kterými to viděl podruhé, ale výběr herců se mu skoro podařil.(15.9.2012)

• vozralec

Docela slušná matteiovina. Italská předělávka Predátora a Robocopa. Chybělo jen bahno. Invencí tu je scéna v řece. Hlavní Maj. Murphy Black byl převážně jen panák. Jeho úlohu mohl převzít někdo z jeho bojové skupiny, např. Quang.(6.12.2015)

Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Miluju to.(27.8.2019)

Reb Brown se vrací a tentokrát má s sebou celé komando BAM! Co je BAM se ptáte? No přece BIGASS MOTHERFUCKERS, to nejlepší komando v jůesej, které se skládá z Reba "Killzone" Browna a jeho superkamarádů. No BAMs jsou vysazeni na ostrov, kde se 90 procent filmu prochází za naprosto úžasné kulervoucí hudby a střílí do křoví. Zbylých deset procent vyvražďují nějakou vesnici a nechávají se na oplátku po jednom zabíjet od robota Omega 1, který se utrhl ze řetězu. Reb hraje oskarově a jeho filosofické monology jako "HUAAAAAAAA" *ratatatata* a "Hey assholes! HAAAAAAAAA" *ratatatata* nikoho nenechají na pochybách, že tady opravdu jde o životní výkon. Bruno Mattein předvádí brilantní práci s materiálem a člověk se nenudí ani minutu! V rámci střihu si taky členové komanda mění zbraně, čarují zbraně ze vzduchu, zřejmě si vytvářejí střelivo z listí a podporují Reba hláškami. "Drug addicts and fags... I bet they got AIDS too!" Omega 1 dostává ve filmu taky hodně prostoru a ačkoli je jeho slovník omezen na "GREASY, GREASY, GREASY", tak intonací všechno dohání. Pro mě asi artisticky nejtypičtější Rebovina a je mi jen líto, že jsem nežil, když tyhle kusy vstupovaly do kin.(2.6.2012)

No vida,co Bruno dovede i natočit.Zábavné to sice je,ale na podruhé už ne ne ne.(3.4.2019)

"Když jsem se rozhodoval, co dál vykrást, Predátor byl jasná volba." -Bruno Mattei-(8.2.2017)