poster

Strike Commando

 • Itálie

  Kobra commando

Akční / Válečný / Dobrodružný

Itálie, 1987, 90 min

Režie:

Bruno Mattei

Střih:

Bruno Mattei
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • špaček421
  ****

  AMERIKÁÁÁÁÁNSKYYYYYY! Tenhle film je hrozně špatnej, ale zároveň neskutečně legrační. Jeden z těch, které si člověk užije, byť zdaleka ne tak, jak si tvůrci asi představovali.(30.11.2015)

 • Rakosnicek77
  *

  Kdybych byl hluchoslepý vietnamec s poruchou hybnosti, tak bych tohoto statečného pána musel zasáhnout po slepu, při tom binci co dělal. Už ten začátek, když štípali ten plot což vydávalo neskutečný rachot a pak přes celou jednotku a díru v plotě přejel 5x reflektor a ono nic, tak to už je dávno za limitem soudnosti. Milióny mrtvých :-) a vykradený snad každý povedenější snímek. Strašný paskvil...(15.1.2016)

 • Vampireman
  **

  Bože, Reb Brown tady zabije snad 500 lidí. Ale nejhorší je, že se Bruno Mattei ještě snaží natočit "lepší" film, než co nakonec vzejde a marně vykresluje v postavách nějaký smysl. Strike Commando krade především z Ramba 2. Reb Brown řve jak na lesy a udělá cokoli, jenom aby někoho zabil, zvláště po smrti kluka, co toužil po Disneylandu. Nejúsměvnější částí je finální zúčtování v účtárně, kde má každý účetní kromě razítka i M16-ku.(31.5.2012)

 • corpsy
  ***

  No úžas, čo iné! RAMBO : FIRST BLOOD PART 2 ala italian chilli con carne. Bruno Mattei sa nikdy nestaral, či vykráda zombie hity, Terminátorov, či Robocopov, on proste miloval film. Tento jeho umelecký prírastok do rodinky eurotrash rip-offov, je na podobne rovnakej úrovni. Primárne ide o prestrelku s nekonečným prísunom nábojov a reťazovú reakciu mohutných ( v rámci Matteia ) explózií. Sekundárne ide o...ale to som už vlastne spomínal, FIRST BLOOD PART 2 námet s vygradovanými emóciami ( viď scénu Vietnamček, ktorý sa nedočká svojho výletu do Ameriky ). A záver, Michael Ransom ako Terminátor, ktorý vykosí celú Manilskú ústredňu Radekových poskokov. Bomba!(4.10.2017)

 • vitekpe
  *

  Doslovna vykradacka Ramba II. P.S.: konkretne je tech zabitejch 75. Je na to videocount na YT. :) https://www.youtube.com/watch?v=OXSO2jSEylo(28.4.2015)

 • JohnSmith
  *

  Jááááj to byla chujovina. Chvílemi mi přišlo jako by tu snad někdo vykrádal Ramba 2, ale to se mi asi jen zdálo. No jak říkám, blbost a k tomu špatně natočená.(6.7.2018)

 • TERRORDROME
  **

  Mattei si natočil aj svojho vlastného Ramba, respektíve jeho pochybne skopírovanú vykrádačku ( plus vyzbrojovacia scéna z komanda ), kde istý Reb Brown chodí džungľou, huláka ako ožran na Silvestra a hromadne kosí pyžamákov s trstinovými klobúkmi. Ono to má byť akože vážne, ale pritom sa zdá že je to akési demo Horúcich výstrelov. Keď sa Reb spravodlivo naštve, vrieska ako Céline Dion na cracku a postrieľa guľometom v jednej ruke celý Vietkong, prípadne sa znenazdajky vynorí z krovia, prezlečený za vianočný stromček. Komančovia ho síce chytia, mučia elektrinou, opaľujú autogénom, dokonca musí ťahať nejakú káru pričom ho šľahajú bambusmi, ale on ako by tam ani nebol, vôbec sa ho to nedotýkalo. Skoro ako ja v škole. Asi najsmiešnejšie však bolo ako vyprával umierajúcemu chlapcovi o krajine kde v riekach tečie čokoláda a tak strašne pri tom rumázgal, až som čakal kedy mu z nosa vyletí sopeľ čo by dosiahol až na podlahu. Film však má aj poriadneho záporáka, riadne osvalené hnusácke rusácke hovado čo po hrdinovi stále kričí - "AMERRIKÁÁNSKY!" Nakoniec po zásluhe skončí s granátom v hube a neostane z neho nič než tá jeho kovová zubná protéza. Proste klasický Bruno Mattei, ktorý obšľahol čo sa dalo a prekopal to svojim jedinečne hovnošpagetovým štýlom.(25.12.2015)

 • Zuzyzss
  ***

  Existuje něco lepšího než Reb Brown křičící a střílející?(22.12.2011)

 • RetroMan
  **

  Nejsou to Žhavé výstřely 2, ale jako parodie na Ramba 2 k pobavení poslouží. Brunovi se tentokrát zalíbil Sly natolik, že stvořil vlastní verzi, nelišící se od originálu, jen s mnohem nižší rozpočtem a tolik zmršenými scénami, že je toto právě důvodem nedospělé zábavy (např. záběry na vrtulník buď z jiných filmů nebo z dokumentů, souboje, výbuchy, samotná střelba stojí za zmínku, neboť Reba nemůže nikdo zasáhnout ani zblízka, vrcholem a jednou z mnoha perel je kosení rákosníků, přičemž Reb naznačuje střelbu a nato všichni Vietnamci padají tak rychle, jak jim Bruno nařídí). Strike One vrací úder. Fanouškům Ramba nedoporučuju, ale jestliže se chcete jen nenáročně pobavit, tak film toto kritérium splňuje.(22.9.2012)

 • Locksley
  **

  Tento film je též známý jako Cobra Force.(28.5.2015)

 • Chizkiyahu
  ***

  Reb Brown a.k.a. americký mesiáš pravdy a lásky a jeho režírující parťák Bruno Mattei tentokrát vykrádají Ramba ve velkém stylu. Na počátku Reb a jeho brutálně dobré nezastavitelné komando královsky podělají misi a všichni až na Reba jsou povražděni Vietcongem a vlastními zrádci, kteří na ně ještě pro jistotu vybuchnou pár bomb. Reb ovšem najde nový smysl života záchranou vesničky, na kterou útočí Rusové a Vietcong. Samozřejmě se mu to nepovede, vesnička je vyvražděna a velký mužný Rus ho opálí letlampou, zmlátí, prosmaží elektřinou a párkrát nechá prošlehat bambusovou tyčí, čímž ho kardinálně naštve. Reb se tedy vydá za pomstou a při tom vymlátí asi půlku Vietnamu, zníčí pro zábavu hlídkový člun ověšený děly (sólo!) a vypráví o svém dětství v zemi zmrzlinových stromů a džinů z lampy (fakt). Jak se tak prostřílí Vietnamem, tak válka skončí a tak se musí na pomstu chvilku čekat, než vystřílí nějaký úřad, zlého plukovníka popraví granátem a svému ultimátnímu nepříteli strčí další granát do držky. Bohužel se Rebovi za tuhle roli Oskar vyhnul, ačkoli si ho určitě zasloužil.(2.6.2012)